Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 18:14   #1
Gdje jesti u Gorskom kotaru

Molim preporuke onih koji su negdje dobro jeli u Gorskom kotaru, a da im to nije skuhala njihova baka. Hvala
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 15:01   #2
Delnice - hotel Risnjak, planinarski dom Petehovac, Lovački dom
Fužine - hotel Bitoraj, konoba Volta
Lokve - restoran Eva u Gorskom raju
Ravna Gora - Bijela ruža, Breza
Nije sve provjereno, ali moram promovirat svoj kraj
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 11:02   #3
bila sam na svim nabrojenim mjestima,al moj favorit tj. mjesto koje me nikad nije razocaralo vec svaki,bas svaki put, odusevilo je "mance" u brodu na kupi... i nikako mi nije jasno kako je moguce da jedno mjesto.....ma, sta....
bit cu iskrena i napisati - bitoraj udje u 100 najboljih restorana u hrvatskoj a mance sa onakvom ponudom jela od divljaci,uslugom -ne...
inace.....preporucila bih i evu u lokvama,ali i brezu u ravnoj gori....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:25   #4
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
bit cu iskrena i napisati - bitoraj udje u 100 najboljih restorana u hrvatskoj a mance sa onakvom ponudom jela od divljaci,uslugom -ne
ako je bitoraj u prvih 100 u hrvatskoj, onda ću i ja otvorit restoran i biti u top 10 u roku pola godine... sjećam se tog teksta od prije par godina u nekim novinama, katastrofa... bitoraj je obična krčmetina sa premasnom i loše pripremljenom veprovinom, kojom se inače vole hvalit kao da je ne znam šta

što se Fužina tiče, Volti nisu ni do koljena, to je moje mišljenje
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:02   #5
[QUOTE=Bear;22061104

što se Fužina tiče, Volti nisu ni do koljena, to je moje mišljenje[/QUOTE]

ja baš imam obrnuto iskustvo! U Volti katastrofalna hrana, sa Bitorajem prezadovoljan!
Obiđite sve pa vidite, očito svi pate od loših dana u kuhinji!
danpoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:02   #6
Bitoraj i Volta s tim da Volta ima velike porcije (prevelike) recimo zeelenu paštu i gulaš od gljiva poslužuju (barem su posluživali prije godinu dana) u terini to vam je inače glinena zdijela srednje veličine ali svakako prevelika za jednu porciju hrane-.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 11:52   #7
Dakle, Volta ili Mance. hvala svima na odgovoru.
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 12:45   #8
Meni je super i restoran Jezero na Lokvarskom jezeru. Zabe, divljac, odlicne palacinke..
per0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 13:46   #9
Vagabundo, privatni planinarski dom (kod Vlade) (na cesti izmedju Fužina i Liča se skrene lijevo, pa kroz šumetinu; ima cesta...)
Fenomenalne polpete od koprive, juha s gljivama, ječam s nekim biljkama, kolač od zobi, domaći kruh s koprivom... Uglavnom, manje više sve ubrano u prirodi i pripremljeno, osim nekih namirnica npr. meso. Cijene vrlo povoljne, ali znaju im dolaziti i grupe s busom pa bi trebalo prije provjeriti i rezervirati zbog nedostatka kapaciteta. Uglavnom, izlet u prirodi i jedinstvena klopa!
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 23:41   #10
Jela sam nedavno u restoranu Eva u Lokvama. Restoran je prelijep, smješten u srcu prirode. Hrana je jako fina, a porcije preobilne. Usluga za 10. Sve to popraćeno je i odgovarajućom cijenom: predjelo, glavno jelo, desert i cuga za dvoje 300-tinjak kuna. Preporučam!
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 18:41   #11
Evo da jos prijavim dva saznanja gore navedeni dom vagabundo, bio buraz, kaze da je fantasticno...i restoran pored Lokvarskog jezera, kazu da je mrak...nadam se da cete fino pojesti i popiti gdje god odlucite
Hera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 13:13   #12
Vidim da se ne spominje Arnika, jel to još postoji? A Kamačnik? Ona terasa im je super.
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 19:56   #13
na zelenom viru je čist solidan restorančić. super dođe nakon šetnje prirodom.

ravna gora- Bijela ruža mi je odlična, najviše zbog fenomenalne štrudle od borovnica. meso divljači im je malo žilavo.
bitoraj je po meni prehvaljen

u klancu je odlična janjetina.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:35   #14
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
na zelenom viru je čist solidan restorančić. super dođe nakon šetnje prirodom.
Što se navedenog restorančića tiče, imam vrlo neugodna iskustva s njim. Bila sam s društvom tamo (nas 10-tak) u travnju. Konobaricu smo nakon 20 minuta čekanja morali ići tražiti unutra. Kad se napokon pojavila, naručili smo nešto hrane i palačinki da bi se dotična nakon 10 minuta vratila i izjavila da za danas više nema ničega osim roštilja. Naručili smo samo cugu, a par koji je naručio poslije nas je nakon nekog vremena dobio palačinke.

Nakon toga smo otišli u Ravnu Goru i bili jako zadovoljni. Hrana je super, a štrudle i palačinke s borovnicama zakon.
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:37   #15
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Što se navedenog restorančića tiče, imam vrlo neugodna iskustva s njim. Bila sam s društvom tamo (nas 10-tak) u travnju. Konobaricu smo nakon 20 minuta čekanja morali ići tražiti unutra. Kad se napokon pojavila, naručili smo nešto hrane i palačinki da bi se dotična nakon 10 minuta vratila i izjavila da za danas više nema ničega osim roštilja. Naručili smo samo cugu, a par koji je naručio poslije nas je nakon nekog vremena dobio palačinke.

Nakon toga smo otišli u Ravnu Goru i bili jako zadovoljni. Hrana je super, a štrudle i palačinke s borovnicama zakon.
šteta što ste tako loše prošli..

ni smo bili pretprošli vikend i sve je bilo ok. istina, teta konobarica zbilja je malo smotana, al cjelokupan dojam je vrlo dobar.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 12:16   #16
Zeleni vir je okej. Treba doći, prošetati, ugođaj je OK, posluga je onak, malo smotana, cijene umjerene, klopa niš posebno (osim palačinki s borovnicama i sladoledom).

Treba ih posjetiti, ali zbog svega - samo zbog klope se ne isplati ići.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 02:36   #17
Jučer bio u Fužinama, prvo otišli do Arnike, a kako nisu imali ništa osim čevapa, piletine i kotleta, vratili se u centar i otišli u konobu Volta.

Dosta široka ponuda jela, nažalost divljač je podgrijana, vjerojatno u mikrovalnoj i onda napravljen umak samo. Pa ako želim jesti divljač, pričekat ću sat vremena da se napravi odrezak ... ovako je sve stiglo na stol za samo 10 minuta nažalost

Jeli jelena u borovnicama, umak bezveze, nije baš loš, ali uz jelena bi trebao ići pikantniji umak. Nešto je bolja bila srnetina u naranči, ali isto podgrijana. Na kraju je najbolji izbor bila janjetina sa krumpirima, a baš sam se za divljač pripremio
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 15:23   #18
Quote:
rijecanka77 kaže: Pogledaj post
Vagabundo, privatni planinarski dom (kod Vlade) (na cesti izmedju Fužina i Liča se skrene lijevo, pa kroz šumetinu; ima cesta...)
Fenomenalne polpete od koprive, juha s gljivama, ječam s nekim biljkama, kolač od zobi, domaći kruh s koprivom... Uglavnom, manje više sve ubrano u prirodi i pripremljeno, osim nekih namirnica npr. meso. Cijene vrlo povoljne, ali znaju im dolaziti i grupe s busom pa bi trebalo prije provjeriti i rezervirati zbog nedostatka kapaciteta. Uglavnom, izlet u prirodi i jedinstvena klopa!
Otišli smo u Vagabundo i zaključak je bio : VAU - super. klopa za 10, i sve friško , ništa podgrijavano, super, super
rintintina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 07:40   #19
Bila sam u Bijeloj ruži i hrana je čisto ok, ali golem za Vagabundo. Polpete od koprive su fenomenalne! Tamo smo i prespavali dva dana i domaćini su jako simpatični, pristupačni i druželjubivi.
__________________
“I am only responsible for my own heart, you offered yours up for the smashing my darling. Only a fool would give out such a vital organ”
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 13:40   #20
Restoran Bosiljevo u... Bosiljevu.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.