Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 18:05   #281
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Da, na tako nesto sam aludirao... Da se razumijemo RS6 je super auto, brutalno brz, ali tu brzu voznju mozemo opisati kao da imas jako brzi bakin kredenc sa pogonom na sve kotace, dok sa Imprezom STi, Lancerom EVO, Lotusom Elise/Exige i slicnima, kao da imas skalpel u rukama... A bome i u STi i EVO stane petero ljudi i imas sasvim solidan bunker (kod mene na EVO IX - 400 litara)...
E hvala na pojašnjenju, stvarno nisam nikada tako nešto vozio da bi znao procijeniti osjećaj vožnje. Mislim, veličina i masa upućuju na takav dojam vožnje ali nekako sam pretpostavljao (a svi znamo da je pretpostavka majka svih ... ) da zbog tog famoznog quatra i eventulno ultra sportski podešenog ovjesa je ipak bolji osjećaj nego u ostalim tenkovima od 2+ tone i 5+m dužine.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:15   #282
Moj "susret" sa RS6 je već opisivan ovdje .... ukratko 2000 i neka, landštrase u Švabiji. Dok su bili zavoji, kroz šumu Imprezom sam bio ispred njega ... no onda je nažalost došao jedan poprilično ravan komad sa poljima okolo, vidljivost valjda 50 km ... koliko se sjećam RS6 iz tih godina je 420/450 ks .... pa mislim da možeš zamislit kako je to izgledalo na ravnom.

I dobro grmi twin turbo V8 ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:33   #283
Ma RS6 je super brz auto, sa remapom i po potrebi malo vecim turbopunjacima idu na 700-800-900-1000+ KS, ali ne moze se protiv fizike, veliki su i teski su... S time da svi ili bar vecina Audija ima problema sa understeerom (podupravljanjem), bez obzira na 4X4, odnosno AWD pogon... A na nekoj stazi poput Grobnika RS6 nakon par krugova ima problema s kocenjem i pregrijavanjem istih, makar imao keramicke kocnice...

Od negdje 2008. godine neki modeli Audija u doplati nude straznji Audi sport diferencijal, koji radi kao torque vectoring... To su Lancer EVO i Nissan GTR imali jos ranih 90-tih... Ali i uz to i dalje naprijed imaju otvoreni diferencijal...

Znaci idu brzo bez obzira na vremenske uvjete, mozda cete na nekim rutama stici i prije nego da vozite neki drugi auto koji pruza vise gusta, izaci cete iz auta sasvim ozbiljni, odmoreni i ohladjeni, u kaficu naruciti vodu i kavu i dalje ici svojim poslom, dok cete u nekome koji pruza gust iz auta izaci umorni, znojni, ali sa osmijehom od uha do uha, u kaficu cete naruciti neko alkoholno pice da se malo smirite i razmisljati da li ste onaj zavoj dobro prosli, da li ste dobro spojili par s zavoja i da je na par mjesta moglo i malo brze...

Dakle bez dileme jako brzi auti, ali za neki cisti uzitak u voznji ja osobno bi nesto drugo... Recimo Audi A6 3.0 TDI Quattro za brzi prijevoz od tocke a do tocke b i za ostatak razlike u lovi izmedju 3.0 TDI i RS6 neku drugu jurilicu/oldtimer/motor za gustanje...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:40   #284
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ma RS6 je super brz auto, sa remapom i po potrebi malo vecim turbopunjacima idu na 700-800-900-1000+ KS, ali ne moze se protiv fizike, veliki su i teski su... S time da svi ili bar vecina Audija ima problema sa understeerom (podupravljanjem), bez obzira na 4X4, odnosno AWD pogon...

Od negdje 2008. godine neki modeli Audija u doplati nude straznji Audi sport diferencijal, koji radi kao torque vectoring... To su Lancer EVO i Nissan GTR imali jos ranih 90-tih... Ali i uz to i dalje naprijed imaju otvoreni diferencijal...

Znaci idu brzo bez obzira na vremenske uvjete, mozda cete na nekim rutama stici i prije nego da vozite neki drugi auto koji pruza vise gusta, izaci cete iz auta sasvim ozbiljni, odmoreni i ohladjeni, u kaficu naruciti vodu i kavu i dalje ici svojim poslom, dok cete u nekome koji pruza gust iz auta izaci umorni, znojni, ali sa osmijehom od uha do uha, u kaficu cete naruciti neko alkoholno pice da se malo smirite i razmisljati da li ste onaj zavoj dobro prosli, da li ste dobro spojili par s zavoja i da je na par mjesta moglo i malo brze...

Dakle bez dileme jako brzi auti, ali za neki cisti uzitak u voznji ja osobno bi nesto drugo... Recimo Audi A6 3.0 TDI Quattro za brzi prijevoz od tocke a do tocke b i za ostatak razlike u lovi izmedju 3.0 TDI i RS6 neku drugu jurilicu/oldtimer/motor za gustanje...
Poprilicno dobro napisano , ja sam iza a8 4.2q presao na a6 3.0tdi q pa opet a6 3.0tdi q , prije par mjeseci sam uzeo novi a6 2.0tdi FWD ....

Za 3.0tdi si u pravu i nista bolje ne triba ali dizeli pomalo idu u povijest jer ce ih lagano poceti zabranjivati u vecim gradovima a do 2030g ce skoro skroz nestati..

Ja sam mislio ici na rs6 ali sam se nasao u s6, dosta je jeftiniji a meni ne triba jace jer mi je 3.0d bio odlican....

Iza ng vracam svoj 2.0 u audi staro za novo i uzimam s6 pa cemo ga onda testirati...

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:07   #285
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Eto curice, vratio se jucer, po ovoj nevidjenoj, nikad vidjenoj guzvi, smaku svijeta, smjeni gostiju za koju je velika seoba naroda lipov kurac, kroz epske kolone od 20+ km (jel dosta novinarskih prosera?) I mogu reci ovako - u 17:15 kresnuo ljutu pilu nakon cjelodnevnog kupanja u Rovanjskoj i u 19:23 uparkirah u garazu u Zg.

Guzva? Koja guzva (p.s. netko opako laze o brojevima vozila, subota popodne i AC u oba smjera PRAZNA)?
ja sam po magistrali isao tu subotu i isto nije bilo gužve, od rijeke nesto prije 7h, u 9:50 bio u rovanjskoj...
a ono što sam pitao za zd-st... krenuo iz zd u 5:15 (pon), u vrpolju na AC u 6:45 i u centar st stigao oko 7:40, isto bez gužve
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 15:05   #286
Evo, bliži se srijeda, pa da i ja zakurim po D1 do Nina. A krećem čim se dok vrati iz noćne. Bar bude malo mira u autu, Štrumfeta bude zaspala u sjedalici garant, žena bi mogla isto tak..... Di ćeš bolje 😂

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:18   #287
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Evo, bliži se srijeda, pa da i ja zakurim po D1 do Nina. A krećem čim se dok vrati iz noćne. Bar bude malo mira u autu, Štrumfeta bude zaspala u sjedalici garant, žena bi mogla isto tak..... Di ćeš bolje 😂

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
zena? A gdje je doktorica nestala?

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 09:52   #288
Iskreno, nemam pojma.... Doma je, valjda. Ima auto, vozačku..... Ja sam na poslu, imam papirologije prek pol stola za riješiti, tak da u miru idem na godišnji bez opasnosti da mi pol toga zgube.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 10:26   #289
Evo da se javim, isao sam ipak autoputem, guzve nije bilo nigdje osim malo poslije Zg, ali nije bilo stajanja, niti nesto sporije voznje, samo veca guzva..
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:10   #290
Demerje

fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:21   #291
Krenuo sam bio neki dan starom ka-ri pa se nasla jos dva auta, poceli se ganjat, malo falilo da su gume skripale po zavojima, 150 ks i tvrd ovjes, kad su lokalci dosli na svoje ciljeve rekao ja sebi ajde na autoput dok ne zavrsim u grabi, manje goriva cu potrosit i manje cu gume i auto poderat. Ne isplati mi se na staru ako nema kolone
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:55   #292
da, stvarno su ogromne gužve ovih dana
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:05   #293
Strijelica navigacije ovaj puta je pokazala pravi smjer
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 13.08.2017. at 13:16.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:09   #294
Frenchkey, voajerčino!


__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:20   #295
A mogao je uzeti i pravi fotić, a ne snimati sa nekim traljavim mobitelom
Veća rezolucija (iako ona nije toliko nužna) i nekakav komadićak stakla koji su izrezali znalci.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:24   #296
Kako sam već spominjao 1.8. sam išao A1 Lučko-Posedarje.

U petak (11.8.) se vraćao kući i opet je Zg bila usputna stanica. Krenulo u 9:15 a u Zg trebali biti tek oko 15h i reko idemo D1 pa ćemo negdje stati i uživati.

Otišao na AC Posedarje- Gornja Ploča samo da prođem Sveti Rok AC-om. Požalio sam, to su takvi kreteni uglavnom CZ i PL, katastrofa! U tunelu SV Rok smo zbog takvih idiota skoro izginuli jer su odlučili kočit na 30km/h bez razloga. Naravno jedan kreten bez svjetla vozio i nas petero mu sviramo i blicamo i tek je onda skužio.

Sišao na naplatnima Gornja Ploča, sišao bi i da sam htio ići dalje AC jer je to bilo silovanje mozga. Na naplatnima gužvaaa. Hvala Bogu only ENC bio otvoren pa sam ga se dokopao, ne moram pričat da su malo malo gore spomenuti idioti virili van svoje trake i htjeli na enc jer je prazan pa sam ih skoro pokupio.

D1 odradio kako treba, između sela prosječno 100km/h, u selima po PS-u.
Kod Plitvičkih gužva malo bila i dalje super.

Tako da nije bilo loše. Još smo stajali, pojeli i popili.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:27   #297
Techno, nemoj biti freak, mi gledamo onog psića u travi, a ti pričaš o asfaltu
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:51   #298
Nagledao sam se psića, kruži ta slika 2-3 dana po fejsu
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:00   #299
Aha, nisam do sada vidio.
Izgleda da ja jedini zaostajem Ako ima još koja takva voajerska slobodno stavite
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 22:42   #300
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Aha, nisam do sada vidio.
Izgleda da ja jedini zaostajem Ako ima još koja takva voajerska slobodno stavite
vidiš i po ogradi da to nije kod nas. vjerojatno je Češka u pitanju.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.