Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 17:30   #1
Što kupiti, Opel Corsa vs Ford Fiesta (2008-2009 godina)

Pozdrav ekipa.

Evo, malo sam se našao u dilemi, pa bih volio čuti vaša mišljenja gleda moje teške odluke

Dakle, planiram kupovinu jednog od ova 2 auta. Oba su oko 4000 eura, koliko vidim tu okolo, slični su motori, i većina ima oko 75-90 konjskih snaga.

Iskreno govoreći, Ford Fiesta mi je nekak ljepši, ali mi se Corsa čini komotnijim autom, iako se Fiesta čini ČVRŠĆA unutra. Tak da nisam siguran jesam li u pravu. Nisam još otišao probati niti jedan, jer kupovinu planiram provesti u djelo za nekih 40ak dana.

Ono što mene zanima jest KOJI JE BOLJI, ISPLATIVIJI, JEDNOSTAVNIJI ZA ODRŽAVANJE, KOJI IMA NIŽU POTROŠNJU (iako je ovo pitanje suludo s obzirom da potrošnja ovisi o hrpi faktora, ali opet pitam neku srednju vrijednost), koji bolje leži na cesti, i tako dalje?

Također, jesu li ta auta JAKA, tj. mogu li povući uz brdo ili se teli kao Fabia koju imam kao službeni u firmi (1.2) koja se teli u 3. brzini uz brdo pri brzini od 50-60km/h.

Većina ovih auta koja se nalaze tu u mojoj okolini na prodaju su prešla oko 150.000 km (+- 30.000 km) s tim da sam vidio neke Corse koje su na oko 90.000 km. Pa me zanima vaše mišljenje i po ovom pitanju...

Također, bio sam čak razmišljao i o Audi A3 koji je iste cijene, ali je auto stariji nekih 5 godina i prešao većinom oko 250.000km. Pa nekak ipak gledam da uzmem nešto mlađe. Također sam čak razmišljao i Renault-u Clio-u 2007 godina ili i mlađe od toga. Mnogi mi govore da bježim od Renault-a, ali opet oni koji imaju toga Clio-a mi govore da su oduševljeni s njim (doduše svi koji su to rekli kupili su praktički novo auto, tak da nisam pametan heh)..

Masa ljudi, naravno, u našem okruženju govori da uzmem Golf 4 za te novce ovo ono, ali nekak mi je muka od tih Golfova jer gdje god makneš na parking, od 10 auta barem 4 su golfovi, a ja imam neku čudnu naviku da imam ono što drugi nemaju A, ovih Fiesti stvarno nisam vidio puno okolo.

Pa, evo, molio bih Vas koji ste imali neki od ovih auta da mi udijelite Vaša iskustva i pomognete pri donošenju odluke.

Unaprijed se zahvaljujem.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:33   #2
Fiesta tog godista je dijelila dosta tehnologije sa Mazdom 2 koju sam tada nekad kupio. Ako je kao ta Mazda onda je miljama ispred corse. Moj glas za fiestu.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
bebzzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:36   #3
Što se traži? Benzinac ili dizel? Za prosječnu kilometražu benzinac sasvim dovoljan.

Btw, da sam na tvom mjestu gledao bih Fiestu, Mazdu 2 kao što kaže kolega iznad ili Clio.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 17:50   #4
Hvala puno za mišljenje kolege... Tako sam nekako i ja mislio, ali eto, nekak radije volim čuti iskustva onih koji su imali slično nego da krenem na svoju ruku...

U principu, moja vožnja nije neke velike kilometraže. 5 km do posla i toliko s posla, 120km u jednom smjeru do oca, ponekad do zg-a što je 500km od mene, 40ak km do mora i tako to, i to je sve manje više. Ali vožnja bi najčešće bila na posao, i ovih 120km u jednom, odnosno oko 250km u oba smjera do oca i toi toi... Tak da ono, zato i ne razmišljam o nekom većem autu, jer kroz idućih 4-5 godina mi nešto veće ne bi ni trebalo heh...

I da, Orlov77, mislim da (barem nekoć je tako bilo) da su benzinci brži i jači, i TIŠEG ZVUKA, ali tehnologija se promijenila, a novije od 2009 godine nisam nikada vozio, tak da kontam si da je možda ipak benzinac malo jači, ali ispravite me ako griješim.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:09   #5
Glas za fiestu.
dexm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:14   #6
Thank you
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:19   #7
ja bi za te novce gledao normalne aute,recimo imaš fokusa 2008 1,6 s nevelikom kilometražom

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fo...oglas-22968420

ima i dizela za te novce....nekako ti paše dizelska vožnja kad voziš škodu 1,2 u 3. 50 na sat i još misliš ubrzavat....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:25   #8
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ja bi za te novce gledao normalne aute,recimo imaš fokusa 2008 1,6 s nevelikom kilometražom

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fo...oglas-22968420

ima i dizela za te novce....nekako ti paše dizelska vožnja kad voziš škodu 1,2 u 3. 50 na sat i još misliš ubrzavat....
Interesantno razmišljanje... Hmmmm, možda ta škoda MORA ići u 3. brzini 50km/h jer u drugoj NE IDE (govorim o vožnju uz brdo), jer auto ne vuče. Ja volim brzu vožnju, zato i želim jače auto, u svakom slučaju... No, situacija je takva da je taj auto SLUŽBENI.

No nije to toliko ni bitno koliko mi je bitno da auto služi svrsi, ne guta previše goriva i da se baš ne kvari. U konačnici, to je ono što svi mi tražimo heh...

I da, vidio sam i nekih fokusa koji su mi također extra, 2009. primjerice je zmaj, ali nisam siguran da ga mogu naći u vrijednosti od 4000 eura, jer primjerice ovaj koji ste stavili tu s njuškala mi nije baš tako fin s vana, koliko onaj iz 2009, jer prednji farovi se razlikuju dosta, i nekak je taj iz 2009. ROBUSNIJI. Ali definitivno mi je i taj auto lijepi...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:32   #9
Kakav je to auto koji ne moze ici 50 u drugoj.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:35   #10
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Kakav je to auto koji ne moze ici 50 u drugoj.
ma ide on, ali jedva

I onda ga na oko 60-65 km/h ubaciš u četvrtu, i brzina pada, jer ne može vući, čak i kad ga u 3. nekak naguraš na 70-75. Jeb ga.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:38   #11
naguraj ti tu škodu u 3 na 120 pa ćeš vidjet da auto ide ,kakva crna četvrta za 70-75

evo ti jedna dobra fijestica

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fi...oglas-24392122

inaće ak misliš da češ se naganjat s autima od 80ks benzinskih to možeš zaboravit

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fi...oglas-21892588
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:40   #12
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
naguraj ti tu škodu u 3 na 120 pa ćeš vidjet da auto ide ,kakva crna četvrta za 70-75

evo ti jedna dobra fijestica

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fi...oglas-24392122

inaće ak misliš da češ se naganjat s autima od 80ks benzinskih to možeš zaboravit

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-fi...oglas-21892588
Ma ni ceste baš ne dozvoljavaju nekakvo naganjanje na žalost hehe, a ni prometni znakovi. Ali eto, opet ga ponekad volim malo stisnuti, ili brzo "preletjeti" auto Hvala puno, škicnem link sad.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:20   #14
Glas za Fiestu. Ja sam imao jednu (benzin) cca 6-7 mjeseci i bio zadovoljan.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:16   #15
Hvala ti puno za prijedloge Mahun, razmislit ću i o tome.

Ovaj Kia Creed je zbilja prekrasan auto omfg. <3 I love it.


Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Glas za Fiestu. Ja sam imao jednu (benzin) cca 6-7 mjeseci i bio zadovoljan.
Hvala ti puno Painkiller... I usput pitanje, zašto si ju IMAO? Znači, riješio si je se. Smijem pitati zašto?
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:34   #16
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno Painkiller... I usput pitanje, zašto si ju IMAO? Znači, riješio si je se. Smijem pitati zašto?
Neki Nizozemac ogulio mi desnu stranu na parkingu. Kad sam dobio lovu od osiguranja i ono sto mi je moj limar/lakirer nudio za auto isplatilo se prodati ju.

Cini mi se da sam se vozio tih 6-7 mj. i ostalo mi cca 900 eura
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:07   #17
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Neki Nizozemac ogulio mi desnu stranu na parkingu. Kad sam dobio lovu od osiguranja i ono sto mi je moj limar/lakirer nudio za auto isplatilo se prodati ju.

Cini mi se da sam se vozio tih 6-7 mj. i ostalo mi cca 900 eura
Bože sačuvaj, toga mene i bude najviše strah jeb te. Kupiš auto, i onda ti neka panjina odere auto. Uništi ga na neki način, da ne pričam o KRAĐI u najgorem slučaju omfg, a ti imaš kredit za otplaćivati ahaha. Užas...

I kažeš, generalno si bio zadovoljan autom? Daj mi reci, jel ti vukao kako ili je onak kilav auto? Koliko ti je trošio? Nije ti se kvario i tak to? Jel isto bio 2008 ili 2009. godina ili?

Ma meni je taj auto prekrasan ajme meni. Kad sam ga prvi puta vidio prije nekih 6 godina, to je bila ljubav na prvi pogled ahahahaha Jednostavno sam ga želio imati pod svaku cijenu. Vozio sam sve i svašta, ali eto, kad sad već budem raspolagao s novcima u tome iznosu, nekak sam si kontao nešto o kupovini toga autića. Najviše me brine što stalno svi naši govore: "ma uzmi GOLF, uzmi Audi, ili Mercedes, ili BMW, kakav ford jebeš forda i opela i ovo i ono", onak kao da su jedino ta švapska auta zapravo auti, a ovo ostalo su taćke i to je to... Onak, malo mi je to bezveze. A znam masu ljudi koji imaju renaulta, ili peugeota, ili forda koji nikad nisu imali niti jedne zamjerke na autu, ali eto... Opet, s obzirom da se odlučujem na kupovinu takvog nečega, volim čuti mišljenja onih koji su se već služili takvim nečim...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:18   #18
Uzmeš sto želiš i boli te dupe.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 02:23   #19
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Uzmeš sto želiš i boli te dupe.
I tu ima istine.

Ali eto, iskreno, i ne igra mi neku bitnu ulogu što vozim, ZA SADA. Ali kad jednom budem mogao izdvojiti 10.000 eura na auto, onda će mi biti bitno Ali definitivno mi je Fiesta onak extra. I, imam feeling da će to biti to, ali eto, opet se volim upoznati s proizvodom koji kupujem, a iskustva drugih su također bitna.

Ali da, kao što kažeš, najvjerojatnije bude baš ono što želim ahaha
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:15   #20
Koju ti to liniju Fieste gledaš? Ako je to ova:
https://hips.hearstapps.com/amv-prod...s-original.jpg

ne znam kak ćeš ju kupit za 4000 eura.

Onu stariju da.
SilverMoon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.