Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 22:47   #1861
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Navedi datum i mjesto tog događaja
http://www.youtube.com/watch?v=e-8kx6dSP4k


http://www.youtube.com/watch?v=bPquRJjhpgg
sam dalje traži ... ovo je samo jedan od propgandnih filmića . manje vie sve što počinje sa " HVO osvojio
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:07   #1862
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
....

Mozda su nebeski narod ali oni tvrde da im je Franjo oduzao to pravo. Znaci sto se njih tice i oni su imali pravo da proglase RSK srpskom zemljom pa kako je onda Hr optuzila Srbiju za agresiju a Srbija je radila isto ono sto je i Hr u BIH. Jedina razlika je da postoji vise dokaza za agresiju Hr u BIH nego agresiju Srbije u Hr :klap:
Sto se njih tice oni su to pravo i konzumirali, a znamo kako je to zavrsilo
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 01:21   #1863
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ok, znaci to sto su srbi imali vecinu na nekom podrucju ne znaci da je to "srpska zemlja" ? Reci tako isto i ovima koji tvrde da je Gornji Vakuf , Vitez , Mostar i slicna podrucja " hrvatska zemlja " jer su tu zivjeli BiH Hrvati.

I dio BiH Hrvata se zelio odcijepiti od Bosne i Hercegovine i zato su agresori ti i oni koji su im iz Hr pomagali u tome.
Ništa, preostaje vam onda da vojno osvojite BiH. Sretno.
Ovo sad u BiH zamisli kao da Hrvatska nije izvela Oluju, šta misliš da bi se srbi u onoj njihovoj državici samoukinuli? Nepošteno je, jbga, život je nepošten, navikni se na to.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 02:50   #1864
Bili smo vojnici...

Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Mozda su nebeski narod ali oni tvrde da im je Franjo oduzao to pravo. Znaci sto se njih tice i oni su imali pravo da proglase RSK srpskom zemljom pa kako je onda Hr optuzila Srbiju za agresiju a Srbija je radila isto ono sto je i Hr u BIH. Jedina razlika je da postoji vise dokaza za agresiju Hr u BIH nego agresiju Srbije u Hr :klap:

Cisto da se sjetimo povijesnog timelinea, pa da se ne pise nova povijest:

28.02.1989. - Prosvjedi u Kninu protiv "hrvatske i slovenacke potpore albanskom separatizmu"
09.07.1989. - Miting podrske Slobodanu Milosevicu na Kosovom Polju kod Knina - ubijen jedan policajac SUP-a
04.02.1990. - Miting Srba u Karlovcu tijeok kojeg se skandira "Ubij Tudjmana", presjednika HDZ-a, jos nisu bili izbori
17.02.1990. - osnovan SDS kao stranka svih Srba u Hrvatskoj
04.03.1990. - Miting 100.000 Srba na Petrovoj gori, potpora Slobodanu Milosevicu, subare, kokarde i cetnicka znamenja
22.04.-07.05.1990. - Odrzani prvi visestranacki izbori u Hrvatskoj
30.05.1990. - konstituiran Hrvatski Sabor, SDS raskida veze sa Saborom
--------------------------------------
25.07.1990. - na mitingu u Srbu donesena Deklaracija o suverenosti i samostalnosti Srba u Hrvatskoj
--------------------------------------
17.08.1990. - Pocetak "Balvan revolucije"
18.08.1990. - Srbi napadaju policijske postaje SUP-a u Benkovcu, Obrovcu, Korenici, Gracacu
30.09.1990. - Srbi proglasavaju "Autonomiju Srba u Hrvatskoj"
21.12.1990. - proglasena SAO Krajina
--------------------------------------
22.12.1990. - Hrvatska donosi Ustav RH, po kojem je formalitet "SR Hrvatska je nacionalna drzava hrvatskog naroda, drzava srpskog naroda i drzava drugih naroda..." promijenjen u:
"Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna drzava hrvatskog naroda, i drzava pripadnika inih naroda i nacionalnosti koji su njeni gradjani: Srba, Muslimana, Slovenaca (...) kojima se jamci ravnopravnost s gradjanima hrvatske nacionalnosti..."

Niti je Srbima Franjo ista uzeo, niti je Ustav RH bio povod za pobunu Srba u Hrvatskoj. Stovise, Srbi su prekrsili i tada vazeci Ustav SFRJ i Ustav SRH, te dobili zastitu JNA i naoruzanje TO Hrvatske, oduzeto u svibnju.

Pripremano u Milosevicevoj kuhinji od Gazimestana i Jogurt revolucije i u njegovoj kancelariji u Beogradu koju su redovno pohodili od 1989. Milan Babic, Jovan Raskovic, Radovan Karadzic, Dobrica Cosic, pripremajuci cijelo zlo koje se desetak godina kasnije odvijalo na podrucjima koje su odredili kao dio Velike Srbije (vecina Hrvatske, BiH) uz mini rat u Sloveniji i finalni fijasko nebeskog naroda na Kosovu.
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."

Zadnje uređivanje Aubrigo : 12.11.2014. at 02:55.
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:21   #1865
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=e-8kx6dSP4k


http://www.youtube.com/watch?v=bPquRJjhpgg
sam dalje traži ... ovo je samo jedan od propgandnih filmića . manje vie sve što počinje sa " HVO osvojio
Nemoj se glupirat,
u kojoj je akciji i kojeg datuma je gardijska brigada HV je imala 31 poginulog kao što ti pišeš.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:57   #1866
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Nemoj se glupirat,
u kojoj je akciji i kojeg datuma je gardijska brigada HV je imala 31 poginulog kao što ti pišeš.
traži sam . jesi invalid da ne možeš . Nisi komentirao ove velebne uspjehe HVO-a što si pitao . Što preskačeš pitanja ....nemaš odgovor ili si uhvaćen u laži
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:21   #1867
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
traži sam . jesi invalid da ne možeš . Nisi komentirao ove velebne uspjehe HVO-a što si pitao . Što preskačeš pitanja ....nemaš odgovor ili si uhvaćen u laži
obično si laprdalo,HVO nigdje nisam spominjao

naveo si akciju HV za koju je zasluge preuzeo HVO u kojoj je HV imala 31 poginulog.
u kojoj je akciji i kojeg datuma je gardijska brigada HV imala 31 poginulog?

Ja tvrdim da se ta akcija odigrala samo u video igricama
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 00:36   #1868
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Pa nisu ni srbi isli sa korpusima, do priznanja je i Hrvatska bila sluzbeno dio Jugoslavije i dio JNA tako da ne moze Hrvatska da optuzuje samu sebe da je izvrsila gresiju na samu sebe ..ili moze ? Hoce li to Vukovar da optuzi Zagreb za agresiju
Poslije priznanja Hr JNA se povukla i poslije toga zvanicno nije bilo ni jednog korpusa JA u Hr. Ima vise dokaza da je Hr slala zvanicne jedinice HV u BiH nego da je Srbija slala svoje zvanicne jedinice u Hr a Hr optuzila Srbiju za agresiju I Srbija se brani sa istim ovim argumentima kojima vi branite Hr.
Jedina razlika je da je pravno dokazano da je Hr bila umjesana u agresiju na Bosnu i Hercegovinu, stavio sam link i izvod iz presude, pa zar niko ovdje ne zna cita vec samo ponavlja napamet naucenu propagandu ?
Srbija je upravljala vojskom JNA, odnosno Milošević i njegova banda.
Nakon proglašenja neovisnosti Hrvatske na teritoriju Hrvatske su novosadski i drugi korpusi jna. Novosadski je sravnio Vukovar sa zemljom.

Quote:
Rekao je i poslije toga zvanicno povukao poteze da regruti iz Bosne i Hercegvoine ne idu u napade u hr.
nije ništa rekao osim neke glupe rečenice poput ne miješajte se, oni ako hoće da se kolju nek se kolju. ni jednom nije rekao da JNA i četnici prestanu upotrebljavati BiH za napad na Hrvatsku.

Quote:
Nisu samo demonstracije, aktivno su blokirali kasarne JNA i onemogucavali kretanje jedinica i MTS, onemogucavali regrutaciju itd. U nekim slucajevima i vise nego sto je Hr radila, zar ne znas da su neki regrutni centri pod komandom HDZ-a Hr slali regrute u JNA dok je ta ista JNA napadala Hr
kad su blokirali vojarne?1991. sigurno nisu? dapače budući časnici ABiH su sudjelovali kao časnici jna u napadu na Hrvatsku.

Quote:
Koliko sam mogao da vidim po iskustvu jedino ako su to radili sjedeci za barikadama dok su krali humanitarnu pomoc. U borbama 1993 se vidjelo ko je imao ratnog iskustva iz 1992 a ko ne.
ne budi smiješan, Hrvatska je bila preplavljena tvojim sunarodnjacima. Pa nije ih Srbija primila, ona ih je klala. Sve vam je Hrvatska dala

Quote:
Sudski je dokazano da si slagao , stavio sam link pa zato mogu reci da znam da si informisan i da nije samo tvoje neznanje u pitanju.
ništa nije dokazano. haške presude su kontradiktorne same sebi. jednom je rat između Hrvata i Muslimana međunarodni, drugi puta je unutarnji ( građanski). da ne kažem da ICTY nije ovlašten odlučivati jel nešto unutarnje ili međunarodno. taj sud bi se trebao baviti individualnom krivnjom optuženika.

Quote:
Imaju BiH Hrvati pravo na BiH ni manje ni vise nego ostali, zlocin je ono sto im je HVO radio u pokusaju da oduzme to pravo. Zbog tog i ostalih zlocina najvisi vrh zlocinacke organizacije hr hb i HVO sada trese resetke po zatvorima.
ako je Herceg Bosna zločinačka onda je i BiH zločinačka. najustavnije u Ustavu RBiH bila je Herceg Bosna.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:20   #1869
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Zarobljeni hrvatski vojnici iz Hrvatske Kostajnice su držani u konc logoru na području BiH ,nitko od muslimanske javnosti nije digao glas protiv tih logora.

Četvoricu građana Split osumljičenih za demonstracije pred Banovinom JNA odvodi u Sarajevo i tamo im sudi i kaznu zatvora služe na teritoriju BiH.Ne sjećam se nikakvih protesta u Sarajevu.
Nisu oni dizali glas porotiv logora vec su aktivno radili da ljdui ne dospiju u logore. Civili i pripadnici ZNG kiz Hrvatske Kostajnice oji su se presvukli u civilke koji su presli u BIH su pod pratnjom MUP BIH prebaceni preko teritorije koju je tada kontrolisala JNA do teritorije koju je kontrolisala ZNG i tako spaseni logora. Tako da su aktivno pomagali tim ljudima dok ne znam da su im katolici to uradili vec Bosnjaci.


Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Cijela zapadna BiH ,muslimani Prijedora,Kozarca direktno sudjeluju u agresiji na RH,točnije gradove Pakrac,Lipik...
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=qtqFTLgdyos
Kao sto si naveo cijela zapadna BIH , katolici Prijedora i sela oko Prijedora su direktno sudjelovali u agrsiji na RH, gradove Pakrac, Lipik...
samo onako da ne zaboravis kako su braca katolici iz BIH ubijali bracu kaotlike po Hr
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:37   #1870
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ne brini ti, pravda je možda spora, al je dostižna
To si apsolutno u pravu. Hrvatski vitezovi iz hvo su mislis da nikada nece odgovorati za progon BiH Hrvata ali dogodilo se i to . Nisu odma ali evo 20 godina poslije tresu resetke.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
91 u Ravnom nije bilo HVa.
O Lipanjskim zorama se cijelo vrijeme priča.
Pa ko je napao JNA u Ravnom ako nije HV ?
Ti pricas o nekim zorama ali kave to ima veze da je Franjo slao pripadnike HV kao i Milosevic svoje jedinice , kao lopove prikriveno ako je Franjo imao to pravo kao sto ti tvrdis ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Samo ovako "briljantan um" može usporediti jednu općinu sa samoproglašenom tvorevinom.
Objasni mi zašto je Uskoplje bilo;
a) u hrvatskom kantonu u WO planu
b) u hrvatskom entitetu u OS planu

Kad smo već kod stranih planova i sudova?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Badinterova_komisija

https://en.wikipedia.org/wiki/Arbitr..._on_Yugoslavia

Dalje si valjda sposoban googlati i sam?
Koje uskoplje ?
Pa i srbima je dat Knin kao autonomna oblast od predstavnika MZ pa da li je to "dokaz " da je to " srpska zemlja " ?
A ovo za Banedertovu komisiju , pa rekao sam ti vec. Zar nemas nimalo samilostu u sebi pa da pomognes da se oslobode sa tim svojim "dokazima " oni hrvatski eroji u Haagu ? Ako stvarno mislis da si u pravu , ako znas da to nije jedna obicna laz koju je vrlo lahko ponavljati na forumu zasto ne odes u haag i sa tim " dokazom " pomognes da se oslobode eroji ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Oprosti, da li ti znaš po kojem uopće pravu je sudio sud u Haagu ?
Je li kontinentalno ili anglosakskonsko?
Ili možda mješavina?
Ajd objasni po čemu je Haag sposoban krojiti pravdu, ako su ga otkantali kao lokalni sud?
Haag je jedan poprilično veliki neuspjeh.
Politički sud.
Da nije, valjda bi postao međunarodni, zar ne?
Haag je sposoban da kroji pravdu jer je sama RH tj sam otac svih Hrvata sveti Franjo, priznao da ce da postuje odluke tog suda. Ako imas nesto protiv obrati se Saboru i neka ga proglasi nelegalnim i neka odbiju dalju saradnju sa njim. Do tada kao i obicno kukaj po foumu.
I jos nesto , ako je politicki sud, sto su se radovali po Hr kada je Gotovina pusten na slobodu ? Sto nisu hrvati rekli : mi ne priznajemo odluke suda, zbog toga ti si zlocinac i ubica jer presude nisu validne i legalne ! Ako vec tvrdis da odluke suda nisu ispravne i da su politicke kako mozes da postujes onda bilo koju odluku ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajd daj još neki "dokaz"
Ako ovako nastaviš, dobit ćeš svoju humorističnu emisiju na HRTu.
Ljepota svega ovoga je da ja ne trebam da dadnem ijedan dokaz. Svi relevantni dokazi su dati na sudu i zbog tih dokaza velikani hvo-a danas tresu resetke. Onaj ko bi trebao da dadne dokaze i da barem pokusa da pomogne tim ljudi si ti ...ali ti to neces da uradi..ili nesmijes...ili znas da je sve to sto ti tvrdis bazirano na jeftinoj propagandi koja je pravno dokazana kao obicna laz :klap:
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:48   #1871
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Ništa, preostaje vam onda da vojno osvojite BiH. Sretno.
Ovo sad u BiH zamisli kao da Hrvatska nije izvela Oluju, šta misliš da bi se srbi u onoj njihovoj državici samoukinuli? Nepošteno je, jbga, život je nepošten, navikni se na to.
Sto treba vojno ?

Gornji Vakuf :

Načelnik

Sead Čaušević


Opstinsko vijece:

Gornji Vakuf izabrani su vijećnici iz :

SDA - 9,

HDZ BiH - 4,

SDP - 3

HDZ 1990 - 2,

S BiH - 2,

SBB - 2,

Hrvatska koalicija HSP BiH, HSS Stjepan Radić - 1.

Busovaca

Općinski načelnik

Asim Mekić - rođen 14.09.1959. godine u Mehurićima, općina Busovača.

Opstinsko vijece

13 Bosnjaka + Nacelnik: 12 BiH Hrvata


Novi Travnik:

Prezime i ime: Lendo Refik

Rođen: 26.01.1956.

Mjesto rođenja: Bistro - Novi Travnik

Ime oca i majke: Alija i Tenzila

Bračno stanje: Oženjen - supruga Aida

Djeca: Senad, Selena i Kemal

Obrazovanje: Vojna akademija - VSS

Zanimanje: General u penziji pogodi cije Armije

Pol. angažiranje: SDA

Opstinsko vijece

Saziv Općinskog vijeća Novi Travnik za mandatni period 2012. – 2016. godine čine vijećnici iz sljedećih stranaka:

SDA sedam (7) vijećnika i to: Zukić Selver, Silajdžija Sanel, Mehina Esad, Palalić Nijaz, Perenda Elvir, Palalić Safet i Brljak Muris;

HDZ BIH četiri (4) vijećnika i to: Marin Slavko, Djak Stipo, Zekić Božo i Jukić Ivan;

SDP tri (3) vijećnika i to: Kovačević Mirza, Šahinović Alija i Karač Naser;

BPS dva (2) vijećnika i to: Delić Šaban i Skopljak Fikret;

HSS-Stjepana Radića dva (2) vijećnika: Stanić Mijo i Medić Božo;

HSS-NHI jedan (1) vijećnik i to: Džambas Drago;

SBB BIH jedan (1) vijećnik i to: Duzan Senad;

SBIH jedan (1) vijećnik i to: Džaja Senad;

HDZ 1990 jedan (1) vijećnik i to: Sekić Jozo;

HSP BIH jedan (1) vijećnik i to: Dominović Zdenko.



Jajce

Načelnik Općine Jajce

Edin Hozan, načelnik Općine Jajce

Edin Hozan, diplomirani inženjer mašinstva, rođen je 06.11.1973. godine u Jajcu. U toku agresije na BiH bio je pripadnik Armije R BiH.

U periodu od 2003. do 2009. godine radio je kao profesor informatike i stručnih predmeta u Srednjoj strukovnoj školi u Jajcu, te bio voditelj stanice tehničkog pregleda „Vrbas 98“.

Od 2004. godine član je IO SDA Jajce i KO SDA SBK Travik. Za vijećnika OV Jajce izabran je 2004. godine, a u periodu 2006 – 2010. godine bio je zastupnik u Skupštini SBK/KSB Travnik. Od 2008 – 2010. godine bio je delegat u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH, a 2009. godine izabran je za predsjednika OO SDA Jajce.

Oženjen je i otac je dvoje djece.

Vijećnici Općinskog vijeća Jajce u mandatnom periodu 2012 - 2016. godina:

Nisvet Hrnjić SDA BiH
Amer Mrako SDA BiH
Suvada Meštrovac SDA BiH
Husejin Emušić SDA BiH
Senad Turanović SDA BiH
Mersudin Hadžić SDA BiH
Senada Imamović SDA BiH
Branko Bungić HDZ BiH
Franjo Miketa HDZ BiH
Ivica Ladan HDZ BiH
Ivan Budeš HDZ BiH
Zdravko Jakešević HDZ BiH
Ranko Marušić HDZ BiH
Mirsad Duranović SDP BiH
Admir Haseljić SDP BiH
Senija Čehić SDP BiH
Blaženka Vojnović SDP BiH
Verica Lacić Hrvatska koalicija za Jajce (HDZ 1990 - HKDU BiH)
Josip Bošković Hrvatska koalicija za Jajce (HDZ 1990 - HKDU BiH)
Mensur Krpo Stranka za BiH
Belkisa Nasup Stranka za BiH
Mirza Varenikić SBB BiH
Nikola Bilandžija SBB BiH
Jozo Radovac HSP BiH
Mirko Ljubez HSS-NHI


Demokratija sada udara bolje nego metak :klap::klap::klap:
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 11:58   #1872
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Nisu oni dizali glas porotiv logora vec su aktivno radili da ljdui ne dospiju u logore. Civili i pripadnici ZNG kiz Hrvatske Kostajnice oji su se presvukli u civilke koji su presli u BIH su pod pratnjom MUP BIH prebaceni preko teritorije koju je tada kontrolisala JNA do teritorije koju je kontrolisala ZNG i tako spaseni logora. Tako da su aktivno pomagali tim ljudima dok ne znam da su im katolici to uradili vec Bosnjaci.
Super, dakle trebali su im naplatiti ulaz i preselit ih u Omarsku?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Kao sto si naveo cijela zapadna BIH , katolici Prijedora i sela oko Prijedora su direktno sudjelovali u agrsiji na RH, gradove Pakrac, Lipik...
samo onako da ne zaboravis kako su braca katolici iz BIH ubijali bracu kaotlike po Hr
Ej....
Srbi su tamo sravnali sa zemljom, doslovce preorali Briševo.
Koji Hrvati od tamo su pucali na RH?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
To si apsolutno u pravu. Hrvatski vitezovi iz hvo su mislis da nikada nece odgovorati za progon BiH Hrvata ali dogodilo se i to . Nisu odma ali evo 20 godina poslije tresu resetke.
Još koji vic?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Pa ko je napao JNA u Ravnom ako nije HV ?
Ti pricas o nekim zorama ali kave to ima veze da je Franjo slao pripadnike HV kao i Milosevic svoje jedinice , kao lopove prikriveno ako je Franjo imao to pravo kao sto ti tvrdis ?
Dakle, JNA je spalila Ravno radi hrvatskih provokacija?
Kaj su Hrvati s pištoljima hodali po hrvatskom selu?
U Zorama je oslobođen Mostar.
Da nije bilo tako, pripadnicima tvog naroda bi se dogodila jedna velika Srebrenica. Ali ti o tome naravno ništa ne znaš.
Blaženo neznanje
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Koje uskoplje ?
Pa i srbima je dat Knin kao autonomna oblast od predstavnika MZ pa da li je to "dokaz " da je to " srpska zemlja " ?
Srbima nikad nije dan Knin.
Otkad su autonomija i federalna republika jedno te isto?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
A ovo za Banedertovu komisiju , pa rekao sam ti vec. Zar nemas nimalo samilostu u sebi pa da pomognes da se oslobode sa tim svojim "dokazima " oni hrvatski eroji u Haagu ? Ako stvarno mislis da si u pravu , ako znas da to nije jedna obicna laz koju je vrlo lahko ponavljati na forumu zasto ne odes u haag i sa tim " dokazom " pomognes da se oslobode eroji ?
Torl?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Haag je sposoban da kroji pravdu jer je sama RH tj sam otac svih Hrvata sveti Franjo, priznao da ce da postuje odluke tog suda. Ako imas nesto protiv obrati se Saboru i neka ga proglasi nelegalnim i neka odbiju dalju saradnju sa njim. Do tada kao i obicno kukaj po foumu.
I jos nesto , ako je politicki sud, sto su se radovali po Hr kada je Gotovina pusten na slobodu ? Sto nisu hrvati rekli : mi ne priznajemo odluke suda, zbog toga ti si zlocinac i ubica jer presude nisu validne i legalne ! Ako vec tvrdis da odluke suda nisu ispravne i da su politicke kako mozes da postujes onda bilo koju odluku ?
Moje tvrdnje su jednostavne.
Haag je politički sud koji sam donosi kontradiktorne presude.
Što se Gotovine tiče, i ćorava kokoš nekad pogodi zrno.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ljepota svega ovoga je da ja ne trebam da dadnem ijedan dokaz. Svi relevantni dokazi su dati na sudu i zbog tih dokaza velikani hvo-a danas tresu resetke. Onaj ko bi trebao da dadne dokaze i da barem pokusa da pomogne tim ljudi si ti ...ali ti to neces da uradi..ili nesmijes...ili znas da je sve to sto ti tvrdis bazirano na jeftinoj propagandi koja je pravno dokazana kao obicna laz :klap:
Znaš kako ide, živi bili pa vidjeli.
Nego, što se ne veseliš, pustili su ti Šešeljka iz Haaga, očekivao sam da će slaviti ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:03   #1873
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Srbija je upravljala vojskom JNA, odnosno Milošević i njegova banda.
Nakon proglašenja neovisnosti Hrvatske na teritoriju Hrvatske su novosadski i drugi korpusi jna. Novosadski je sravnio Vukovar sa zemljom.
Zvanicno nije samo on komandovao, zvanicno je i Hrvatska bila dio te Jugoslavije i samim time i dio JNA.
Zvanicno se JNA povukla iz Hr poslije njenog priznanja i zvanicno su samo "dobrovljci " dolazili da brane napaceni srpski narod. Isto kao sto su i " dobrovoljci " iz Hr dolazili sa tenkovima i haubicama. Samo je razlika da je Srbija bolje krila svoje djelovanje, imas vise dokaza da je Hr slala sluzbene jedinice HV u agresiju na BIH nego sto je to radila Sr u Hr a opet je Hr tuzila Sr za agresiju


Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
nije ništa rekao osim neke glupe rečenice poput ne miješajte se, oni ako hoće da se kolju nek se kolju. ni jednom nije rekao da JNA i četnici prestanu upotrebljavati BiH za napad na Hrvatsku.
Rekao je i vise od toga zato ga je Beograd napadao da je stao na stranu Hr ali to sto ti ne znas nije cudno, vidim da ti je dosta toga "promaklo ".

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
kad su blokirali vojarne?1991. sigurno nisu? dapače budući časnici ABiH su sudjelovali kao časnici jna u napadu na Hrvatsku.
Pa 1991 u vrijeme dok je Hr bila dio JNA a sada tvrdi da je JNA napadala
dapace buduci oficiri hvo-a su sudjelovali kao oficiri JNA u borbama u Hr.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ne budi smiješan, Hrvatska je bila preplavljena tvojim sunarodnjacima. Pa nije ih Srbija primila, ona ih je klala. Sve vam je Hrvatska dala
Primala ih je i Srbija i ekspresno slala dalje kao i Hr.



Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ništa nije dokazano. haške presude su kontradiktorne same sebi. jednom je rat između Hrvata i Muslimana međunarodni, drugi puta je unutarnji ( građanski). da ne kažem da ICTY nije ovlašten odlučivati jel nešto unutarnje ili međunarodno. taj sud bi se trebao baviti individualnom krivnjom optuženika.
Ako nije dokazano slobodno krenu u Haag pa oslobodi one hrvatske vitezove. Tvrdis da znas da nije dokazano, tvdis da znas da su nevini a neces da im pomogne...lakse je sjediti u fotelji anoniman nego pomoci ljudima zar ne rodoljube hrvatski

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ako je Herceg Bosna zločinačka onda je i BiH zločinačka. najustavnije u Ustavu RBiH bila je Herceg Bosna.
Pa nije bas. Stavio sam ti dokaz da nije tako pa se pitam da li nastavljas da trubis napamet naucenu propagandu jer ne znas da citas ili je problem nesto drugo ?
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:19   #1874
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Super, dakle trebali su im naplatiti ulaz i preselit ih u Omarsku?
Nisu, trebali su im pomoci kao sto su i uradili. I trebali su reci da ce neki danas biti nezahvalni za to.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ej....
Srbi su tamo sravnali sa zemljom, doslovce preorali Briševo.
Koji Hrvati od tamo su pucali na RH?
Preorali su i Kozarac pa kakve to ima veze ? 1991 su katolici iz Prijedora isli u JNA u napade na Hr , kao sto ti kazes " cijela zapadna Bosna " pa sam samo zelio da te podsjetim nesto sto vec znas.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Još koji vic?
Frcaju suze danas vitezovima iz hvo ali nije zbog viceva vec svaki put kada idu u tus pa im ispadne sapun. A ti bi pricao viceve, pa zar nemas imalo osjecaja prema njima ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dakle, JNA je spalila Ravno radi hrvatskih provokacija?
Kaj su Hrvati s pištoljima hodali po hrvatskom selu?
U Zorama je oslobođen Mostar.
Da nije bilo tako, pripadnicima tvog naroda bi se dogodila jedna velika Srebrenica. Ali ti o tome naravno ništa ne znaš.
Blaženo neznanje
Ne znam da li je bilo provokacija ali si spomnjao Ravno pa da te podsetim zbog cega je poznato.
Dogodila bi se jos veca Srebrenica da je Franjo uspjeo u svojim namjerama ali hvala Bogu nije. Sto se nije brinuo za Srebrenicu kada je naredio ubijanje po Ahmicima, Vrbanji, Stupnom Dolu..kada su iz hvo -a suborce bacali u logore samo zato jer su bili Bosnjaci...kada su glad kao i Srbi koristili kao ucjenu...sto se Franjo nije tada bojao da ne bude Srebrenica ^10.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Srbima nikad nije dan Knin.
Otkad su autonomija i federalna republika jedno te isto?
Ni hrvatima nikada nije dat Gornji Vakuf. Odkud je prijedlog isto kao i zvanicni ugovor ?

Torl? [/QUOTE]

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Moje tvrdnje su jednostavne.
Haag je politički sud koji sam donosi kontradiktorne presude.
Što se Gotovine tiče, i ćorava kokoš nekad pogodi zrno.
Kada su jednostavne slobodno u Haag pa ih oslobodi sa tim tvrdnjama. Koliko ti vise puta treba da kazem pokazi barem malo saosjecanja prema ljudima za koje tvrdis da imas dokaz da ih treba osloboditi ..a ti jos u fotelji na forumu...nesto mi govoori da ces tu i ostati

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Znaš kako ide, živi bili pa vidjeli.
Nego, što se ne veseliš, pustili su ti Šešeljka iz Haaga, očekivao sam da će slaviti ?
Ja slavim, neka zapali Srbiju sto se mene tice :klap:
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:37   #1875
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Zvanicno nije samo on komandovao, zvanicno je i Hrvatska bila dio te Jugoslavije i samim time i dio JNA.
Zvanicno se JNA povukla iz Hr poslije njenog priznanja i zvanicno su samo "dobrovljci " dolazili da brane napaceni srpski narod. Isto kao sto su i " dobrovoljci " iz Hr dolazili sa tenkovima i haubicama. Samo je razlika da je Srbija bolje krila svoje djelovanje, imas vise dokaza da je Hr slala sluzbene jedinice HV u agresiju na BIH nego sto je to radila Sr u Hr a opet je Hr tuzila Sr za agresiju
pričaš gluposti sve u šesnajst. Hrvatska je neovisna od 8.10.1991. a nekakva zvanična priznanja i ostala laprdanja u ireleventna. i Badinterova komisija priznaje Hrvatskoj neovisnost od 8.10.1991
I kakve veze ima tko je bio službeni zapovjednik vojske ka dje efektivnu kontrolu imala vrhuška jna i slobo.

Quote:
Rekao je i vise od toga zato ga je Beograd napadao da je stao na stranu Hr ali to sto ti ne znas nije cudno, vidim da ti je dosta toga "promaklo ".
da čujem što je to više od toga rekao?

Quote:
Pa 1991 u vrijeme dok je Hr bila dio JNA a sada tvrdi da je JNA napadala
šta je Hr bio dio jna? ajde nauči izraziti se za početak. Hrvatska je imala svoju vojsku ZNG/HV nikakvu jna

Quote:
dapace buduci oficiri hvo-a su sudjelovali kao oficiri JNA u borbama u Hr.
koji oficiri?

Quote:
Primala ih je i Srbija i ekspresno slala dalje kao i Hr.
da, primala ih je......u logore.

Quote:
Ako nije dokazano slobodno krenu u Haag pa oslobodi one hrvatske vitezove. Tvrdis da znas da nije dokazano, tvdis da znas da su nevini a neces da im pomogne...lakse je sjediti u fotelji anoniman nego pomoci ljudima zar ne rodoljube hrvatski
pa ako ti misliš da je dokazano daj prijedlog da BiH tuži Hrvatsku zbog agresije

Quote:
Pa nije bas. Stavio sam ti dokaz da nije tako pa se pitam da li nastavljas da trubis napamet naucenu propagandu jer ne znas da citas ili je problem nesto drugo ?
ako je ustav RBiH naučena propaganda onda dobro
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 12:54   #1876
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Nisu, trebali su im pomoci kao sto su i uradili. I trebali su reci da ce neki danas biti nezahvalni za to.
Dakle, ako ti netko pokloni pecivo, onda ti smije silovat ženu?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Preorali su i Kozarac pa kakve to ima veze ? 1991 su katolici iz Prijedora isli u JNA u napade na Hr , kao sto ti kazes " cijela zapadna Bosna " pa sam samo zelio da te podsjetim nesto sto vec znas.
Ajd nađi gdje sam ja rekao "cijela zapadna Bosna".
Daj popise hrvata časnika u tim napadima.
Što se tvojih tiče, kraći popis je tko nije bio.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Frcaju suze danas vitezovima iz hvo ali nije zbog viceva vec svaki put kada idu u tus pa im ispadne sapun. A ti bi pricao viceve, pa zar nemas imalo osjecaja prema njima ?
Trol?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je bilo provokacija ali si spomnjao Ravno pa da te podsetim zbog cega je poznato.
Radi toga što su ga Srbi preorali. I ne, u njemu nije bilo nikakvih "hiljada bEsnih ustaša".
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Dogodila bi se jos veca Srebrenica da je Franjo uspjeo u svojim namjerama ali hvala Bogu nije. Sto se nije brinuo za Srebrenicu kada je naredio ubijanje po Ahmicima, Vrbanji, Stupnom Dolu..kada su iz hvo -a suborce bacali u logore samo zato jer su bili Bosnjaci...kada su glad kao i Srbi koristili kao ucjenu...sto se Franjo nije tada bojao da ne bude Srebrenica ^10.
Kad čujem ovakve priče, žao mi je što vam je Franjo kožu spasio.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ni hrvatima nikada nije dat Gornji Vakuf. Odkud je prijedlog isto kao i zvanicni ugovor ?
Hr HB, Owen Stoltenbergov plan. Potpisan od svih
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Kada su jednostavne slobodno u Haag pa ih oslobodi sa tim tvrdnjama. Koliko ti vise puta treba da kazem pokazi barem malo saosjecanja prema ljudima za koje tvrdis da imas dokaz da ih treba osloboditi ..a ti jos u fotelji na forumu...nesto mi govoori da ces tu i ostati
Drobiš gluposti.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ja slavim, neka zapali Srbiju sto se mene tice :klap:
Nisam ni sumnjao.
Njegova Srbija ide do VKK. A očito i tvoja.

@Juan, ma trola naveliko...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:10   #1877
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pričaš gluposti sve u šesnajst. Hrvatska je neovisna od 8.10.1991. a nekakva zvanična priznanja i ostala laprdanja u ireleventna. i Badinterova komisija priznaje Hrvatskoj neovisnost od 8.10.1991
I kakve veze ima tko je bio službeni zapovjednik vojske ka dje efektivnu kontrolu imala vrhuška jna i slobo.
15 januara 1992 je EU priznala ,22 Maja 1992je Hrvatska primljejna u UN tako da je najranije do januara sto se medjunarodnog prava tice Hr bila dio Jugoslavije a samim time i JNA.
Ako nema veze kako se onda Sarajevo i Bosnjaci okrivljuju za napade JNA ? Da li je Sarajevo komandovalo sa JNA ?Nije. Da li su Bosnjaci imali ikakavu vlast nad JNA u tom trenutku ? Nisu. Ali se tvrdi kako je Sarajevo odgovorno za djelovanje JNA.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
da čujem što je to više od toga rekao?
Govorio je on ali mnogo vise je uradio. Naveo sam vec , ako se ti ponavljas kao papagaj ja nemam namjeru, prati temu.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
šta je Hr bio dio jna? ajde nauči izraziti se za početak. Hrvatska je imala svoju vojsku ZNG/HV nikakvu jna
Zvanicno nije jer je zvanicno JNA bila Hrvatska vojaks dok god je Hr bila dio Jugoslavije.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
koji oficiri?
Ivica Rajic..presao iz VRS tek u augustu 1992. Obrati paznju AUGUST 1992.
Pukovnik Ivica Ivandić napustio JA Maj 1992.
Ivan Selak napustio JA Maj 1992. ( tada vise nije ni bila JNA ) :klap:

Znaci poslije prelaska vecine oficira pripadnika ARBIH koji su do tada bili u JNA a ovi "pravi " rvacki rodoljubi :klap:

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
da, primala ih je......u logore.
Pa nije bas, znam licno neke koji su pobjegli preko Srbije. Isto kao sto znam i one koji su pobjegli preko Hr.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa ako ti misliš da je dokazano daj prijedlog da BiH tuži Hrvatsku zbog agresije
Vidjecemo kako ce proci tuzba Hr protiv Srb za agresiju. Ako uspije onda ce biti mnogo lakse jer ima mnogo vise dokaza Hr agresiju u BiH.

Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
ako je ustav RBiH naučena propaganda onda dobro
Jedini se ti bavis sa nacenom propagandmom a to je lahko dokazati. Stavi nam Ustav ili dio Ustava BIH gdje se spominje tzv hr hb kao dio Bosne i Hercegovine. Hoces li da cekamo to kao i tvoju pomoc onim vitezovima iz hvo-a u Haagu
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:29   #1878
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dakle, ako ti netko pokloni pecivo, onda ti smije silovat ženu?
Kakva silovana zena ? Prebacili pod pratnjom MUPA bIH civile na sigurno i ti ovdje tvrdis da su ih silovali ? Imas li ti pojma sta lupetas ?

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ajd nađi gdje sam ja rekao "cijela zapadna Bosna".
Daj popise hrvata časnika u tim napadima.
Što se tvojih tiče, kraći popis je tko nije bio.
Rekao je @sidrun a kako lupetate istu propagandu pa sam vas pomjeso. Nije ni cudo kada iz istog kalupa ispadate.
Dao sam ti ime oficira iz hvo i HV koji su bili u JNA dok je JNA vodila borbe u Hr. Pa jesi li ti oni tvoji

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Trol?
Ti si spominjao viceve dok vitezovima frcaju suze u zatvoru.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Radi toga što su ga Srbi preorali. I ne, u njemu nije bilo nikakvih "hiljada bEsnih ustaša".
Pa znaci spominjes Ravno iz 1991 pa sam ne znas vise sta pises.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Kad čujem ovakve priče, žao mi je što vam je Franjo kožu spasio.
Kada cujem ovakve price zao mi sto je ARBIH vama spasila kozu.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Hr HB, Owen Stoltenbergov plan. Potpisan od svih

Opet izmisljas. Ako je potpisan od sviju kako nije danas Ustav baziran na O-S planu vec na Dejtonskom. Nemas pojma sta se i kako dogodilo a javljas se na temu o istoriji
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Drobiš gluposti.
A ti u fotelji a tvrdis da imas dokaze da oslobodis nevine ljude. Kako bi se to moglo nazvati

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nisam ni sumnjao.
Njegova Srbija ide do VKK. A očito i tvoja.
Cija je Srbija i dokle ide vidi se ko je isao na proslavu 20 godina rs..

[QUOTE]15:30 Milorad Dodik: Republika Srpska – naš zavjet
BANjALUKA - Republika Srpska je zavjet da ćemo živjeti kao slobodni i dostojanstveni ljudi, a u nju je ugrađena naša vjekovna borba protiv tiranije i zla, protiv fašizma i nacizma, poručio je danas predsjednik Srpske Milorad Dodik.

"Prije 20 godina, na današnji dan stvorena je Republika Srpska. Stvorena je plebiscitarnom voljom srpskog naroda, na miran način, odlukama demokratski izabranih narodnih poslanika u Skupštini srpskog naroda u BiH.

Republika Srpska nastala je kao istorijska potreba i izraz legitimne volje srpskog naroda, a ne kao rezultat ratnih sukoba, jer je u to vrijeme u BiH bio mir", rekao je Dodik na svečanoj akademiji povodom obilježavanja Dana i krsne slave Srpske - Svetog arhiđakona Stefana.

Prema njegovim riječima, stvaranje Republike Srpske bilo je u vremenu razaranja Jugoslavije, kada su drugi komadanjem zajedničke države dolazili do nacionalnih država, kršenjem Ustava, međunarodnog prava i prava drugih naroda koji su u tim državama postajali manjine.

"Republika Srpska je sve vrijeme trajanja rata imala status ratujuće strane i kao takva učestvovala je u svim mirovnim pregovorima koje je vodila međunarodna zajednica, čime smo još tada imali priznat međunarodno-pravni subjektivitet" - poručio je Dodik i objasnio:

"Svoj legitimitet i legalitet, kao osnove suverene vlasti, unijeli smo i najvećim dijelom zadržali potpisivanjem svih 11 aneksa Dejtonskog sporazuma. Pored svih atributa suverenosti, potvrđeno nam je i pravo na zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast, kao i pravo na vojsku".

On je ocijenio da je Srpska danas nezaobilazan faktor u odlučivanju u BiH, a njen stav se poštuje na regionalnom i širem planu.

"Želimo da nastavimo da razvijamo dobre odnose sa bratskom Srbijom, Rusijom, Izraelom, EU, SAD... državama u regionu i širom svijeta. I danas ne možemo, a da se ne sjetimo naših sunarodnika na Kosovu, i još jednom ponovimo našu podršku Srbiji i njenim nastojanjima da sačuva suverenitet u okolnostima kada su interesi moćnih iznad međunarodnog prava i pravde", naglasio je predsjednik Srpske Milorad Dodik.

AkademijaAkademija, koja je održana u banjalučkoj dvorani "Borik", počela je himnom Republike Srpske u izvođenju Hora "Srbadija" iz Bijeljine.

Akademiji su prisustvovali predsjednik i premijer Srbije Boris Tadić i Mirko Cvetković, potpredsjednik Vlade Ivica Dačić, Njegova svetost patrijarh srpski Irinej sa vladikama.

Svečanosti su prisustvovali predsjednik Vlade Republike Srpske Aleksandar Džombić i ministri, predsjednik Narodne skupštine Igor Radojičić i narodni poslanici, član Predsjedništva BiH iz Srpske Nebojša Radmanović, te srpski predstavnici u Savjetu ministara.



Akademiji je prisustvovala i delegacija HDZ-a BiH u kojoj su Dragan Čović, Vjekoslav Bevanda i Borjana Krišto.[/QUOTE]

Pravi legitimni predstavnici volje BIH Hrvata


Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
@Juan, ma trola naveliko...
Kako bi se zvalo ovo sto vi radite
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:59   #1879
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Kakva silovana zena ? Prebacili pod pratnjom MUPA bIH civile na sigurno i ti ovdje tvrdis da su ih silovali ? Imas li ti pojma sta lupetas ?
Ti imaš završenu osnovnu školu i znaš čitati tuđe postove ?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Rekao je @sidrun a kako lupetate istu propagandu pa sam vas pomjeso. Nije ni cudo kada iz istog kalupa ispadate.
Dao sam ti ime oficira iz hvo i HV koji su bili u JNA dok je JNA vodila borbe u Hr. Pa jesi li ti oni tvoji
Rajić je osuđen ratni zločinac, za zločine nad tvojim narodom.
Čovjeka su za vrijeme rata htijeli smijeniti, pa je pobio ljude koji su to došli napraviti.
Što je Dudaković radio u Škabrnji? I koga je sve pobio u Bihaću?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Ti si spominjao viceve dok vitezovima frcaju suze u zatvoru.
Moja kriva pretpostavka je da razgovaram sa razumnom osobom.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Pa znaci spominjes Ravno iz 1991 pa sam ne znas vise sta pises.
Ne. Ja sam spomenuo Ravno u kontekstu 93 kad je HV poslala vojsku tamo, a HVO svoje jedinice s te fronte povuka u rat protiv vas.
Ti si izvalio da je HV držao vojsku tamo kad su ga četnici palili.
Što je teška sramota, da to i Srbin izvali.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Kada cujem ovakve price zao mi sto je ARBIH vama spasila kozu.
Koja ABiH?
Ona nastaje jaaaako iza HVOa.
Zar si zaboravio da rat sa Srbima nije bio vaš rat?
Gdje je ABiH spasila Hrvate ?
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Opet izmisljas. Ako je potpisan od sviju kako nije danas Ustav baziran na O-S planu vec na Dejtonskom. Nemas pojma sta se i kako dogodilo a javljas se na temu o istoriji
Jer ste ga naknadno odbili.
I WO su svi potpisali, pa su ga Srbi odbili.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
A ti u fotelji a tvrdis da imas dokaze da oslobodis nevine ljude. Kako bi se to moglo nazvati
Dobro, sad ti se Šešeljko vratio, sam ti čekaj.
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Cija je Srbija i dokle ide vidi se ko je isao na proslavu 20 godina rs..
Pravi legitimni predstavnici volje BIH Hrvata
Da li ti prihvaćaš Dayton ili ne?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:22   #1880
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
15 januara 1992 je EU priznala ,22 Maja 1992je Hrvatska primljejna u UN tako da je najranije do januara sto se medjunarodnog prava tice Hr bila dio Jugoslavije a samim time i JNA.
Ako nema veze kako se onda Sarajevo i Bosnjaci okrivljuju za napade JNA ? Da li je Sarajevo komandovalo sa JNA ?Nije. Da li su Bosnjaci imali ikakavu vlast nad JNA u tom trenutku ? Nisu. Ali se tvrdi kako je Sarajevo odgovorno za djelovanje JNA.
ma nemoj. a što ćeš s Badinterovom komisijom?

nisam ja rekao da je Sarajevo zapovjedalo sa jna. Sarajevo je omogućilo da se BiH koristi kao baza za napad na Hrvatsku (hint: Delimustafić) i nije riječ reklo što jna i četnici deru po Hrvatskoj.

Quote:
Govorio je on ali mnogo vise je uradio. Naveo sam vec , ako se ti ponavljas kao papagaj ja nemam namjeru, prati temu.
šta je rekao? jel kad osudio jna i četnike i rekao im da ne koriste BiH kao sredstvo za napad na Hrvatsku. nije , dapače otvorio im je koridore za napad na Hrvatsku

Quote:
Zvanicno nije jer je zvanicno JNA bila Hrvatska vojaks dok god je Hr bila dio Jugoslavije.
nego šta je? ti ćeš određivati što je službeno za Hrvatsku?mož mislit

Quote:
Ivica Rajic..presao iz VRS tek u augustu 1992. Obrati paznju AUGUST 1992.
Pukovnik Ivica Ivandić napustio JA Maj 1992.
Ivan Selak napustio JA Maj 1992. ( tada vise nije ni bila JNA ) :klap:
Boldani su bili u HVO-u?

Quote:
Znaci poslije prelaska vecine oficira pripadnika ARBIH koji su do tada bili u JNA a ovi "pravi " rvacki rodoljubi :klap:
naravno da su domoljubi, donijeli su Hrvatskoj 2 mig-a


Quote:
Pa nije bas, znam licno neke koji su pobjegli preko Srbije. Isto kao sto znam i one koji su pobjegli preko Hr.
mož mislit par iznimaka u Srbiji. s druge strane Hrvatska je primila na stotine tisuća tvojih sunarodnjaka, uglavnom u hotele na moru, ne kao Srbija u logore http://www.fokus.ba/7143/vijesti/bih...ru-sljivovica/

Quote:
Vidjecemo kako ce proci tuzba Hr protiv Srb za agresiju. Ako uspije onda ce biti mnogo lakse jer ima mnogo vise dokaza Hr agresiju u BiH.
o jadni, pa niste Srbiju bili u stanju optužiti kako spada

Quote:
Jedini se ti bavis sa nacenom propagandmom a to je lahko dokazati. Stavi nam Ustav ili dio Ustava BIH gdje se spominje tzv hr hb kao dio Bosne i Hercegovine. Hoces li da cekamo to kao i tvoju pomoc onim vitezovima iz hvo-a u Haagu
Opštine, koje su prostorno i ekonomski međusobno povezane, mogu se, radi racionalnijegi efikasnijeg ostvarivanja zajedničkih interesa i potreba g
rađana i usklađivanja društveno ekonomskog razvoja, udruživati u zajednice opština.


http://ustavrbih.org/Ustav-Republika...ercegovina.pdf

HZ Herceg Bosna je bila klasična zajednica općina.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.