Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2014., 19:01   #101
znam da mozda nije po pravilima, al u mom miksu su i stripovi

1. clarke - the space odyssey, cijeli serijal. (iako realno, poslije prve ide sve na gore, ali sam bez obzira na to uzivala u cijelom serijalu.)

2. vaughan - y the last man

3. moore - watchmen

4. card - enders game

5. king - the gunslinger (prema ovoj knjizi imam neko cudno postovanje i uvijek cu reci da je dobra, iako nisam toliko uzivala u njoj.)
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:11   #102
Stanislaw Lem - Fiasco (još su tu i The Invincible, Eden, The Magellanic Cloud i dr.)
A. & B. Strugatsky - Snail on the Slope (pa i Hard to Be a God, Beetle in the Anthill, A Billion Years Before the End of the World, The Waves Extinguish the Wind i dr.)
Kurt Vonnegut - Cat's Cradle (i naravno Galápagos, Slaughterhouse-Five, nažalost nikada nisam pročitao The Sirens of Titan makar vjerujem da je dobra knjiga)
Philip K. Dick - Do Androids Dream of Electric Sheep? (ustvari sve njegove knjige su odlične)
Yevgeny Zamyatin - We

Uz počasni spomen za Asimova, Le Guin, Sturgeona, Čapeka, Wellsa, Lovecrafta, Simmonsa, Vingea i Herberta.
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:29   #103
ja sam lovecrafta probala. i iskreno, toliko sam razocarana da mi stvarno ne pada drugi puta pokusavati. cini mi se da se knjiga zvala mountains of madness. tema i ideja super. al samo pisanje, atmosfera u knjizi.. uhhh...
__________________
Her shadow never reflects her shape, and is tangible, like velvet. Her realm is a chaotic, constantly changing mass of colors and strange objects and shapes, and contains a sundial with the inscription Tempus Frangit.
Oswin Oswald is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 14:50   #104
Quote:
Oswin Oswald kaže: Pogledaj post
ja sam lovecrafta probala. i iskreno, toliko sam razocarana da mi stvarno ne pada drugi puta pokusavati. cini mi se da se knjiga zvala mountains of madness. tema i ideja super. al samo pisanje, atmosfera u knjizi.. uhhh...
A ne znam, meni je baš zbog tog njegovog stila pisanja (dokumentaristički, opisni stil, bez dijaloga) bila to odlična priča. Inače At the Mountains of Madness mu je jedini "pravi" roman, znači da je priča ipak nešto duža, možda da probaš neku zbirku priča, ali ako ti se ovo nije svidjelo, vjerovatno neće niti priče.
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:38   #105
metro 2033 mi se toliko svidio da ga uvrstim u mojih top 5 sf knjiga to što nije pisan u zapadnjačkom stilu i ne radi se ni u americi ni ti u europi već u rusiji i po meni nema puno zapadnjačkog klišea. a ako i ima dobro je uokvireno u cijelinu. svi ko vole postapokaliptične knjige a ima ih malo( mislim na knjige) svakako pročitati. pročitao sam ja brdo knjiga i namjerno sam izostavio brdo knjiga koje bi po nekakvom pravilu bili ili su trebali biti hitovi odnosno bestseleri. još uvijek veliki dio sf nije preveden na hrvatski. npr. saga o endoru (endorova igra) ima preko 20, 30 knjiga, kod nas je prevedene prve dvije.
Dam Vuk Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 00:33   #106
Quote:
Dam Vuk Medo kaže: Pogledaj post
metro 2033 mi se toliko svidio da ga uvrstim u mojih top 5 sf knjiga...
Metro je i meni jako, jako dobar i baš sam guštao u njemu. Nego, ako ti se svidio Metro probaj baciti oko na Silos (Hugh Howey) ako nisi. Nekako su slični tematikom, iako je meni osobno mrvicu bolji Metro, Silos je također jako zanimljiv.

Inače Hyperion saga je odlična, sviđa mi se i stil Vernora Vingea (Vatra nad dubinom i Jazbina na nebu). Ima dosta dobrog SF-a, problem je vremena
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 02:29   #107
pročitao sam Silos. a prošto je onako završio da ništa nije objašnjeno o ostalim silosima mislim da će biti bar još jedan nastavak. pročitaj Prijelaz i Dvanaestorica od Justin Cronina treća i završna knjiga će izaći na jesen.
Dam Vuk Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 13:11   #108
Quote:
Dam Vuk Medo kaže: Pogledaj post
pročitao sam Silos. a prošto je onako završio da ništa nije objašnjeno o ostalim silosima mislim da će biti bar još jedan nastavak. pročitaj Prijelaz i Dvanaestorica od Justin Cronina treća i završna knjiga će izaći na jesen.
Cronin mi je već neko vrijeme na popisu, hvala na preporuci.

Što se Silosa tiče postoje nastavci Shift i Dust i time bi ta trilogija trebala biti zatvorena. Znanje je najavilo da prijevod Shifta dolazi u 8. ili 9. mjesecu, nadam se da će ispuniti rečeno
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:15   #109
Vernor Vinge je ok, čitao sam par njegovih knjiga. Šta kažete na knjigu a ne na film World war Z?
Dam Vuk Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.