Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2014., 23:33   #1
PAUZA - STANKA

Obzirom da se pauza ili stanka od 30 minuta tijekom 8 satnog radnog vremena ubraja u radno vrijeme, slijedi pitanje:

1. Koje se aktivnosti mogu izvoditi za vrijeme pauze –stanke
2. Je li u vrijeme pauze – stanke osoba može raspolagati tim vremenom na način da obavlja privatnu djelatnost koju naplaćuje za svoju korist.

Hvala,
praksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 22:15   #2
Ako to stigneš obaviti tako da se na vrijeme vratiš na posao i ako to nije djelatnost kojom si konkurent poslodavcu - tvoja stvar šta radiš za vrijeme pauze
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 00:13   #3
PAUA - STANKA

Hvala,
mislim da je pauza plaćeni dio radnog vremena u kojem je predviđen (uvjetovan) odmor kako bi se efikasno mogao obavljati posao u drugoj polovici radnog vremena. Ako npr. zaposlenik državne uprave ili sudac za vrijeme pauze odrade takve poslove koji će ih psihički umoriti, pitanje je s kakvim učinkom će obavljati ostatak radnog vremena. Nadalje postavlja se pitanje etike i morala obzirom da će u plaćenoj pauzi dodatno zarađivati za svoju korist bez obzira što se ne radi o konkurentskim relacijama. Zanimala bi me daljnja mišljenja o ovoj temi.




Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ako to stigneš obaviti tako da se na vrijeme vratiš na posao i ako to nije djelatnost kojom si konkurent poslodavcu - tvoja stvar šta radiš za vrijeme pauze
praksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 01:01   #4
Meni bi bilo korisnije saznati što da ja radim ako mi je poslodavac vlastoručno turio na potpis ugovor prema kojem imam pravo na pol h pauze, a u praksi ne smijem iskoristiti ni 15 minuta?
I nikom ne bude ništa.

Mnogo korisnije filozofsko pitanje za raspravu.
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 21:07   #5
PAUA - STANKA

Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo korisnije saznati što da ja radim ako mi je poslodavac vlastoručno turio na potpis ugovor prema kojem imam pravo na pol h pauze, a u praksi ne smijem iskoristiti ni 15 minuta?
I nikom ne bude ništa.

Mnogo korisnije filozofsko pitanje za raspravu.
HRABROST JE TA KOJA POBJEĐUJE… PREDS.RH.

1. Tražiš zaštitu zakonom zajamčenih prava.
2. Mijenjaš poslodavca.
3. Otvoriš vlastitu firmu –sada je to izuzetno povoljno.

-ne odgovaraj bezumniku po njegovoj ludosti, da mu i sam ne postaneš jednak.
Odgovori bezumniku po ludosti njegovoj, da se ne bi učinio sam sebi mudar.
Mudre izreke, XXVI, 4-5 (Kataloniji u čast – George Orwell)
praksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 00:19   #6
Quote:
praksa kaže: Pogledaj post
Hvala,
mislim da je pauza plaćeni dio radnog vremena u kojem je predviđen (uvjetovan) odmor kako bi se efikasno mogao obavljati posao u drugoj polovici radnog vremena. Ako npr. zaposlenik državne uprave ili sudac za vrijeme pauze odrade takve poslove koji će ih psihički umoriti, pitanje je s kakvim učinkom će obavljati ostatak radnog vremena. Nadalje postavlja se pitanje etike i morala obzirom da će u plaćenoj pauzi dodatno zarađivati za svoju korist bez obzira što se ne radi o konkurentskim relacijama. Zanimala bi me daljnja mišljenja o ovoj temi.
A ko bi to trebao točno utvrditi šta netko radi za vrijeme svoje pauze? Je l bi se svatko poslije pauze trebao otići "ispovijediti" nadređenom di je bio i šta je radio?
Zakon propisuje dužnost poslodavca da omogući zaposleniku 30 minuta stanku, a ne šta zaposlenik smije raditi za to vrijeme.
Koga briga etiku i moral - ovo e pdf Prav, a ne Religija.

Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo korisnije saznati što da ja radim ako mi je poslodavac vlastoručno turio na potpis ugovor prema kojem imam pravo na pol h pauze, a u praksi ne smijem iskoristiti ni 15 minuta?
I nikom ne bude ništa.

Mnogo korisnije filozofsko pitanje za raspravu.
Može, ajde da rspravljamo - kako to misliš "nikome ništa"?
Kome šta trebalo biti?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.