Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 10:50   #3861
LB ima svrdlo na vrhu vijka , LN nema
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 14:54   #3862
Hvala na odgovoru za vijke. Posto sam falio na x mjesta u visini cd profila spustenog stropa,te sam ih spustao i dizao. Na tim mjestima ima vise rupa od vijaka. Hoce li to oslabiti cd profil?
23101988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:01   #3863
ma kakvi,ne brini.
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:49   #3864
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Vidio sam da ameri spojeve gletaju s papirom umjesto mrežicom,neki kod nas koriste i onu traku od staklenih vlakana,koja je razlika izmedu ova 3 i koja se di koristi da li ima kakvo pravilo ili sta?
Mrezica je za mikimaus poslove a papirnata traka za one poslove na kojima se ocekuju izvrsni rezultati
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:52   #3865
Quote:
kenta kaže: Pogledaj post
Planiram postaviti knauf ploče u potkrovlje. Manje više mi je sve jasno (hvala forumašima) osim jedne stvari: na koju se visinu u odnosu na rogove postavlja donji dio cd profila prema debljini izolacije? Npr. kada se na rogove postavlja izolacija debljine 10 cm, da li se donji dio cd profila odmakne od roga 10 cm ili 12,5 cm (za 10 cm zbog debljine izolacije + 2,5 cm širina cd profila).
Opcenito izolaciju ne smijes natiskivati jer se onda gube izolacijska svojstva. Ako je izolacija debljine 12 centimetara (govorim napamet) onda je nemoj stavljati u prostor koji dozvoljava 10.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 10:20   #3866
Nedavno smo uredili potkrovlje i sve je u knaufu (obloga vanjskih zidova, pregradni zidovi su samo od knaufa i strop) - vanjski i pregradni zidovi su duple ploče, a strop je samo jedna. Sve skupa je završeno početkom srpnja i već su se počele događati neke ''čudne'' pojave. Primjetio sam da su se na pojedinim mjestima napuhale nekakve trake, na dodir je to mekano kao da je od papira, a i na nekim spojevima ploča su pukotine kao vlasi kose - dojam mi je da ih je iz tjedna u tjedan sve više. Zvao sam majstora koji je to radio i rekao mi je da se za te pukotine ne brinem, da je to u početku ''normalno dok sve ne sjedne'' (!?), a što se tiče onih napuhanih trakica, došao pitur, izrezao je na napuhanim mjestima te trakice i nabacio glet, poravnao, opet obojao i sad će kao biti sve OK. Meni je to sve malo čudno, pa pitam za iskustva ili drugo mišljenje.
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:20   #3867
Quote:
bombardix kaže: Pogledaj post
Nedavno smo uredili potkrovlje i sve je u knaufu (obloga vanjskih zidova, pregradni zidovi su samo od knaufa i strop) - vanjski i pregradni zidovi su duple ploče, a strop je samo jedna. Sve skupa je završeno početkom srpnja i već su se počele događati neke ''čudne'' pojave. Primjetio sam da su se na pojedinim mjestima napuhale nekakve trake, na dodir je to mekano kao da je od papira, a i na nekim spojevima ploča su pukotine kao vlasi kose - dojam mi je da ih je iz tjedna u tjedan sve više. Zvao sam majstora koji je to radio i rekao mi je da se za te pukotine ne brinem, da je to u početku ''normalno dok sve ne sjedne'' (!?), a što se tiče onih napuhanih trakica, došao pitur, izrezao je na napuhanim mjestima te trakice i nabacio glet, poravnao, opet obojao i sad će kao biti sve OK. Meni je to sve malo čudno, pa pitam za iskustva ili drugo mišljenje.
Spojevi pucaju jer nisu obrađeni po pravilu adekvatnim materijalom.

Mineralna traka se podiže jer ispod nje nema materijala. Obično kada se namoči takav dio kod bojenja, napuhne se.

Sve u svemu, završna obrada je takva kakva je.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:55   #3868
Majstor savjetuje postavljanje knauf estrih poda na 4m2 podaskanog predsoblja. Ima tko iskustva s estrihom od knaufa? Kakva je stabilnost? Na to bi trebali ići pregradni zidovi isto od knaufa i teška vrata pa me malo strah svega toga.

Zanima me i statika + zvučna izolacija kod takvih knauf estriha u odnosu na klasični cementni estrih.

Hvala na savjetima, pitao sam na temi estrih ali nitko ne daje odgovor pa da probam i ovdje.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:23   #3869
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Spojevi pucaju jer nisu obrađeni po pravilu adekvatnim materijalom.

Mineralna traka se podiže jer ispod nje nema materijala. Obično kada se namoči takav dio kod bojenja, napuhne se.

Sve u svemu, završna obrada je takva kakva je.
Što znači to ''nema materijala'', ako mi možeš objasniti, molim te ?
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 16:53   #3870
Imam jos jedno pitanje. Kako sam postavio cd profile desilo mi se da mozda nisu 100% ravni. Znaci poprecno njima sam stavio 3 spage jako napete. One mi idu uz direktne nosace. Zavezao sam ih za prvi i zadnji cd profil koji sam stavio pod vagu. I onda sam postavljao preostale profile izmedju tako da sam ih spustio do spage. A alu letvom sam gledao da su sve u istoj ravnini. Kad sam sve postavio i maknuo spage stavio sam letvu na profile da vidim da li su cd profili po svojoj duzini ravni. I desi mi se da mi alu letva na profilu od 3m klima mozda pola centa. E sad nije mi jasno kako ako nigdje nisam presao spagu koja je bila jako napeta tako da neki trbuh ne vjerujem da je mogao biti.

Pomagajte
Oce li se to na plocamq vidjet. I sta sad ksim da zovem HAK...
23101988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 18:00   #3871
pola centi je daleko od konjskog nokta , a građevinarska tolerancija je konjski nokat
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 19:14   #3872
nece se vidit
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:09   #3873
Quote:
bombardix kaže: Pogledaj post
Što znači to ''nema materijala'', ako mi možeš objasniti, molim te ?
Pa to znači da kada je špahtlom nanosio materijal kako bi zalijepio mineralnu traku prije daljnje obrade i peglanja. Nanosio ga je u toliko tankom sloju, da se traka uopće nije primila.

Zapeglao je samo frontu trake. Dok je ispod ostala suha.

To ti je obično špreha lika koji nije siguran u čvrstoću materijala koji miješa, pa se boji da mu materijal nije tvrd kada ga nanosi, jer takav materijal podere mineralnu traku na peglaoni dok ravna ploču.

Zato na zihericu malo povuče, zalijepi kao traku i pegla frontu. Kada ti dođe maler i namoči takvu podlogu? Baloni buraz.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 00:16   #3874
Hvala ti na informacijama, meni je ovo sve novo, nepoznato i sad mi je žao što sam se uopće dao nagovoriti na knauf. Nisam baš bio pristalica i onda još naletim na ovo, ufffff!!! Ne znam što sad mogu očekivati u budućnosti (recimo za 2-5 godina). Ti ''balončići'', neki malo duži, a neki vrlo kratki malo to estetski narušavaju, no zanima me što to znači za konstrukciju, a ni sa ''meštrom'' koji je vodio radove nisam riješio financije do kraja. Da li je ovo vrijedno ići se cjenkati zbog (nazovimo to) propusta ili platiti koliko traži, pa što bude?
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 08:52   #3875
knauf sam po sebi je odlicna stvar,pogotovo ako su duple ploce na zidove postavljene. Ih je bar postavljao tako da se spojevi prvog sloja i drugog sloja ploca preklapaju? Je dao bar jednu ruku gleta na spojeve ploca koje se nalaze u prvom sloju?

Sto se tice estetike, knauf treba i mora biti obrađen tako da se niti jedan spoj nakon farbanja ne vidi, a kamoli baloni,puukotine i tome slicno. Eventualno mogu proci pukotine na spoju knauf-cvrsti zid.

Istina da svaki materijal radi,pogotovo je kriticno jer vidim da su ti knauf radili usred ljeta, pa ako je tad bilo pakleno vruce(jos se radi i o potkrovlju) a sada je zahladilo, to su idealni uvjeti za pukotine. Ali skolski odrađenim spojevima i samom konstrukcijom do tog nebi smijelo doci.

Ako se mene pita, prije nego platis trazi da ti se svi popucali i napuhnuli spojevi ponovo obrade (produbi se skalpelom pukotina, stavi se jos jedna traka, pregleta i izbrusi)
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 08:55   #3876
Kako na knauf objesiti radijator? Skinuo sam zidnu oblogu sa zida i postavio knauf. Radijator mi se nalazi ispod prozora, CD profile sam stavio uz rubove prozora koji je širine 100cm. Znači ispod prozora nemam CD profila. Točno na to mjesto dolazi radijator (koji je tu i prije bio). E sad ideja mi je kupiti duže vijke te ih upucati u stare tiple koje su ostale u zidu, njih progurati kroz izolaciju te na kanuf ploči napraviti rupe kroz koje bi ti vijci izašli van. Jel bi to "držalo vodu"? Naravno nosači se u ovom slučaju ne bi smjeli stezati da ne popuca knauf.

Svi filmići koje sam gledao sa onim željeznim tiplama za knauf koje se preklapaju pokazuju da se te tiple upucavaju kroz profil i jedna drži do 30kg ali ja na tom mjestu nemam profila.

Hvala.
racker_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:36   #3877
Zaista ne kuzim kako ti nije doslo u glavu tu postaviti profile kad si i prije imao radijator a znao si da dolazi i sada? A i 100cm je preeeeveliki razmak između profila, pogotvo ako ce radijator vrsiti opterecenje na knauf.

Ja bi tu pilom izrezao kocku knauf ploce, stavio dva profila, vratio kocku i obradio i onda stavio radijator
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 12:18   #3878
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Ih je bar postavljao tako da se spojevi prvog sloja i drugog sloja ploca preklapaju? Je dao bar jednu ruku gleta na spojeve ploca koje se nalaze u prvom sloju?
Na ovo stvarno ne znam odgovor

Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Sto se tice estetike, knauf treba i mora biti obrađen tako da se niti jedan spoj nakon farbanja ne vidi, a kamoli baloni,puukotine i tome slicno. Eventualno mogu proci pukotine na spoju knauf-cvrsti zid.
Spojevi ploča se ne vide, ima nekih neravnina, ali nije strašno

Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Ako se mene pita, prije nego platis trazi da ti se svi popucali i napuhnuli spojevi ponovo obrade (produbi se skalpelom pukotina, stavi se jos jedna traka, pregleta i izbrusi)
Uglavnom su to sve mali balončići do 10ak cm u dužinu, samo je na 2 mjesta to malo veće, na jednom otprilike 50 cm, to je već ''obradio'' pitur, izrezao je traku, zagletao, ali nije stavljao novu traku i na jednom je mjestu sigurno metar dugo.

Mene je ustvari strah da će možda u nekoj ne znam koliko dalekoj budućnosti kad se to opet bude farbalo sve, što se ono kaže, procvjetat, a onda sam naje....
Imam još jedno pitanje, na spojevima ploča (zid-zid,zid-plafon i zid/plafon drvene grede) se vidi da je puno glađe od ostale površine, pretpostavljam da je to zbog trake i gletanja, ali kad se na nekim od takvih mjesta prođe prstom to zvuči kao da prelaziš preko nečeg ispod čega je šuplje, a znam da nije
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:13   #3879
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
Sto se tice estetike, knauf treba i mora biti obrađen tako da se niti jedan spoj nakon farbanja ne vidi, a kamoli baloni,puukotine i tome slicno. Eventualno mogu proci pukotine na spoju knauf-cvrsti zid.
Ma treba ga cijelog gletati i miran si.

Nedavno sam farbao Duluxom i velikim spužvenim valjkom.

Nema šanse da se ne kuži materijal na spojevima i sam papir ploče.

Drugačije su strukture.

Pogotovo vidljive ako nekome peglaš ispod halogene rasvjete.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:15   #3880
Quote:
bombardix kaže: Pogledaj post
Mene je ustvari strah da će možda u nekoj ne znam koliko dalekoj budućnosti kad se to opet bude farbalo sve, što se ono kaže, procvjetat, a onda sam naje....
Što se tiče završne obrade, da se dogodi bilo što, na kraju jednog dana možeš sve rabicirati mrežama.

Nikakva to nauka nije.

Bitnija je montaža.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.