Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 23:16   #321
mene zanima zasto vi mame toliko oko toga pravite bauk, zasto pitate jedna drugu i patronazne i pisete to po internetu umjesto da pitate svoje muzeve ili oceve ili sta ja znam, uglavnom bolje za to pitati muskarca, pa ne mozete vi zene znati o tim stvatima vise nego sto mogu znati vasi muzevi
MgTheOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:20   #322
Quote:
MgTheOne kaže: Pogledaj post
mene zanima zasto vi mame toliko oko toga pravite bauk, zasto pitate jedna drugu i patronazne i pisete to po internetu umjesto da pitate svoje muzeve ili oceve ili sta ja znam, uglavnom bolje za to pitati muskarca, pa ne mozete vi zene znati o tim stvatima vise nego sto mogu znati vasi muzevi
zato što se moj muž vrlo vjerovatno ne sjeća kako se to odvijalo dok je imao godinu/dvije/tri kada mu je vjerovatno mama pokazivala kako da prevlači kožicu, ili mu je ona kao bebi sama to radila! koliko ja znam, moj od kad se svog "piše" sjeća, ga se sjeća sa prevučenom kožicom.. pa mi po ovom pitanju baš i ne može pomoći.
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:00   #323
Quote:
MgTheOne kaže: Pogledaj post
mene zanima zasto vi mame toliko oko toga pravite bauk, zasto pitate jedna drugu i patronazne i pisete to po internetu umjesto da pitate svoje muzeve ili oceve ili sta ja znam, uglavnom bolje za to pitati muskarca, pa ne mozete vi zene znati o tim stvatima vise nego sto mogu znati vasi muzevi

Kao što i za bilo što drugo znam pitati nekoga tko možda ima iskustva u nečemu što me zanima, onda pitam i za ovo. Kao prvo, pitala sam pedijatra (tko bi rekao, on je muškarac), pitala sam muža (koji se ne sjeća), pitala sam ženu koja ima dva odrasla sina, a pitala sam i ovdje. A baš ne znam koliko žena će svom ocu doći s pitanjem: "Tata, kako da mališi prevučem kožicu preko piše?"

Mislim, ova da žena ne može znati više o tim stvarima nego muž mi je totalni nonsens baš iz razloga što se većina njih ne sjeća tog "događaja". A da ne spominjem da mi je to isto kao da kažem da ja znam više i bolje o dojkama i vagini (zato što ih imam) nego doktor-muškarac. Svašta.

Pa ti kad si muškarac, što nas nisi prosvijetlio?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:21   #324
Quote:
MgTheOne kaže: Pogledaj post
mene zanima zasto vi mame toliko oko toga pravite bauk, zasto pitate jedna drugu i patronazne i pisete to po internetu umjesto da pitate svoje muzeve ili oceve ili sta ja znam, uglavnom bolje za to pitati muskarca, pa ne mozete vi zene znati o tim stvatima vise nego sto mogu znati vasi muzevi
zatoi sto otca, muz itd, nij eni pedijatar ni uolog niti neki drugi specijalist a isto tako nema pojma kako je to bilo njemu je se sigurno ne sjeca soje dobi kada je imao 1, 2 ili 3 godine a to sto ima pimpek medju nogama ne znaci da je pametniji po tom pitanju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 14:33   #325
ja nisam htio nikoga uvrijediti, evo ovako da sad nesto objasnim, ako procitate o fimozi na netu vidjet cete da se fimoza ne smatra fimozom sve do puberteta.Ja sam kao mali imao fimozu i roditelji su me vodili doktoru i imao sam otprilike 5-6 godina ostale su mi neke stvari u sjecanju, doktro je rekao da se prilikom kupanja to malo povlaci ako ne bude islo neka stoji kako jeste do puberteta jer tada u preko 90% slucajeva sama kozica popusti, tako je i kod mene i bilo sa nekih 12 godina pocelo je ici bez ikakvih problema.ako do tada ne popusti lakse je dijetetu od 12 god objasniti da ide na operaciju i reci mu u cemu je stvar nego dijete od 3-4 godine ovdesti da mu bodu pisu i kasnije da ga to boli, to djeci stvara traume.glupo mi je kad cujem npr sin mi ima 5 godina ima fimozu moramo na obrezivanje. ili to djeci radite dok su bebe i nisu sjesne svoje spolnosti i pimpeka tj nicega se ne sjecaju nego djetetu stvarati traume sa tim jer ih vecina se boji toga. nemam nista protiv onih koji djecu obrezuju iz vjerskih razloga ili sta ja znam. Odvedite sina pedijatrici i pedijatru i budite sigurni da ce vam bolji savjet dati pedijatar nego pedijatrica.Jedan djecak iz uze obitelji je isao na tu operaciju, mjesec nakon toga je vristao prilikom presvlacenja imajuci strah da mu nece netko to opet dirati.Najgore od svega je to kad doktori to nasilno prevuku kao u nekim slucajevima sto sam citao ovdje.Nemojte me sada napadati oko ovoga ja sam samo iznio svoje misljenje.
MgTheOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 14:39   #326
ja i dalje smatram da je bolje da se to sve rješi dok je dijete malo jer se poslje neće sjećat ničega...mi smo našem malcu vježbali tokom kupanja i sa 18 mj skroz prevukli....sad si on sam navlači...
u početku je jako teško išli al nismo ništa forsirali, samo redovito vježbali koliko je on dopustio i sve se rješilo....to mi je puno bolja opcija nego čekta pubertet i mislit si što će biti, i mislim da su veće traume što je dijete veće...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 19:14   #327
Moj mali ima 2 godine i 2 mjeseca i još uvijek mu se ne da prevući.
Redovito to radim dok se kupa ili dok ga presvlačim.
Pedica rekla da se ne treba žuriti nego pomalo, ako će biti problema to će ona napraviti. Ima napretka ali je jako mali.
(maddy) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:01   #328
Quote:
LejLa22-- kaže: Pogledaj post
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=202&Show=1941

je li netko čuo za ovo? šta mislite o tome? moja beba ima 10 mjeseci i jako mu se malo može kožica prevući
suzdržala bi se komentara bilo čega gdje je izvor roda
a po njima bi normalno bilo i svako malo upala i skupljanje gnoja ? valjda je i gnoj prirodan po njima
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 18:22   #329
Quote:
MgTheOne kaže: Pogledaj post
ja nisam htio nikoga uvrijediti, evo ovako da sad nesto objasnim, ako procitate o fimozi na netu vidjet cete da se fimoza ne smatra fimozom sve do puberteta.Ja sam kao mali imao fimozu i roditelji su me vodili doktoru i imao sam otprilike 5-6 godina ostale su mi neke stvari u sjecanju, doktro je rekao da se prilikom kupanja to malo povlaci ako ne bude islo neka stoji kako jeste do puberteta jer tada u preko 90% slucajeva sama kozica popusti, tako je i kod mene i bilo sa nekih 12 godina pocelo je ici bez ikakvih problema.ako do tada ne popusti lakse je dijetetu od 12 god objasniti da ide na operaciju i reci mu u cemu je stvar nego dijete od 3-4 godine ovdesti da mu bodu pisu i kasnije da ga to boli, to djeci stvara traume.glupo mi je kad cujem npr sin mi ima 5 godina ima fimozu moramo na obrezivanje. ili to djeci radite dok su bebe i nisu sjesne svoje spolnosti i pimpeka tj nicega se ne sjecaju nego djetetu stvarati traume sa tim jer ih vecina se boji toga. nemam nista protiv onih koji djecu obrezuju iz vjerskih razloga ili sta ja znam. Odvedite sina pedijatrici i pedijatru i budite sigurni da ce vam bolji savjet dati pedijatar nego pedijatrica.Jedan djecak iz uze obitelji je isao na tu operaciju, mjesec nakon toga je vristao prilikom presvlacenja imajuci strah da mu nece netko to opet dirati.Najgore od svega je to kad doktori to nasilno prevuku kao u nekim slucajevima sto sam citao ovdje.Nemojte me sada napadati oko ovoga ja sam samo iznio svoje misljenje.
na netu se s aoprostenjem moze procitati toliko sranja da o nije normalno i to opravo na medicinskim stranisamam tipa cybermed, pliva itd tako da te podatke nikad ne uzimati zdravo za gotovo a pogotovo apsurd da se fimoza ne smatra fimozom do poberteta........ moj mali je imao itekako fimozu je mu se smegma skupljala ispod glavica ko luda i nikako se to nije moglo ocistit i da sam bila nacitana pamrtna majka samo bi napravila sranje cekajuci jer kada se to upali jao si ga djetetu
Mom sinu je nasilno prevucen a kozica i wat??? - ne kuzim cemu tu fama, malo ga je peckalo poslije sto je normalno ( preko je i tebe pimpac nakon prvog seksa ) i sa dje piso lijepo prevucen i skai dan ga ureno prilikom tusirananja lijepo prevucemo bez ikakvog plakanja, siljenja, natezanja itd sto su dodatne traume za djete tj. dapace sad si on sam cisti pisu i sav je ponosan
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:05   #330
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Samo mu par puta dnevno na glavic nakapaj Kantarion i sutradan ce sve bit kao novo

Ne znam dal taj octenisept pece?.....pitam zato jer su mene svi uvjeravali kako 3% Hidrogen ne pece ali vraga - grize ko lud
BETRION krema.....mom su malome prije 20-ak dana u ambulanti prevukli kožicu i to sam dobila za mazanje....to je nešto antibiotsko,ok je...
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:23   #331
mamice kako su pimpaci od sad vas velikih frajera?

nas maestro je 7 mjeseci i mi mu svako malo povlacimo kozicu. jedno vrijeme smo mu zanemarili pa se opet smanjila? moguce?
kako je kod vas stanje.
ovih dana mu intenzivnije povlacim kozicu, pa sam primijetila da je crvenije i cak na jednom mjestu kao i malo napuklo.
mazem mu kremom za guzi i nastavljam dalje... ili?
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:02   #332
kad se mali rodio(sad ima skoro god)bila sam u dvojbi sto napraviti s obzirom da mu se kozica nije dala povuc a mene je bilo strah ista raditi na silu,pedijatar mi je rekao da probam dok ga kupam i jesam ali nije islo i tako vise nisam ni dirala(po preporuci pedijatra i mog i iz njemacke)na zadnjem sistematskom je sve bilo ok.a jos uviek mu nediram.uglavnom prosli tj.prijateljica je s malim(ima 7 god) isla na operaciju iako mu je od pocetka spustala kozicu i mazala ga,tako da vam preporucujem da ne radite nsta na silu a vidim i da e ovdje neko napisao da ce ih malo peci i to je to,e pa nije,posljedice mogu biti puno ozbiljnije.od upala,infekcija,krvarenja itd
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 15:21   #333
Mi smo s tim imali stalnih problema odlasci doktoru upale mazanja antibiotici ove zime smo otisli i rijesili to operativno sad je sve super. Operacija je bolna prvih par dana je bilo ruzno za sve to gledat ali kad se sjetim da smo sve to prolazili svakih par mjeseci prilikom ciscenja i navlacenja kozice na kirurskom pregledu sad mi je zao sto to nismo prije napravili. Jedina je caka da se operacija radi zimi ako je moguce radi znojenja i infekcija do kojih moze doci
igorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 17:00   #334
Quote:
Bokanjanka kaže: Pogledaj post
kad se mali rodio(sad ima skoro god)bila sam u dvojbi sto napraviti s obzirom da mu se kozica nije dala povuc a mene je bilo strah ista raditi na silu,pedijatar mi je rekao da probam dok ga kupam i jesam ali nije islo i tako vise nisam ni dirala(po preporuci pedijatra i mog i iz njemacke)na zadnjem sistematskom je sve bilo ok.a jos uviek mu nediram.uglavnom prosli tj.prijateljica je s malim(ima 7 god) isla na operaciju iako mu je od pocetka spustala kozicu i mazala ga,tako da vam preporucujem da ne radite nsta na silu a vidim i da e ovdje neko napisao da ce ih malo peci i to je to,e pa nije,posljedice mogu biti puno ozbiljnije.od upala,infekcija,krvarenja itd
Sve je to individualno, naš mališa je imao upalu dok mu se kožica nije dirala, neki je imaju iako im navlače a neki je nemaju upće iako im se ne dira kožica... Nemaju dječaci iste pimpače ali mogu imati iste dr i različita mišljenja
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:54   #335
Quote:
Gricko2008 kaže: Pogledaj post
Please mamice-kad se počinje s prevlačenjem kožice?

Mi imamo 2 mjeseca, na idući pregled tek s 4 mjeseca, a pedica nije ništa rekla, ja zaboravila pitati I kako se to radi? Ja sada samo malo to povučem tek toliko da izvućem nečistoće da se ne upali-to me patronažna savjetovala!
nama patronažna rekla prvi put kad je došla da to radimo... povučemo kožicu kolko ide pa očistimo štapićem namoćenim u baby ulje

mene toga tako strah, da mu previše ne povučem pa da ga ne ozljedim najradije ga ne bi dirala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:25   #336
bila sam jučer kod kirurga sa 3 godišnjem sinom.morala sam mu natezat pisu ali nije islo do kraka.pa sam napokon otisla strucnjaku da to odradi bez milosti,dok sam se ja gušila od boli.užas.mali je bio miran dok mu nije skroz nategla kozicu preko glavića.vriskao je jadan moj.onako na suho bez kremice.odvratna je bila ta doktorica.neljubazna.kaze da mu nesmijem dirati i na kontrolu za 7 dana.stavljam mu acid borici 5-6 puta na dan na garzicu i tako mokru mu zamotam pišu.ne peče ga dok mokri,ali u momentima dok se igra kaže da ga buba.piso mu je kao da mu je malo natekao.mislim da je to normalno.dajte mi koji savjet.dali mu mogu između ostalog stavljati koju kremicu?da ga ne peće
luci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:40   #337
n eznam za kremicu? Ako ti je rekla da mu ništa osima acidi boricida ne stavljaš,onda nemoj. U krajnjem slučaju ako će ga manje peči od neke masti,onda mu stavi tanak sloj.
Baš sam ljuta na te doktore,neko trubi da se ne navlači na silu,neko bi rezao,neko bi na silu navlačio.
Moj je imao zalijepljeno,ali se moglo barem malo prevući,dr prevukao na silu preko cijelog glavića i sad se skroz zalijepilo.
Čitala sam na rodi da iz tog na silu prevlačenja može prijeći u trajnu fimozu,e pa sad budi pametan

mm je imao fiziološku fimozu do pete godine,nitko mu nije ništa dirao,niti su pedijatri bili zabrinuti.Niti je imao urinarne infekcije,niti problema sa pišonjom zbog toga

Zadnje uređivanje pink5 : 05.09.2009. at 14:46.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 12:01   #338
mom pišonji se nešto dešava sa pišom...boli ga, naotečen mu je, vrh je crven i bila mu je pelena malo krvava kad se probudio...temp. nema...popodne idemo kod ped naravno, koja mi je usput rečeno bila rekla da mu ne navlačim kožicu do 2. godine šta sam ja radila prije dok bi se kupali...i evo sad se desilo šta se desilo...jel imao itko šta slično?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 12:12   #339
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
mom pišonji se nešto dešava sa pišom...boli ga, naotečen mu je, vrh je crven i bila mu je pelena malo krvava kad se probudio...temp. nema...popodne idemo kod ped naravno, koja mi je usput rečeno bila rekla da mu ne navlačim kožicu do 2. godine šta sam ja radila prije dok bi se kupali...i evo sad se desilo šta se desilo...jel imao itko šta slično?
evo,mom malom je tak bilo prošli tjedan (sve osim krvi),glavić mu je naotekaona veličinu moja da palca ... pedica rekla da je pokupio neku bakteriju, očistila mu gnoj,stavila hladan oblog,dala nam upute-5x na dan pranje u mlakom hipermanganu i betrion kremu i hladne obloge.već mu je dan kasnije bilo bolje.
(izgleda da je pokupio nekaj u pjesku jer je non-stop u njemu a taman ostavili pelene pa sumu gće pune pjeska)
držim fige da brzo prođe
__________________
mama dvoje anđela
ADY & SIMON
dječje stvari
VGžeža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 12:27   #340
ajajajajajaj...jadničci mali...i ja sam promislila da je nešto na moru skupio jer smo se kupali do nekidan, doduše nije baš po pjesku landrao ali svejedno...njemu nije glavić naotekao nego mu je cjelom dužinom nekako otečen a vrh crven...kad sam ga kupala onda se vratio u normalu pa kasnije opet natekao...a kako mu je gnjoj očistila
a valjda će bit ok, nadam se...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.