Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2017., 14:43   #81
I sam vozim Renault i potvrđujem od slova do slova - cijene zamjenskih dijelova su OK, originalnih visoke.

U bivšoj firmi smo ljetos uzeli Boxera prve generacije, 2.5TD motor. Kombi kao da je sad iz tvornice izašao usprkos 370tkm na satu, klima, avio sjedala, nove Michelinke, veliki servis, dobili kompletnu povijest na uvid, reg godinu dana, nula hrđe jer je vozio samo ljeti po Dalmaciji... Do sada smo od ulaganja imali puknutu kvaku i kvar vakuum pumpe i to je to.

Da je bio razmjerno skup - jest. Ali je jedan od savršenih primjera da godište i km ne moraju značiti puno za stanje i pouzdanost.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:38   #82
Cijevi klime, hlađnja i sličnih se isplati dati raditi, ak imaš/znaš meštra. Cijene su kud i kamo pristupačnije od "origigi" gotovih komada, npr. 10 cm crijeva visokog pritiska za bager je 10 kn.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:55   #83
Koliko ste dali za Boxera, 5000€?
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 00:16   #84
4000 s PDV.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 17:53   #85
Druži li se tko s Japancima? Konkretno, zanimaju me Nissan Cabstar i Mitsubishi Fuso Canter kamiončići kategorije do 3.5 tona, 2004.-2010. godište. Kako se voze, podnose li pretovar, koliko se čeka za dijelove? Jaako rijetko ih vidim na putu, a čine mi se ful zanimljivi. Izgledaju moćno na papiru.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:08   #86
Ima Cantera, ali svaki ima jako loš zvuk, čudno motor radi, ne znam do čega je, kao da će se razletiti
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:42   #87
Cabstar je prepakirani Renolček Maxiti, tih ima dosta na cestama jer je mehanika iz Mastera/Mascota. Canter bi pak trebal imat Merc motore. I nekak mi pari da Cantera nema na B. E sad, za prostor u kabini ne znam, pošto je motor pod guzicom moglo bi bit tijesno. Jedino imaš kratki prednji prevjes, kaj je prednost u gradu.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:40   #88
Nije to MB, trebao bi biti, ali zvuči više kao Tam, ili stari Daily, neopisiv zvuk, ima jedan Tam 170 blizu mene i zvuči puno uglađenije, i u leru i pod gasom.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:23   #89
Znači Cabstar.
E sad, koliko mu položaj motora otežava ili olakšava servis? Mastera dižem na svakoj dizalici i radi se sve bez problema (o kvaliteti majstora nećemo).
Ako bude posla, nadam se, iduće vozilo je definitivno na zadnji pogon, zato gledam ove. Dilema je Daily, Cabstar ili VW LT. Solidnog Mastera (Mascot) je jebeno teško naći sa zadnjim pogonom.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 13:14   #90
Kakva je situacija sa post 2010 kombijima, 8+1? Mi vozamo samo starudiju.
Transit 2.2 i H1 2.5 su dost jeftini, isplate li se pored Trafica?
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 19:26   #91
Šta misliš zašto su ti 2,2 transiti i H1 tako jeftiniji od konkurencije?
puma u fordu je ozloglašen motor a 2,5 u H1 je jadni 4d56 iz micubušija 90-ih godina prošlog stloljeća.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 19:36   #92
A čuj, dva komada 2.2 TDCI 115 lipicanera, 250 000 km, bez greške. Kaj se nebi moglo reći za karoseriju. OČAJNA antikorozivna zaštita. Također, na oba pukli prednji federi....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 19:48   #93
Na pun K tih motora kone je ugraðivao i PSA šlrica bi probila k!ip, ćitav donji dio motora u forda je bio 14000 kn toliko su išli.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 21:45   #94
To je jeftino.... Pretpostavljam da znaš kolko Folcika hoće za slično to na rednim 2.5 iz T5..... Na kraju slagan kod mehe, popapal oko 20 000....
Al tu je sve, uređivanje 3. cilindra, novi klip, uredivanje glave, brizgalica, razvoda, ulje, filteri, lamela i zamašnjak i još par stvari koje sam zaboravil. A dogodilo se na smiješno maloj kilometraži, na 120-ak tisuća....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 07:11   #95
Pa u njima i nema ništ drugo nego Puma motori. Nije vrag da ne valja nijedan? A i računam da je prošli vlasnik popravio neke tvorničke greške od 2010-te.
Što se slaganja motora tiče, Vau Wau je valjda najgori. Bio sam nedavno kod majstora, na stolu mu folcika biturbo motor iz Multivana, ceh za generalnu 40.000 kuna bez pdva. Nisam pitao detalje. Zato i gledam ove "lijeve" marke.

A što falu Mitsku? Konstrukcijski star, ok. Ali to nije nužno loša stvar. Taj crdi se nalazi u L200, Pajeru i dosta Hyundai i Kia modela?

Motor me na kraju najmanje jebe. Ako crkne ide drugi unutra.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 15:58   #96
A neki 3.0 hdi?
Jumper, Boxer, Ducato

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 18:36   #97
Za godište koje sam si zacrtao mogu dobaciti najdalje do Trafic, Vivaro, Jumpy, Transit, H1.
3.0 Ducato je lijepi, ali malo preskup.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 09:35   #98
Quote:
Tehnomag kaže: Pogledaj post
Pa u njima i nema ništ drugo nego Puma motori. Nije vrag da ne valja nijedan? A i računam da je prošli vlasnik popravio neke tvorničke greške od 2010-te.

Što se slaganja motora tiče, Vau Wau je valjda najgori. Bio sam nedavno kod majstora, na stolu mu folcika biturbo motor iz Multivana, ceh za generalnu 40.000 kuna bez pdva. Nisam pitao detalje. Zato i gledam ove "lijeve" marke.



A što falu Mitsku? Konstrukcijski star, ok. Ali to nije nužno loša stvar. Taj crdi se nalazi u L200, Pajeru i dosta Hyundai i Kia modela?



Motor me na kraju najmanje jebe. Ako crkne ide drugi unutra.
Vozio sam cca 10 boxera, neki su bili novi ( došli u firmu sa najlonima 2014.), stariji su bili 2010 i 2011.g. 2.2 HDI (130ks)
Na svima sam primijetio da se gase na ler gasu dok su hladni :/ npr. krenem u dvorištu firme i u pustim gas u vožnji dok je približavam rampi, on se ugasi. Pustim gas da ubacim u drugu, on se ugasi

S druge strane, kad se zagrije bez gasa krene u drugoj

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 15:57   #99
ona kaj sam ja primjetio da svima škripe zadnji federi odmah čim su sišli sa linije ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 21:31   #100
Također mi je razočaranje nosivost.
Svi su DC sa sandukom. Staviš 700 kg i zadnji kraj sjedne skroz i nema normalne vožnje.

Master se pokazao nešto bolji, a Iveco Daily 3511 smo trpali i debelo preko tone i nije kleknuo.



Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.