Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 22:01   #81
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
moja mama je prije mjesec i pol operirala rak debelog crijeva pa mislim da ti mozda mogu malo pomoci informacijama ako do sada niste nista saznali
najbolje vam je u Zagrebu otici na Kliniku za tumore, kirurzi su izvrsni, moja mama je imala kontakte s dr. Milasom (on ju je operirao) i primarijusom Vrdoljakom (on je, kad je Milas otisao na godisnji preuzeo "brigu" oko nje)
Obojica su izvrsna i ako zavrsi kod njega, moze bit sretan/sretna jer je dobio/la vrhunskog strucnjaka i covjeka
da, izvrsni su obojica...nažalost to znam.....moj rodjak boluje od raka na prijelazu tankog u debelo crijevo...
prije 8 mjeseci Milas mu je rekao da nema nade za njega, i čini se, nažalost, da je bio u pravu.
inače je Milas jako direktan i oštar, kaže odmah u glavu, tako da te to ne iznenadi.

Vrdoljak je isto odličan stručnjak, ali neuhvatljiv, putuje, radi na par mjesta, dragi su mu novci strašno....i tako...
ako vas šta zanima samo pitajte.....
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 20:47   #82
Quote:
Nivia179 kaže: Pogledaj post
moja mama je prije mjesec i pol operirala rak debelog crijeva pa mislim da ti mozda mogu malo pomoci informacijama ako do sada niste nista saznali
najbolje vam je u Zagrebu otici na Kliniku za tumore, kirurzi su izvrsni, moja mama je imala kontakte s dr. Milasom (on ju je operirao) i primarijusom Vrdoljakom (on je, kad je Milas otisao na godisnji preuzeo "brigu" oko nje)
Obojica su izvrsna i ako zavrsi kod njega, moze bit sretan/sretna jer je dobio/la vrhunskog strucnjaka i covjeka
hvala na savjetima, kako stvari stoje, prije operacije će ići
kemoterapija ne bi li se i jetra učinila operabilnom,
to ćemo uraditi u splitu- još nisu stigli nalazi biopsije iz ZG,
onda ćemo tek točno znati plan liječenja...

kako je stvar hitna, preuzeo ga je onkolog dr. E. Vrdoljak iz Splita,
a dalje ćemo vidjeti....

inače pišem i na topicu potpore...

hvala i pozdrav
Chlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 17:08   #83
otkrivanje raka

Da li je moguce ct snimanjem otkriti rak debelog crijeva?
amir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 17:01   #84
Quote:
Chlea kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima, kako stvari stoje, prije operacije će ići
kemoterapija ne bi li se i jetra učinila operabilnom,
to ćemo uraditi u splitu- još nisu stigli nalazi biopsije iz ZG,
onda ćemo tek točno znati plan liječenja...

kako je stvar hitna, preuzeo ga je onkolog dr. E. Vrdoljak iz Splita,
a dalje ćemo vidjeti....

inače pišem i na topicu potpore...

hvala i pozdrav
da li ste pokušali s alternativom? pogledaj moj post na alternativa-mms..
blondievsblondi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 18:38   #85
Quote:
blondievsblondi kaže: Pogledaj post
da li ste pokušali s alternativom? pogledaj moj post na alternativa-mms..
O oslobodi nas dragi Bože mutavaca . Danas je očito njihov dan na hrvatskim forumima
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 23:44   #86
Moja majka se nalazi u Sarajevu gdje su joj prosle sedmice postavili dijagnozu da ima izraslinu pri kraju debeloga crijeva,zatim su joj vadili krv uzeli uzorke urina i stolice uradili rengen,ultrazvuk,pregled optickom sondom,magnetnu rezonansu i drzali je par dana u bolnici jer je bila iscrpljena uslijed nedovoljne ishrane,ta izraslina joj je blokirala zadnji dio debelog crijeva tako da je fizioloska potreba bila svedena na minimum i jako bolna,tako da je samo jela supu ito jako rijetku,dobila je neke medikamente u infuziji i danas su je prebacili na hirurgiju gdje je spremaju za operativni zahvat. Naime nalazi ukazuju na tumor s tim da nema metastaza i drugi organi su nedirnuti ,vec dva dana sam na NET-u i pokusavam nesto vise saznati o postoperativnom oporavku,ishrani,postotku izlijecenja i s vremenom laksem uklapanju u svakodnevni zivot ali nemogu da nadjem isti slucaj ili situaciju koja se podudara vezano za sam polozaj tumora na kraju debelog crijeva.Ispricavam se ako sam ovo pitanje postavio na pogresan nacin (kao brzi odgovor)ali vec nocima nespavam i koncetracija mi je jako losa.molio bih vas da ako itko zna nesto o procentima izlijecenja i nastavka zivota poslije ovakvoga hirurskog zahvata da mi odgovori.Unaprijed zahvaljujem Nino.
nino.nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 00:18   #87
dobra je stvar sto nema vidljivih metastaza, ali znas li koja je lokacija tumora? prenisko postavljeni tumori znace puno kompliciranije kirurske zahvate i rekontrukciju, vjerojatno i anus preter trajni, ako je anus zahvacen, tocniju tj pribliznu prognozu bolesti kao i daljni tijek cete dobiti tek zapravo kada se napravi operacija i ekscizija same mase, da se napravi PHD analiza i klasifikacija tumora. ali ako je tumor u sigmi, sto je opet nisko, onda prica nije ovako dramaticna kao gore navedeno, tj moze se uraditi terminalna anastomoza, pa cak i nize u rektumu. Uglavnom, nemojte panicariti, bit ce borba, i potrajat ce, ali ovako sa minimalnim informacijama, tesko je reci nesto puno, ali vjerojatno ima jako dobre sanse, treba naravno vidjet potpuni uvid u situaciju da bi se reklo nesto vise.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 22:08   #88
Hvala Ante,danas sam razgovarao s telefonski s glavnom sestrom na odjeljenju hirurgije i ona kaze da je mama za sada stabilna i da je operacija pomjerena na ponedeljak ujutro radi dodatnog ojacanja organizma i nevjerovatno gustog rostera doktora Tanovica,doznao sam jos i da se tumor nalazi na pet centimetara od izlaza i da je doktor Tanovic iznio tri mogucnosti,jedna je da ce odstraniti tumor i povezati debelo crijevo s ostatkom do izlaza(u tom slucaju ce sve funkcije biti nedirnute)druga je da ce privremeno prebaciti izlaz na bok dok tkivo ne ozdravi da bi se uradila rekonstrukcija i treca po njemu u malom postotku slucajnosti da ce taj privremeni nacin ostati trajan.Inace za tog hirurga sam cuo samo najbolje i rekao je da pored svih snimaka i nalaza odluka dolazi u toku operativnog zahvata gdje se vidi sta se moze uciniti.Iskreno se nadam da ce je taj zahvat izvesti iz zivotne opasnosti i da ce moci jesti i ojacati a za tu rekonstrukciju cemo vidjeti ako se bude morala raditi to ce biti ovdje u Nizozemskoj,ovdje od muskarca naprave zenu i obratno,jedinu prednost nasim doktorima dajem u uspostavljanju dijagnoza sto u Nizozemskoj moze potrajati zbog rijetkog slanja na pretrage od strane kucnih doktora i pokusaju da se s manjim tegobama organizam odbrani vlastitim imunitetom i kojim paracetamolom.Naravno da nasim doktorima dajem i duzno postovanje na strucnosti , predanosti i da uz jako male plate u odnosu na zapadne doktore nadju motivaciju, elan i uspiju se izdici od svakodnevnih problema da bi ostali na profesionalnoj etickoj razini.Dok su ovdje standardi tehnologije ,postoperativne njege i sami medicinski objekti na razini sf filmova u odnosu na uslove u Sarajevu a i ostatku nasih prostora. Jos jednom hvala Ante i javi ako znas ista vise s obzirom na lokaciju tumora 5 cm od izlaza.Ja imam let Sutra ujutro za Zagreb a potom nastavljam za Sarajevo jer moram biti uz nju zbog moralne i svake druge pomoci.Pozdrav svima.
nino.nl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 22:48   #89
nema na cemu, tu smo da pomognemo jedni drugima, nadam se odlicnom ishodu. Sto se tice same visine, to je jedno granicno podrucje, i vjerojatno je bolje sacekati sa anastomoziranjem, jer su onda bolje sanse za uspjesno spajanje, ali opet o tome najbolje zna kirurg tijekom op zahvata. ako ima jos pitanja, slobodno se javi na pm. sretno
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 22:57   #90
Nino, svaka čast što si shvatio Antu! Očito imaš puno iskustva s liječničkim riječnikom.
Sad ću ja čisto laički, ali nadam se da mogu ohrabriti!
Ovu temu sam pogledala jer sam i sama nedavno imala dijagnozu....car debelog.
Ali moja iskustva nisu ni slična ovome o čemu pišeš, ali osoba koju poznajem je imala gadnu situaciju.
Ostalo joj samo malo , mislim da je rekla 2cm. Ali sada šeće psa kojeg je nabavila i bori se.
Znam da često ide na preglede ( i poslije su joj našli kancerogene polipe), ali ....izvukla se!
Psihička podrška je jako važna. Navijam za vas!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:16   #91
sorry na lose biranim rijecima, uglavnom izbjegavam med terminologiju, bar se trudim, al naviko valjda kad pishesh da koristis ipak med termine...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 23:15   #92
Pozdrav,

nadam se da pisem na "pravoj temi" - naime, tata mi je prije par dana bio na gastroskopiji (i otkiriven mu je cir na zeludcu i dvanaesniku) - za sto je dobio i tablete nexium i 2 antibiotika lekoklar i ospamox (koji mu doooosta tesko padaju, sto sam i citala da se dosta "korisnika" zali na njih, al jednostavno su takve)... i ono "najnovije" zbog cega i pisem pod ovu temu - bio je na koloknoskopiji i otkriveni su mu polipi u debelom crijevu... naime, nikad nije imao nikakvih zdravstvenih problema - "slucajna" kontrola i to mu je otkriveno...
vadio je i krvne nalaze i sve je super - osim, malo povisenog secera, al to pazi i to se drzi pod nadzorom...
a obiteljska ljecnica mu je ipak preporucila da se javi kirurgu u vinogrdskoj, makar se jos i cekaju nalazi od biopsije...
tako da, ako tko ima informaciju o ljecnicima iz vinogradske ili je imao slicnu situaciju...???
mene ja sad jakoooooooooooo strah, stalno googlem, mislim na najgore...
ali ipak, zar to ne bi nilo vidljivo vec i po nalazima krvi?!?

Molim za bilo kakav odgovor!

Pozdrav!
carlotta5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 11:37   #93
Quote:
carlotta5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nadam se da pisem na "pravoj temi" - naime, tata mi je prije par dana bio na gastroskopiji (i otkiriven mu je cir na zeludcu i dvanaesniku) - za sto je dobio i tablete nexium i 2 antibiotika lekoklar i ospamox (koji mu doooosta tesko padaju, sto sam i citala da se dosta "korisnika" zali na njih, al jednostavno su takve)... i ono "najnovije" zbog cega i pisem pod ovu temu - bio je na koloknoskopiji i otkriveni su mu polipi u debelom crijevu... naime, nikad nije imao nikakvih zdravstvenih problema - "slucajna" kontrola i to mu je otkriveno...
vadio je i krvne nalaze i sve je super - osim, malo povisenog secera, al to pazi i to se drzi pod nadzorom...
a obiteljska ljecnica mu je ipak preporucila da se javi kirurgu u vinogrdskoj, makar se jos i cekaju nalazi od biopsije...
tako da, ako tko ima informaciju o ljecnicima iz vinogradske ili je imao slicnu situaciju...???
mene ja sad jakoooooooooooo strah, stalno googlem, mislim na najgore...
ali ipak, zar to ne bi nilo vidljivo vec i po nalazima krvi?!?

Molim za bilo kakav odgovor!

Pozdrav!
Iz obične krvne slike je ne moguće dijagnosticirati rak, ako je to ono što te brine. Krv se može poremetiti uslijed rasta tumora i poremećaja u tijelu uslijed maligne bolesti, ali isto tako ima ljudi koji imaju sasvim ok krvnu sliku, a dijagnosticirana im je maligna bolest.
Pretpostavljam da je tvoj tata čovjek u pedeststima gdje su ti polipi vrlo uobičajena pojava.
Nemoj googlati i bedirati bezrazložno. Pričekajte PHD nalaz. Ukoliko bude grdo, a najvjerojatnije neće, bit će vremena za googlanje i borbu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:16   #94
Da, tako je- tata mi ima 59. godina... a da, i citala sam da je to zapravo i "normalna" pojava, makar mji naravno nije svejedno... :/
Hvala puno, i cujemo se...
carlotta5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:07   #95
Može li mi netko objasniti ?
Na kolonoskopiji u 10.mj. otkriveni su mi polipi, a jedan je u sebi imao karcinom. Otkonjen je u potpunosti na samoj kolonoskopiji. Kako mi tada nije pregledano cijelo debelo crijevo ( zbog bolova), upućena sam na irigografiju. Nalaz irigografije je uredan. Ako je sve ok, zašto me internista šalje na kolonoskopiju već u 3.mj.?
Očekivala sam da ću morati ponavljati kolonoskopije, ali mislila sam da će razmaci biti veći.
Što mislite?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 15:50   #96
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasniti ?
Na kolonoskopiji u 10.mj. otkriveni su mi polipi, a jedan je u sebi imao karcinom. Otkonjen je u potpunosti na samoj kolonoskopiji. Kako mi tada nije pregledano cijelo debelo crijevo ( zbog bolova), upućena sam na irigografiju. Nalaz irigografije je uredan. Ako je sve ok, zašto me internista šalje na kolonoskopiju već u 3.mj.?
Očekivala sam da ću morati ponavljati kolonoskopije, ali mislila sam da će razmaci biti veći.
Što mislite?
Pa zbog recidivnosti. Ukoliko što opet ima da se odmah reagira.

Meni i dalje nije nikako jasno zašto se kolonoskopija ne radi pod anestezijom
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 17:40   #97
pa ne moze se svima raditi pod anestezijom. ali dosta ljudi bi moglo, medjutim razlozi su vrlo jednostavni, manjak anesteziologa, neisplativnost bolnicama, dodatna "komplikacija".......
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 17:44   #98
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa ne moze se svima raditi pod anestezijom. ali dosta ljudi bi moglo, medjutim razlozi su vrlo jednostavni, manjak anesteziologa, neisplativnost bolnicama, dodatna "komplikacija".......
Da, divota
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 21:57   #99
Znam da je zbog recidiva, ali polipi rastu polako, a još više im treba vremena da se pretvore u karcinom.
Mene zanima - zašto se tako brzo ponavlja kolonoskopija? Točnije, nije li mi nešto prešućeno.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:15   #100
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Znam da je zbog recidiva, ali polipi rastu polako, a još više im treba vremena da se pretvore u karcinom.
Mene zanima - zašto se tako brzo ponavlja kolonoskopija? Točnije, nije li mi nešto prešućeno.
Na to ti odgovor može dati jedino liječnik. On određuje intervale pregleda kad se dijagnosticira ca.
Prouči: http://www.zanovidan.hr/dijagnostika-5/
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.