Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2021., 23:30   #1
Megane 2 1.6 16 v trza hladan

Naveden auto kad ga upalim u mjestu ima jako niske obrtaje i ne revnomjerno radi nakon minutu to se donekle smiri do 4 brzine sve ok kad ubacim u 5 drhti jedno 100 metara i poslje toga radi normalno. Prosle godine radio veliki servis nove svječice provjerena varijabilna remenica. Ljetos je u leru trzao jako zamjenio sam mu dizne sve je bilo ok bio na moru i sada su pocele ova trzanja..mislio sam lose gorivo ,sipam na tifonu otisao na inu i opet isto. Spajan na dojagnostiku ne biljezi nikakav kvar... da su kablovi ,svijecice ,dizne,lamda valjda bi palio check engine .. dali je moguce da to sve radi varijabilna remenica( al auto pali iz prve ) ili jel moguce da posto se auto cuje jace oko srednjeg lonca da on zeza? Majstor ga je kuckao i kaze da bi se trebalo zamjeniti...sad jel netko zna majstora da ima dijagnostiku bas za renault i da mi neocitava uokolo kao delphi nego nesta sto je preciznije. Kazu da renault kvalitetno nemos ocitat bas sa svakom dojagnoatikom ako je istina.. Istočna slavonija Osijek,đakovo...ako tko zna nek javi
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 05:49   #2
Bobine? Nije li to na tim motorima prva stvar koja ode? Odnosno izolacija počne probijati, ako se ne varam. Javit će se već netko od kolega koji imaju 1.6 16v Renault.
Ali ako nisi do sada mijenjao, a sve si nadrobio osim njih...
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 09:43   #3
I meni prvo padnu na pamet bobine čim netko spomene trzanje i te 1.6 i 2.0 benzinjare ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 10:04   #4
ja bi rekao injector ako ti kad se zgrije radi normlano. Iako nije isključena bobina.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 10:21   #5
Bobine, a i pregledaj gumice na usisu, da li sve to dihta kak se spada.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 11:21   #6
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
ja bi rekao injector ako ti kad se zgrije radi normlano. Iako nije isključena bobina.
Injektore sam mjenjao u 7 mj ove godine pa nije valjda da opet oni zezaju...,kablovi bobine sve prekontolirano a da nevalja bobina jer nebi javljalo gresku loseg paljenja u cilindru? Bio kod majstora trije 5 dana spajao ga na dijagnostiku kaze nista ne izbacuje,zato ibpitam jel netko zna majstora koji ima onaj can clip ili kak se zove sto je bas dijagnostika za renault u slavoniji.
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 11:21   #7
Quote:
betar kaže: Pogledaj post
Injektore sam mjenjao u 7 mj ove godine pa nije valjda da opet oni zezaju...,kablovi bobine sve prekontolirano a da nevalja bobina jer nebi javljalo gresku loseg paljenja u cilindru? Bio kod majstora trije 5 dana spajao ga na dijagnostiku kaze nista ne izbacuje,zato ibpitam jel netko zna majstora koji ima onaj can clip ili kak se zove sto je bas dijagnostika za renault u slavoniji.
i gumice usisa promjenjene u 9 mj prosle godine pri velikom servisu
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 11:24   #8
Dali mi stvarno ostaje samo fornix?
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 11:24   #9
https://www.renault-klub.hr/forum/ tu pitaj
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 12:43   #10
kod koga si bio u đakovu?
sokak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 13:03   #11
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Tnx
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 16:15   #12
Quote:
betar kaže: Pogledaj post
Injektore sam mjenjao u 7 mj ove godine pa nije valjda da opet oni zezaju...,kablovi bobine sve prekontolirano a da nevalja bobina jer nebi javljalo gresku loseg paljenja u cilindru? Bio kod majstora trije 5 dana spajao ga na dijagnostiku kaze nista ne izbacuje,zato ibpitam jel netko zna majstora koji ima onaj can clip ili kak se zove sto je bas dijagnostika za renault u slavoniji.
Astra H 1.6 85kw, trzala pod bilo kakvim većim gasom ili opterećenjem, problem rijesen zamjenom bobine, a gresku nije nikad prijavljivao, Bog zna koliko bi se jos mjeseci vozio prije nego bi ECU nesto pohvatao
VVTi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 18:58   #13
Ja imam uvijek u gepeku Beru bobinu.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 23:27   #14
Quote:
VVTi kaže: Pogledaj post
Astra H 1.6 85kw, trzala pod bilo kakvim većim gasom ili opterećenjem, problem rijesen zamjenom bobine, a gresku nije nikad prijavljivao, Bog zna koliko bi se jos mjeseci vozio prije nego bi ECU nesto pohvatao
Provjerim i bobine al moj trzne par puta dok je hladan jjutro ostalo ide super,kad se vracam s posla auto ide posve normalno
betar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 23:41   #15
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Bobine? Nije li to na tim motorima prva stvar koja ode? Odnosno izolacija počne probijati, ako se ne varam. Javit će se već netko od kolega koji imaju 1.6 16v Renault.
Ali ako nisi do sada mijenjao, a sve si nadrobio osim njih...
Kaže mi jedan meštar, da treba redovito minjat svicice i da neće biti sa bobinama problema dugo vrimena, velik je to napon i ako svicica ne valja, negdi to mora probit.

Ako smatra da je do bobina evo neka ih naruči sa ove stranice i to sve 4 neka promini i obavezatno 4 nove svičice neka isto stavi i miran je do otpada.
Junius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 23:53   #16
Quote:
betar kaže: Pogledaj post
Naveden auto kad ga upalim u mjestu ima jako niske obrtaje i ne revnomjerno radi nakon minutu to se donekle smiri do 4 brzine sve ok kad ubacim u 5 drhti jedno 100 metara i poslje toga radi normalno.
Imao i ima identične iste simptome...čišćenjem leptira gasa i ponovnim štelanjem na kompu simptomi su ih smanjili za nekih 80% ,ali nikad nestali kroz...vjerovatno bi trebalo prominit motrić lera gasa...taj ti komad ovako izgleda, treba ga dobro očistit i prominit motorić sa senzorom koji klapnu otvara/zatvara)
Junius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 00:46   #17
Quote:
betar kaže: Pogledaj post
Injektore sam mjenjao u 7 mj ove godine pa nije valjda da opet oni zezaju...,kablovi bobine sve prekontolirano a da nevalja bobina jer nebi javljalo gresku loseg paljenja u cilindru? Bio kod majstora trije 5 dana spajao ga na dijagnostiku kaze nista ne izbacuje,zato ibpitam jel netko zna majstora koji ima onaj can clip ili kak se zove sto je bas dijagnostika za renault u slavoniji.
Pa jel si imao iste simptome prije zamijene injectora? Kaj to znači menjal si? Si metnul nove ili rabljene? Očišćene i ispitane?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 08:09   #18
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ja imam uvijek u gepeku Beru bobinu.
Ha ha ha,

ja sam mislio da sam jedino ja pacijent...

vozam jednu kod rezervne gume...

Quote:
Junius kaže: Pogledaj post
Kaže mi jedan meštar, da treba redovito minjat svicice i da neće biti sa bobinama problema dugo vrimena, velik je to napon i ako svicica ne valja, negdi to mora probit.

Majstor ti nije baš neki stručnjak... Ne probija napon jer "negdje ne valja", nego se radi termičkog naprezanja i loših izolacionih materijala stvaraju mikro pukotine, gdje počne preskakati iskra...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 09:00   #19
a kaj su ti povedali na renol forumu?
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2021., 10:38   #20
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
a kaj su ti povedali na renol forumu?
Za sada nista ,jedan mi je napisao da odvezem auto u ovlašteni servis ,al nekako za auto star 13 g i sa 200 000 km mi nije bas za voziti tamo ,al na kraju cu izgleda morat... neda se ljudima popravljat aute... zamjeniti diskove ,pakne,ulje filtere to hoce svi moze odmah sutra al kad treba zasuć rukave i gurnit glavu pod motor odmah ide cuj jao sad idem na neki put pa poslje jmam guzvu i onda kad ga nakon 2-3 tjedna dovezes onda bude sat vremena kod njega i kao nesta je popravio uzme samo za ruke 200 kn jel se namucio i na kraju isto.
betar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.