Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 10:50   #521
Meni na ks-u radi bitstream odlično, HDMI arc na Pioneer star 3 godine Svi formati bez problema, sa dsplayer-a na pc-u(gtx1060) i kodia na Android boxu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:54   #522
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Meni na ks-u radi bitstream odlično, HDMI arc na Pioneer star 3 godine Svi formati bez problema, sa dsplayer-a na pc-u(gtx1060) i kodia na Android boxu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Kažeš da ti radi radi bitstream s PC-ja (pretpostavljam samo DD/DTS) na TV na HDMI ARC out?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:04   #523
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
@Angelbyu, ti imaš Sony XE70, da li se čuje neki klik u njemu kada ga pališ i gasiš? Meni se čuje na 55XE8505, malo drugačiji kod paljenja nego kod gašenja, ali u oba slučaja se nešto čuje.
Napajanje ima relej, normalna pojava
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:11   #524
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kažeš da ti radi radi bitstream s PC-ja (pretpostavljam samo DD/DTS) na TV na HDMI ARC out?
Da. PC>Tv, Tv(arc)>Pioneer. DTS,DD sigurno rade.
True HD nisam neko vrijeme koristio ali je sigurno radio.
Koristim madvr, reclock... Radi i HDR passthrough.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:51   #525
@grga: ne može TrueHD kroz ARC, jesi siguran da ti je AVR pokazivao TrueHD?

No ,pitam jer na mom Panju ništa spojeno na HDMI na TV-u ne prolazi kao bitstream na optički izlaz...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:57   #526
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post


Što se tiče maske, sada kada je skinuta sada je na dva mjesta odljepljena i treba nova maska, jer jednom kada se skine teško ju je vraiti u početni položaj da drži kako je bilo.
ovo mene užasno nervira kod samsunga i njihovog izmišjanja tople vode i drvene peći sa zalijepljenom maskom... stavi par pišljivih šarafa
e ali onda neće tak tanko i fensi izgledat i manje ljudi će ih kupit "jer su im lijepi"... ne razmišljaju o tome da će se TV nekad morati i otvoriti možda zbog nekog banalnog popravka... da ne govorim da će se odlijepit sami od sebe neki možda... žrtvuj 2-3mm i stavi šarafe!
Argus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 12:59   #527
Hd Može na LG oled 2017 i još par uredaja. Na mom hd može pc preko pojačala na Tv, ne preko arc. Možda sam ga tako prije imao spojeno na starom tv pa sam zaboravio. Ugl ni ne sjećam se kad sam gledao nešto u HD formatu.
Ja imam 5.1 sistem i sigurno preko arc radi bitstream DTS I DD.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:12   #528
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@grga: ne može TrueHD kroz ARC, jesi siguran da ti je AVR pokazivao TrueHD?

No ,pitam jer na mom Panju ništa spojeno na HDMI na TV-u ne prolazi kao bitstream na optički izlaz...
Meni uredno AVR VSX923 prolazi TrueHD preko ARC-a
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:16   #529
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Meni uredno AVR VSX923 prolazi TrueHD preko ARC-a
Jesi siguran? Jer to tehnički ne bi smjelo biti moguće... opiši malo, pls, a ne vjerujem da imaš HDMI 2.1 jer ga još nema u uređajima na tržištu...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:29   #530
Ništa posebno, iz Popcorna VTEN HDMi u VSX 923 i TrueHD.Jedino ako krivo ne pokazuje AVR
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:35   #531
Ali to nije arc. I meni radi HD ako mi je direkt uštekan u reciever.
Ako je preko Tv (arc) onda samo dd i DTS sada sam probao bitstream ne pcm.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:07   #532
Onda sam krivo ubrao

Čemu uopće slati hdmi u tv pored avr-a

Zar nije bolje iz nekog uređaja poslati hdmi-em u AVR pa onda onda iz AVR-a u tv?
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:27   #533
A meni je reciever HDMI 1.4, Tv je 4k HDMI 2.0. tako da radije gledam 4k HDR idts.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:34   #534
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Onda sam krivo ubrao

Čemu uopće slati hdmi u tv pored avr-a

Zar nije bolje iz nekog uređaja poslati hdmi-em u AVR pa onda onda iz AVR-a u tv?
Pa i nije, ako npr. AVR nema nove video kodeke, a Tv ih ima !

Ili npr. neki izvor (BDP/MediaPlayer i sl.) vrlo dobro procesuira sliku i čemu to još jemput hendlati prek AVR-a !
Drito HDMI na TV i šlus !

Zato neki BDP-i imaju 2 HDMI izlaza (drugi je za spoj na AVR -s amo audio, jer npr Coax ne prenosi najnovije audio kodeke (D. Atmos., HD Master audio, DD+..) ).
A uskoro će i Media playeri imari 2 HDMI izlaza...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:10   #535
Pa ako spojim media player direkt u Tv, kako ću onda dobiti audio.

AVR je Pioneer VSX 923

http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu...oducts/vsx-923
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:52   #536
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Pa ako spojim media player direkt u Tv, kako ću onda dobiti audio.

AVR je Pioneer VSX 923

http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu...oducts/vsx-923
Pa preko ARC-a, ali samo DD, DD+, DTS i DD5.1+Atmos (novi LG-ji)...da li će biti tišina kad pošalješ TrueHD ili će plejer downconvertati u stereo ili DD, da li će proći Atmos, sve ovisi o TV-u i samom plejeru kako je dizajnirano...

Zadnje uređivanje MytByte : 20.01.2018. at 00:22.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:52   #537
Jučer sam probao arc na ks ako pustim dts-hd, playa mi DTS obični.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:09   #538
Kako da upalim motionflow na ps4? Kad upalim ps4 i ksd stisnem options tipku na daljinskom ucita mi kao da sam na gamepadu stisno options i nemogu uc u postavke slike?
MjezZza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:45   #539
Ima li tko iskustva sa tv koji imaju ugrađeni sat tuner. Koliko je upotrebljivo za koristenje u apartmanima?
marinnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 05:27   #540
Quote:
marinnn kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa tv koji imaju ugrađeni sat tuner. Koliko je upotrebljivo za koristenje u apartmanima?
Iskreno nije baš neka sreća...
1. Editirat listu kanala je muka isusova specijalno ako imaš više satelita, radit to putem daljinca je a drugog načina koliko ja znam nema...
2. nema nikakvog "otključavanja" osim sa nekim hackovima nekih starijih Samsung serijja...

Samsung ti bar ima opciju kopiranja liste sa jednog na drugi TV,
a postoji i neki PC editor kanala kojeg je neko napisal (no nije službeni pa je pitanje koliko su moguće greške i kakve...)

uglavnom kad nađeš koji model hoćeš obavezno googlaj "Export Channel list" i "channel list editor" bez toga buš popizdil specijalno ako se radi o više uređaja...

recimo moj stari LG 615 (nema webOS) je katastrofa teška...
editiranje kanala je muka isusova i traje u tri pm, a onda prekrasno iznenađenje na kraju
Bilo kakva promjena parametara briše sve kanale (ono tipa hoćeš dodat još jedan satelit ili maknut satelit),
čak i ponovno skeniranje briše kompletnu listu i sve resetira na nulu, a nema update channel list opcije
užas živi koliko je to loše složeno, ono ak imaš 4 satelita ko ja doslovce popizdiš i odustaneš od korištenja tog tunera...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.