Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 17:12   #61
ja sam oko 99 posto sigurna da vise nista necu operirati kod nas, osim ako mi zivot ne bude direktno ugrozen.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:43   #62
Quote:
~Anavi~ kaže:
Vi koji imate te vodene dobroćudne ciste NI U KOJEM SLUČAJU NEMOJTE NA OPERACIJU,ako ste probale piti kontracepcijske pilule oko 6mj te ciste bi vam trebale same puknuti....
Tako je bilo bar u mom slučaju i nije mi se više vraćala i imam redovito menzu već godinama...
Bila sam jucer na pregledu. Dala mi je ginekologica Yasmin na 6mjeseci!
Prvi me doktor posla na operaciju. Ali se bas vidilo da ga boli brige, pa sam otisla u drugog doktora.
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:53   #63
Ja sam bila na laparoskopiji prije ca 6 godina, bila u bolnici neka 3 dana, sve prošlo u redu. Nakon par tjedana izvadila šavove, nikakvi vidljivi ožiljci nisu ostali.
Kotracepcijske nisu rješenje za sve vrste cisti nažalost,a kad postoji mogućnost da jajnik propadne doktor se zna odlučit na operaciju da sačuva jajnik, koji se ne vadi pritom.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:11   #64
Ma znam da nažalost nisu kontracepcijske tablete riješenje za sve ciste...

Ali ima svakakvih tzv.doktora (ginekologa) koji će vas automatski poslati na operaciju bez da probaju nešto drugo,normalno ako stanje nije kritično i to....
Zato uvijek treba otići na preglede kod više ginekologa...

Mene je operacije najviše bilo strah (na kraju nisam morala ići,hvala Bogu), jer sam čula da možeš dobit neke izrasline od šivanja s unutarnje strane trbuha,nemam pojma ni šta je to točno,ni jel to istina,pa ako netko zna nešto o tome nek kaže da znam...
~Anavi~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 19:30   #65
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Je li laparoskopija boli?

nisam popila niti jednu tabletu protiv bolova

mene nije boljelo
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:01   #66
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nisam popila niti jednu tabletu protiv bolova

kad sam ja bila nisu imali tablete protiv bolova, pa smo malo stisnuli zube.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 23:48   #67
mama mi ne dobiva stvari vec mjesec i po dana zbog cisti...je li to opasno? dali su joj hormone, evo vec je 6. dan otkad je popila 1 tabletu, nije jos dobila...
tereza_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 05:54   #68
kopiram sa zdravlja: imam cistu 7x6 i endometrijski polip, zanima me koji su dobri operateri u zg za laparoskopiju, koje pretrage prije treba napraviti (i uvažavaju li se nalazi stari npr. mjesec dana), što je sve dobro uzeti sa sobom u bolnicu, koliko boli , i koliko dugo ste bile "van funkcije" nakon operacije?

neki kažu petrova je najbolja (to npr. tvrdi moja ginekologica), drugi zajčeva, treći se kunu u sveti duh, peti u vinogradsku, neam pojma više, pa me zanimaju iskustva s razl. bolnicama i doktorima..

hvala puuno na svakom infou
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:44   #69
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
kopiram sa zdravlja: imam cistu 7x6 i endometrijski polip, zanima me koji su dobri operateri u zg za laparoskopiju, koje pretrage prije treba napraviti (i uvažavaju li se nalazi stari npr. mjesec dana), što je sve dobro uzeti sa sobom u bolnicu, koliko boli , i koliko dugo ste bile "van funkcije" nakon operacije?

neki kažu petrova je najbolja (to npr. tvrdi moja ginekologica), drugi zajčeva, treći se kunu u sveti duh, peti u vinogradsku, neam pojma više, pa me zanimaju iskustva s razl. bolnicama i doktorima..

hvala puuno na svakom infou
U svakoj bolnici imaš nekog dr-a koji redovito radi laparoskopije-dr. Podgajski u Zajčevoj, dr. Kraljević u Vinogradskoj, dr. Bauman na Sv. Duhu...za Petrovu baš ne znam jer nisam tamo nikada bila-ovo su liječnici za koje znam da rade lsc i da je rade dobro. Kraljević je u operirao mene i prezadovoljna sam bila svime-i odnosom prema pacijentu i tretmanu u bolnici i rezultatom operacije što je najvažnije. Nekoliko prijateljica je bilo kod Baumana i isto su zadovoljne s njim. Dr. Podgajski je isto jako tražen i dobrano pretrpan s operacijama-a to sigurno nije bez razloga.
Prije bolnice moraš ići internisti, napraviti nalaz urina, vaditi krv-puno je tu stavki, između ostalog i krvna grupa, zatim brisevi-ureaplazma, mikoplazma, klamidija obavezno ali i aerobi/anaerobi, ali to im je načelno nešto manje bitno. Nalazi stari mjesec dana su ok. Mogu biti i stariji jedino vole imati, ako su savijesni, friške nalaze briseva. I u bolnici ćeš još razgovarati s anesteziologom. To je onaj neginekološki dio. Naravno obavit ćeš u bolnici i pregled i ultrazvuk.
Ne mogu reći da me je išta bolilo vezano za samu operaciju-tipa "rezovi", nešto u trbuhu i sl. Više su me boljela ramena od plina koji ti upuhuju prilikom operacije-ali to prođe za 2-3 dana.
Oporavak nije dug-kroz neka 2 tjedna si skroz funkcionalna. Ma mislim, odmah si-ali ipak nisi 100% fizički fit-možeš i do wc-a i do tuša i sl., ali ne možeš baš nosit 5 kg krumpira s placa prvih nekoliko dana-možeš, ali nije preporučljivo.
Što ponijeti u bolnicu? Sve-osim medikamenata-to dobiješ tamo -jer je u našim bolnicama stvarno kriza-počni s toalet papirom/maramicama, i uzmi sve što misliš da bi ti trebalo ili što inače koristiš-za osobnu higijenu i oblačenje/presvlačenje. Sve ti to ovisi u koju ćeš bolnicu-u Vinogradskoj si 5-6 dana, drugdje 3-4-sve ovisi-tome se onda prilagodiš.

Ja sam bila u Vinogradskoj i jako sam zadovoljna. Ako te još nešto zanima na ovu temu ili ako se i ti odlučiš za Vinogradsku-samo se javi- da sad ne idem u prevelike detalje.
__________________
Every time a child says I don't believe in fairies, there is a little fairy somewhere that falls down dead.
Evil-Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:01   #70
puno puno ti hvala!
__________________
"Nothing is always absolutely so".
deep in the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:18   #71
Quote:
deep in the sun kaže: Pogledaj post
kopiram sa zdravlja: imam cistu 7x6 i endometrijski polip, zanima me koji su dobri operateri u zg za laparoskopiju, koje pretrage prije treba napraviti (i uvažavaju li se nalazi stari npr. mjesec dana), što je sve dobro uzeti sa sobom u bolnicu, koliko boli , i koliko dugo ste bile "van funkcije" nakon operacije?

neki kažu petrova je najbolja (to npr. tvrdi moja ginekologica), drugi zajčeva, treći se kunu u sveti duh, peti u vinogradsku, neam pojma više, pa me zanimaju iskustva s razl. bolnicama i doktorima..

hvala puuno na svakom infou
Sv.Duh ti baš nebi predložila..ne znam, meni je bio ok doktor i to sve, ali neorganizirano! prvo čekala operaciju cijelo jutro, pa su me operirali pred posjete i hitili u sobu, a ja u komi svi se deru oko mene...onda su me nakon 4 dana doslovno izbacili iz kreveta i sobe van jer nisu imali dovoljno kreveta..i mislim da oporavak ovisi od osobe do osobe, ja npr.mjesec dana nisam mogla nikaj radit, mislim na sex i malo teže stvari
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:27   #72
ni meni oporavak nije bio baš ekspresan!...
....o nekakvom sagibanju dan nakon operacije nisam mogla bi pomisliti. Tek nakon 10 ak dana nisam više hodala ko patka...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:12   #73
Quote:
Girl_zg kaže: Pogledaj post
Sv.Duh ti baš nebi predložila..ne znam, meni je bio ok doktor i to sve, ali neorganizirano! prvo čekala operaciju cijelo jutro, pa su me operirali pred posjete i hitili u sobu, a ja u komi svi se deru oko mene...onda su me nakon 4 dana doslovno izbacili iz kreveta i sobe van jer nisu imali dovoljno kreveta..i mislim da oporavak ovisi od osobe do osobe, ja npr.mjesec dana nisam mogla nikaj radit, mislim na sex i malo teže stvari
Ovo sam i ja tamo sve vidjela jer mi je jako dobra prijateljica išla k njima na lsc. Nakon op-koju čekaš pola dana-stalno su joj govorili sad će, sad će-onda radije nemoj ni govorit operirat ćemo vas u 10, a onda čekaš do npr. 2-odmah te vrate u sobu gdje druge cure/žene primaju posjete i brzo ideš van-imaju gužvu. Bila sam tamo s njom i prije i neposredno nakon op. tako da znam i potpisujem u potpunosti Girl_zg. Pogotovo jer sam ja prije te svoje prijateljice bila na lsc u Vinogradskoj i razlika mi je u tretmanu bila velika-ne kažem da su dr-i i sestre na SD-u loši, naprotiv, ali ne sviđa mi se organizacija cijele priče.
U Vinogradskoj prvi dan imaš pripreme za op-drugi dan operacija-dobiješ neku injekciju ujutro i ja sam se taman probudila prije op.-načelno prije operiraju teže slučajeve-ali nitko ti ne govori da će te operirat u toliko i toliko sati pa onda to ne naprave jer su sala ili doktor zauzeti. Nakon op. si cijeli dan i noć u šok sobi-imaš kateter( što na SD-u nije pravilo, a nije uvijek dobro) i ne mrdaš-u miru ležiš do vizite sljedeći dan-sestre će ti stalno mjerit tlak, jednom izvadit krv, infuzija i to je to-oporavak u punom smislu riječi-bez posjeta ili bilo čega-jer stvarno nisi fit odmah otić na wc ili imat hrpu ljudi oko sebe-barem je meni taj boravak u šok sobi bio ok i potreban. Nakon vizite te vrate u sobu i ostaneš u bolnici još nekoliko dana-ako si iz Zg-tak-5,6 dana pa dođeš na vađenje konaca, ako si iz daljeg 8. dan kad izvade konce. I kod njih je gužva, ali imam dojam da joj ne podliježu u smislu ekspresnosti-izreži i 3. dan van.

A što se bolova tiče-možda to ima i veze s onim što ti rade-sve smo bile na lsc, ali nečija je op. bila duža, nečija kraća-nekom su op. oba jajnika i jajovode i odstranjivali iste, a nekom ne. Ženu u sobi do je operirao isti dr kao i mene, isto lsc-ali je nju bolilo-opet s druge strane meni je vađena cista iz jednog jajnika i uklonjeno nekoliko manjih cistica s jajovoda, a njoj je napravljeno puno više toga-od micanja priraslica, cista, cijelog jajnika...tako da je teško odgovoriti na pitanje jel boli. To je vrlo individualno. Ne znam za saginjanje 1. dan jer sam bila u šok sobi. Drugi dan sam hodala-ne skroz uspravno-ujutro teže, popodne već lakše,ali je išlo. Treći dan je već bilo puno bolje. Nije da ne boli-osjetiš ti trbuh prilikom svakog penjanja i skidanja s kreveta, sjedanja, dizanja i sl,, ali nije to ona bol, barem meni bila, zbog koje bi pila tablete protiv bolova. Popila sam ih jedino zbog ramena-ona su me od plina uništavala. Ali mislila sam si-na ginekologiji sam, operirana-a bole me ramena -pa ja sam super prošla!
__________________
Every time a child says I don't believe in fairies, there is a little fairy somewhere that falls down dead.
Evil-Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:51   #74
Quote:
Evil-Lyn kaže: Pogledaj post
Treći dan je već bilo puno bolje. Nije da ne boli-osjetiš ti trbuh prilikom svakog penjanja i skidanja s kreveta, sjedanja, dizanja i sl,, ali nije to ona bol, barem meni bila, zbog koje bi pila tablete protiv bolova. Popila sam ih jedino zbog ramena-ona su me od plina uništavala. Ali mislila sam si-na ginekologiji sam, operirana-a bole me ramena -pa ja sam super prošla!
ajme blago tebi!!! Al tebi je šok soba pomogla, ja sam 1. dan nakon operacije dobila 3 inekcije za bolove jer mi je smetalo sve, i svjetlo i ljudi i to kaj mi dečko nije došao ..... mislim da je Vinogradska jedna od boljih bolnica...LJUDI NEMOJTE PONAVLJAT MOJU GREŠKU, IZBJEGNITE SVETI DUH U ŠIROKOM LUKU..
__________________
....
Girl_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:05   #75
evo vec 8miseci pijem yasmin, a cista i dalje raste, a tako i markeri...
Imam cistu(vodenu-5.7×5) vec godinu ipo, markeri dosli na 49.
ginekologica u koje idem je velika prijateljica od matere moga momka tako da nije da sam joj neki žnj pacijent...ona kaze da odem na obicnu opercaiju, ne na laparaskopiju. i to da moram sta prije rijesir. odma.
posalje me u specijalista kojeg zna,koji takodjer kaze da je laparaskopija veoma grub zahvat i da je bolje ic na obicnu opercaiju, puno manji rizik od priraslica, komplikacija, ali duzi oporavak.
Odem u drugog specijalista ovaj totlno suprotna prica. moja cista pravilna, bez izljeva, bla bla... mogu jos pricekat s rezanjem bez greske i on smatra da je lapoaroskopija definitivno bolji izbor.svojoj zeni bi dao isti savjet.ovaj drugi specijalist je veliki prijatelj od moje rodice, tako da nije da sere.
neznam ni sama sta da radim...
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 00:16   #76
Bila sam i vidila kako izgleda klasična operacija, a isto tako sam vidila i laparoskopsku operaciju. Laparoskopija je nešto izvrsno i kirurg mora biti jaaaaako stručan i spretan, ne može to svaki šmokljan raditi. Zapravo su manji rizici od nastajanja priraslica, ožiljci minimalni, oporavak masu brži, sve skupa melem prema klasičnoj operaciji. Kad sam vidila na šta izgleda klasična operacija (laparotomija), život mi se zgadio. Ogromni rez, grozno mesarenje, dug oporavak, priraslice, ružan ožiljak.....U bolnici gdle imam praksu postoje tri vrhunska stručnjaka za laparoskopiju i svi su rekli ovo što sam ja navela.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:28   #77
Quote:
Melisandra kaže: Pogledaj post
evo vec 8miseci pijem yasmin, a cista i dalje raste, a tako i markeri...
Imam cistu(vodenu-5.7×5) vec godinu ipo, markeri dosli na 49.
ginekologica u koje idem je velika prijateljica od matere moga momka tako da nije da sam joj neki žnj pacijent...ona kaze da odem na obicnu opercaiju, ne na laparaskopiju. i to da moram sta prije rijesir. odma.
posalje me u specijalista kojeg zna,koji takodjer kaze da je laparaskopija veoma grub zahvat i da je bolje ic na obicnu opercaiju, puno manji rizik od priraslica, komplikacija, ali duzi oporavak.
Odem u drugog specijalista ovaj totlno suprotna prica. moja cista pravilna, bez izljeva, bla bla... mogu jos pricekat s rezanjem bez greske i on smatra da je lapoaroskopija definitivno bolji izbor.svojoj zeni bi dao isti savjet.ovaj drugi specijalist je veliki prijatelj od moje rodice, tako da nije da sere.
neznam ni sama sta da radim...


Mene su vec dva puta HITNO htjeli operirati cistu na jajniku. Nisam htjela odmah na operaciju i naisla sam na super mladog lijecnika koji je htio pokusati neoperativnim putem i uspio.

Cista je opet puknula sama od sebe. A ja drugi put izbjegla operaciju!

Ne dajte se tako lako pod noz- trazite dalje- imate pravo na 100 "drugih misljenja"
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:59   #78
Quote:
scarllet o'hara kaže:
Mene su vec dva puta HITNO htjeli operirati cistu na jajniku. Nisam htjela odmah na operaciju i naisla sam na super mladog lijecnika koji je htio pokusati neoperativnim putem i uspio.
ajme blago ti se.
ja sam pitala sve doktore imali koji nacin za maknit cistu osim operacije - cajevi, vjezbe...svi su rekli da ne postoji nista
by the way moj prvi ginekolog me jos prije 1god sla na operaciju
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:33   #79
Melisandra, ne znam koliko imaš godina i želiš li djecu, ali mislim da bi to trebale biti vodilje....ja bi išla na operaciju samo ako zbog ciste ne bi mogla zatrudniti, što je bio i moj slučaj. Imala sam dermoidnu cistu i par mioma na maternici i nisam uspijevala zatrudniti. Laparaskopijom su mi uklonjena 2 mioma i cista, a ostao je mali komadić jajnika sačuvan.
Trebalo mi je godinu dana nakon operacije da uspijem zatrudniti, valjda toliko treba da se situacija stabilizira...ali mislim da mi taj ostatak jajnika ne funkcionira ni danas, 5 godina nakon operacije. Na pregledu se vide neki folikuli na njemu, ali nikad mi ovulacija nije na tom jajniku. Srećom da drugi funkcionira! Što se tiče bolnica, bila sam u Pertovoj, kod dr. Barišića i jako sam zadovoljna, iako Petrovu mrzim iz dna duše i zarekla sam se da moja noga tamo više neće kročiti, ali za dr. Barišića imam samo pohvale. Dao si je jako puno truda, dan prije mene je imao 4 laparoskopije, a mene nije htio uzeti, rekao je da sa mnom ima puno posla jer ja još moram rađati. Tako da sam sutradan bila samo ja na dnevnom redu, i to od 8 do 13h. ...
anaj2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:38   #80
Quote:
anaj2007 kaže: Pogledaj post
Laparaskopijom su mi uklonjena 2 mioma i cista. ...
koliko veliki miomi? kakav rez? koliko dugo se poslije operacije nisi smjela seksati?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.