Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 15:06   #21
Ubačena serija Počivali u miru (1) na raspored za HRT5, malo čudan odabir za kanal koji će biti FTA jer to nije original njihova (HRT-ova) serija već Ring produkcija po HRT-ovoj narudžbi
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 02:24   #22
Ubacili su i seriju Loza, kao i mini-seriju Čuvar dvorca, nekad oko 09.01.
Domaći filmovi će biti prikazivani nedjeljom, pa je tako 07.01. na programu film Majstori iz 2013.

Kad smo već kod satelitskog emitiranja, HRT 1 emitira FTA sav sadržaj iz svoje produkcije, dok strani sadržaj kodira. Ali ima izuzetaka, npr. emisije Volim Hrvatsku i Potjera su kodirane (što i razumijem jer su licencirane), ali je kodirana i emisija A strana, što mi nije jasno.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 23:35   #23
HRT 5 je dostpan uživo na HRTi, samo zasad pretpostavljam samo promo sadržaj.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:36   #24
Identitet petog kanala: https://www.dropbox.com/s/37j742kw4t...29-47.mp4?dl=0

Jedva da ga se moglo naći tijekom pokretanja kanala, u većinom slučajeva su samo prebacivali na slijedeću emisiju.

EDIT: Drugi identitet: https://www.dropbox.com/s/z16rg7f5jp...38-57.mp4?dl=0
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:40   #25
Ima tu i još malo vizualnog identiteta i najava sa HRT5

Snimka pokretanja kanala jutros u 2:00:

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 12:51   #26
Izgleda da nemaju "čiste" kopije nekih emisija sa HTV 1 ili su lijeni da ih nađu pa prikazuju emisiju na HTV 5 sa logom HTV 1 koji se preklapa sa "peticom"

Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 18:27   #27
Otkad su dodali vijesti na njemačkom i španjolskom jeziku?
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 20:41   #28
HRT i službeno potpisao ugovor za HRT5 na Hotbirdu

Iako je to definitivno promašaj da kanal sa ovako lošom programskog shemom predstavlja HRT u Europi. Ajde još razumijem da takav osmosatni program šalju van Europe zbog nemogućnosti usklađivanja satnice, ali za prostor Europe je definitivno mogao ići neki življi, real-time program - kombinacija HRT1 I HRT4. Kada "Dobro jutro" ide u HR - tada ga pusti svima na tom international kanalu. HRT ima preko dana toliko domaćeg programa, posebno na prvom i četvrtom kanalu - i onda naprave ovo od HRT5 i takvo što umjesto da nekim internet linkom skriveno šalju van oni to stave na Hotbird kao program za Europu


Quote:
Eutelsat helps Croatian HRT’s international expansion



The Croatian public broadcaster Hrvatska Radiotelevizija (HRT) has signed a multi-year agreement with Eutelsat on Hotbird in order to distribute its latest news, educational and entertainment channel HRT-HTV 5 to an international audience.

HRT-HTV 5 offers 24-hour programming in Croatian, as well as content in English, Spanish and German. It joins the 1,000 channels available via Hotbird to more than 135 million households in Europe, North Africa and the Middle East. Up until now, HRT has operated four terrestrial TV channels distributed via Eutelsat 16A in Croatia.

Commenting on the agreement, Kazimir Bacic, CEO of HRT, said: “The launch of HRT-HTV 5 reflects the vibrancy of Croatian broadcasting, in particular for news and other services. Our drive to share this with a wide national and international audience has been made possible thanks to satellite broadcasting via Hotbird, which was the obvious step in achieving this goal.”

Michel Azibert, chief commercial and development officer at Eutelsat, added: “We are delighted with HRT-HTV 5’s arrival on Hotbird, and through this with the new momentum given to our partnership with a renowned public broadcasting group such as HRT. This agreement once again shows the legitimacy of this leading position for broadcasters who wish to reach key audiences spread over a very large geographical area.”
broadbandtvnews.com
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 21:03   #29
Mislim da nema live programa jer je HRT 4 također FTA, a i HRT 1 kad ide domaći sadržaj pa žele izbjeći da ide istovremeno. Samo što su na Eutelsatu a porkivenost je skoro ista kao kod Hotbirda.

Meni je glupo što se taj kanal zove HRT 5.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 21:16   #30
Samo što 16e prate samo Balkanci. Tu je još jedan više-manje nebitan paketić za Čehe/Slovake i to je to. Dakle u usporedbi sa 13e - nebo i zemlja. To je kao da mi netko kaže imaš na Hispasatu RTP1 pa gledaj, tko će okretat sa ovih prostora na Hispasat osim onih fanatika koji imaju motor na anteni ili 500 LNB-ova na istoj, zato postoji RTP Int. na Hotbirdu i gledaš tamo

Dakle ono što je na Astri i Hotbirdu to je bitno, ovo ostalo je više za potrebe lokalnih tržišta. Zato na kraju krajeva i jest HRT sa HRT5 na tom satelitu uz 16e jer zna da 16e "niko ne gleda" van našeg podneblja, samo što su krivi kanal izabrali za takvo što.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 22:09   #31
Da, ja bih prije stavio HRT 1 nego HRT 5, ako već ne mogu i jedan i drugi. A opet, ipak je to namijenjeno prvestveno iseljeništvu a ne strancima, a oni većinom imaju i Eutelsat zbog ostalih domaćih kanala.

Ali eto makar se trude da učine kanal dostupnijim. S druge strane RTS je toliko neozbiljan pa svakih nekoliko godina seli satelitski kanal sa jednog satelita na drugi pa su bili na Astri 19E, pa na Eutelu, sad su na Astri 23,5E, a tek taj satelit rijetki gledaju... Čisto da kažu "na satelitu smo".
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 00:02   #32
23.5 je fantastičan satelit.
A i nisu tamo nego na 4.8E što je još jedan odličan sat.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 00:50   #33
Može biti odličan, ali koliko "naših" ljudi ga ima, daleko manje nego "glavnu trojku" 13-16-19. Sve ostalo je promašaj, mada je dobro poznata činjenica da je RTS tamo zbog (ne)namještenog tendera na kojem je pobijedio Telekom Srbija.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 11:00   #34
Potpuno razumijem što si htio reći.
Taj program je namijenjen zna se kome, građanima Srbije koji žive vani, a njih ima puno po Skandinaviji i Njemačkoj, a tamo je 4.8 ipak uobičajena priča.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 11:27   #35
Nisam dugo gledao HTV 5 ali vidim da su ubacili jos domacih serija - Stipe u gostima, Luda kuca, Ko te šiša, Mamutica...
Luka030 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 17:25   #36
Neke serije su reprizirali već 2-3 puta. Evo upravo je počela ponovno serija Loza. A imaju toliko serija koje nisu prikazivali, npr. Bitange i princeze, Crno-bijeli svijet itd.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 13:00   #37
HRT 5 je od danas HRT Int.

Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2019., 13:13   #38
Kad vidim logo imam osjećaj kao da se netko iz tehnike sinoć 20 do 12 sjetio da bi mogao promijeniti ime kanala. Nadam se da je ovaj logo samo privremeno

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 14:18   #39
Je li samo meni ovaj logo/font za HRT Int. sliči na logo talijanskog RAI-ja?
duboy23 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2019., 15:11   #40
Quote:
duboy23 kaže: Pogledaj post
Je li samo meni ovaj logo/font za HRT Int. sliči na logo talijanskog RAI-ja?
Meni isto sliči na RAI.
konačno_sretan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.