Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 11:50   #61
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Vjerojatno su ti blokirali uredjaj jer si napravila previse accounta s njega.

Umjesto da brises account i radis novi, dovoljno je da se svaka 2 tjedna preko vpna ulogiras. Na vpnu namjestis zemlju koja ti je na accountu.
Potrvđujem da ovo radi.

Također zbodno je znati, na pretplati se možete spajati s bilo koje lokacije bez kratkotrajnih ili dugotrajnih upozorenja.
damageControl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:15   #62
Zna li netko zašto su mi se počele pojavljivati reklame (točnije, promo poruke za spotify premium) svakih nekoliko pjesama na desktop aplikaciji?
Već nekoliko mjeseci korisnim Spotify free bez i jednog ubacivanja promo materijala među pjesme, no od danas mi se to počelo događati... :/

Sumnjam na 2 stvari:
Spotify me prije cca. tjedan dana obavijestio da sam van svoje države (kakti Amerike) nešto bla bla, ne sjećam se više... samo sam stisnuo ok ili nešto.
Na mobu me žicao da povežem spotify sa PSN accountom. To sam uvijek preskako ali sada sam odlučio povezati, no javi se greška kod povezivanja pa to niti nisam napravio (valjda)
Mad__Dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 03:47   #63
Zanimljivo pitanje jer koristim spotify vec 2 godine i na pocetku su mi se isto pojavljivale reklame no u zadnjih 7-8 mjeseci niti jedna.

Ako imas free account onda ce te svakih 2 tjedna odlogirat i moras se logirat preko vpna "iz amerike".
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:36   #64
Quote:
ivan_zg kaže: Pogledaj post
Je li ima netko informacije kada bi se Spotify trebao oficijalno pojaviti u Hrvatskoj?
Ovo bi i mene zanimalo
sebastianpgptvk is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 10:22   #65
Ne znam što se događa, ali evo meni jutros radi preko webpagea i starog accounta. Na nekim dijelovima me zeza da nije podrzan u HR, i ne mogu kupit premium ali obični preko open.spotify.com radi. Nikakav VPN ništa.

Zadnje uređivanje croreiki : 11.10.2018. at 10:22. Reason: typo
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 11:59   #66
Pa web player oduvijek radi bez vpna.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 12:00   #67
Meni bogme nije do sada :?
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 12:12   #68
Možda ima veze sa skorim dolaskom u Hrvatsku?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 18:24   #69
kao korisnica deezera (premium) zanimalo me koji servis koristiti kad jednom spotify stigne do nas.
spotify ima više korisnika, cijene su iste, ali izgleda da deezer ipak nudi više muzike (40 milijuna naspram >30 milijuna) i bolju kvalitetu. pod zadnjim mislim na "CD quality" što je valjda FLAC kompresija tj lossless audio.

usporedba
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 15:27   #70
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
kao korisnica deezera (premium) zanimalo me koji servis koristiti kad jednom spotify stigne do nas.
spotify ima više korisnika, cijene su iste, ali izgleda da deezer ipak nudi više muzike (40 milijuna naspram >30 milijuna) i bolju kvalitetu. pod zadnjim mislim na "CD quality" što je valjda FLAC kompresija tj lossless audio.

usporedba
Deezer Premium i Deezer HiFi nije ista usluga: https://www.deezer.com/en/offers/hifi - pretpostavljam da koristiš običnu pretplatu Premium, znači jednaka ti je kvaliteta kakva je i na Spotifyju. Deezer HiFi nije lossless, to je još jedan korak više usluga ali je dostupna samo korisnicima Sonos proizvoda: https://www.deezer.com/en/offers/elite.

Broj pjesama sam po sebi ne mora značiti ništa - Deezer pokriva daleko više zemalja i ima dosta lokalnih stvari. Recimo Deezer ima puno bolju pokrivenost naših izvođača za razliku od Spotify-ja, pa tako imaju i hrpu izvođača iz bogtepitaj kojih zemalja koje sigurno nećeš slušati i tu su natukli prednost u brojkama ispred Spotifyja. No recimo dosta često se dogodi da na Deezeru nema nekoga poznatog koga očekuješ vidjeti iako je dostupan na svim ostalim servisima. Znači najbolje provjeriti - možda se iznenadiš i skužiš da je na Spotifyju dostupno nešto što na Deezeru nema.

Quote:
Spotify has more than 30 million songs in its library, which reaches 58 countries, while Deezer has 40 million songs that reach more than 180 countries. The number of songs available in each country varies, so it's likely that the reason for the higher song-count in Deezer's library is local music not available for the UK market.
Ja imam kupon sa Coca Cole za godinu dana Deezera free, tako da ja tu ostajem, ali Spotify ima nekih prednosti nad Deezerom. Ona meni osobno najuočljivija je da im je Family Plan daleko bolji - jednostavno se povežu već postojeći accountovi i to je to. Kod Deezera je jako glupo osmišljeno da je jedan glavni account i unutar njega se rade aliasi kojima se pristupa na način da se prvo logira na glavni account i onda se u settings prebaci na usera. Znači jedan username i jedna lozinka za sve. Samo glavni account može spojiti društvene mreže (Facebook, Twitter, Last.fm, još nešto ima) dok aliasi to ne mogu.I još ima neka glupa restrikcija ali sam zaboravio što točno. Na Spotifyju svaki account je zaseban, svak ima svoj profil na svoj mail, svoj username i lozinku, ali jedna osoba plaća i to je to. Daleko pametnije rješenje.

No, ono što je meni draže kod Deezera je da oni eksperimentiraju sa načinom na koji se novci raspodjeljuju od streamova. Spotify sve skupa stavlja u jedan bazen i onda po količini streamova plaća glazbenicima. Deezer je pak imao u planu (ne znam da li je skroz uvedeno ili još gledaju kako i što, jer su jako spori sa svim informacijama i služba za korisnike im je jako glupa i nesposobna) da dijeli naknade na način da novci od tvoje pretplate idu ljudima koje ti slušaš što se meni daleko više sviđa jer zašto bi moji novci išli "umjetnicima" poput Drakea ili Katy Perry koje ne mogu smislit čisto jer neki tinejdžeri repeataju njihove prolive između satova u školi.

Na same aplikacije se čovjek navikne nije neka razlika, ali moram kazati da je ovaj zadnji Deezerov update web sučelja katasrofalan. Playlista/queue je užasan sada.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 19:51   #71
E da još jedna stvar koja mi je super kod Spotifyja - new releases za pjesme i albume su na jednoj stranici i poredani po datumu izlaska. Na Deezeru su ti new releases zbrda zdola - pa uđeš u njih, pa razvrsta po žanru, ali neki se album vuku tjednima kao new releases dok neke tu uopće ne prikazuje, pjesme uopće ne znam da li ima neki poseban pejdž - ako ima ja ga ne znam, baš moram upisat i nać ono što me zanima (znači doslovce svaki petak guglam popis na netu da vidim što je tada izašlo), dok sam na Spotifyju dosta toga otkrio što mi se sviđa jer bi onako random nekad zavrtio nešto od tih new releases.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 01:06   #72
Sta se tice new releases, spotify takodjer ima playliste Discover weekly i Release radar.

Te playliste su personalizirane za svakog korisnika i daju mu pjesme na temelju onog sta on slusa. Obje se automatski updateaju, prva svaki ponedjeljak, a druga svaki petak.

Jel ima nesto slicno na deezeru?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 10:50   #73
Imaš nekoliko verzija Flow-a. Prva je općeniti miks onoga što slušaš sa nekim stvarima koje Deezer misli da pristaju uz taj ukus. Onda ti ponudi nekoliko Inspired By verzija Flow-a gdje sortira po žanrovima određene pjevače/ice/grupe i onda ti tu pušta stvari slične tom tipu glazbe. I na kraju imaš Flow Discover gdje ti pušta stvari koje nisi slušao, a on je po svemu zaključio da te baš to zanima. Taj Flow se stalno refresha i nije baš ovisan o tome je li ponedjeljak ili petak, nego koliko si ti novih stvari slušao u među vremenu da bi te on bolje "naučio". Baš neka specifična lista sa novim stvarima kreiranima samo za tebe koja se refresha iz tjedna u tjedan ne postoji koliko sam ja vidio, ali moram reći da ja te playliste nisam ni na Spotify-ju pretjerano koristio, pa tako ni na Deezeru, ali općeniti dojam mi je da je taj frontpage sa playlistama, (novim) albumima itd puno bolje riješen na Spotifyju nego na Deezeru.

Ne znam zapravo da li Spotify radi frontpage prema zemlji registracije (moj account je bio "američki") ali bio mi je uporabljiviji nego ovaj Deezer koji me siluje sa hrvatskim i srpskim izvođačima, HR playlistama iako ne slušam gotovo ništa domaće, pa bi rado da bude dovoljno pametan da skuži što bi ja volio vidjeti na frontpageu kad već skuplja sve podatke o slušanju ikad. Tipa St. Vincent mi je vjerojatno među najslušanijim izvođačima, a novi album koji je izašao u petak nema mi ga uopće nigdje među New Releases, pa eto da ne pratim tko zna kad bi skužio da je izašao.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 11:35   #74
Da, to silovanje s hrvatskim listama sam i ja primjetio par puta kad sam probao deezer.

Moj spotify account je takodjer americki, ali premium.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 09:22   #75
Ja koristim Spotify i na računalu i mobitelu bez problema ali samo ovaj free kad bude službeno došao u hr vjerovatno će bit malo niža cijena nego onih američkih 9,99$ za premium nadam se negdje oko 7$ za premium kod nas onda sigurno uzimam pretplatu jer mi je puno bolji neg deezer za moj glazbeni ukus i dosta funkcionalniji.
__________________
Užas je moja furka!
MateYoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 10:55   #76
Bit ce ili 4.99 ojra ili 5.99 ojra - racunam da ce nas stavit u grupaciju sa zemljama tipa Poljska, Bugarska, Slovacka, Madarska, Rumunjska kojima je premium u tom rangu. Nije da smo bolje stojeci od navedenih (ali ako im je dragi ZAMP nabio neke velike naknade sto me ni najmanje ne bi zacudilo, moguce da imamo i skuplju pretplatu od navedenih). A time bi direkt udarili na Deezer koji je €6.99 mjesecno. Medutim mislim da ce u krajnjoj liniji bit isto koliko i Deezer. Skuplje ne mogu jer stvarno ne nude nesto znatno bolje sto se solo racuna tice.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:40   #77
Meni bi za solo rn. bilo prihvatljivo tu negdje oko 40kn nedaj bože 60kn to bi bilo previše nama u hr.nabit takvu cijenu i nevjerujem ali oko 40kn za solo rn.je ok i to nebi trebao bit problem.Ma samo nek oni prvo dođu službeno u Hr dalje ćemo vidjet dotad sam i dalje na Spotify na ovaj način preko američkog računa i na pc i mob samo nažalost free neću da im plaćam 10$.
__________________
Užas je moja furka!
MateYoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 10:15   #78
I Spotify se sada hvali sa preko 40+ milijuna pjesama (no opet kao i kod Deezera nisu jasno sve dostupne u svakoj zemlji pa je opet nejasno recimo npr. u Hrvatskoj tko bi imao vise).

https://newsroom.spotify.com/2018-10...ry-on-spotify/
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2018., 10:59   #79
Ja npr. koristim Tidal. Koristim Vodafone kao mobilnog operatera i poklonili su mi besplatan premium Tidal na 6 mjeseci i onda ga produzili i imam ga evo vec preko godinu dana i ne placam nista.
Zna li mi neko reci ima li ikakve razlike u databaseu Spotifyja i Tidala? Po onome sto sam ja do sad vidio, sve je potpuno isto.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2019., 20:42   #80
Prošlo je pola godine od kada je ZAMP potpisao ugovor sa Spotify-jem, a još ih nema. Vjerojatno su odustali kad su pobliže pročitali ugovor i shvatili da je ZAMP grabežljivac prve klase.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.