Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 21:57   #1
Koliko cm kose naraste mjesečno?

mene samo zanima koliko brzo kosa raste,tj. koliko cm kose minimalno mjesečno naraste?
hvala svima pametnima koji znaju odgovor na pitanje i žele ga podijeliti s nama neupučenima
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:08   #2
pa evo ne znam, mogu ti ponoviti samo šta je meni moja frizerka rekla...u prosijeku kosa raste 1cm na mjesec(nekom malo više nekom malo manje)...a sad dali je to točno
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:18   #3
ne znam koliko tocno,ali sam negdje procitala da za godinu naraste 16 cm
Crazy_Beautiful is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 22:59   #4
da bi bila onak duga kak sam si ja to zamislila treba mi između 16 i 18 cm.dakle,malo više od 1 godine.
hvala
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 23:11   #5
Quote:
Lišće kaže: Pogledaj post
da bi bila onak duga kak sam si ja to zamislila treba mi između 16 i 18 cm.dakle,malo više od 1 godine.
hvala
Istina je da kosa naraste u prosjeku 1 cm ali mislim da ipak treba malo dulje da bi došla do zdravih 16 cm više jer da je to tako istinito svi bi se šišali na kratko kad bi im puklo i za godinu dana opet imali dugu kosu....treba uzeti u obzir da vrhovi pucaju,da ju moraš šišati barem svaka 3-4 mjeseca barem po 2 cm. ... vjeruj mi put do zdrave duge kose nije tako lak jel da je nikom ne bi trebale ekstenzije i slične stvari....
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:50   #6
ok,kužim,ali ja imam problem da ne znam prepoznati kad su mi vrhovi ispucali jer mi je kosa kovrčava i izgleda malo suho.kako da skužim kad su mi vrhovi ispucali?
Lišće is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 09:47   #7
Quote:
Lišće kaže: Pogledaj post
ok,kužim,ali ja imam problem da ne znam prepoznati kad su mi vrhovi ispucali jer mi je kosa kovrčava i izgleda malo suho.kako da skužim kad su mi vrhovi ispucali?
Dobrodošla u klub i moja kosa je kovrčava....zato mi ju je jako teško pustiti jer se teško vidi,u biti mi treba 3 cm da bi se vidio 1 zbog toga što se frče u spiralu....e da i još je suha pa dosta puca (dobro što je kovrčava pa se to ne vidi )....U prosjeku je šišam svaka 3-4 mjeseca oko 2-3 cm sa vrućim škarama....
Prije ju nisam uopće šišala i uopće se nije vidlo da raste....osječala sam se ko vampir (stalno ista duljina kose)....Sad mi je otprilike isto tak i jedino kad izravanam vidim koliko mi je kosa dugačka....
Sorry na iscrpnom postu....
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 12:23   #8
oko 1 cm, i meni treba oko godina i po da mi naraste dokle želim s time da ću u tom roku barem jednom morati ošišati vrhove
__________________
we're in love ❤
Egocentrik lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:26   #9
Quote:
egocentrik girl kaže: Pogledaj post
oko 1 cm, i meni treba oko godina i po da mi naraste dokle želim s time da ću u tom roku barem jednom morati ošišati vrhove
samo jednom u godini dana?
Ne ispuca ti kosa?
I ja bi probala,moja nikak da naraste kad ju stalno šišam....
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:13   #10
pa ispuca, al malo, ipak mi ne popuca toliko koliko bi me moja frizerka htjela šišat

mislim da je rijetko kome pri svakom odlasku frizeru recim jednom mjesečno ili jednom u dva mjeseca potrebno skraćivanje vrhova

evo u ovoj godini samo jednom mi je kratila vrhove i to za striktnih 1 cm i stanje uopće nije alarmantno, štoviše nemam ispucanu kosu
__________________
we're in love ❤
Egocentrik lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:26   #11
Blago tebi!
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 14:42   #12
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Blago tebi!


a inače za sve cure kojima su usadili u glavu da ti kosa brže raste što je više režeš kao što su meni samo jedan veeeliki , ako hoćete da vam naraste režite samo kada je to doista i nzužno potrebno + samo onoliko koliko je potrebno, ne više

neznam zašto ali te frizerke (barem moje) sve imaju neku enormnu potrebu za rezanjem i stanjivanjem kose meni je jedna moja skoro na silu stanjila tvrdeći da mi je pregusta!
__________________
we're in love ❤
Egocentrik lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 15:21   #13
ma sve su one takve jednom sam došla kod svoje i naglasila striktno JEDAN CENTIMETAR a ona mi skratila za 4! sada kad idem onda joj kažem pola cm, pa me ona čudno gleda...a ja joj kažem da ionako znam da će više odrezati, pa joj ja govorim upola manje i onda kad ona skrati po svom(upola više nego sam rekla) bit će taman
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 20:22   #14
Quote:
egocentrik girl kaže: Pogledaj post


a inače za sve cure kojima su usadili u glavu da ti kosa brže raste što je više režeš kao što su meni samo jedan veeeliki , ako hoćete da vam naraste režite samo kada je to doista i nzužno potrebno + samo onoliko koliko je potrebno, ne više

neznam zašto ali te frizerke (barem moje) sve imaju neku enormnu potrebu za rezanjem i stanjivanjem kose meni je jedna moja skoro na silu stanjila tvrdeći da mi je pregusta!
Kako kome.. Ja je šišam svaka tri mj i u u ta tri (četri) mjeseca zna mi narast i više od 7-8 cm..
Sad mi je trenutno kosa do ruba hlača..znači do struka..
Dok recimo frendici naraste oko 1 cm u mjesecu i onda taman to ošiša drugi mjesec..i žali se da joj je uvijek isto..
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:12   #15
kaze rina iz bb-a da vec 9 godina pusta kosu
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:27   #16
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
kaze rina iz bb-a da vec 9 godina pusta kosu
al isto se vidi da skraćuje vrhove.. Ja puštam 7 god..
__________________
Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari.
mali anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 00:21   #17
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
ma sve su one takve jednom sam došla kod svoje i naglasila striktno JEDAN CENTIMETAR a ona mi skratila za 4!
eh tako je i meni bilo. frizerka mi je šišala i zdravu kosu. onda sam odlučila više ne ići frizerki i šišati se sama doma. imam ravnu kosu tak da mi to nije problem. točno vidim koliko trebam ošišat.
jedina stvar koja me muči kod moje kose je to kaj na dodir su mi vrhovi grubi, a vizualno nema niti jedne dlake koja je ispucala (a šišala sam se prije 3 tjedna).. to znači da se trebam šišat ili..?
__________________
Novac ne može kupiti ljubav, ali daje sjajnu pregovaračku poziciju.
MissBimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:27   #18
Quote:
MissBimbo kaže: Pogledaj post
jedina stvar koja me muči kod moje kose je to kaj na dodir su mi vrhovi grubi, a vizualno nema niti jedne dlake koja je ispucala (a šišala sam se prije 3 tjedna).. to znači da se trebam šišat ili..?

tako je i kod mene trenutno. ja se nemam namjeru sisati jos bar mjesec dana nego cu kosu vise njegovati
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:43   #19
Prvo pozdrav svima

meni je frizerka isto rekla da u prosjeku raste oko 1 cm na mjesec i kod mene se pokazalo tocnim.

imala sam skrooooz kratku kosu, sad mi je ispod uha,a pustam ju od nove godine
sisala sam se u tom vremenu samo jednom i to ovaj dio skroz iza (fudbalerku, rekli bi), al mogu rec da sam se nanosila kapa, marama i slicnog za cijeli zivot. ne zbog ispucanih vrhova (iz nekog razloga - ne pucaju mi skoro uopce; ne koristim nikakve preparate, al rijetko susim fenom, mozda je u tom stvar) nego zbog toga sto je (naravno) nakon nekog vremena kosa bila skroz bez forme.
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:41   #20
gle...ja više ne iden u frizera kad mi ispucaju vrhovi,uzmem škare i lipo si sama skratin one ispucale vrhove,to cinim jednomu 3 mjeseca i ošišam po cm ili cm...frizeri otfikare pol kose i onda nikak nemreš pustit kosu...grrr...ja san užasno nestrpljiva,kosa mi je duga oko 34 cm al ocu jos bar 20 cm...i raste 3 cm mjesecno...s obziron da se cesto farban,nie to tolko lose al pijen merz spezial drazeje i koristin gliss kur repair i sampon od koprive...e,sad mene ness zanima...posto je jesen,meni kosa malo vise ispada pa me zanima kak cu je pogustiti jer ja obozavan gustu kosu...molim da mi neko odgovori....
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.