Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 22:51   #261
Woodyjeva prva stvaralačka faza je bila eksperimentalnija, ali i po mnogočemu kreativnija od kasnije faze (nakon Annie Hall). Jedino se kroz cijeli opus provlači specifičan mu humor koji je uvijek bio usmjeren na umjetnike i intelektualce.

Sad dobro, ja ga ni po čemu ne smatram hipsterom, ali da nakon Annie Hall snima uglavnom te jedne te iste filmove u raznim varijacijama, snima

What's up tiger lilly je nekaj najblesavijeg kaj možeš pogledat igdje, al meni je to predobro. Kupiš japanski špijunski film, sinkroniziraš ga sa što luđim i besmislenijim idejama, ali sa smislom da si paše i još ga ubaciš u paralelnu priču gdje ubaciš sebe i autoironiziraš.

Nadalje, Love and Death mu je jedan od najboljih filmova gdje se direktno referira na ruske klasike i Bergmana i gdje su mu, po meni, ideje koje je imao najbolje razrađene.

Dobro, ima on dobrih filmova i nakon Annie Hall, osim komedija snimio je i nekoliko drama. Samo kaj eto, obavezno mora snimit po jedan film godišnje i rezultat mu je u konačnici takav kakav je.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:55   #262
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Da se malo maknemo od pedofilsko-silovateljske tematike, jesam li dobro skužio da su Woodyjevi raniji filmovi (prije Annie Hall, recimo) neozbiljniji i manje "hipsterski" i "artsy" od kasnijih uradaka?
Od ranijih filmova sam dosad gledao samo Everything You Wanted to Know About Sex.
Meni je recimo omiljeni njegov film Love and Death. Činjenica da se sa Annie Hall etablirao kao značajan autor, da ne kažem ozbiljan pošto je ta duhovita crta postala njegov trademark, ali njegovi raniji filmovi su lišeni nekog dokazivanja i puni su zdravog humora pa su mnogi raniji fanovi teško doživljavali njegovu evolutivnu-art anniehall fazu. Tu bih izostavio njegov eksperimentalni prvenac "What's Up, Tiger Lily?", kada je na jedan opskurni azijski film dodao potpuno sumanutu nadsinhronizaciju. Znači, kreni slobodno od Take the Money and Run i uživaj!
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:13   #263
Cijela ova gungula sa sex skandalima u Hollywoodu me podsjeća na događaje 50-tih godina prošlog stoljeća kad su na istu foru žigosali i izbacivali iz show biznisa ekipu koji su kao bili komunisti. A najvjerovatniji razlog svih tih "čišćenja" je, naravno, lova i moć.
Ne tvrdim da su svi nevinašca, ali vjerovatno i u ovom slučaju postoje "njihovi i naši".
marapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:24   #264
Quote:
marapop kaže: Pogledaj post
Cijela ova gungula sa sex skandalima u Hollywoodu me podsjeća na događaje 50-tih godina prošlog stoljeća kad su na istu foru žigosali i izbacivali iz show biznisa ekipu koji su kao bili komunisti. A najvjerovatniji razlog svih tih "čišćenja" je, naravno, lova i moć.
Ne tvrdim da su svi nevinašca, ali vjerovatno i u ovom slučaju postoje "njihovi i naši".
Lov na crvene, to sam takođe pomislio.

Btw, postoji jedan film sa Woody Allenom gde se upravo govori o tim dešavanjima tokom sramnog perioda (pedesete) u Americi i Hollywoodu. Za divno čudo niti je scenarista niti je režiser, ali igra glavnu ulogu.

The Front (1976)


Zadnje uređivanje suburbian : 22.01.2018. at 23:40.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:32   #265
Tad je očito bio u toj fazi.

lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:47   #266
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Tad je očito bio u toj fazi.

Ima ga na netu, jedva čekam da ga pogledam. Zahvaljujem.

suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:10   #267
Ono što me najviše fascinira kod ovog genijalca je njegova nevjerovatna sposobnost improvizacije. Daj mu najbanalniji motiv i on će razviti priču za koju ćeš se zalijepiti. Woody je Einstein Filmografije. U svakodnevnim beznačajnostima otkriva značaj, viši nego ćeš ga ikada slutiti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:17   #268
Priznajem da zna snimiti film, no ne mogu podržati pedofila, koliko god genijalan bio kao redatelj.

Zapravo je najgore što svi sve znaju, a nitko ništa nije govorio. E to je odvratno. Bokte onaj Polanski siluje 13-godišnjakinu i dobije Oskara, umjesto zatvora. Gadi mi se licemjerje.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:49   #269
Realno gledano, zaslužio je oboje.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 21:55   #270
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ono što me najviše fascinira kod ovog genijalca je njegova nevjerovatna sposobnost improvizacije. Daj mu najbanalniji motiv i on će razviti priču za koju ćeš se zalijepiti. Woody je Einstein Filmografije. U svakodnevnim beznačajnostima otkriva značaj, viši nego ćeš ga ikada slutiti.
Baš tako. Savršeno opisuje banalnost svakidašnjice.
Ljudi se odluče za najjednostavnija rješenja, ne idealna.
Izruguje se i opisuje stvarnost istovremeno i to uz zrnce poante pozitivizma.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:44   #271
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Priznajem da zna snimiti film, no ne mogu podržati pedofila, koliko god genijalan bio kao redatelj.

Zapravo je najgore što svi sve znaju, a nitko ništa nije govorio. E to je odvratno. Bokte onaj Polanski siluje 13-godišnjakinu i dobije Oskara, umjesto zatvora. Gadi mi se licemjerje.
Nakon što se vodio sudski postupak i nakon svih mogućih istraživanja od strane različitih dječjih psihologa, od strane preko 10 različitih timova, nakon što je Woody išao na detektor laži i prošao(Mia nije išla). Nakon svega toga će libtardi i dalje tvrditi da je čovjek kriv, a ne da je Mia maloj isprala mozak. Nakon što su njena braća rekla da Woody nije kriv.

Pazi, tip koji u to vrijeme ima aferu se sjetio baš tada zlostavljati malu, baš u trenutku kada su sva svjetla uprta u njega. Uz to nikada slične optužbe protiv njega nisu bile dignute, za razliku od ostalih u Hollywoodu gdje je nakon jednoj slučaja odmah došlo do par njih. Baš kao što je u filmu the Hunt, čovjeku će uništiti reputaciju na temelju ničega.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 09:40   #272
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Nakon što se vodio sudski postupak i nakon svih mogućih istraživanja od strane različitih dječjih psihologa, od strane preko 10 različitih timova, nakon što je Woody išao na detektor laži i prošao(Mia nije išla). Nakon svega toga će libtardi i dalje tvrditi da je čovjek kriv, a ne da je Mia maloj isprala mozak. Nakon što su njena braća rekla da Woody nije kriv.

Pazi, tip koji u to vrijeme ima aferu se sjetio baš tada zlostavljati malu, baš u trenutku kada su sva svjetla uprta u njega. Uz to nikada slične optužbe protiv njega nisu bile dignute, za razliku od ostalih u Hollywoodu gdje je nakon jednoj slučaja odmah došlo do par njih. Baš kao što je u filmu the Hunt, čovjeku će uništiti reputaciju na temelju ničega.
Stvar jest delikatna, a ja Allena volim pa priznajem da sam sklona povjerovati onome što mu ide u prilog. No ako je dobra istraga pokazala da tu nema ničega, onda valjda nema.

Zapravo je najfascinantniji selebriti kokošinjac koji aktivno prati trendove i okreće se kako vjetar puše. Kad se šuti, oni šute, kad se slavi oni slave, kad se sudi, oni sude. Kad krene val, zvijezde su uvijek na pravoj strani - onoj gdje je moć.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:20   #273
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Nakon što se vodio sudski postupak i nakon svih mogućih istraživanja od strane različitih dječjih psihologa, od strane preko 10 različitih timova, nakon što je Woody išao na detektor laži i prošao(Mia nije išla). Nakon svega toga će libtardi i dalje tvrditi da je čovjek kriv, a ne da je Mia maloj isprala mozak. Nakon što su njena braća rekla da Woody nije kriv.

Pazi, tip koji u to vrijeme ima aferu se sjetio baš tada zlostavljati malu, baš u trenutku kada su sva svjetla uprta u njega. Uz to nikada slične optužbe protiv njega nisu bile dignute, za razliku od ostalih u Hollywoodu gdje je nakon jednoj slučaja odmah došlo do par njih. Baš kao što je u filmu the Hunt, čovjeku će uništiti reputaciju na temelju ničega.
Navea si hrpu poluistina u postu a koje se lako mogu googlat i provjerit
On nije proša policijski detektor nego ga je odbio, prošao je na privatnom koji je sam platia

Miu niko nije tražia detektor nije ga odbila jer nisu ispitivali o događajima nju nego Dylan, ona nije bila prisutna
Isto ko i za psihologe nije ih bilo hrpa i nitko nije negira zlostavljanje al su savjetovali protiv sudskog postupka zbog njenog psihičkog stanja
Ta danas odrasla žena nikad nije prominila priču

'Braća' ne negiraju nego od sve dice samo jedan, Moses, a on nije bia tamo di se navodno zlostavljanje odvilo pa ni ne može znati, u potkrovlju -za koje je Woody tvrdia da je tamo nije odvea ni nikad bia tamo bia a našli su i njegovu i njenu DNA..

I prije toga se već bizarno prema njoj ponaša šta je više izvora potvrdilo koncentrira se samo na nju u posjetama, guranje prsta u usta i tjeranje da mu siše prst spavanje s njom u krevetu u gaćama..
Nije ni Mia bez grijeha to da je davala upute dadiljama da ga nikad ne ostavljaju nasamo s dicom možda je tad bilo vrime da ih sve ukljujučujući sebe udalji od njega

Nakraju zavodia je sestru vlastite dice i s njom se oženia to nije i ne može bit normalna osoba! šokantno mi je da ljudi to brane doslovno se zapitan u kakvom svitu živim

Soon Yi je navodno imala 19(jer se njena dob kako je Mia doslovno skupila s ulice ni ne zna) a on 54 i nije jedina teen kojoj se upucava, Mariel Hemigway u svom memoaru tvrdi isto, nakon snimanja Manhattana i kako ju je to izbezumilo

Ovo s libtardima ni ne kužin jer zar nije i on tipični NY liberal
Pričaš o razumu i logičnim postupcima 'ne bi on to radia za vrime ovog' narcisoidnog egomanijaka koji se vodi svojim bolesnim porivima
Niko ne poriče da je genijalan u svom poslu al tvrdit da je on normalna osoba

Daj se zapitaj da sutra izađe video na kojem je on s nekom maloljetnicom il ditetom bi li se iko iznenadia?Bi li iko reka nee ma ne bi on nikad ko je ovo moga zamislit

Na izjednačavanje pohoda na komuniste sa davno potrebnom čistkom pedofila i seksualnih manijaka u Hollywoodu iz prijašnjih postova

A u biti nema smisla ni tipkat očito ljudi žele vidit samo šta žele ovo mi je def. zadnji post na ovu temu
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:00   #274
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
...
A u biti nema smisla ni tipkat očito ljudi žele vidit samo šta žele ovo mi je def. zadnji post na ovu temu
Stvar je u tome da donosimo zaključke na temelju googlanja i kojekakvih medijskih objava. Nebitno što tko od nas želi vidjeti, bitno je ono što vidi američko pravosuđe.

Može mi se predbaciti naklonost, ali činjenica jest da je jedino tijelo koje je kompetentno procijeniti što se stvarno desilo procijenilo da se nije dogodilo ništa kažnjivo. U tom slučaju sklonija sam prihvatiti stav suda nego medija.

Iritantna je zapravo najviše holivudska elita sa svojom show-podrškom. Ova se kobasica razvlači desetljećima. Razlog zbog kojih su nekad surađivali s takvima, a danas ne žele je isti - koristoljublje. Promijenila se klima. Suradnja koja je vodila do uspjeha sada može odvesti u drugom smjeru.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:43   #275
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Može mi se predbaciti naklonost, ali činjenica jest da je jedino tijelo koje je kompetentno procijeniti što se stvarno desilo procijenilo da se nije dogodilo ništa kažnjivo. U tom slučaju sklonija sam prihvatiti stav suda nego medija.
koje je to tijelo? optužnica za seksualno zlostavljanje nikad nije podignuta.

Allen je izgubio custody tužbu.

https://www.vanityfair.com/news/2014...abuse-10-facts
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:04   #276
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
koje je to tijelo? optužnica za seksualno zlostavljanje nikad nije podignuta.

Allen je izgubio custody tužbu.

https://www.vanityfair.com/news/2014...abuse-10-facts
Je, greška, postavlja se pitanje zašto. Bee je navela zbog žrtve i njezinog psihičkog stanja.
Ispada da je za njeno psihičko stanje bolje da se ostatak vremena žali po medijima i tako razvlači traumu desetljećima nego da se stvar, ako joj dokazi idu u prilog, riješila pravnim putem.

Na koncu, i zbog drugih potencijalnih žrtava.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:02   #277
Da, očito nije bilo dovoljno dokaza da nešto poduzme inače bi već odavno to napravila.

Nadalje, ja kužim da je Woody creep, meni je jednako ljigav potez sa Son Yi kao i svima ovdje, ali jedno je biti s mlađim ženama koje su ipak punoljetne, a drugo je zlostavljati djecu. Ti navodiš slučaja kako se nabacivao onoj Hemigway(uostalom, Mia je bila s Sinatrom koji je tada bio stariji od nje jednako kao Woody od Son Yi, pa nitko po njima nije srao), ali jel bilo kakvog slučaja da je njega netko optužio ta zlostavljanje djece? Razlika je nebo zemlja, a neki očito žele to spojiti. Najbolje da vjerujem svim tim medijskim naklapanjima oko toga što se desilo, neće ići.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:33   #278
Ne poznajem Woodya toliko dobro kao vi,ali ja da mogu posvojio bih Sofiju Vergaru i incest bi bio sveto pismo u kuci.
Za srecu pogledat Deliver Us from Evil 2006,nakon filma Allen ce se ciniti sasvim ok.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 03:48   #279
Quote:
Illana kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da donosimo zaključke na temelju googlanja i kojekakvih medijskih objava. Nebitno što tko od nas želi vidjeti, bitno je ono što vidi američko pravosuđe.

Može mi se predbaciti naklonost, ali činjenica jest da je jedino tijelo koje je kompetentno procijeniti što se stvarno desilo procijenilo da se nije dogodilo ništa kažnjivo. U tom slučaju sklonija sam prihvatiti stav suda nego medija.

Iritantna je zapravo najviše holivudska elita sa svojom show-podrškom. Ova se kobasica razvlači desetljećima. Razlog zbog kojih su nekad surađivali s takvima, a danas ne žele je isti - koristoljublje. Promijenila se klima. Suradnja koja je vodila do uspjeha sada može odvesti u drugom smjeru.
Stvar je u tome da je miss busy bee u pravu. Jedna osoba ovdje piše poluistine i onda netko sa strane bi to možda i povjerovao a sve što je miss busy bee napisala je istina. Previše je tu ljigavih stvari. Woody je ionako jedan razvikani redatelj kojeg vole zna se ko. Svaki film mu je na istu foru, i ja sam mislio da je odličan ali onda shvatiš da se radi o jednom razvikanom i solidnom redatelju koji je uz to i pedofil.

I ja kao miss busy bee ne shvaćam čemu nekakvo uplitanje liberala lol kad su svi koji su optuženi za pedofiliju i seksualno zlostavljanje liberali. Ne konzervativci već uglavnom liberali od Weinsterina do sad Woodija.

I ovak sam po sebi izgleda ljigavo. Kako bi ga tuko ajoj
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:59   #280
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Woody je ionako jedan razvikani redatelj kojeg vole zna se ko.
What?
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.