Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 10:48   #1
Angry jutarnji slano gorkasti okus

već se izvjesno vrijeme budim sa tim groznim okusom. kao da sam dehidrirala u snu i ujutro ta već dobro poznata suhoća i sol
prvo sam mislila da je od zubne paste, pa od umjetnih zaslađivača (kauguma, bombona bez šećera), ali mijenjajući vrste i apstinirajući od mogućih uzročnika uvidjela sam da to nema veze. ne konzumiram alkohoh i droge, pušim umjereno (do 5 cigareta dnevno, nekad ni jednu) i stvarno bi se voljela toga riješiti. kaj je to, kvragu?
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:29   #2
Jel imaš dijabetes možda? Mislim da sam negdje nešto pročitala vezano za to.
Ili da odeš zubaru? Možda imaš kakav karijes.
Te dvije opcije su mi prve pale na pamet
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:45   #3
karijes nemam, redovno sam kod zubara, a za dijabetes ne znam, nisam imala sa tim problema.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:53   #4
mozda je kombinacija suhog zraka (od grijanja) i pusenja.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 13:33   #5
ne bi rekla, frendove sam pitala i njima se to ne događa, tako da mislim da nije od suhog zraka u kombinaciji sa nikotinom. ima perioda da uopće ne zapalim pa ništa bolje. da li ima koga tu na forumu koji ima takve simptome ili kako bi se već to moglo nazvati? vama cure tnx na istrazi
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 15:16   #6
A suhi zrak u sobi? To je i moj problem, često ožednim prek noći od grijanja u sobi, pošto mi je krevet blizu radijatora...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 17:47   #7
ja mislim da je to ipak od začinjene hrane. kod sebe sam primijetio da mi okus u ustima ovisi uvelike o tome što jedem prije spavanja. pokušaj recimo 3-4 sata prije spavanja ne jesti ili pojesti čak naranču ili neku kiselu voćku. pereš li zube prije spavanja? ako ne, pokušaj i s time
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 13:59   #8
pa sad kad spominješ začinjenu hranu, u zadnje vrijeme sam se nekako navukla na kokice iz mikrovalne, a inače u zimske večeri pojačano konzumiram grickalice pa može bit i to.
i naravno da perem zube prije spavanja to je ritual bez kojeg ne idem u "krpe".
tnx
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:41   #9
i ja imam taj problem, samo moram priznati da do sada i nisam mislila da je to neki oroblem.nemam niti karijes, ni dijabetes, niti mi to ovisi o prehrani. već sam se naučila na to, jedino je bed kad ujutro trčim u kupaonu prati zube prije nego dragom dam pusu, nema onog spontanog poljupca
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 22:32   #10
I ja isto imam taj problem. Nisam povezala sa zubnom pastom, mjenjala sam ih više vrsta. Ne jedem ništa slatko - čak ni sa umjetnim zaslađivačem. Ne jedem jako začinjeno. Ne pušim. Nemam pokvarene zube. Redovito perem zube poslije svakog obroka. U sobi mi nije toplo i zrak nije suh. Jedino za dijabetes ne znam. Imam kandidu.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:05   #11
Konstantno gorak okus

Zadnja 2 dana ću poludit. U ustima osjećam konstantno gorak okus. Što god pojedem - gorko mi je (bilo slatko, ljuto ili slano). Već sam 5 puta oprala zube, čak sam probala grgljat rakiju al taj faking okus ne odlazi. Imam filing ko da cijeli dan žvačem grejp
Slična iskustva?
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:10   #12
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Zadnja 2 dana ću poludit. U ustima osjećam konstantno gorak okus. Što god pojedem - gorko mi je (bilo slatko, ljuto ili slano). Već sam 5 puta oprala zube, čak sam probala grgljat rakiju al taj faking okus ne odlazi. Imam filing ko da cijeli dan žvačem grejp
Slična iskustva?
Imaš možda psa kojem si stavljala frontline? Naime, meni se to dogodilo kad sam pesu stavila frontline. Imala sam žvaku u ustima i kad sam mu nakapala sredstvo sam udahnula i žvaka je izgleda povukla pare na sebe. Dva dana nisam mogla isprati taj odvratan gorak okus iz ustiju niti išta jesti

Ak ne prođe, sutra odi kod dr. Možda je gastritis
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:20   #13
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš možda psa kojem si stavljala frontline? Naime, meni se to dogodilo kad sam pesu stavila frontline. Imala sam žvaku u ustima i kad sam mu nakapala sredstvo sam udahnula i žvaka je izgleda povukla pare na sebe. Dva dana nisam mogla isprati taj odvratan gorak okus iz ustiju niti išta jesti

Ak ne prođe, sutra odi kod dr. Možda je gastritis
hmmm nemam psa al sam jučer bila u prostoriji koja je bila našpricana sprejem protiv muha koji je tak smrdio da smo svi pobegli van...viš možda je od toga (nadam se da nije gastritis...zna me peć žgaravica al poslje određene hrane, al mi se ovak nekaj još nikad nije desilo)
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:24   #14
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
hmmm nemam psa al sam jučer bila u prostoriji koja je bila našpricana sprejem protiv muha koji je tak smrdio da smo svi pobegli van...viš možda je od toga (nadam se da nije gastritis...zna me peć žgaravica al poslje određene hrane, al mi se ovak nekaj još nikad nije desilo)
Probaj malo mućkati usta s mlijekom. Meni je to pomagalo. Nisam se tada sjetila aktivnog ugljena. On na sebe sve apsorbira. Možda da i s tim probaš. Ono, ak i je nešto sa želucem će ti pomoći, a prije nego ga popiješ, promućkaj ga u ustima. Morat ćeš jedino zdrobiti tabletu u tarioniku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:27   #15
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Probaj malo mućkati usta s mlijekom. Meni je to pomagalo. Nisam se tada sjetila aktivnog ugljena. On na sebe sve apsorbira. Možda da i s tim probaš. Ono, ak i je nešto sa želucem će ti pomoći, a prije nego ga popiješ, promućkaj ga u ustima. Morat ćeš jedino zdrobiti tabletu u tarioniku.
hvala sutra idem po njega ak se ne poboljša stanje
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 19:28   #16
bog.

moja kolegica s posla je imala neko vrijeme gorak okus u ustima al i povremene bolove u zelucu. isla je kod gastrologa i napravila gastroskopiju. nasli su joj polipe na stijenkama zeluca. ocistili su ih (ona kaze sastrugali), pije neke lijekove, cajeve i kaze da joj je dobro. pozdrav.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 21:06   #17
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
bog.

moja kolegica s posla je imala neko vrijeme gorak okus u ustima al i povremene bolove u zelucu. isla je kod gastrologa i napravila gastroskopiju. nasli su joj polipe na stijenkama zeluca. ocistili su ih (ona kaze sastrugali), pije neke lijekove, cajeve i kaze da joj je dobro. pozdrav.
to mi je najveća noćna mora:guranje tanke cjevčice u želudac
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 09:18   #18
ma nije tako strašno ja sam bila prije jedno 2 tjedna i trubim na sva zvona da ne bi više išla ni da umirem, al kako vrijeme polako prolazi zapravo kužim da i nije baš tako strašno samo zatvori oči

(ako budeš išla naravno)
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:37   #19
otkrili smo uzročnika: faking sprej za tijelo protiv komaraca od hansaplasta...dragi ima iste simptome
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:51   #20
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
otkrili smo uzročnika: faking sprej za tijelo protiv komaraca od hansaplasta...dragi ima iste simptome
nemrem vjerovat vidiš isto ko meni frontline
jebemti kak je onda mom Codiju tek možda mi zato pas slabije jede
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.