Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 11:11   #3021
Ja sam na mtx isto bila dugo, nekih 7 godina. Jetra mi je u banani ali evo i dalje je a ne pijem mtx niti bilo sta slicno, samo sam na korticima. Nikako da se odobri bioloski lijek, cekam ga od srpnja, a stanje je sve gore, visr ni kortici nisu dovoljni.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 13:26   #3022
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja sam na mtx isto bila dugo, nekih 7 godina. Jetra mi je u banani ali evo i dalje je a ne pijem mtx niti bilo sta slicno, samo sam na korticima. Nikako da se odobri bioloski lijek, cekam ga od srpnja, a stanje je sve gore, visr ni kortici nisu dovoljni.

Powered by LG G4
Pozdrav svima,da li na koga djeluje ova hladnoća...mene bole skoro pa svi zglobovi i ujutro laganini opet ukocenost i zatezanje prsti i zglobovi na gornjoj strani šake..grozan osjecaj..kortici isto rade svoje,posebno jetri..a koji lijek "kemija"radi šta dobro,svaki za nesto pomaže,no ne za dugo..a za drugo steti i tako se mi svi moramo vrtjeti u krug s terapijama koje kakvim..nije lako.
neki sve to podnasaju super i ne zamaraju se previse time drugi luduju i ne prihvacaju niti terapiju niti lijecnicka misljenja ponekad,ali pokorna sam jer nemam izbora..sutim i idem na kontrole,svako dobro svima
xRomana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:32   #3023
Toplice-procedura

Poz,
Moj suprug je od HZZO komisije dobio odobrenje za toplice. Koja je procedura?Može li i preporuka za koje se toplice odlučiti.
Hvala.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 18:55   #3024
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Poz,
Moj suprug je od HZZO komisije dobio odobrenje za toplice. Koja je procedura?Može li i preporuka za koje se toplice odlučiti.
Hvala.
To obično predlaže specijalist koje isto liječenje indicirao
Javite se u ustanovu u koju ići i njima pošaljete pov bolesti i odobrenje pa oni jave termin
U Naftalanu je koliko sam čuo dosta dobro
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:27   #3025
Pozdrav,

trebam napraviti HLA tipizaciju A i B lokusa na Rebru. Imam uputnicu, što dalje? Treba li zvati, doći osobno naručiti se...?
Grenouillka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:56   #3026
Quote:
Grenouillka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebam napraviti HLA tipizaciju A i B lokusa na Rebru. Imam uputnicu, što dalje? Treba li zvati, doći osobno naručiti se...?
Pise sve na njihovoj stranici.
Mail, fax, osobno....sto priloziti. Sve upute su.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:00   #3027
Quote:
Grenouillka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebam napraviti HLA tipizaciju A i B lokusa na Rebru. Imam uputnicu, što dalje? Treba li zvati, doći osobno naručiti se...?
Meni je bilo usput pa rekoh da se osobno naručim, ali odmah su mi izvadili krv i kroz cca 3 tjedna dobila sam nalaz poštom.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 09:24   #3028
Ako se dobro sjecam, bez dopunskog osiguranja kosta 700kn.
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:30   #3029
Pozdrav, evo čitam vaše komentare i morala sam se uključiti u raspravu. Prije jedno dvije godine na kažiprstu i srednjaku su mi natekli zglobovi, onaj pri vrhu nokta i na sredini prsta. Prsti su mi se povećali tj. zadebljali i bilo mi je prisutno crvenilo. To mi je tako trajalo nekoliko dana i primijetila sam i otežano savijanje. Nakon nekoliko dana se sve povuklo samo od sebe i više nisam imala nikakve simptome. Smatrala sam da mi je to od cirkulacije pošto uvijek imam hladne ruke. Kasnije više nisam primijetila nikakve kvržice ili zadebljanja na tim prstima. Prije par dana promatrala sam si nešto prste i uočila sam da mi je zglob na malom prstu onako lagano prema van, kao da malo strši, međutim ne osjećam nikakve popratne bolove ni ništa. Što vi mislite da li imam razloga za brigu ? Hvala
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:29   #3030
Question hHa nalazi i mogućnost artritisa

Lijep pozdrav,
Zamolila bih ako nam netko može dati savjet ili reći da li je ipak artritis u pitanju ? ..... jer mi dijete(10g) nakon 4 mjeseca pretraga još uvijek nema dijagnozu , prošli smo brdo pretraga slikanja vađenja krvi..( ultrazvuk, magnetska, scintigrafija, elektromioneurografija, imunologija i reutomatologija ) .... a sve zbog boli u desnom koljenu koja mu onemogućava normalno hodanje , iako nije dobio dijagnozu ,protiv bolova je prvo koristio ibuprofena 1000mg dnevno no to su promjenili i posumnjali na artritis pa je dobio movalis svaku večer 7mg ... No nalazi su se pokazali negativnima i urednima osim još nismo očitali nalaz hla tipizacije a kako sam već prije po forumu čitala trebao bi imati drugi broj za potvrdu artritisa tako da mi se čini da ni ovi nalazi ništa neće posebno potvrditi .... pa evo ako se tko razumije možda da mi kaže da li ukazuju na nešto drugo ? ... No opet se vračam na koljeno zna se dogoditi da blago oteče na jednom mjestu u predjelu patele i promjeni boju u tam crveno ali u vrijeme kada ga najviše boli isto tako kaže da bol nikada ne jenjava osim što se smanjuje i pojačava ... svi nalazi uvijek uredni i u granicama normale... a bol konstantna u desnom koljenu već 4mjeseca.

Nalazi su :

HLA - A 2 19
HLA - B 5 ND

Metoda CDC

HLA - C NT NT
HLA - DRB1* 11 14
HLA DQB1* NT NT

Medota PCR_SSO/SSP
mirellad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:20   #3031
Zbog sumnje na RA i lupus radila sam imunološke nalaze.
Ovo su moji nalazi:

(S) CCP - >500 ref.vrijed. <17
(S) C3 - 1.20 ref. 0.90-1.80
(S)C4 - 0.27 ref. 0.10-0.40
(S) ANA(ENA) IIF - negativno titar
(S)dsDNA - negativno
(S)Histoni - negativno
(S)SS-B - negativno
(s)Sm - negativno
(S)U1-RNP - negativno
(S)DNA-topo 1 - negativno
(S)Jo-1 - negativno
(s) CENP-B - negativno
(S)ANCA (IIF) - negativno titat
(s) PR3-ANCA- 1 ref. <20
(S) MPO-ANCA - 1 ref. <20
(S) CH50 - normalan titat
(s) ACE <5 ref. 20-70

REUMA FAKTOR - 320
WALER ROSE - 300


A ovo su moji simptomi:

- jaki umor
- bolovi u mišičima nogu, ruku, leđima i naotečene tetive ili mišići oko laktova i koljena
- naoticanje vratnih žlijezda, suhoća očiju i usta su suha
- teško i bolno gutanje
- često mi se naglo zamuti vid (imam dioptriju-staračku) slova mi se zamute na par sekundi
- upaljene kvržice na koži lakta
- leptirasto crvenilo lica koje me jako žari, ne svrbi
- oči su mi osjetljive ne samo na sunce, nego i na dnevno svjetlo po oblačnom vremenu, paše mi da i tada nosim sunčane naočale
- svaki dan, popodne osjetim naglu slabost u želucu, glavobolja, slabost u nogama i rukama i nagon na povrćanje
- ako dulje držim olovku u ruci, ili ako radim nešto sa nožićem - prsti na rukama mi se grče
- u zimsko vrijeme iako sam bila jako dobro obučena na hladnoći me jako svrbjela koža po butinama i pekla


drage moje, ne razumijem se previše u nalaze i bolesti.
Molim Vaša cijenjena mišljenja.
pozdrav
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:47   #3032
jutro drage moje,
evo meni potvrđen upalni reumatski artritis.
Dobila sam terapiju: dekortin 10 mg, mtx 15 mg, folacin i zipantol za zaštitu želuca. Vađenje krvne slike svaki mjesec i kontrola kod reumatologa za 2-3 mjeseca.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 09:56   #3033
Cim ti je AntiCCP tako visoko, uglavnom nema sumnje. Slicno je bilo i kod mene.
N!NO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:21   #3034
Quote:
jamaja kaže: Pogledaj post
jutro drage moje,
evo meni potvrđen upalni reumatski artritis.
Dobila sam terapiju: dekortin 10 mg, mtx 15 mg, folacin i zipantol za zaštitu želuca. Vađenje krvne slike svaki mjesec i kontrola kod reumatologa za 2-3 mjeseca.
Nadam se da ce ti terapija biti djelotvorna


Dragi moji, neka vam je sretan Uskrs

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:49   #3035
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce ti terapija biti djelotvorna


Dragi moji, neka vam je sretan Uskrs

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Nadam se.
ali još uvijek nisam otišla do dr opče prakse po lijekove, Uskrs, praznici, pa sad dr na godišnjem.
ah budem za koji dan. Malo se bojim početi piti te otrove. Kad sam to pila prije par godina, nisam imala nekih nus pojava. Ponekad mi letio tlak u visine, pa završila na hitnoj i malo dobila na težini.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:07   #3036
I ja sam se bojala i izbjegavala koliko god sam mogla, al na kraju sam birala između manjeg zla. ije baš ugodno imati svaki dan temperature i nenormalne bolove u mišićima i zglobovima. Pogotovo kod RA treba što prije zaustaviti jer rastura zglobove i nema povratka nazad kad šteta jednom nastane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:37   #3037
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I ja sam se bojala i izbjegavala koliko god sam mogla, al na kraju sam birala između manjeg zla. ije baš ugodno imati svaki dan temperature i nenormalne bolove u mišićima i zglobovima. Pogotovo kod RA treba što prije zaustaviti jer rastura zglobove i nema povratka nazad kad šteta jednom nastane.
nisam dugo izbjegavala. Počela sam piti decortin i mtx. Interesira me koje je veće zlo, kortići ili citostatici.
Bojim se da će mi se tlak povisiti i da cu opet često završiti na hitnoj zbog tlaka. Takva su bila moja iskustva kad sam prije par godina koristila te lijekove. Onda sam došla u remisiju, pa su mi lijekovi ukinuti i sad se prije 6 mjeseci stanje opet pogoršalo.

da napomenem, da sam počela piti i laneno ulje, ono smanjuje upale u organizmu i piše da je dobro za RA.
Pije li netko od vas?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:56   #3038
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Bit će ovo poduži post... Isprike unaprijed
Meni nije dijagnosticirana ova bolest (još), ali nakon problema s desnim okom (imala sam osjećaj da mi je nešto u oku i često mi se pomuti vid tokom dana, kao da gledam kroz debelo staklo) oftamologica mi je nataknula da sumnja da imam reumatoidni artritis ili neku drugu imunološku bolest.

Srećom, napisala je to i na nalaz pa mi je moja doktorica (kojoj dolazim već par godina s raznim simpotomima, a uvijek me slala samo na vađenje krvi i nalazi su uvijek bili dobri, a u urinu je uvijek bio povećan broj leukocita, eritrocita i stanica pločastog epitela - tako je uvijek sve završilo...) dala uputnicu za imunologa. Kako mi je rečeno da postoji samo 1 imunolog - u Zagrebu na Rebru, naručila sam se i dobila termin tek u 2017. godini.

Moji simptomi su brojni; prvo sam imala slabost po cijelom tijelu, mišići, bolovi u kostima, zglobovima, vratnoj kralježnici, šakama... Bolove u stopalima... To sam smatrala da je od povrede vratne kralježnice još od pred 10 godina, kada mi je puknuo jedan kralježnjak... Ili od terapije Roaccutanima koje sam pila zbog najtežeg oblika akni (također prije 10 godina).

Posjeta doktorici (zbog jakih bolova u trbuhu koji su bili jako nespecifični, od bolova u žličici, bolova ispod rebrenih lukova, najčešće samo desni, ponekad oba... Pa se ta bol širila kroz cijeli trbuh... I to najčešće nakon jela...) bilo je na desetke.

Bolio me i mjehur... Počela su učestala mokrenja... Primjetila sam i otežano gutanje... Tad me poslala na ultrazvuk štitnjače, abdomena i mjehura.
Na štitnjači su se vidjele ciste, na jetri hemagliom koji ne treba dirati jer nije velik, na bubregu je neki suženi kanal, mjehur je bio u redu.
Imam i policistične jajnike (ginekolog kaže da je to nasljeđeno po majci i da imam od rođenja i da ću ih uvijek imati jer je to dio mene a samim time i probleme s licem)...

Ponekad otežano dišem, gubim sve češće koncentraciju, u glavi kao da sam "smušena", u jutro sam umornija nego na večer, svaki ustanak iz kreveta je prava borba... Posao mi donosi dosta stresa, uz to i studiram. Krivila sam stres za sve simptome, no više nisam sigurna.
Šake su mi sve slabije, sve teže pišem po tipkovnici, olovkom još teže, a stisak mi je nula. Znalo mi se desiti da mi stvari ispadu iz ruke.
Glavobolje nemam u smislu da su jake, nego ono kao da mi je neki pokrivač nad cijelom glavom i cijelo vrijeme mi je težak i uzrokuje umor i bol.
Jučer sam primjetila 2 kvrge na vratu iza glave, nakon što sam prstima prolazila kroz vlasište na kojem sam dobila mnogo malih kvrgica ali to sam pripisivala šamponu, sve dok nisam primjetila 2 velike kvrge na vratu s desne strane odmah ispod vlasišta.

Imala sam i 2 jake upale uha, bolilo je kao sam vrag (desno oko, desno uho i sad kvrge s desne strane, ne znam ako je to povezano)...

Imam puno simpotma da ne pišem sad sve... Počeo je i čudan svrbež po tijelu, na šaki kraj palca s gornje strane mi se uvijek na istom mjestu javi svrbež i jaaaako pocrveni i tako ostane par minuta i nestane.

Eto, ako je netko ovo ipak pročitao , unaprijed zahvaljujem.
Molim preporuke, savjete... Bilo kakve...


kad čitam tvoje simptome, kao da sam ja to pisala. sve isto.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:59   #3039
Quote:
dessylessy kaže: Pogledaj post
Problem je što nisam iz Zga, nego iz SZ HRV, mislim nije problem otići do Zga, ima nekih 130 km, ali meni je rečeno da je to jedini imunolog. Možda mi je najbliži?
Hvala za ovaj savjet za zapisivanje simptoma, ja kod doktora zablokiram
A simpotma ima i previše


dessylessy i ja sam iz SZH. Ti još nemaš nikakvu dijagnozu?
Radila si kakve pretrage?
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:25   #3040
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Cim ti je AntiCCP tako visoko, uglavnom nema sumnje. Slicno je bilo i kod mene.
da, potvrđen RA, dobila lijekove.
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.