Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2019., 14:59   #1
Question Posao (srednja škola kao problem).

Pozdrav svima, ja sam novi ovdje I napokon su mi odobrili registraciju tako da se mogu izjasniti oko problema. Nadam se imate nekakav savjet oko moga 'problema' jer ću tek napuniti 20 godina u 8 mjesecu.

Odmah ću krenutu u glavu I reći da zar par dana imam razgovor za mogući sezonski posao kao Kuhar ili čak moguće I konobara jer sam I to upisao u SŠ. A moj problem je taj što nemam završenu srednju školu nego sam dva razreda I to mi se uvijek mota po glavi I onda dođem u nekakvu neizvjesnost misleći 'što će im takvi ljudi koji nisu ni u školu mogli ići" I naravno to me grize. To što nemam završenu SŠ ne znaći da sam glup I da ništa ne znam jedino mi tijekom posla treba pomoć da se snađem I na kraju ću to usavrešiti.


Možda se pitate, pa gdje je problem ili možda niste shvatili poantu. Ali poata je ta, dali će poslodavac misliti da sam manje vrijedan ako nemam završenu SŠ a stekao sam itekakvo iskustvo I znanje na praksi I ucim vrlo brzo. Ako ste nekad bili u istoj situaciji, želim da cujem vasa misljenja.

Pisao sam na brzinu, tako da oprostite ako naiđete na greške.
Celavi Majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:02   #2
Hoće, svatko će misliti da si manje vrijedan zato što nemaš završenu SŠ.

Srećom pa živiš u zemlji u kojoj je užasan manjak ljudi u turizmu, pa ćeš bez problema naći posao tijekom sezone i bez završene SŠ. Pa ako nešto budeš valjao, možeš doći i sljedeće godine na isto mjesto, a onda zimske mjesece iskoristiti da pronađeš neko obrazovanje odraslih i završiš SŠ, dobiješ papir i poslije se više oko toga ne brineš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:14   #3
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Hoće, svatko će misliti da si manje vrijedan zato što nemaš završenu SŠ.

Srećom pa živiš u zemlji u kojoj je užasan manjak ljudi u turizmu, pa ćeš bez problema naći posao tijekom sezone i bez završene SŠ. Pa ako nešto budeš valjao, možeš doći i sljedeće godine na isto mjesto, a onda zimske mjesece iskoristiti da pronađeš neko obrazovanje odraslih i završiš SŠ, dobiješ papir i poslije se više oko toga ne brineš
Da. I ja sam na to tako nekako gledao. A ovo što ste napomenuli o obrazovanju, odakle bih to trebao početi I koliko se plaća, jer uvijek mi nekako dođe zao sto nisam mogao završiti SŠ.
Celavi Majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:16   #4
Pa neću ti valjda ja to guglati, koja nit znam gdje živiš nit gdje ćeš ići raditi sezonu nit koje su ti mogućnosti?

Počni sa guglanjem "obrazovanje odraslih *grad gdje živiš ili koji ti je već najbliže*" pa vidi što se nudi, istraži, pogledaj kakve su mogućnosti s obzirom da si dvije godine već završio.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:25   #5
Quote:
Celavi Majmun kaže: Pogledaj post
Da. I ja sam na to tako nekako gledao. A ovo što ste napomenuli o obrazovanju, odakle bih to trebao početi I koliko se plaća, jer uvijek mi nekako dođe zao sto nisam mogao završiti SŠ.
Ako si u Zagrebu, Otvoreno učilište u Vukovarskoj ima razne programe za obrazovanje odraslih.

Znam da i Škola za cestovni promet ima obrazovanje odraslih (tzv. večernja škola).
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:28   #6
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Ako si u Zagrebu, Otvoreno učilište u Vukovarskoj ima razne programe za obrazovanje odraslih.

Znam da i Škola za cestovni promet ima obrazovanje odraslih (tzv. večernja škola).
Da, upravo sam nešto googlao I našao: http://www.edukacija.hr/tecaj/hoteli...iteljstvo/701/

Ako na to misliš, a mislim da je. A što se ostalo tiče, valjalo bi putovati iz Siska.
Celavi Majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:31   #7
Al fakat vidi koje su opcije tamo gdje ideš na sezonu. To bi ti možda moglo biti najelegantnije, ako je moguće i ako ne ideš baš u najgoru zabit
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:42   #8
Quote:
Celavi Majmun kaže: Pogledaj post
Da, upravo sam nešto googlao I našao: http://www.edukacija.hr/tecaj/hoteli...iteljstvo/701/

Ako na to misliš, a mislim da je. A što se ostalo tiče, valjalo bi putovati iz Siska.
Pa evo:
http://kotva-sisak.eu/#
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:42   #9
Dakle, ipak se našao netko tko je dovoljno nice prema tebi da čak i gugla za tebe
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:44   #10
Quote:
Celavi Majmun kaže: Pogledaj post

Ali poata je ta, dali će poslodavac misliti da sam manje vrijedan ako nemam završenu SŠ a stekao sam itekakvo iskustvo I znanje na praksi I ucim vrlo brzo. Ako ste nekad bili u istoj situaciji, želim da cujem vasa misljenja.

Pisao sam na brzinu, tako da oprostite ako naiđete na greške.
Ne odlučuj umjesto poslodavca.
Prije u bivšem sistemu su više ii manje bili priučeni kuhari,kao i konobari i to poslodavci i te kako znaju a danas poslodavci koriste sistem pokaži šta znaš a škola je nevažna. Doduše,možeš ti biti i fakultetski obrazovan ali ako nisi spreman raditi ono što od tebe poslodavac očekuje,kratko i jasno - ko te yebe,kao takvog.
Ovi što pišu,kako je škola važna,to nisu poslodavci.
Počni zvati ili pisati molbe sa svojom istinom pa budeš čuo iz prve ruke kakva je situacija.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 15:45   #11
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dakle, ipak se našao netko tko je dovoljno nice prema tebi da čak i gugla za tebe
A eto, to je moje dobročinistvo za ovu godinu. Nema više.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 16:01   #12
Mislim da ti neće nitko tko traži očajnički radnike prigovarati radi toga. Mislim da su sretni da im dođe bilo tko radit kad nemaju više velikog izbora niti mogu ucjenjivati radnike kao prije.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 16:07   #13
čini mi se da je kod nas puno veći problem prekvalificiranost nego obrnuto.

ovako možeš završiti ta dva razreda i u boljem si položaju nego netko s faksom, tko se prijavljuje na slični posao.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 16:12   #14
Zato ti sa diplomom rade u inozemstvu kao perači suđa, a sramota ih je to ovdje raditi. Naravno, plaća je veća kao i uvjeti.

Hvala na prijedlozima.
Celavi Majmun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2019., 09:11   #15
Quote:
Celavi Majmun kaže: Pogledaj post
Zato ti sa diplomom rade u inozemstvu kao perači suđa, a sramota ih je to ovdje raditi. Naravno, plaća je veća kao i uvjeti.
Aha.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2019., 03:46   #16
Quote:
Celavi Majmun kaže: Pogledaj post
Ali poata je ta, dali će poslodavac misliti da sam manje vrijedan ako nemam završenu SŠ...
Nek misli šta hoće, ko mu jebe mater.

U životu ne trebaš biti njonjav jer će ljudi to primjetiti i to će koristiti. Samo hrabro.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.