Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2004., 16:14   #1
Staklokeramičke ploče za kuhanje

Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:26   #2
Mi imamo plin na bocu i nekaj smo si mislili oko te ploče ali:

1. Skupa je
2. Troši struju ko blesava
3. Ako postoji plin to je puno isplativije nego struja
4. Ako ima plin onda je bolje uzeti samo plin jer onaj jedan ili dva ringa sa strujom ne koristimo, osim ako nema plina. Ako nema plina bolje da imamo rešo sa strane dok ne nabavimo plin, a ne pljunuti toliku lovicu. U novoj hiži je gradski plin, pa se držimo iste logike.

Zaključak: Kupili smo ploču samo na plin i to ne staklokeramičku.
A da je staklokeramička ljepša, to je točno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 16:35   #3
Zanima me kako izgleda kad ti na takvu ploču iskipi nešto (npr. mlijeko)... I zapeče se ...

Javi kad se desi
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 17:18   #4
kad mlijeko iskipi i zapece se onda se uzme strugalica ( vrsta zilete posebno za tu plocu, ne moze ostetiti povrsinu ali otkloni zapeceno kosta nekih 3,00 € ) + takve ploce se ciste posebnom tekucinom za ceran. U obicnom carliju ne ode a ne smiju se cistiti necim agresivnim tipa domestos.

Tekucina nekih 300 ml bocica traje jako dugo, nekoliko mjeseci.

Prednost te ploce je - stedi energiju, jako brzo se ugrije ( u sekundi) i jako brzo se ohladi.

Uz to vecina ploca ima opciju da se onaj oznaceni oblik ( velicina gdje su grijaci ) poveca, ovisno o tome ako bi recimo nesto zagrijali u limu za pecenje...

Imam averziju na plin u kuci pa to i nije bila opcija o kojoj sam razmisljala.

Ako se odrzava takva ploca traje dugo, evo kod mene vec treca godina jos nema tragova

Ne znam za gorenje ( moja ploca je electrolux kao i svi aparati ostali - ugradbena kuhinja ) ali mogu rajngle raznih vrsti.

Ja recimo koristim i wok od gusnatog tvrdog i grubog metala i sve pet.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 20:16   #5
daklem, i ja sam svojevremno htjela to čudo tehnike u svojoj kuhinji ali su me svi odgovarali od toga ali ja ne budi lijena obilazila trgovine i guštala se...
tako jedne subote odoh u gramat i gleduckam tu staklokeramičku ploču i uočim jednu koja ima i plinske grijače na kojima stoji ona rešetkica kao i na normalnim kuhalima odnosno pločama i meni neki crv u guzici neda mira i ja to malo nadignem, vratim nazad i pomaknem, vrlo, vrlo malo, bez pritiska i uspjela sam ogrebati tu staklokeramičku površinu.
to mi je bilo dovoljno da se pozdravim s tim.
a i nije mi jasno kaj ak staviš malo teži lonac pa nema šanse da lonac bar za mm ne pomakne tu rešetkicu i ne ogrebe ploču.
daj mi zdravoseljački šporet i ja mirna.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 21:21   #6
Ali moja na nogicama od nosača ima neku gumu pa ne grebe.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 22:00   #7
Moze se cistiti i sa onom spiralom od rostfraja, takodjer bez ogrebotina, a nikako ne s onim grubim dijelom spuzvice za pranje lonaca etc.
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:13   #8
Ja sam se ful palila na onu staklokeramicku od Gorenja koja ima upravljanje na senzore, nema gumbica. Ali plin je plin, i to jos gradski, pa smo na kraju uzeli 3 plin + 1 struja, na staklokeramici. Nemam pojma kako radi, stoji zapakirana i ceka ugradnju negdje krajem veljace.

Uh, bas sam bila korisna, nema sto
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:07   #9
moze neki link kako izgleda ta ceran ploca a jos s nekim resetkama itd Pojma nemam kako to izgleda.Hvala
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:19   #10
Quote:
Winona kaže:
moze neki link kako izgleda ta ceran ploca a jos s nekim resetkama itd Pojma nemam kako to izgleda.Hvala
nisam pronasla nista od gorenja, pa evo jedna od Whirlpoola
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:42   #11
hvala

Ja to zaista dosad nisam vidjela, ovdje po ducanima ima samo obicnih ceran ploca a nisam sigurna da bi ovo s linka netko ovdje i kupovao.

slicno ovome

gdje se velicina ringa podeseava ovisno o potrebi tj. onaj unutarnji gori uvijek a veci samo ako treba... za protve i slicno
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 10:52   #12
Re: Staklokeramička ploča

Quote:
Lavica kaže:
Ljudi moji i tako sam i ja kupila tu pločicu (2 pl. + 2 stru.) i sva oduševljena ja nju svako malo idem gledati i mislim si stvarno super stvarčica kad skuzim danas da sam ju već malkice na kolima od struje ko ogrebala i tako ja odem na stranicu gorenja da vidim kak se treba ponasati prema tom osjetljivom biću i znate kaj saznam? Da se na nju smiju stavljati samo rajngle sa ravnim dnom.
Mislim stvarno glupost kaj da uzmen rašpu i gotovo sve svoje rajnglice izrašpam radi gospodičn? ( e neće ići!)
Ljudi jel su stvarno sve te staklokeramičke ploče tak osjetljive ili je samo moja?
e moja Lavica, kako mi se čini, tebi još nitko nije odgovorio čudni ljudi.
dakle, sve su staklokeramičke ploče takve. posude moraju imati ravno dno i najbolje je kad kupuješ posuđe da pogledaš ispod jesu li adekvatne za staklokeramiku (ima oznaka za to, primijetit ćeš). ovo pak ne znači da dno mora biti bez i najmanje neravnine, ali ne smiješ koristiti stožasto posuđe (tipa one kineske tave za povrće) i ne smije ti lonac biti puno manji od površine koja se ugrije (najbolje je da je jednak kao ugrijana površina). u suprotnom mogu se pojaviti pukotine.

ja imam staklokeramiku, gorenje, 4 puta struja, i jako sam zadovoljan. lonac se jednoliko zagrijava, hrana se ljepše kuha, posuđe se lako pere, nemam po kuhinji piknjice od plina... a obzirom da prije nisam imao kuhinju te sam sve posuđe kupovao novo - nije mi bio problem s ravnim dnom ili đezvicama (koje na takvom kuhalu možeš zaboraviti)...
kuham već više od jedne godine i nemam nikakvi oštećenja niti prigovora na kvalitetu proizvoda. ha, možda sam po prirodi malo pažljiviji... ne znam
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:16   #13
eh dji - cudni ljudi, ja sam lavici odgovorila jos jucer ali tko bi to citao ne ?

U istom postu sam napisala da korstim wok, gusnati, hrapavi i da koristim i posude neravnog dna i da jos nema ni jedne ogrebotine.

I nema pukotina ako je lonac manji od ugrijane povrsine - nego je to samo uludo trosenje energije a i to ne kod svih ploca , neke se automatski ugase ( jer je grijac spiralni) ako nema lonca na njemu. Tj prilagode se velicini lonca ( moja recimo a nije bila nis posebno skupa ploca )

Dzezvu imam i koristim, dakle opet ne stima.

Kuham vec trecu godinu a i po prirodi sam pazljivija.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:30   #14
Hvala djidjimidji
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 18:24   #15
Lavice,

mi imamo stkleno/keramicku plocu - stara je oko 7 godina al nema ni jedne ogrebotine

kuhamo sve zivo, spustamo vruce i hladno na nju, ne trebaju nam posebni lonci,

s ciscenjem nema problema, sve ode vodom i deterzdentom za sudje, ako sto pokipi bitno je da odmah obrises koliko moze a onda uzmes spuzvicu za pranje sudja i malo deterdzenta i sa grubljom stranom lagano protrljas i sve ode a nema ogrebotina

ima i posebna emulzija za cistiti i sjajiti te ploce ali mi to koristimo mozda dva puta godisnje - cisto zato sto je imamo (dobili davno uz taj stednjak - eto trajenam vec 7 godina hehehe) - ali inace nema potrebe

to mi je od sad najjednostavniji stednjak za odrzavati a imala sam svakakve i na struju i na plin
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 18:28   #16
Quote:
Lei kaže:
Ja sam se ful palila na onu staklokeramicku od Gorenja koja ima upravljanje na senzore, nema gumbica.
Tu mi imamo. Poslije perilice, to je nesto najbolje sto se moze imati
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2004., 15:18   #17
Imam štednjak Gorenje s staklokeramičkom pločom već 3 godine i ploča je ko nova i danas.
Gorenje kao i večina proizvođača ne proizvodi staklokeramičke ploče već ih ugrađuje tuđe u svoje štednjake.
Kod mene je CERAN® by SCHOTT i mislim da je večina ploča od ovog proizvođača.

Za održavanje koristim mali strugač ( za skidanje farbe sa stakla ,
izgleda kao žilet sa drškom) kojim se sastružu zagorele nečistoće.
Zatim običnom spužvicom i detrđentom za suđe prebrišem i
na kraju namažem sredstvom za održavanje ploče.

Sredstvo je iz DM-a baš specijalno za staklokeramičke ploče (cca 20 kn). Sredstvo ostavlja određni film koji 'Štiti' ploču.

Link od CERAN ploča:
http://www.schott.com/whitegoods/eng...roducts/ceran/
telk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 09:13   #18
Ja imam staklokeramičku ploču od boscha, tri plina jedna struja. Iznad plina su one metalne "mrežice" na gumama.
Ploča se super čisti običnim deterdžentom za suđe, ali ju čistim redovito.
Ono što mene smeta je što se svaka točkica na njoj vidi. Prekrasno izgleda, crna i sjajna, ali nakon bilo kakvog kuhanja, briši i rifljaj.
Imam je oko godinu dana i nigdje nije ogrebana. Kuham i u woku, i običnim rajnglama, tavama... sve pet!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 12:52   #19
Evo nakon nekog vremena ja i moja pločica smo se bolje upoznale
Sad se javio novi problem!
Na gumbima za regulaciju plina i struje oni brojići se skidaju ko ludi, za mjesec dana nebu valjda bilo ni jednog brojčeka
E sad se ja pitam ma kako si to gorenje može dopustiti da prodaje tako nekvalitetne gumbe.
Čak sam razmišljala da si kupim nove gumbiće za čvršće pričvršenim brojevima.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2004., 13:01   #20
Quote:
Lavica kaže:
Evo nakon nekog vremena ja i moja pločica smo se bolje upoznale
Sad se javio novi problem!
Na gumbima za regulaciju plina i struje oni brojići se skidaju ko ludi, za mjesec dana nebu valjda bilo ni jednog brojčeka
E sad se ja pitam ma kako si to gorenje može dopustiti da prodaje tako nekvalitetne gumbe.
Čak sam razmišljala da si kupim nove gumbiće za čvršće pričvršenim brojevima.
a di su ti gumbići? na ploči ili su zajedno s pećnicom. naime, ja imam i pećnicu gorenje tak da su mi gumbići na pećnici, a ploča je ravna bez gumbića.... i niš mi se ne skida od tih brojeva... mislim, pa kaj radiš s njima? kaj se od dodira skidaju??? ludilo!

inače, negdje sam pročitao (a možda griješim) da kao sredstva za pranje suđa nisu dobra za ploču. ja ju operem običnom vodom i onda specijalnim sredstvom.... i super je... btw - imam samo struju!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.