Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 18:23   #5821
evo nakon nekog vremena i druzenja sa novim tabletom javljam se sa dojmovima.
Na kraju sam se odlucio za ASUS z380c. Namjerno sam uzeo 8icu jer mi desetka nikako ne pase zbog velicine.
Sto se tice svakodnevnog koristenja, mail, web, face, YT radi sve ok i zadovoljava ocekivanja. Nisam ga jako napunio al sve odradjuje korektno.
Druga strana su igrice, meni nisu toliko bitne al po papiru bi se ocekivalo puno vise. Jednostavnije igrice, COC i sl vrti bez problema al nesto imalo zahtjevnije mozete samo sanjati. Toliko steka da je neigrivo, cak i kad se sruse postavke ako igra omogucava, 0 bodova. Moj stari LG G2 vrtio bez problema a ovaj umire.
Tak da... ako vam je do igranja zaobidjite u sirokom luku, a za ostalo cisto korektan tablet za ne previse para
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 19:08   #5822
Quote:
snake1234 kaže: Pogledaj post
Druga strana su igrice, meni nisu toliko bitne al po papiru bi se ocekivalo puno vise. Jednostavnije igrice, COC i sl vrti bez problema al nesto imalo zahtjevnije mozete samo sanjati. Toliko steka da je neigrivo, cak i kad se sruse postavke ako igra omogucava, 0 bodova. Moj stari LG G2 vrtio bez problema a ovaj umire.
Tak da... ako vam je do igranja zaobidjite u sirokom luku, a za ostalo cisto korektan tablet za ne previse para
a, što ja stalno pišem? giga rama je danas usko grlo. g2 ima 2gb rama. ni sam proc nije toliko prevaga (je, ali...), koliko memorija. čak su i grafički čipovi donekle usporedivi. mali450mp4 je po mhz brži, no sporiji po broju gflopsa koje može obraditi u odosu na snapdragon u g2.
tako da nije za čuditi se.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 10:19   #5823
jedino sto je moja verzija sa 2gb rama
snake1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:29   #5824
hm... koliko sam malo gledao taj model, nisam znao da su ga napravili sa 2gb (možda lte modeli).
vidi malo što ti se vrti u pozadini, što je nepotrebno i ugasi dio aplikacija i onda pogledaj koliko je memorije slobodno. intel se ionako nije pokazao kao idealni procesor za android, još uvijek dio aplikacija nije optimiziran za njega.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 20:17   #5825
Niti jedan low end tablet nije za zahtjevnije igre. Gaming zahtjeva jak hardware bio to smatphone, tablet, laptop, desktop komp.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 17:32   #5826
Alcatel Plus 10 recovery

Imam molbu za nekog vlasnika Alcatel Plus 10 2-in-1 tableta iz Vipa (Windows 10)...

Pogreškom (jer obično pazim što radim, ali eto...) obrisao sam recovery particiju, a prije toga sam zaboravio napraviti backup na USB stick (pomoću Recovery Media Creatora ili na naški "Oporavak..." ili kako su već preveli).

Zbog nekog meni neshvatljivog razloga u Vipu na Iblerovom trgu (Zagreb) mi ne žele dopustiti da napravim recovery USB stick s izložbenim primjerkom (očito je da uopće ne shvaćaju o čemu govorim), a u drugim Vip centrima bi mi pomogli, ali nemaju izložbeni. :-/

Iz Mobisa mi UOPĆE nisu odgovorili na email (a oni su ovlašteni uvoznik/distirbuter/serviser).

Iz Alcatela/TCL-a (internacionalna stranica) također ne odgovaraju na pitanje o mogućnosti downloada drivera ili backup imagea Windowsa.

Uglavnom, drivera nema nigdje za skinuti, pa čak ni same detaljne specifikacije tableta, a s "čistim" Windowsima pola hardwarea radi, a pola ne. Pokušao sam spasiti obrisanu particiju, ali ne ide.
Riječ je o trivijalnom problemu koji se da lako riješiti, ali ako ovisite o Vipu ili Mobisu, možete se slikati.

Zato molim nekog vlasnika ovog modela da mi pomogne (dođem, uštekam USB stick, prošetam se sat-dva dok to završi, pokupim ga i ja idem doma, a vlasnik tableta dobiva ulaznicu za raj jer je učinio dobro djelo :-)).
(pomoglo bi i ako netko poznaje kakvog informatičara u Vipu koji bi gospodi na šalterima objasnio da ne namjeravam pojesti njihov tablet nego napraviti recovery media)

Hvala unaprijed!
HelloShitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:05   #5827
Imam problem s pokretanjem tableta nakon shut down .
Radi se o Acer one 10 , nov je, kupila sam ga prije desetak dana.Pretpostavljam da se radi o nekoj opciji u postavkama ali ne znam kako to našteliti. Iako je još pod jamstvom , ne nosi mi se u servis ako je moguće otkloniti smetnju u postavkama.
Nakon što normalno radi, ako ga ugasim na shut down, ne mogu ga pokrenuti prije određenog vremena a i to mi se čini da sam ga slučajno pokrenula.
Je li moguće da je sklopka za paljenje u kvaru ?
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 05:17   #5828
Riješila sam. Bilo je u postavkama.

Ako koga zanima.
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:15   #5829
Koja je to točno postavka?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:20   #5830
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Riješila sam. Bilo je u postavkama.

Ako koga zanima.
onda se u duhu foruma i međusobne pomoći i napiše što i kako.

a to ako si razočarana jer ti se nitko nije javio, možda na forumu nema drugih vlasnika tog uređaja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:38   #5831
Quote:
viking kaže: Pogledaj post

a to ako si razočarana jer ti se nitko nije javio, možda na forumu nema drugih vlasnika tog uređaja.
Moš mislit razočarana. Misleći kako nema drugih vlasnika istog uređaja, nisam ni odgovarala.

Išla sam u POstavke>Sustav>Ušteda energije i stanje mirovanja
Isključila opciju mirovanja nakon napajanja.
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 18:45   #5832
eto, fino. sad će i netko drugi moći iskoristiti ovaj podatak kada mu zatreba
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:15   #5833
do sad nisam imala nikakva iskustva s apple tehnologijom i osim što znam da su jaaako popularni, tu se moje znanje zaustavlja. Nakon što smo jedno vrijeme gledali lower end tablete, potpuno smo odbacili tu ideju i došli u više cjenovne rangove. Uz mogućnost nabave izvana po nešto povoljnijim cijenama nego kod nas, izbor je došao do Samsung Galaxy tab s2 i Ipad Air 2. U kojem smjeru ići? Tablet bi se koristio za surfanje, You tube, igrice (besplatne za download ali bolje/jače/veće varijante), možda nešto pisanja za potrebe škole (iako za zahtjevnije zadatke imamo stolno računalo)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:30   #5834
imho, oba odabrana modela su za te potrebe overkill.
s druge strane, tu su dva razlicita os-a svaki sa svojom filozofijom. ako imate ikakava iskustva sa androidom od prije, onda ostanite na androidu. ako nemate nikakva iskustva sa ta dva os-a, zapravo je svejedno sto uzeti, ali i dalje androidu dajte prednost. apple je prilicno zatvoren, previse toga se ne moze promijeniti (osim ako ga se jb-a, a to nije uvijek moguce za nove verzije os-a). npr, obicno dijeljenje fotografija, dokumenata izmedju pc-a i ipada zna zadati dosta glavobolje. a gdje je sve ostalo.
tako da moj glas/savjet ide za samsunga.

ili, ako vec nabavljate izvana, umjesto ipada baciti oko na m$ surface tablete.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:40   #5835
hvala viking
sorry što gnjavim dalje a vrlo si jednoznačno dao odgovor (i to jaaaako cijenim)... ali zašto misliš da su overkill? Odnosno, što bi se na njima trebalo raditi a da bi se moglo reći da se koriste za to čemu su namijenjeni?
Trenutno je S2 stavljen na wish listu
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:49   #5836
"igrice, surfanje, yt", kako pise u prvom postu, se moze sasvim ugodno raditi i na uređaju od 1200, 1500kn.
ako se tablet kupuje za uglavnom igranje i gledanje visokokvalitetnih filmova, onda kupovina ovakvih uređaja ima smisla. no, ako se igra povremeno, angry birds, pokoja utrka, onda je hardver, jednostavno receno, neiskoristen.
malo cu banalizirati-kupiti nekakav pc na i7procesoru, nvidiji 1080 i 16gb rama i takav pc staviti u nekakav ured di je "najtezi" dokument na kojem ce se raditi, pdf od 5mb.
ili, kupiti mini bus za 20 putnika i onda s njime ici do kvartovskog ducana po namirnice.

s druge,strane, kupiti u startu takav tablet nije losa ideja ako se ne misli mijenjati ga za pola godine godinu. oba os-a, kakvi god da jesu, jos uvijek ne iskoristavaju pune hardverske mogucnosti, dakle nema bojazni da ce za x mjeseci neki dio (proc, kolicina rama, graficki cip) postati usko grlo.

android daje puno vece mogucnosti po pitanju personalizacije, prilagodbe sucelja, puno vise slobode integriranja i dijeljenja sadrzaja u kucnoj mrezi.
apple to nije tako zamislio. apple jedino besprijekorno funkcionira sa drugim apple uređajem. od poruka, video poziva do dijeljenje sadrzaja. za podijeliti, npr. jedan text fajl između pc-a i ipada treba otvoriti iclod aplikaciju na pc-u ili preko web sucelja. pa to dignuti na icloud. nakon toga, treba se spojiti na icloud sa ipadom, sinkronizirati sadrzaj i onda skinuti fajl. a tada dolazi do toga da se neki fajlovi jednostavno ne mogu otvoriti sa ipadom. pa sad treba prevesti kodnu stranicu na windowsima na onu koju razumije ipad i ponoviti proceduru. malo kraci put je dignuti fajl na dropbox, pa ga skinuti od tamo. mediju se moze streamati preko playera (ne svih), ali .doc fajlove ne.
pisem ovo samo zato da ukazem na neke nedostatke ios-a u odnosu na android. naravno, isti taj "manjkavi" ios, ima,masu prednosti nad androidom. tako da ako od prije nema doticaja sa iosom, nek tako i ostane. ako je za eksperiment, onda bi to mogao biti jako skup.
da ne spominjem aplikacije koje su mahom komercijalne, a one besplatne su u pravilu srezanih mogucnosti i do 80% u odnosu na one placene.

da ne davim-nije ios los, dapace, ali ako je u sinergiji sa drugim apple proizvodima.

no, glavni odgovor, cemu su namjenjeni skupi uredjaji, je zapravo tesko dati. namjenjeni su heavy gamingu, namjenjeni su onima kojima treba skoro pa punokrvna zamjena za laptop na nekakvom terenskom poslu, namjenjeni su nekome tko je stalno na putu, pa mu treba all-in-one uredjaj. da moze odraditi posao, da moze komunicirati, da se moze zabaviti, da moze pogledati film prije spavanja, a da sve skupa nije tesko dvije, tri kile kada ga nosi okolo.
a, mozda sluze nekome samo za to da se mogu pohvaliti kako ga imaju. na, zalost, ima i takvih.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:54   #5837
diiiivan si viking Zaista od srca hvala na iscrpnom objašnjenju i shvatila sam sve. No moram reći da sam do kraja tvog posta učvrstila ideju da ipak idemo na ovu skuplju varijantu i to androida. Ipad me privukao čisto zbog znatiželje da vidim o čemu to cijeli svijet priča ali imaš potpuno pravo: preskup je to eksperiment.
A sad zašto skuplja varijanta? Iako imamo stolno računalo, na njemu najčešće radimo suprug ili ja i rijetko je dostupno klincima (iako da baš nešto trebaju napraviti, naravno, izorganizirali bi se). Nije isključeno da bi se na njemu igrale i malo ozbiljnije, plaćene igrice (suprotno onome što sam navela u prvom postu, ali obično je dan pametniji od noći ), a kako smo zaista jako često u autu i na putu, ova varijanta s gledanjem filmova i mogućnosti da se posao odradi "on the go" je super (trenutno nosimo laptop kad smo na putu). Ne znam, trenutno zaista lajkam Tab
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:40   #5838
:blush: drago mi je ako sam barem nešto razjasnio.

s time da sa napisanim ne podcjenjujem ili deminuiram iOS. svakako se može javiti neki apple fan i reći, kakav android, iOS je zakon. i ne bi bio u krivu.
stvar je navike.

i ja sam uzeo ipad nedavno (kojeg sada prodajem) upravo za vidjeti kako sve to skupa funkcionira. čak sam mislio i uzeti neki od iphonea.
no, previše je tu stvari na koje nisam naviknuo na androidu (WP neću ni spominjati) i previše je stvari koje ograničavaju korisnika. i to je ono na što se jednostavno ne mogu naviknuti. da sam počeo sa iOS-om, vjerujem da bi situacija bila drukčija.

i da više ne davim, "ozbiljnije, plaćene igrice" - plaćene igre nemaju previše prednosti u odnosu na free, i nisu one baš toliko ozbiljnije, nego ti je stvar primarno u oglasima. ti i u plaćenim igrama imaš mogućnost kupovine dodatnog sadržaja. a što može, ako se ne pazi i ako se da djeci da se igraju, nabiti ohoho račun. zato ne unositi podatke o kreditnim karticama u google play ili google wallet.



BTW, samo kao informacija svima koji prate forum, tele2 je omogućio plaćanje aplikacija i igara (uskoro će se moći kupiti i filmovi i glazba), putem tele2 računa/bona. dakle, ne treba br. kred. kartice, nego se traženi iznos ili naplati na mjesečnom računu (pretplatnici) ili se skine sa salda (bonaši).
istu stvar je vip ukinuo za WP, a t-com, na žalost još uvijek "razmatra".
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 10:41   #5839
ne sumnjam da je i ipad odličan. Koliko sam čitala/gledala YT recenzije, direktni su rivali s nekim malim razlikama: S2 ima ljepše/življe boje, Ipad nešto realnije/prigušenije, Ipad bolje podržava grafiku na zahtjevnijim igricama ali S2 ne zaostaje puno i da je jedina bitna razlika baš u OS, S2 ima veću mogućnost personalizacije, ali Ipad puno veći izbor kvalitetnijih aplikacija. Sad koje su to super truper aplikacije koje ipad može skinuti a android ne, nemam pojma
p.s. za koliko prodaješ ipad? Može i na pm

edit: iako i dalje naginjem s2 ali eto... znatiželja ubila mačku
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:07   #5840
iOS čak ne bih toliko vezao sa aplikacije koliko za sam operativni sustav. nadogradnje, ispravke bugova su puno češće nego na androidu. android je u zadnje vrijeme počeo štancati nove verzije os-a, a o poboljšanjima i novinama bi se dalo razogvarati.
iOS, dapače, ima neke aplikacije koje su pisane isključivo za telefone, a kada ih se instalira na tablet, onda je to tuga i žalost od izgleda (instagram, snapchat, ovaj novi htv meteo, npr...) i tko zna koliko. čak mislim da ni prisma nije još prilagođena za tablet. takve stvari se ne događaju ili pak toliko rijetko na androidu da nisu vrijedne spomena. čak je i odaziv pisca aplikacije na androidu bolji nego na iOS-u (ali, to je već subjektivni dojam).

je, mačka lako može nastradati, ali možda će i dobro proći! . javim ti na pm oglas sa njuškala.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.