Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 09:49   #21
daj si mira, sve radi kako treba.

remenica kompresora klime se stalno vrti. jebemu, preko nje ide stazni remen, jelda? pa kak onda da ne-radi? kak da remenica stoji dok remen klizi preko nje? sve bi otišlo k vragu.....

remenica se stalno vrti. unutra je elektromagnetska spojka koja uključuje i isključuje klimu i to je kilktanje koje čuješ. kad je uključeno, okretaji se prenose na kompresor, kad je isključeno remenica se vrti ali kompresor ne.

možeš na kontrolni servis ali po opisu, sve je ispravno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 10:33   #22
koja je razlika između tog tihog kliktanja, i onog velikog "klika" kad se osjeti i u kabini da se "klima uključila"?! ovo tiho kliktanje remenica proizvodi kada je "remenica/klima uključena" pa bez obzira na uključenost kompresora?
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:18   #23
ne znam.
može biti i do modela auta jer neki sad imaju stalni prijenos na kompresor (tak čitam ovdje) a kak se točno uključuje i isključuje....

neki imaju i eco mod kada kompresor slabije radi pa može i to biti, da na leru radi eco a dok se voziš (ili je toplije u autu) radi punom snagom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 15:12   #24
hvala ti na pomoći.
najviše sam sada o tome razmišljao jer bi potražio neku akciju punjenja klimi dok nije sezona, ali pričekat ću da dođe ljeto i 30° pa onda vidjeti kako će hladiti.

inače za moj auto (c3 1,4i '02) ima varijanta da ide 500 i 600 grama.
samo ne znam točno o čemu to ovisi (o nekom RPO broju - modelu kompresora?!), pa sam bio nešto razmišljao da prilikom punjenja nije stavljeno 500 grama u sistem za 600 grama ili obratno.
ali nekako mi se to čini kao premala razlika da bi zbog toga kompresor stalno bio uključivan i isključivan.

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
neki imaju i eco mod kada kompresor slabije radi pa može i to biti
ovo bi moglo biti, jer prilikom ubrzanja gotovo da se ne osjeti uključena klima.

Zadnje uređivanje Končar Zanussi : 12.04.2015. at 15:28.
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:54   #25
ako se na 1,4 benzincu ne osjeti kad klima ukopča, onda klima ne radi ili je nemaš
sumnjam da '02 ima eco mod ali sve je moguće.

gramaža plina ovisi o izvedbi. valjda su radili modele sa većim isparivačem ili nekim drugim dijelom pa ide više plina u njih. ili modele za afriku, tko će znat, jer se preko plina i kompresor hladi.

ne trebaš čekat sredinu ljeta. popodne upali motor i klimu i za par minuta mora ići hladni zrak van. ako ne puše hladno, klima ne radi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:24   #26
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako se na 1,4 benzincu ne osjeti kad klima ukopča, onda klima ne radi ili je nemaš

kako nemam klimu, pa imam ovaj gumb, njega stiščem za klimu

Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:30   #27
To je odmagljivanje zadnjeg stakla.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:13   #28
Klima kompresor bolk

Posto je klima kompresor odavno bio pokvaren (Golf 5), pri mjenjanju zubcastog remena , gosn majstor mi je promjenuo i kompresor (BOLK)...ugradio novi.
No on nije bio siguran, kad ga je ugradio da li u njemu ima ulja..

To je bilo u HR , a ja sam sad u DE ...a ovdje , sto je logicno, svi se prave bleavi i tvrde da je za provjeru ulja potrebno ponovo izvaditi kompresor.
Ako bi mi neko znao reci da li je u novim kompresorima vec ulje u njemu, ne da mi se ponovo sve vaditi...cc 500 eura bi me to zadovoljstvo kostalo.

hvala
pozz
anamoonaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 15:22   #29
Quote:
Končar Zanussi kaže: Pogledaj post
kako nemam klimu, pa imam ovaj gumb, njega stiščem za klimu



taj ti je važan
Quote:
anamoonaj kaže: Pogledaj post
Posto je klima kompresor odavno bio pokvaren (Golf 5), pri mjenjanju zubcastog remena , gosn majstor mi je promjenuo i kompresor (BOLK)...ugradio novi.
No on nije bio siguran, kad ga je ugradio da li u njemu ima ulja..

To je bilo u HR , a ja sam sad u DE ...a ovdje , sto je logicno, svi se prave bleavi i tvrde da je za provjeru ulja potrebno ponovo izvaditi kompresor.
Ako bi mi neko znao reci da li je u novim kompresorima vec ulje u njemu, ne da mi se ponovo sve vaditi...cc 500 eura bi me to zadovoljstvo kostalo.

hvala
pozz
ne prave se blesavi jer ne postoji pravilo.
neki kompresori dolaze sa uljem, neki bez. ako nemaš originalne papire od njega ili certifikat iz tvornice, ne možeš znati da li ulja ima ili ne.

znam da je čišćenje džepa ali skidanje i kontrola kompresora ne bi smjelo biti preko 100 eura u tih 500. ne znam što tu košta 500 eura ali......
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:03   #30
Pa što ga nemože s onim aparatom napuniti pa isprazniti i vidjeti dali ima ulja ili ne. Ne kužim, ako mogu zamjeniti ulje u sustavu sa tim aparatom kako ne mogu vidjeti dali ga ima ili ne.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:17   #31
Kerbi

Mislim da mjesas ulje sa gasom.

I wonder

Inace u Münchenu samo punjenje gasa bi bilo cc 100 eura....ne znam koliko mu treba da skine i eventualno napuni ulje i ponovo vrati kompresor...sigurno bi zaracunao minimum 3 sata X 100 eura plus porez...
Za mjenjanje grijaca disela mi je uzeo 200 eura ...od toga su dijelovi 40.

pozz
anamoonaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:22   #32
njet.
aparat izvuče plin van, izmjeri se masa plina pa vidiš da li je dobro ili ne, da li treba dopuniti.

ulje se slegne u kompresor jer je on najniža točka i jako je velik pa nemreš ustanoviti koliko ulja ima u njemu.
ako denso piše tako, onda nema priče

http://www.denso.ua/media/27145/dens...ressor-oil.pdf

ako vadiš stari kompresor van, onda sa novim kompresorom ide ista količina ulja koja je bila u starom.
ili dodati ulja ako je novi došao prazan, ili odtočiti ako je bio pun.
valjda zato nema ni pravila. neki dolaze puni, neki prazni.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:26   #33
Quote:
anamoonaj kaže: Pogledaj post
Inace u Münchenu samo punjenje gasa bi bilo cc 100 eura....ne znam koliko mu treba da skine i eventualno napuni ulje i ponovo vrati kompresor...sigurno bi zaracunao minimum 3 sata X 100 eura plus porez...
Za mjenjanje grijaca disela mi je uzeo 200 eura ...od toga su dijelovi 40.

pozz
jebate, europa je napredna

kod nas je samo punjenje mislim 50 eura i to plin sa bojom.
nema kaj raditi 3 sata da skine i vrati kompresor. jedino ako je neki šestak ili skroz zajeban pristup pa da mora pol auta rastaviti da dođe do njega.

kod zamjene grijača si možda plaćal opasnost.
svi palte isto ali ako majstoru pukne grijač kod skidanja, neće ti dodatno naplatiti. nešto kao osiguranje auta

grijači kod novih auta često pucaju a jebeno ih je izvaditi jer je sve zapečeno. ponekad glava mora dolje a to su onda cifreeee.......
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 18:44   #34
I wonder

Hvala na odgovorima.
Negdje sam procitao da bez gasa kompresor ne radi, to je onda kod mene slucaj.
Ako napunim gas, a nema ulja....pisi propalo, vjerovatno ce se pregrijati i crknuti , zar ne.

Ako vec ima ulja u njemu, malo sam se raspitaju, navodno ga liferuju sa uljem, ...Da li onda znaci da je ulja u njemu toliko koliko je potrebno da normalno radi???

Kod mene je sad nemoguce utvrditi kolika je kolicina bila u starom kompresoru.

Koje su posljedice, ako ima malo ( nedovoljno, jer je mehanicar zaboravio nadopuniti) ulja?

pozz
anamoonaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:13   #35
nisi čital ovaj papir od densa gore? sve piše.

denso proizvodi kompresore i isto pišu šti ti kažem.
ako napuniš plin a nema ulja, kompresor će zaribat jer nema podmazivanja. ne samo to nego će i cijeli sistem napuniti strugotinom, svojim ostacima.

ako je kompresor došao pun ulja, to ti ništa ne znači jer ne znaš koliko je ulja bilo u starom kompresoru.
u starom je bilo recimo 1 dl (ostatk raspoređen po sistemu) a ti ugradiš kompresor u kojem je 2 dl. njet harašo. nix gut.

malo ulja = tvoje suze i cmiždrenje u loklanom dućanu da ti prodaju novi kompresor na barem 10 rata na kartici.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:25   #36
Mi smo imali uređaj za klimu koji je punio plin i automatski 10ml ulja za kompresor. To bi značilo da nema ulja ili premalo. Zašto je kompresor mijenjan?

Ovo drugu je točno, zato VW prilikom izmjene kompresora naređuje izmjenu filtera i pročišćavanje sistema od strugotina.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:19   #37
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa što ga nemože s onim aparatom napuniti pa isprazniti i vidjeti dali ima ulja ili ne. Ne kužim, ako mogu zamjeniti ulje u sustavu sa tim aparatom kako ne mogu vidjeti dali ga ima ili ne.
Jasno da može - kad se sustav vakumira on izvadi i ulje, i to ujle se u pravilu MIJENJA kad stavljaš novi plin ili se bar profiltrira.

Prije nego krenu sranja - tekst iz Bosch brošure o servisnim jedinicama:

Fully automatic operations process.
The unit performs all of the following tasks without the need for manual intervention: Refrigerant extraction, refrigerant recycling, used oil draining, evacuation with the associated leak testing, refilling of new oil (PAG/POE) with UV dye, and precise refrigerant filling.


Evo pa čitajte: https://www.bosch-automechanika.com/...ACS_752_EN.pdf

Dakle prave ga budalom.

S treče strane - da je kompresor bez ulja ... crko bi trenutno. Pogotovo oni sa aluminijskim kućištem i čeličnim klipovima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:25   #38
to nešto novo?
jer su dosadašnji uređaji vadili samo plin, ulje ne.

njemu su ugradili novi kompresor ali plin nije napunjen.
sve i da ga upali, kompresor se neće uključivati kad nema plina u sistemu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:35   #39
Jebiga Wonder. Meni je Kuharić sa takvim aparatom mjenjao ulje skupa sa plinom prije 4 godine. Pokazao mi i posudu na aparatu u koju je prebacilo staro ulje i sve. Zbog toga mi sve ovo i bilo čudno jer ja u biti još nisam vidio da to uređaj ne radi. Dapaće on mi i savjetovao da bi trebalo napraviti to napraviti svakih 2-3 godine.
Dapaće navodno se na onoj naljepnici ispod haube da isćitati koliko je u sustavu i ulja i plina. A i ovaj njegov ima bazu podataka pa to skuži sam kad mu unese podatke od auta. Sve ti lijepo izbaci na displej. Koliko čega ide, koliko je izvukao, tlakove i sve.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 10:36   #40
Pa stvarno neznam jer prije dosta godina sam kod čiče Šimuna na Ravnicama vidio da izvlače i plin i ulje i da mi je rekao da ljudi znaju pretjerivat sa indikatorom curenja pa ulje postane ko med.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.