Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 20:37   #21
Fala svima na savjetima, evo sad je ljeto pa je klima u busevima i autima, tako da će mi biti malo bolje, nadam se. Ajd ako još netko ima neki savjet slobodno napišite
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:44   #22
meni kad se vozim busom ili vlakom isto često bude muka, al ja to riješim spavanjem. kako znam da će mi biti muka ja zaspem prije toga. ozbiljno. ako možeš zaspati pomaže.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 13:47   #23
Da, i meni je to najbolje, ali nekad jednostavno ne mogu zaspati Mogu zaspati kad putujem rano ujutro ili popodne i navečer, a vako po danu nema šanse
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:16   #24
imam iste probleme... svaki put mi kad busom putujem bude slabo (ali smo busom). za sad mi pomažu dramine a poslije ćemo vidjet... čula sam da je jako dobar protiv mučnina na putu đumbir. kupi ga običnog u dućanu ili u ljekarnama ga možda imaju u kapima pa staviš na vatu i svaki put kad ti dođe mučnina samo to udahneš...
isto tako pomaže ako staviš novine na trbuh jer ga olovo smiruje...

sretno!
lo-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:21   #25
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
meni kad se vozim busom ili vlakom isto često bude muka, al ja to riješim spavanjem. kako znam da će mi biti muka ja zaspem prije toga. ozbiljno. ako možeš zaspati pomaže.
Ja ne mogu zaspati, odnosno ako i zaspem uredno me probudi mucnina, fino izbacim sadrzaj zeluca i opet zaspem, da bi se nakon sat-dva probudila i opet povracanje... prica se ponavlja do kraja puta.
Ovo s dumbirom ne bi islo, meni je miris njegov dovoljan da mi dode povracati.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 23:31   #26
živjele dramine

makar ih već godinama nisam pila...

se može ta bolest prerasti? prije nisam ni kojih 20km izdržala. sad sam u jednom komadu prešla više od 160km bez posljedica
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 01:12   #27
jahorina ovaj drugi smajlić si baš dobro ukomponirala u post
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 19:59   #28
Hellou, dižem temu da pitam dal je netko čuo/probao neke nove tabletice protiv mučnine u vožnji (nisam zapamtila njihovo ime, mislim da su od Belupa) koje ne izazivaju pospanost? Pitam jer uskoro putujem busom na ispit, vožnju bez dramina apsolutno ne podnosim, a uspavaju me jako jako (a to mi pred ispit baš i ne treba), a kavu ne smijem piti da me razbudi zbog preosjetljivosti na kofein... pa me zanima, ako je netko probao, dal je stvarno tako kako stoji u reklami, da djeluju, ali ne izazivaju pospanost?
hvala na svakoj info
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:27   #29
da, te tabletice uglavnom malo uspavaju... no, čula sam da nekima kod mučnine pomaže i soda bikarbona

i dobro je uvijek imati neke slane štapiće...
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 20:36   #30
Izbjegavajte citanje u busu,ono takodjer izaziva muku.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:21   #31
Prije i tijekom putovanja ne jesti i ne piti ništa na bazi mliječnoga. Pojesti suho i slano (pecivo,krekere, tost, kobasica (bolje od salame!)...) , piti vodu ili čaj, po potrebi organizma pojesti malo, vrlo malo slatkoga (čokolada), voće.
Izbjegavati čitanje tijekom vožnje, okretanje, saginjanje...meni smeta čak i pisanje sms-a na mobitelu!
__________________
Nije važno jesi li nokautiran. Važno je - dižeš li se!?
reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:39   #32
Mučnina u prijevoznim sredstvima

meni bude slabo u svim prijevoznim sredstvima - auto, vlak, trajekt, gliser, avion... jedino bicikl dolazi u obzir ...

kad idem nekud obavezno popijem draminu, koja me skroz osamuti i spavam cijelim putem. kad stignem na odrediste i dalje sam cijeli taj dan ko drogirana i samo bi spavala... tako da mi ta dramina nije bas neko najsretnije rjesenje...

cula sam za one neke magnetne narukvice? jel to sta djeluje i di tog ima za kupit?

mozda nesto drugo? tabletice, bilo sta? al da bas ne spavam cijeli dan...

tnx
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:43   #33
Piješ cijelu tabletu? Možda da probaš sa pola? Vjerojatno te ne bi toliko ošamutila, a ipak bi djelovala.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:47   #34
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Piješ cijelu tabletu? Možda da probaš sa pola? Vjerojatno te ne bi toliko ošamutila, a ipak bi djelovala.
pijem cijelu da...

sad mi konkretno treba za more... dragi ima ko neku barku i svaki dan bi da idemo malo dalje od mjesne plaze, di nema ljudi i di jecisce more, a moja morska bolest je poprilican problem... ta barka se toliko ljulja da se meni vrti i kad sidjem s barke. i kad legnem u krevet sve mi se okrece
a ne znam bas da bi svaki dan pila dramine ..

svejedno hvala
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:15   #35
A jooj, u potpunosti te razumijem,imam isti problem, ali i ja pijem draminu pa ti nemam drugi prijedlog,i isto spavam cijeli dan kao drogirana... jedino mogu podnijeti vožnju ako ja vozim...pa u barci kad budeš uzmi bar jedno veslo i veslaj-probaj,možda ti odvuće pažnju,možda ti ne bude muka previše...ne znam šta bih ti predložila i pjevaj dok veslaš
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:57   #36
I ja imam isti problem. Samo što je meni i od dramina zlo, čim ju popijem mi je koma. Ja sam ti probala i te narukvice i nekakve bombone za cuclanje i još hrpu toga i niš mi nije pomoglo. Jedino što mi je dok sam bila mlađa bilo puno gore, sad još nekako i uspijem podnjeti put.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:10   #37
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem. Samo što je meni i od dramina zlo, čim ju popijem mi je koma. Ja sam ti probala i te narukvice i nekakve bombone za cuclanje i još hrpu toga i niš mi nije pomoglo. Jedino što mi je dok sam bila mlađa bilo puno gore, sad još nekako i uspijem podnjeti put.
I meni je užas kad je tek popijem,kao da sam već pola sata u autu, ali sreća uspava...
Znači te narukvice i bombone ništa,da ne isprobavam...sreća pa sad ja uglavnom vozim,pa mi nisu tablete uvijek potrebne
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:19   #38
evo nadjoh te narukvice - link
znaci nis od tog ... nema mi pomoci
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:22   #39
Quote:
just_one_girl kaže: Pogledaj post
evo nadjoh te narukvice - link
znaci nis od tog ... nema mi pomoci
Kažem ti,probaj veslati ( i pjevati )
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 14:03   #40
ako pocnem pjevat i ribe ce pocrkavat od muke ... a za veslanje sam krzljava ... ma barka ima motor (koji doduse ne radi uvijek, al necemo cjepidlacit), pa nema potrebe za veslanjem...
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.