Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2003., 15:47   #1
nezreli muškarci

Zanima me po vašim iskustvima, koji je profil nezrelih muškaraca, dečki, kakve su njihove karakteristike. Ima dečki koji su ozbiljni sa 20 godina, a neki nisu ni u kasnim 20-tim.
Što je tome uzrok, kako se ponašaju nezreli muškarci.
__________________
klaudija
klaudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:02   #2
Ovakva ti je situacija: Nezreli muškarci... Ja ću o onima od 28 godina. E pa ovako ti oni izgledaju: Prvo što se oblačenja tiče: Imaju cipele od 600 kuna, i na to nose košulju od 80 kuna. Hlače, crni keper, izlizane. A cipele u špic, to je pod obavezno. Faks nisu završili definitivno. Možda su dali prvu godinu, a nakon toga redovno davali lovu za upisnine. Vikendom se nalaze sa drugim nezrelim muškarcima i onda loču do besvijesti i gledaju komade koje nazivaju: pičetina, kokica, ribica, ideeeeeeeeš, sisa, karanje, karanje... Pije se obično velika točena piva. U život se kreće sa 200 kuna, od toga se planira potrošiti do 100, ali potroši se na kraju sve, i to na red bull pelinkovce.
Sat, do sat i pol prije zatvaranja ugositeljskog objekta nezreli muškarci se obično izgube i teturaju. Nitko ne ide doma s autom jer su svima oduzete vozačke dozvole. Takvi muškarci, ukoliko su se napili u objektu udaljenom preko dva kilometra od kuće, spavaju na najbližoj klupi, a ponekad i na policijskog postaji.
Hrana, kako se hrane... hrane se većinom pomoću dostave ili kod prijatelja. Ponekad pokušaju nešto i sami napraviti, ali nakon toga ili povraćaju, ili završe na ispumpavanju. Hrana je nezrelom muškarcu apsolutno nebitna. Često su to mršavi primjerci.
Oni svakodnevno otkrivaju nove gastronomske užitke, kao što je pečeno pile u Konzumu, ili mogućnost kupovine gotovog tijesta za pizzu u pekari. Da ne govorim o složenim jelima tipa grah iz konzerve pomiješan sa juhom iz vrećice, što je čest nedjeljni rućak nezrelog muškarca.
Eto, to je ono najbitnije, obuća, odjeća, piće i hrana. Ostatak je nebitan za nezrelog muškarca.
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:04   #3
Re: nezreli muškarci

Quote:
klaudija kaže:
.
Što je tome uzrok, kako se ponašaju nezreli muškarci.
...vozikaju se po parku na biciklu i vole se igrat sa autickima, gutaju zvake, zaborave oprat ruke prije rucka...
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:12   #4
lebe prijatelju...ima i takvih primjeraka..ali ovi primjerci, zanima ga društvo, dečki, notori, nogomet, kako napuniti svoj trbuh, nemogu biti dugo na jednom mjestu, stalno nekuda ići, nećim švercati, sex nije omiljena razonoda, sebični..
__________________
klaudija
klaudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:13   #5
Re: Re: nezreli muškarci

Quote:
cabon kaže:
...vozikaju se po parku na biciklu i vole se igrat sa autickima, gutaju zvake, zaborave oprat ruke prije rucka...
... vuku ženske primjerke za kosu, gađaju se pijeskom, a u malo zrelijoj fazi dižu suknje i hvataju za cice...
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:15   #6
Quote:
klaudija kaže:
lebe prijatelju...ima i takvih primjeraka..ali ovi primjerci, zanima ga društvo, dečki, notori, nogomet, kako napuniti svoj trbuh, nemogu biti dugo na jednom mjestu, stalno nekuda ići, nećim švercati, sex nije omiljena razonoda, sebični..
Ma nema takvih, nemoj lagat....
__________________
Teško je pobjeći od gamadi.
lebowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:22   #7
Kronično obilježje nezrelih muškaraca je, vjerovali ili ne, nedostatak zrelosti, obično su to blijedi muškarci čiji obrazi nemaju boju sočnih crvenih jabuka.
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:25   #8
jebiga sad, budite ozbiljni....to su muskarci mamini sincici , koji se ne bi cijeli zivot odvajali od mamice daleko...i na dugo
__________________
klaudija
klaudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:33   #9
S ozbiljnije strane, mislim da su ljudi prije bili prisiljeni da postani zreli puno ranije nego što je slučaj s novim generacijama. Rano se počinjalo raditi, preuzimale su se odgovornosti i obveze, prva cura = skora ženidba + 10 djece ( od kojih možda 5-6 preživi).

Danas se mnogi ljudi školuju do srednjih 20-ih, žive sa starcima do 30-ih, gledaju kako će što više uživati a da što manje moraju raditi. Previše fantaziraju o svačemu i previše vremena se utuče na gluposti.

I sad ti nađi pravi put a da budeš u skladu sa vremenom...
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:33   #10
...pred problemima dotični su nojevi...
__________________
'cause love can help me know my name...
Betty Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 16:43   #11
Smetaju im gluposti... smeta im vjetar kad puše il` ne puše, stalno bježe od obveza i problema, nemaju formirane vlastite stavove i principe, ne možeš ih uhvatiti ni za glavu ni za rep, ponose se budalaštinama, bezlični, nesposobni za ozbiljni razgovor, ljigavi...

Doduše sve su to generalizacije...
Patton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 09:21   #12
Nezreli muškarci su i oni muškarci, koji se spram zrelosti odnose vrlo nezrelo i površno, tj. svojim karakternim osobinama očitavaju pomanjkanje kompetativno socioloških odlika koje se prikazuju u kvalitativno-determinističkim crtama društvenih kretanja pojedinih individua, a u skladu s humanističko-selektivnim poimanjima društveno prihvatljivih ponašanja u smislu minimalističkih odnosa kulture i poimanja svijeta.
["Feministički Bilten"; veljača, 1999.]
__________________
Kako oblikovati potpise
easyrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 10:55   #13
Nezreli muskarci koji ne vide probleme, a i ako ih vide ne zele priznati da postoje! Ako ipak ne mogu izbjeci priznanje postojanja problema onda ocekuju od drugih da ga rijese!
__________________

I've learned that no matter how much I care,
some people are just ASSHOLES.
BabyAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 11:21   #14
Quote:
klaudija kaže:
lebe prijatelju...ima i takvih primjeraka..ali ovi primjerci, zanima ga društvo, dečki, notori, nogomet, kako napuniti svoj trbuh, nemogu biti dugo na jednom mjestu, stalno nekuda ići, nećim švercati, sex nije omiljena razonoda, sebični..

meet zrelog muskarca, pa ce nezreli biti mila majka...

...meet Joe Black
Joe Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 11:25   #15
Re: nezreli muškarci

Quote:
klaudija kaže:
Zanima me po vašim iskustvima, koji je profil nezrelih muškaraca, dečki, kakve su njihove karakteristike. Ima dečki koji su ozbiljni sa 20 godina, a neki nisu ni u kasnim 20-tim.
Što je tome uzrok, kako se ponašaju nezreli muškarci.
nezreli muškarci?
ma ne samo da ih ima u dvadesetima...njih ima u svim dobnim skupinama...neki ostanu pod zaštitom majke dugo, a oni koji se uspiju oženit skrivaju se iza žene i obitelji...
prije nekoliko dana razgovarala sam sa tipom koji ima 40...dok smo pričali valjda mi je 100 puta prošlo kroz glavu...-ma budala , baš je nezreli...
takvima znam reči da su još uvijek dječaci, nestašni dječaci iz vrtića...
ovog koji ima 40 je ostavila žena...ponašao se gluplje i zelenije od njegove djece...ženi je dopizdilo da odgaja uz svoje dvoje djece još jednog nezrelog maminog sina...
leb je to donekle dobro i opisal...stvar je samo u nijansama...
__________________
danas je sve drugačije :))
Lorena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 11:37   #16
...onaj koji bi te posevio u svojoj kuci (citaj vili uz more) je zreo , a onaj koji bi to u svom stoletu , i nije


...ima zrelih muskih kao i zena , tako kazu . mislim da znam jednu zrelu djevojku , ako se nevaram vidio sam ju na TVu ....


kad se malo bolje razmislim , cemu uopce odrasti

zivio Miroslav Skoro
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 13:28   #17
daklem, nezrelost...

...nesposobnost prihvacanja tudjeg misljenja i/ili nesposobnost prihvacanja cinjenice da neke stvari u zivotu jednostavno ne idu i/ili nesposobnost prihvacanja odgovornosti za vlastiti zivot i zivote ljudi oko sebe i/ili nesposobnost suocavanja s vlastitom nesavrsenoscu.

nezreli muskarci? svijet je prepun nezrelih ljudi svih mogucih spolova koji se ponasaju kao da im je zivot nesto duzan, kao da je predvidjeno da prodje bez problema i kao da imaju pravo 'biti sretni' a da za to sa svoje strane ne uloze nikakav trud.

ponekad upravo boli koliko se ljudi nezrelo ponasaju. ponekad boli kad vidim koliko se sam nezrelo ponasam u nekim trenucima.

ali vjerujem da je vazan ulozeni trud i da ipak polako i nesigurno napredujemo. jer je jedina stvar koju covjek stekne s vremenom mudrost, htio on to ili ne.

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 15:37   #18
Quote:
ljetopisac kaže:
daklem, nezrelost...

...nesposobnost prihvacanja tudjeg misljenja i/ili nesposobnost prihvacanja cinjenice da neke stvari u zivotu jednostavno ne idu i/ili nesposobnost prihvacanja odgovornosti za vlastiti zivot i zivote ljudi oko sebe i/ili nesposobnost suocavanja s vlastitom nesavrsenoscu.

nezreli muskarci? svijet je prepun nezrelih ljudi svih mogucih spolova koji se ponasaju kao da im je zivot nesto duzan, kao da je predvidjeno da prodje bez problema i kao da imaju pravo 'biti sretni' a da za to sa svoje strane ne uloze nikakav trud.

ponekad upravo boli koliko se ljudi nezrelo ponasaju. ponekad boli kad vidim koliko se sam nezrelo ponasam u nekim trenucima.

ali vjerujem da je vazan ulozeni trud i da ipak polako i nesigurno napredujemo. jer je jedina stvar koju covjek stekne s vremenom mudrost, htio on to ili ne.



Da, uglavnom se slažem ali mislim da je jedina stvar koju vremenom stječemo iskustvo a kako to iskustvo kasnije znamo iskoristiti... to je mudrost. I ZRELOST.


__________________
život je more...
Zbrda Zdola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 15:54   #19
da li uopce mozemo za nekoga reci da je zreo ili nezreo 100%??

nije slika crno-bijela, mislim da se cesce srecu ljudi koji su po pitanju nekih stvari zreli, a nekih ne.

kod nezrelih ljudi se po mom moze primjetiti:
- inteligencija je na razini godina, ali emocionalna inteligencija je niza, odnosno ne prihvaca cinjenicno stanje uvijek, nego se i dalje ponasa u skladu sa zeljama
- ne prihvacanje odgovornosti za sebe, svoje postupke. Mislim da drustvo dosta potice takve da budu ovisni o nekome/necemu (suovisno ja). moze se naci da netko za svoju sudbinu okrivljava okolinu, roditelje i sl.
- izbjegavanje suocavanja sa vlastitim slabostima, nepriznavanje istine
- iskaljivanje bijesa na drugima - sadizam
- neadekvatni odgovori na stres, nesigurnost u sebe, osoba u stresnim situacijama histerizira
- emocionalno vezivanje za nebitne stvari, tipa "mora biti po mom, pa kud puklo, da puklo"

meni je sve to dio nezrelosti, ne znam kako vama
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 16:40   #20
Quote:
Buky kaže:
da li uopce mozemo za nekoga reci da je zreo ili nezreo 100%??

nije slika crno-bijela, mislim da se cesce srecu ljudi koji su po pitanju nekih stvari zreli, a nekih ne.

kod nezrelih ljudi se po mom moze primjetiti:
- inteligencija je na razini godina, ali emocionalna inteligencija je niza, odnosno ne prihvaca cinjenicno stanje uvijek, nego se i dalje ponasa u skladu sa zeljama
- ne prihvacanje odgovornosti za sebe, svoje postupke. Mislim da drustvo dosta potice takve da budu ovisni o nekome/necemu (suovisno ja). moze se naci da netko za svoju sudbinu okrivljava okolinu, roditelje i sl.
- izbjegavanje suocavanja sa vlastitim slabostima, nepriznavanje istine
- iskaljivanje bijesa na drugima - sadizam
- neadekvatni odgovori na stres, nesigurnost u sebe, osoba u stresnim situacijama histerizira
- emocionalno vezivanje za nebitne stvari, tipa "mora biti po mom, pa kud puklo, da puklo"

meni je sve to dio nezrelosti, ne znam kako vama
Istina je što kažeš, uvijek je to nekako sivo, ali slažem se se svim gore nabrojenim!
Uf, ima toga još.......
__________________
'cause love can help me know my name...
Betty Blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.