Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2006., 12:53   #21
Quote:
JaBitTe kaže:
a pa kako laz?

guglaj malo ovo: Colloidal Silver , i dobijes masu infoa


Colloidal silver appears to be a powerful, natural antibiotic and preventative against infections. Acting as a catalyst, it reportedly disables the enzyme that one-celled bacteria, viruses and fungi need for their oxygen metabolism. They suffocate without corresponding harm occurring to human enzymes or parts of the human body chemistry. The result is the destruction of disease-causing organisms in the body and in the food.
Ma daj, pa ti si barem nešto pametniji. Dio svojstava isto možeš reći i za druge metalne ione a osim toga kaj sa enzimima koji su isti i kod ljudi i kod bakterija? Kaj sa mikroflorom koja je normalno prisutna u crijevima? Koloidno srebro valjda točno zna kaj su za nas patogeni a kaj nisu, Jel zna i za pse ili svinje koje su za njih patogene a koje nisu? Koje to točno enzime i kakav je to metabolizam kisika? Valjda oksidativni metabolizam. Pa nije to isto.To je hrpa dreka, zarada na naivnima a učinak placebo (kaj samo po sebi nije loše) Ne postoji panacea!!!
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 11.05.2006., 14:08   #22
Netko se bude otrovao teškim metalima ako budete eksperimentirali.
Jedino što vam od metala može koristiti su gorki željezni sulfat u miligramskim količinama i vrlo razrijeđena otopina cinka za jačanje imuniteta.
Volim Svoj Narod is offline  
Old 12.05.2006., 18:52   #23
zna li itko gdje se u hrvatskoj moze nabaviti koloidno zlato i po kojoj cijeni? (moze pm?) inace, ako netko ne zna, ublazava tegobe reumatoidnog artritisa (navodno).
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 21.05.2006., 00:14   #24
Djeco, vi ste od jedne vrlo korisne teme napravili bullshit zato što se kumek osjetio moćnim da pokaže sva svoja znanja, ako ona uopće postoje.

Dakle, kao što znamo koloid nečega, a to može npr. biti i ulja u vodi, je samo stanje neke tvari i to za ovu priču uopće nije bitno. Iako je od toga kumek napravio znanost (za koju još tvrdim da nisam sigurna jeli uopće točna).

Vratimo se kolodinom srebru. Srebro je, kao što sam napisala i prema otkriću koje je dobilo nagradu u Americi upravo nedavno, antiseptik i to vrlo moćan antiseptik - da li u obliku koloida ili tabletica made by Pfeizer čini mi se da za ovu temu nije bitno.

Da rezimiram, koloidno srebro apsolutno preporučujem!
imago2007 is offline  
Old 21.05.2006., 00:16   #25
Bajdvej, moja je baka koristila kolodino srebro kad sam ja bila vrlo mala. No, ja tada nisam bila svjesna da je to to, tog sam se tek nekidan sjetila...
imago2007 is offline  
Old 21.05.2006., 12:49   #26
Eto malo guglam i osim prvog sponzoriranog linka prvi "domesticus vulgaris" link je ovaj:

http://www.quackwatch.org/01Quackery.../silverad.html

pa kad svi nešto toplo preporučuju eto molim sve koji su pročitali prvi post neka pročitaju i ovaj članak.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 21.05.2006., 22:41   #27
Quote:
imago2007 kaže:
Djeco, vi ste od jedne vrlo korisne teme napravili bullshit zato što se kumek osjetio moćnim da pokaže sva svoja znanja, ako ona uopće postoje.

Dakle, kao što znamo koloid nečega, a to može npr. biti i ulja u vodi, je samo stanje neke tvari i to za ovu priču uopće nije bitno. Iako je od toga kumek napravio znanost (za koju još tvrdim da nisam sigurna jeli uopće točna).

Vratimo se kolodinom srebru. Srebro je, kao što sam napisala i prema otkriću koje je dobilo nagradu u Americi upravo nedavno, antiseptik i to vrlo moćan antiseptik - da li u obliku koloida ili tabletica made by Pfeizer čini mi se da za ovu temu nije bitno.

Da rezimiram, koloidno srebro apsolutno preporučujem!
E ovo je silno zabavno.
A) Koloid nečega ne može biti ulje u vodi...to je emulzija kao što mi znamo za razliku od tvojih MI koji ne znate.
B) Znanost koju je "kumek napravio", kumek bi zaista htio da ju je napravio jer bih imao barem 5 nobelovih nagradi. Ta znanost o kojoj oni koji malo čitaju misle da je kumekova zove se koloidna kemija i napisano je stotine udžbenika o tom području. Naravno da nisi sigurna kad ništ ne znaš o koloidima a kako je krenulo nečeš niti doznati.
C) Da li je za eksternu ili internu primjenu je od EPOHALNOG značaja za bilo koju tvar s pretenzijom lijekovitosti ali nažalost u blaženosti vlastitog neznanja niti to ne znaš.
D) I dalje tvrdim da 99.99 % srebro u destiliranoj vodi (kao na onoj budalaštini čiji si link navela) ne stvara koloid, možda suspenziju ili pravu otopinu (ako je riječ o ionima) ali koloid ne. Doduše kako lijepo tvrdiš ne znaš jel išta od onoga točno o koloidima pa za tebe možda bude i koloid. Zašto vjeruješ njima a ne meni? Ako ne vjeruješ meni, možda da otvoriš udžbenik.
To me podsjeća na onaj vic koji kaže da su žene slabi vozači jer ih muškarci uče da je pedalj.... zapravo 28 centimetara. Tak i tebi govore kaj su koloidi
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 21.05.2006., 23:07   #28
Quote:
imago2007 kaže:

Vratimo se kolodinom srebru. Srebro je, kao što sam napisala i prema otkriću koje je dobilo nagradu u Americi upravo nedavno, antiseptik i to vrlo moćan antiseptik - da li u obliku koloida ili tabletica made by Pfeizer čini mi se da za ovu temu nije bitno.

Da rezimiram, koloidno srebro apsolutno preporučujem!

Pliz daj link koji govori o toj nagradi jer korporacija Pfizer nema niš tako zaštićeno u svom asortimanu. Barem njihove stranice tako kažu:

http://www.pfizer.com/pfizer/main.jsp

+patenta dokumentacija
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 21.05.2006., 23:46   #29
Quote:
kumek kaže:
A tebi preporučam, kao i svima takvima knjigu iz kemije za treći i četvrti razred srednje škole
e, da je bar 3. razred u pitanju...

Quote:
kumek kaže:
A) Koloid nečega ne može biti ulje u vodi...to je emulzija kao što mi znamo za razliku od tvojih MI koji ne znate.
vidim da su neki ovdje preskocili gradivo kemije 2. razreda srednje skole pod nazivom "otopine i koloidni sustavi."

da nisu, onda bi znali sto je aerosol, a sto emulzija, sto je pjena, a sto je gel itd. da ne nabrajam.
Crimson Petal is offline  
Old 22.05.2006., 13:30   #30
Možda ..... ako dodaš emulgator.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 22.05.2006., 14:32   #31
Quote:
sibi kaže:
Pliz daj link koji govori o toj nagradi jer korporacija Pfizer nema niš tako zaštićeno u svom asortimanu. Barem njihove stranice tako kažu:

http://www.pfizer.com/pfizer/main.jsp

+patenta dokumentacija
To Pfizer je bilo samo u prenesenom, cinično-ironičnom kontekstu. Nije pisalo o kojoj je tvrtki riječ već da je nagrada za inovativnost, tako da ti detlje ne znam. Ali sam bar donekle informirana
imago2007 is offline  
Old 22.05.2006., 14:34   #32
Meni je totalno jadno u što se ova tema pretvorila. Kao da je bitno jel Kumek glup ili nije. To je bar jasno

Ali očito tema sama po sebi nije atraktivna...
imago2007 is offline  
Old 22.05.2006., 14:41   #33
Quote:
imago2007 kaže:
To Pfizer je bilo samo u prenesenom, cinično-ironičnom kontekstu. Nije pisalo o kojoj je tvrtki riječ već da je nagrada za inovativnost, tako da ti detlje ne znam. Ali sam bar donekle informirana

Pa kud si baš njih "siroteke" onda našla reklamirat???
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Old 22.05.2006., 15:45   #34
Quote:
imago2007 kaže:
Meni je totalno jadno u što se ova tema pretvorila. Kao da je bitno jel Kumek glup ili nije. To je bar jasno

Ali očito tema sama po sebi nije atraktivna...
Pa......dovoljno atraktivna obzirom na idiotariju koju tvrdi. Da nema mene ne bi bilo niti ovoliko postova.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 23.05.2006., 16:14   #35
Oprosti. Pomiješala sam likove.
imago2007 is offline  
Old 26.05.2006., 13:22   #36
Vidiš, vidiš...nisam znao da je to tolika patka dok nije kumek objasnio. Jest da mi je oduvijek to bilo sumnjivo.

Ta područja na rubu znanosti bi trebala nadopunjavati ili na drugi način objašnjavati već postojeće zakone a ne biti u suprotnosti sa njima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 29.05.2006., 14:00   #37
Svaka cast na temi.

Evo prijatelj i ja smo preko vikenda napravili koloidno srebro, al namucili se dok smo nasli srebrne sipkice.

Cool, sad je vec treci dan kako pijemo

Definitivno, univerzalni antibiotik koji lijeci sve

No, pojavim antibiotika srebro postalo zaboravljeni slucaj
kundalini is offline  
Old 29.05.2006., 14:24   #38
Od čega ste se izliječili?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 29.05.2006., 14:52   #39
Quote:
Baphomet kaže:
Od čega ste se izliječili?
života
Ges is offline  
Old 29.05.2006., 15:00   #40
Ovo me podsjeća na Megamin - uber ultra mega ninja lijek koji je isto liječio sve bolesti, znane i neznane.

Ako se gleda prema djelovanju, nema logike da to srebro ubija samo štetne bakterije te viruse, pogotovo zbog različitosti ta dva bića.
Ges is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.