Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2012., 12:23   #221
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
jesu li ovi nasi pjevaci u zboru hvalospjeva britanskoj kruni i guzici placeni za to, ili su i oni zrtve prije spomenute ucjene?
Jasno plaćeni, pa mi smo Hrvati, ne bi maknuli ni malim prstom, a da nemamo neke koristi.

Meni čak dali i britansku putovnicu, i u njoj piše da sam pod zaštitom kraljice, koja moli da mi se izađe u susret prilikom putovanja. Na ZG aerodromu, uvijek mi se ljubazno naklone. A za bivše YU oduzeli mi pasoš i zatvorili me.

A i njezino visočanstvo kraljica me uvijek pozdravi, kada me vidi, na nedavnoj jubilej paradi, stajao oko 1/2 km od nje, ali svejedno mi je mahnula rukom.

Pa tko da ih ne voli?
Blues Dada is offline  
Old 12.06.2012., 13:05   #222
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Jasno plaćeni, pa mi smo Hrvati, ne bi maknuli ni malim prstom, a da nemamo neke koristi.

Meni čak dali i britansku putovnicu, i u njoj piše da sam pod zaštitom kraljice, koja moli da mi se izađe u susret prilikom putovanja. Na ZG aerodromu, uvijek mi se ljubazno naklone. A za bivše YU oduzeli mi pasoš i zatvorili me.

A i njezino visočanstvo kraljica me uvijek pozdravi, kada me vidi, na nedavnoj jubilej paradi, stajao oko 1/2 km od nje, ali svejedno mi je mahnula rukom.

Pa tko da ih ne voli?
Kompleksić ,ha...???
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Old 12.06.2012., 13:43   #223
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Kompleksić ,ha...???
Tko, njezino visočanstvo ili ja, ali molim bez uvreda!
Blues Dada is offline  
Old 12.06.2012., 13:48   #224
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
- Poglavaru, kako se osjećate?
- Ko govno na kiši...

A narod sretan.
sinoc nakon nogometne euforije gledam Big Brother. neka curka sa Sjevera na showu malo popila i pocela pricati koliko obozava Kraljcu, da bi na kraju briznula u plac- ne dam da mi itko dira u moju kraljicu awww kada su nekii u grupi poceli kritizirati i prevrtati ocima. ja se mislim...boze, pa zar i ovakvi pacijenti postoje...
Grazia is offline  
Old 12.06.2012., 13:51   #225
mozda ona nekaj drugo zove "moja kraljica"?
ZgSash is offline  
Old 12.06.2012., 14:04   #226
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
sinoc nakon nogometne euforije gledam Big Brother. neka curka sa Sjevera na showu malo popila i pocela pricati koliko obozava Kraljcu, da bi na kraju briznula u plac- ne dam da mi itko dira u moju kraljicu awww kada su nekii u grupi poceli kritizirati i prevrtati ocima. ja se mislim...boze, pa zar i ovakvi pacijenti postoje...
Uh svega ima, dakako da postoje...prvi se jave u BB da ih se gleda, a drugi ih gledaju...plus kraljica...eto to ti čuda
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Old 12.06.2012., 14:08   #227
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Slažem se, jer je dužnost jednog poglavara da radi, ispred svega, samo u interesu svoje države, za razliku od nekih HR poglavara!
osjecala se duznom vise nego ijedan kralj/ica prije nje i imala potrebu se dokazati....dijelom zato jer je Edward odbio tron, pa onda joj otac od stresa i neki kazu nesposobnosti...da vodi drzavu prerano i naglo umro. mozda to najvise objasnjava zasto joj je duznost ka drzavi tako primarna i iznad svega drugog...ne znam.

ali dobro svi, cak i kriticari kazu da Njezino Visocanstvo radi posao kako treba, pa ajmo rech da ima tu nesto.
Grazia is offline  
Old 12.06.2012., 14:13   #228
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mozda ona nekaj drugo zove "moja kraljica"?
mozda i to sto kazes.
Grazia is offline  
Old 12.06.2012., 15:40   #229
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
osjecala se duznom vise nego ijedan kralj/ica prije nje i imala potrebu se dokazati....dijelom zato jer je Edward odbio tron, pa onda joj otac od stresa i neki kazu nesposobnosti...da vodi drzavu prerano i naglo umro. mozda to najvise objasnjava zasto joj je duznost ka drzavi tako primarna i iznad svega drugog...ne znam.

ali dobro svi, cak i kriticari kazu da Njezino Visocanstvo radi posao kako treba, pa ajmo rech da ima tu nesto.
Znaš, što mene smeta, da se kraljica i princ Philp pretrgavaju sa poslom, pa ova proslava, , pa otvorenje nekog objekta, posjeta bolnici, pa putovanje po svijetu, sve za dobrobit VB, znam da je to u posljednje vrijeme manje, ali VB vlada bi trebala shvatiti, da su to stari ljudi, a ne natjeravati ih da toliko rade.

Ima i mladih članova kraljevske kuće!
Blues Dada is offline  
Old 12.06.2012., 15:48   #230
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Znaš, što mene smeta, da se kraljica i princ Philp pretrgavaju sa poslom, pa ova proslava, , pa otvorenje nekog objekta, posjeta bolnici, pa putovanje po svijetu, sve za dobrobit VB, znam da je to u posljednje vrijeme manje, ali VB vlada bi trebala shvatiti, da su to stari ljudi, a ne natjeravati ih da toliko rade.

Ima i mladih članova kraljevske kuće!
E jebiga, nisu imali toliko sreće kao britanski rudari koji su otišli u penziju. Izgleda da im je produktivnost bila niska pa je moraju nadoknaditi.
Uostalom, što ne kopaju po smeću ko drugi ljudi u poznim godinama nego zuje uokolo?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 12.06.2012., 16:02   #231
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
sinoc nakon nogometne euforije gledam Big Brother. neka curka sa Sjevera na showu malo popila i pocela pricati koliko obozava Kraljcu, da bi na kraju briznula u plac- ne dam da mi itko dira u moju kraljicu awww kada su nekii u grupi poceli kritizirati i prevrtati ocima. ja se mislim...boze, pa zar i ovakvi pacijenti postoje...
nadam se takodje da pored uzivanja u kraljevskoj sapunskoj operi i velikom bratu uzivate i u raznim a,b,c, faktorima...
serafim is offline  
Old 12.06.2012., 16:12   #232
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Znaš, što mene smeta, da se kraljica i princ Philp pretrgavaju sa poslom, pa ova proslava, , pa otvorenje nekog objekta, posjeta bolnici, pa putovanje po svijetu, sve za dobrobit VB, znam da je to u posljednje vrijeme manje, ali VB vlada bi trebala shvatiti, da su to stari ljudi, a ne natjeravati ih da toliko rade.

Ima i mladih članova kraljevske kuće!
sada treba malo kopati po tome sto znaci 'dobrobit VB' i koliko vlada vb 'natjerava' kraljicu da 'radi'...

sto se mladjih i 'mladih clanova kraljevske kuce' tice cak i sva kolicina velikih bratova, abc...x faktora, piva, igara kao i zaista efikasna pr-masina ne moze totalno zaslijepiti raju koliko su ti mladji i 'mladi clanovi' prazni i ispod prosjeka...
serafim is offline  
Old 12.06.2012., 22:19   #233
Bože koliko zlobe i jala i cinizma, sve se promatra iz balkanske žablje perspektive pa i jubilej jednog zapadnoevropskog monarha.

Istovremeno bi hrv. nacionalisti ubili i sebe i druge kada bi mogli uskrsnuti nekog princa iz srednjeg vijeka, DNK testom mu dokazati pripadnost Trpimirovićima i instalirati ga na prijestolje. Koliko je to monarhističko ludilo u Hrvatskoj latentno dokazuje recimo ultrazabavni Željko Malnar koji je vijao Francescu von Thyssen Bornemisza u doba njene svadbe sa nadvojvodom Karlom, radio intervjue s njom i obraćao joj se kao hrvatskoj princezi. Čak joj je i rekao da je prilikom posjete Jordanu rekao jednoj od kraljevih kćerki (koja ga je neuka kakva već jeste upitala da li Hrvatska ima prinčeve i princeze) da je "Francesca hrvatska princeza". Pa dobro, ona to po tituli ja mislim još uvijek i jeste. .
Sretni nadvojvodski par je i vjenčao koliko se sjećam neki hrvatski monsinjor.
Nisu izbivali iz HR prvih godinu dana braka (na opšte oduševljenje priprostog puka i štampe.
Sinu dali ime Zvonimir (kao drugo ime naravno).
Sve se bojim da bi to radili da nisu osjetili ljubav.

Koliko zapravo monarhizma samo kad se zagrebe malo dublje.
dalal is offline  
Old 12.06.2012., 23:53   #234
Glavni pokrovitelj obilježavanja 60 godina vladavine kraljice u Zagrebu: Barklays banka koja je optužena za utaju 245 milijuna eura poreza ta ista banka je pozivala klijente na povlačenje novaca iz Hrvatske.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Old 13.06.2012., 00:29   #235
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
btw Austro-Ugarska Monarhija od njih 26 najvecih novovjekovnih carstva je bila na 24-o mjestu, skoro pa najmanja. i kako su Austrijanci tretirali Hrvate tada, moguce jednako ili cak i gore nego neki drugi kolonizatori svoje kolonije u trecem svijetu...i sad su Austrijanci i Germani opcenito 'najbolji frendovi', a Englezi koje veze sa Hr nemaju, 'najveci nepriajatelji'. ajde dobro!
"To" ni meni nikad neće biti jasno ako, pri tome, zanemarim mazohističko-kmetski mentalitet kod Hrvata.
zenodor is offline  
Old 13.06.2012., 01:23   #236
Iznimno mi je zadovoljstvo i velika čast obznaniti da je projekcijom najvećeg hologramskog portreta Kraljice Elizabete II i državne zastave Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske na gibraltarskoj stjeni večeras započelo trodnevno obilježavanje 60-obljetnice Kraljičine vladavine u britanskoj krunskoj koloniji Gibraltaru.


http://i.telegraph.co.uk/multimedia/...8_2246824b.jpg

Španjolska vlada večeras je podnijela službeni prosvjed zbog projekcije državnih simbola koji su vidljivi u videokrugu od gotovo 150 kilometara, a nekoliko tisuća španjolskih demonstranata sukobilo se sa policijom i izazvalo nerede na španjolskoj strani španjolsko-gibraltarske granice koja je nekoliko sati bila i zatvorena.

Na gibraltarskoj strani granice međutim, na Aveniji Winstona Churchilla i u zračnoj luci Gibraltar istovremeno je održana svečana vojna parada pripadnika britanske Kraljevske garde, te vojnika podmorničkog garnizona ratne mornarice koji su stacionirani na Gibraltaru. Svečanostima u ime krune nazoče Vojvoda i Vojvotkinja od Wessexa, to jest najmlađi kraljičin sin Princ Edward i njegova supruga Sophie Rhys-Jones, kako su se zvali prije vjenčanja i stjecanja plemićkih titula.

.

Zadnje uređivanje PowerLock : 13.06.2012. at 01:29.
PowerLock is offline  
Old 13.06.2012., 01:30   #237
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Iznimno mi je zadovoljstvo i velika čast obznaniti da je projekcijom najvećeg hologramskog portreta Kraljice Elizabete II i državne zastave Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske večeras započelo trodnevno obilježavanje 60-obljetnice Kraljičine vladavine u britanskoj krunskoj koloniji Gibraltaru.


http://i.telegraph.co.uk/multimedia/...8_2246824b.jpg

Španjolska vlada večeras je podnijela službeni prosvjed zbog projekcije državnih simbola koji su vidljivi u videokrugu od gotovo 150 kilometara, a nekoliko tisuća španjolskih demonstranata sukobilo se sa policijom i izazvalo nerede na španjolskoj strani španjolsko-gibraltarske granice koja je nekoliko sati bila i zatvorena.

Na gibraltarskoj strani međutim večeras je održana svečana vojna parada pripadnika britanske Kraljevske garde, te vojnika podmorničkog garnizona ratne mornarice koji su stacionirani na Gibraltaru. Svečanostima u ime krune nazoče Vojvoda i Vojvotkinja od Wessexa, to jest najmlađi kraljičin sin Princ Edward i njegova supruga Sophie Rhys-Jones, kako su se zvali prije vjenčanja i stjecanja plemićkih titula.
Boga mi ,stvarno znaju kako poniziti,jadne španjoce.....aaa,jooojjjj,kako im nije neugodno.
Volio bi vidjeti naslove u VB novimama da koji mediteranci projektiraju recimo Ivana Pavla na koju hrid,jbt,sve bi ze zapljuvali od lajanja na sliku
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Old 13.06.2012., 01:30   #238
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post

Španjolska vlada večeras je podnijela službeni prosvjed zbog projekcije državnih simbola koji su vidljivi u videokrugu od gotovo 150 kilometara, a nekoliko tisuća španjolskih demonstranata sukobilo se sa policijom i izazvalo nerede na španjolskoj strani španjolsko-gibraltarske granice koja je nekoliko sati bila i zatvorena.

Na gibraltarskoj strani međutim večeras je održana svečana vojna parada pripadnika britanske Kraljevske garde, te vojnika podmorničkog garnizona ratne mornarice koji su stacionirani na Gibraltaru. Svečanostima u ime krune nazoče Vojvoda i Vojvotkinja od Wessexa, to jest najmlađi kraljičin sin Princ Edward i njegova supruga Sophie Rhys-Jones, kako su se zvali prije vjenčanja i stjecanja plemićkih titula.
Ti su Španjolci podivljali posljednjih dana, što u svojoj domovini što na Gibraltaru. Tamo u Asturijasu su čak izvukli i raketne bacače kućne proizvodnje na te svoje balvan barikade Ne znam šta im je ?

Mala ispravka: Edward i Sophie su grof i grofica od Wessexa (Earl and Countess)
dalal is offline  
Old 13.06.2012., 01:33   #239
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Mala ispravka: Edward i Sophie su grof i grofica od Wessexa (Earl and Countess)
Da naravno. I mene je impresionirala ova slika na gibraltarskoj stjeni.
PowerLock is offline  
Old 13.06.2012., 01:42   #240
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
Boga mi ,stvarno znaju kako poniziti,jadne španjoce.....aaa,jooojjjj,kako im nije neugodno.
Volio bi vidjeti naslove u VB novimama da koji mediteranci projektiraju recimo Ivana Pavla na koju hrid,jbt,sve bi ze zapljuvali od lajanja na sliku
Valjda misliš Ivana Karla (tako se zove njihov monarh)

Ili si mislio na papu Ivana Pavla ?

Ako je ovo drugo, iz kojeg razloga misliš da bi nekom mediteranskom narodu palo na pamet projicirati papinu sliku na Gibraltarskoj stijeni ?
dalal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.