Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2018., 14:02   #1
zatvor ili samoubojstvo

Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
Nina23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 14:42   #2
Quote:
Nina23 kaže: Pogledaj post
Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
Samoubojstvo je neobratljiv čin (nema povratka), pa je zatvor, rekla bih, ipak manje zlo.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 18:55   #3
Tko ide u zatvor, zbog čega?

Bio u zatvoru 2 godine, teško je, ali prođe, kao i sve.

Sad sam se "opametio". Radim u struci, završavam faks, rješavam repove koji su se kroz desetljeće nakupljali. Nije idealno, al idu stvari nabolje. A ne bi, da sam se ubio.
Bogz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 20:00   #4
Zbilja razmisljas u toj situaciji sta ce familija rec?

Ako je vec doslo do sranja, onda nemoj bit kukavica nego izdrzi svoju kaznu i odi u zatvor.

A nakon tog se opameti i dovedi se u red.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 20:19   #5
Ajde polako. Imaš 23 godine i žensko si? Narkotici ili što?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 23:01   #6
Quote:
Nina23 kaže: Pogledaj post
Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
Daj, 2 godine prolete za tren, a vidiš da u zadnje vrijeme zatvorenici nemaju društvenu stigmu, naprotiv, često su celebrities.
Okani se samoubojstva, familija će dramiti neko vrijeme, ali onda će sve prihvatiti kako je.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 23:05   #7
Quote:
Nina23 kaže: Pogledaj post
Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
2 godine je nista. u biti taman da se stignes skockati i vidis da ti je potrebna promjena.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 10:04   #8
Quote:
Nina23 kaže: Pogledaj post
Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
Dvije godine je strašno dugo kad si u nekim mučnim uvjetima, ali je ništa prema čitavom životu. Život ti je inače mučan, ili ti je mio?
Sjećam se da je i meni vojni rok teško padao u početku, ali sam postupno shvaćao da postoje i interesantne situacije.
Probaj guljenje kazne shvatiti kao jedno novo iskustvo, probaj se prilagoditi, naći neke zanimacije koje će ti okupirati misli, otkrij kakav zgodan zanat (to je tamo čak poželjno, moj bratić je postao majstor u drvorezbarenju ). Usavršavaj svoje komunikacijske vještine, stekni neobične prijatelje (i u zatvorima su ljudska bića, uključujući i one koji tamo samo rade), nova saznanja, bildaj, tetoviraj se
Pretpostavljam da imaš i mogućnost za skraćenje kazne zbog dobrog ponašanja.

Kad završi, vrati se na ovu temu da nam ispričaš svoja iskustva i doživljaje, i kako se to odrazilo na tvoja razmišljanja


Inače, svi više-manje već živimo u nekim zatvorima.
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 19:39   #9
Zatvor kod nas uopce nije tako strasan kako ti ga predstavljaju na televiziji, u biti je samo dosadno i to je sve. Ako nisi u stanju odradit i strpit se 2 godine bez pomisljanja na samoubojstvo onda nemam komentara. To je stvarno kratko vrijeme kad objektivno pogledas da vrijeme leti. Kao i za sve sto je tesko samo ce ti prvih par tjedana prolazit ekstremno sporo i cinit se kao pakao bez kraja ali s vremenom dani krenu letit i jako brzo ce to proc bas kao i periodi zivota.
regdor toille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 01:00   #10
.. a medjugorje?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 02:11   #11
Moze li se platit da ne ides u zatvor?
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 08:34   #12
Quote:
Lisa T. kaže: Pogledaj post
Moze li se platit da ne ides u zatvor?
Žali Bože novca. Tamo će imati besplatnu hranu, free wi-fi, teretanu, knjžnicu. Možda će i izrađivati neke male manufakturne predmetiće. Mogla bi i uštedjeti nešto u te 2 godine.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 10:41   #13
Po ovdje opisanom, dodje mi zao sto u zivotu nisam zavrsila u zatvoru. Zvuci gotovo kao odlazak na Tibet u potrazi za smislom i svrhom zivljenja. I to jos na teret drzave. Milina. Al mi je malo jasnije zasto tolike "uvazene" licnosti odlaze u zatvor - iz njega redom izlaze mudrije, produhovljenije, nacitanije, s razvijenim novim kreativnim dostignucima.

Zatvor ili samoubojstvo? Sto ti je to stvarno jedino palo na pamet da "obitelj manje pati". Pa nije pitanje hoces sladoled od cokolade ili vanilije. 2 godine? Ocito nisi zajebala drzavu za milijarde, jer da jesi bila bi nacionalna heroina. Sta je da je, odguli, a obitelj ce se vec nekako snaci s tim osjecajima velikog srama.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 07:09   #14
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Po ovdje opisanom, dodje mi zao sto u zivotu nisam zavrsila u zatvoru. Zvuci gotovo kao odlazak na Tibet u potrazi za smislom i svrhom zivljenja. I to jos na teret drzave. Milina. Al mi je malo jasnije zasto tolike "uvazene" licnosti odlaze u zatvor - iz njega redom izlaze mudrije, produhovljenije, nacitanije, s razvijenim novim kreativnim dostignucima.

Zatvor ili samoubojstvo? Sto ti je to stvarno jedino palo na pamet da "obitelj manje pati". Pa nije pitanje hoces sladoled od cokolade ili vanilije. 2 godine? Ocito nisi zajebala drzavu za milijarde, jer da jesi bila bi nacionalna heroina. Sta je da je, odguli, a obitelj ce se vec nekako snaci s tim osjecajima velikog srama.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Znas ti sta su slovima dvije godine zatvora.Moras nesto jebacki gadno napraviti da toliko dugo zaglavis unutra.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 11:41   #15
Nije plaćala TV-pretplatu? Pregazila je nekog gliserom? Utajila
20mil.kn poreza? Rukovala se po lički?
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 13:16   #16
Quote:
Earnest kaže: Pogledaj post
Pregazila je nekog gliserom? Utajila
20mil.kn poreza? Rukovala se po lički?
a to sigurno nije, jer je to rezervirano za uvažene građane sa sinkopama i ostalim tegobama koje "liječe" u susjednim državama...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 16:08   #17
Meni bi pasalo dvije godine mira.
Jos ako ima fizicke sljake, bilo bi to dvije godine raja i meditacije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 17:40   #18


Čini se da ima prste ovdje..
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 01:26   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Meni bi pasalo dvije godine mira.
Jos ako ima fizicke sljake, bilo bi to dvije godine raja i meditacije.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Nema ti tu dve godine mira,tko zna s kim ces u celiju,mozes zavrsiti sa super ekipom,a mozes i sa seronjama koje te iritiraju.Sad si zamisli situaciju gdje nigdje nemozes pobjeci od nekoga tko te iritira i to dvije godine.

Radni program ti imaju samo jaci zatvori.

U Rementincu recimo nemas radni program,a tamo vecinom zavrsi ekipa do dvije godine.Kad vidis da netko na dlanu ima tetovazu koja izgleda kao broj 5 sa kocke to ti ta tetovaza znaci i doslovno-4 zida i ti u sredini.

Telkica-setnja-kantina-soba.Telkica ti je do 22h,a ako ste dobri,tj sa vasom celijom nema problema moze i do 23h,blagdanima i pogotovo na novu godinu i duze,ali rijetko.

Pa ti vidi dal ti se djeli 20-tak m2 sa jos 5-8 ljudi
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 04:13   #20
Quote:
Nina23 kaže: Pogledaj post
Šta je bolje ići u zatvor dvije godine ili samoubojstvo šta će lakše ponijeti falmiji kad je netko u zatvoru ili samoubojstvo
Najlakše ti se dogovoriti sa sudcem i otc na forenziku na 6 mjeseci..
Ovisi o tom sta si napravila/o.

Poslano sa mog Commodore 64
Subabuse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.