Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 00:31   #121
koju si glupost izrekla / o! 4fun!!
Ja kažem da bih ja drugačije postupila prema nekom puno mlađem koji se našao u takvoj situaciji, pa bih bila nježna i puna razumijevanja.
Pa kad onda dolazi zrelost, s 50 godina? Nikad? Tko želi biti fucking nedozrelo dijete ovisno o maminom i tatinom mišljenju dovijeka? Mislim da je 28 godina vrijeme da POstane zrela, pogotovo kad se našla u situaciji koja je prekretnica za nju samu. Ili će ostati dijete koje nikad ništa neće napraviti do kraja ni kako treba ili će uzeti stvari u svoje ruke, reći Dosta i krenuti izgrađivati neki bolji život, pogotovo jer ima dijete koje joj je vodilja.
Jebemu miša, o čemu se ovdje radi, zapravo?
Točno, ne bih nikada mogla biti psiholog, idu mi na živce ovakve gluposti. Netko silno želi djecu a ne može. Žene shizofreničarke pod teškim lijekovima iznose trudnoće do kraja i postaju krasne majke.....a njoj se ne da jer joj je odnos s majkom ovakav ili onakav?
Neka snime film o njoj, a ja odoh. Ovo postaje prestrašno
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:34   #122
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ju nešto treba dobro šokirati, možda bi počela malo drugačije razmišljati.
Meni je ovo sve totalno glupo
Kao na primjer elektrosokovi?
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
kako su ovdje sve žene turbo feministički raspoložene, jbt. Sad će još ona postati mučenica.
Daj, žena se treba srediti, kao i svi ostali ljudi, spustit se na zemlju. Tko još prolazi kroz život tako da nešto proba, nešto od krucijalne važnosti, a onda na pol puta zastane i kaže, ajd, jbg, ne da mi se to više, nisam ti ja za to. E, pa tako to, kod zrelih osoba, ne ide.
Ne treba nju na psihijatriju, ali bi joj neka vrsta terapije itekako pomogla.
Osobno ja tu ne vidim niti f od feminizma. I, velis, trebala bi se spustiti na zemlju.
Kao svi ostali ljudi.
Ostali normalni ljudi ili ostali dubinski poremeceni ljudi?
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
jer je u današnjem društvu, a sastoji se pretežno od neobrazovanih, bilo što vezano uz mentalno i na spomen psihijatra- smatrano sramotom.
A fala onda dragom bogeku na tih par obrazovanih, samo mi jos uvijek nije jasno kojem k....oni sluze kad nisu u stanju preobrazit te silne kolicine neobrazovanih ljudetina.
Sto se tice psihijatrije, ja se toplo nadam da ce kroz par desetaka godina biti izbacena kao opsolitna, kriva i stetna.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:35   #123
bolje da ju pusti da pobaci, da se ne bi jednoga dana dogodilo da se vrati iz šetnje bez djeteta, jer joj je išlo na živce, jer nije spremna na djetetov plač, na mjerenje temparature i ostale odgovornosti
a možda ta žena nikada neće biti spremna za dijete, a kako njoj, tako će jednoga dana i tom djetetu biti jako teško slušati o tome, kako je neželjeno dijete, kako je uzrok svim majčinim problemima, kako je "uništilo" život i slobodu majke
jednostavno neka se autor ove teme pomiri s tim da će jedino dijete u tom braku biti ta njegova nesigurna žena, jer ako ju za ovo vrijeme trajanja braka nije uvjerio u svoju ljubav, neće ni u idućih 100 godina
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:37   #124
kad izbaciš psihijatriju, kao medicinsku znanost, imat ćeš mali milijun psihotičara koji se ne liječe nego ubijaju po ulici. Možda i ti budeš među njima pa na izdisaju pomisliš; Uh, jebote, da je ovog tipa bilo zatvoriti negdje i nakljukati ga dobrim lijekovima, možda bi bolje funkcionirao?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:39   #125
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
jednostavno neka se autor ove teme pomiri s tim da će jedino dijete u tom braku biti ta njegova nesigurna žena, jer ako ju za ovo vrijeme trajanja braka nije uvjerio u svoju ljubav, neće ni u idućih 100 godina
Da se s time pomiri 'jednostavno'?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:40   #126
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Mora razmisljati o ozbiljnim problemima koji muce njegovu trudnu zenu?
No kiddin'
On pise po forumu, dok ona 'tamo lezi u sobi'????
Meni je zapela za oko rečenica u prvom postu kad je rekao kako je žena izjavila da se boji 'gubitka slobode'.

Pa sam pitala zbog čega ima takav dojam, da li je njen život po nečemu specifičan pa bi je trudnoća u tome poremetila. Ali nisam dobila odgovor.

Trebalo bi malo više saznati o njenom poslu, hobijima itd. - možda je žena neovisna i stvarno se boji da bi se trebala odreći dobrog dijela života zbog djeteta i na to još nije spremna. Šta je njeno pravo. Doduše, slažem se da je o tome trebala ranije promisliti i ne praviti dijete koje trenutno ne želi.

A i pogrdan način na koji komentira njenu mamu a i nju. 'A ona je razmažena'. OK, pa tko te natjerao da nagovaraš razmaženicu na brak? To je po meni bila No. 1 greška - nagovaranje na brak osobu koja nije načisto sama sa sobom. I ono psovanje, kaže autor 'A to je u afektu'... jel se tako i ženi razbijesni i sve joj opsuje u afektu, baš se pitam.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:42   #127
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
ma, ne silom. Ali, stani malo, kakvo razumijevanje za ženu od 28 godina koja želi pobaciti jer se ne osjeća spremnom? Ništa tu nije gestapovski niti strašno, da se radi o nekoj sedamnaestogodišnjakinji, malo bi drugačije reagirala.
žena ima veliki problem sa samom sobom (zbog sjebane obiteljske situacije u kojo je odrasla). ne mogu vjerovati da nas je samo nekolicina to uočila!

šokirana sam i razočarana površnošću koju zapažam u većini odgovora i da nitko nema ni najmanju želju pomoći osobi s jednim jako velikim problemom.
stavri uopće nisu tako jednostvane: ona je mala razmažena djevojčica koja eto iz čistog hira se odlučuje na pobačaj? pa će malo razgovora i nekoliko propagandnih filmova u njoj probuditi savijest i navesti je da učini jedinu ispravnu stavr. ispravnu za koga?
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:42   #128
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
koju si glupost izrekla / o! 4fun!!
Ja kažem da bih ja drugačije postupila prema nekom puno mlađem koji se našao u takvoj situaciji, pa bih bila nježna i puna razumijevanja.
Pa kad onda dolazi zrelost, s 50 godina? Nikad? Tko želi biti fucking nedozrelo dijete ovisno o maminom i tatinom mišljenju dovijeka? Mislim da je 28 godina vrijeme da POstane zrela, pogotovo kad se našla u situaciji koja je prekretnica za nju samu. Ili će ostati dijete koje nikad ništa neće napraviti do kraja ni kako treba ili će uzeti stvari u svoje ruke, reći Dosta i krenuti izgrađivati neki bolji život, pogotovo jer ima dijete koje joj je vodilja.

ovdje se utjecaj jedne osobe(mame) u njenom zivotu ide brisati utjecajem druge osobe (muza)

a sve skupa boli kurac za nju. ako se malo bolje zagleda u pricu. tragedija, uistinu.


djecu se ne bi trebalo imati osim ako nisu zeljena. zamisli da to dijete odraste i da nekome izleti "ti si mi sjebao zivot" / "zbog tebe nikad nisam..." / ....
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:43   #129
pa što nije o tome razmišljala prije nego je išla praviti dijete?
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:44   #130
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
kad izbaciš psihijatriju, kao medicinsku znanost, imat ćeš mali milijun psihotičara koji se ne liječe nego ubijaju po ulici. Možda i ti budeš među njima pa na izdisaju pomisliš; Uh, jebote, da je ovog tipa bilo zatvoriti negdje i nakljukati ga dobrim lijekovima, možda bi bolje funkcionirao?
Ti se to meni obracas?
Ako da, prvo, nema potrebe za bezobrastinom, a ono sto sam zeljela reci, ako te slucajno zanima - je to da ce psihijatriju zamjeniti s jedne strane neurologija, a s druge strane psihoterapija.
Mislim da bi trebala pazljivije citati ono sto pise.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:45   #131
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomozite mi!!!!
Žena ima skoro 28 a ja 29 godina. U braku smo 10 mjeseci i imamo rješeno stambeno pitanje i obadvoje radimo. Pravi sretnici. Prije mjesec dana je rekla da hoće sa mnom djecu i da se bacimo na posao...prošli tjedan smo radili test i saznali smo da je trudna. Od tada je u depresiji i razmišlja o pobačaju jer misli da ona to još ne može i da nije spremna na takvu odgovornost. Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao. Boji se odgovornosti i gubitka slobode. Ja sam jako tužan i ne znam kako bih podnio da pobaci. A i bojim se za njeno psihičko stanje nakon toga. MOLIM VAS POMOZITE MI. POSEBNO BIH ZAMOLIO ŽENSKE OSOBE KOJE SU SE NAŠLE U ISTOJ SITUACIJI. Hvala!
čija je bila prvotna ideja?
jesi li ju, kojim slučajem, nagovarao?
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:46   #132
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
pa što nije o tome razmišljala prije nego je išla praviti dijete?
A sto ti to nas pitas? Imas li ti kakav odgovor za ponudit?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:47   #133
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
O, da. Lako moguce da ne zeli. Puno ljudi odbija suociti se svojim problemima.
I, da, onda uglavnom drugi ispastaju i to se desava svaki dan manjim ili vecim intenzitetom.
Pa to se dešava svaki dan zato što luđaci uvijek kolo vode, a normalni hodaju po jajima i 'razumiju'. A kad lupe šakom o stol, onda su 'nasilnici'.
Quote:
Naravno da jesam i to vrlo cesto, no u slucaju roditelja su stvari izuzetno komplicirane.
Zašto bi, u slučaju roditelja, stvari bile izuzetno komplicirane?
Pogotovo kada 'dijete' ima 28 godina.
Quote:
Gle, ja nemam nista protiv (a pobogu zasto bi i imala?) da on to kaze njezinoj majci - ali, ma zapravo garantiram da ce to izazvati kontraefekt - majka ce pojacati svoje metode manipulacije, kcer ce pasti u jos vecu nesigurnost jer netko drugi rjesava probleme koje bi ona trebala rjesiti.
Ne mora biti. Stvari se moraju nazvati pravim imenom.
I autor ima pravo misliti na sebe i reći da on to ne želi.
I svaki put kad žena počne rečenicu 'Mama mi je rekla...' prekinuti ju i reći da to ne želi slušati.
I kad vidi da žena govori nešto što je došlo od majke (a to je lako skužiti) ima pravo poludjeti i skinuti im objema sve svece s neba. Po potrebi, majci telefonirati.
Nakon par puta, nešto će se sigurno riješiti.
Quote:
Da.
Ne samo moguce, nego vrlo vjerojatno.
Ima jos jedna stvar koja bi im mogla pomoci cisto prakticno, ali koja ne bi sustinski rjesila problem: a to je da se presele na drugi kontinent.
I tebi je to prihvatljivo?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:48   #134
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
djecu se ne bi trebalo imati osim ako nisu zeljena. zamisli da to dijete odraste i da nekome izleti "ti si mi sjebao zivot" / "zbog tebe nikad nisam..." / ....
Ma to ti ne treba izletit - to se klincima kontinuirano utiskuje u psihu i verbalno i neverbalno.
Ja bih ukinula psihijatriju, ali uvela obavezni tecaj roditeljstva
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:49   #135
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
čija je bila prvotna ideja?
jesi li ju, kojim slučajem, nagovarao?
ako je zena zbilja povodljiva, to je lako moguc scenarij. a naravno, ako je povodljiva sa nasim idejama, onda je to ok.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:49   #136
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
koju si glupost izrekla / o! 4fun!!
Ja kažem da bih ja drugačije postupila prema nekom puno mlađem koji se našao u takvoj situaciji, pa bih bila nježna i puna razumijevanja.
Pa kad onda dolazi zrelost, s 50 godina? Nikad? Tko želi biti fucking nedozrelo dijete ovisno o maminom i tatinom mišljenju dovijeka? Mislim da je 28 godina vrijeme da POstane zrela, pogotovo kad se našla u situaciji koja je prekretnica za nju samu. Ili će ostati dijete koje nikad ništa neće napraviti do kraja ni kako treba ili će uzeti stvari u svoje ruke, reći Dosta i krenuti izgrađivati neki bolji život, pogotovo jer ima dijete koje joj je vodilja.
Jebemu miša, o čemu se ovdje radi, zapravo?
Točno, ne bih nikada mogla biti psiholog, idu mi na živce ovakve gluposti. Netko silno želi djecu a ne može. Žene shizofreničarke pod teškim lijekovima iznose trudnoće do kraja i postaju krasne majke.....a njoj se ne da jer joj je odnos s majkom ovakav ili onakav?
Neka snime film o njoj, a ja odoh. Ovo postaje prestrašno
gluposti?! tebi su ovo gluposti? tu nam propovjedaš o pravu na život, sugeriraš famozne filmove, a onda nečiju dilemu o abortusu banaliziraš i nazivaš glupostima?
što dakle, ona bi trebala roditi samo zato jer neka druga ne može? jesi li se ti zapitala kakva bi ona bila majke? sad je već uzdrmana na početku trudnoće, a što da se dekompenzira u postpartum psihozu pa još i kokne svoju lijepu, malu bebicu? to ti nije palo na pamet, ta opcija?
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:56   #137
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Pa to se dešava svaki dan zato što luđaci uvijek kolo vode, a normalni hodaju po jajima i 'razumiju'. A kad lupe šakom o stol, onda su 'nasilnici'.
Ne, nije to razlog. Postoje ljudi koji su psihoticni, toksicni i imaju jako negativan utjecaj na svoju okolinu. Postoje ljudi koji su 'normalni' no njihovo egzistiranje ne podrazumjeva hodanje po jajima, a lupanje sakom po stolu je agresivan i nasilnicki cin. Meni opravdan iskljucivo samo u slucaju samoobrane.
Isto tako postoje ljudi koji se nikad u zivotu nisu niti nece susresti sa problemima ovdje opisanima.
Quote:
I autor ima pravo misliti na sebe i reći da on to ne želi.
I svaki put kad žena počne rečenicu 'Mama mi je rekla...' prekinuti ju i reći da to ne želi slušati.
Ma naravno da ima pravo tako nesto napraviti. A o koristi pricati pak bi bila druga tema.
Quote:
I kad vidi da žena govori nešto što je došlo od majke (a to je lako skužiti) ima pravo poludjeti i skinuti im objema sve svece s neba. Po potrebi, majci telefonirati.
Nazalost, svatko ima pravo na agresiju, nasilnistvo, psovanje, vredjanje i kako ti kazes pravo na 'poludjeti'. Postoje odredjena ogranicenja, no nitko to pravo nasem autoru ne brani.


Quote:
I tebi je to prihvatljivo?
Kakve veze ima sa cijelom temom sto je meni prihvatljivo ili nije prihvatljivo u slucaju dvoje ljudi koje najvjerojatnije nikad necu upoznati?
Meni je prihvatljiv moj zivot. To je jedino sto mogu znati i o cemu mogu sa apsolutnom sigurnoscu pricati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:57   #138
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ti se to meni obracas?
Ako da, prvo, nema potrebe za bezobrastinom, a ono sto sam zeljela reci, ako te slucajno zanima - je to da ce psihijatriju zamjeniti s jedne strane neurologija, a s druge strane psihoterapija.
Mislim da bi trebala pazljivije citati ono sto pise.
oprosti,ali moram intervenirati. psihijatrija se odovjila od neurologije (prije je to bila jedna specijalizacija, sad je psihijatrija samostalna, iako je još uvijek stigmatizirana pa se pacijentima često kaže da ih se šalje neurologu). neuro neće zamijeniti pisihajtriju jer se bavi drugom tipologijom patologije. psihoterpija je jedna obilk liječenja (terapije), psihologija je jedna od načina pristipa psihijtrijskim bolestima (i psihološkim problemima/poremećajima) i liječi ih psihotrepijom, a psihijatrija liječi medikamentima (često terpija dolazi u kombinaicji, ovisi o patologiji). sorry nisam htjela popovati, ali stalo mi je do toga da se destigmatiziraju psihijatrijske bolesti i pacijenti pa sma htjela malo razjasniti pojmove. žao mi je zbog oftopikiranja
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:57   #139
u jedno sam sigurna- ja ne bih željela biti dijete te njegove žene
sućut za djetešce, ako ga rodi
ako ga se može odreći sada, sve se mislim da će ga se moći odreći kada god joj "puhne"
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:02   #140
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
jednostavno neka se autor ove teme pomiri s tim da će jedino dijete u tom braku biti ta njegova nesigurna žena, jer ako ju za ovo vrijeme trajanja braka nije uvjerio u svoju ljubav, neće ni u idućih 100 godina
Nažalost, to nije rijedak slučaj.
Česti su brakovi gdje je jedan od partnera nezrelo dijete.

U braku gdje je onaj 'odrasli' jači i manipulator, to često dovede do zloupotrebe, zlostavljanja, neuvažavanja, varanja jer se kad tad zaželiš biti sa kompletnijom osobom i sl.

U braku gdje je nazreo partner 'dijete' manipulator, svi njihovi konkretni planovi i snovi ostanu neostvareni, a druga strana bude nesretna i ogorčena na kraju.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.