Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:28   #1181
LONDON će u srijedu najaviti plan koji bi trebao omogućiti pojavu prvih automobila bez vozača na britanskim cestama do 2021., objavilo je u nedjelju ministarstvo financija.

Britanski ministar financija Philip Hammond trebao bi na predstavljanju proračuna najaviti i promjene u propisima koji bi automobilskoj industriji bez vozača, u koju bi trebalo uložiti 28 milijardi funti do 2035. godine, omogućilo puštanje u promet tih novih vozila.

je li ubrzo dolazi i nova era samovozećih auta?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:14   #1182
Cijene Tesla Semi kamiona su 140k(?) USD, te 180k USD za "500 milja" verziju, što Teslu Semi truck čini DALEKO isplatljivijom investicijom nego u starinski dizel kamion koji stoji oko 120k USD, što je jasno poslalo mnoge fanatične protivnike EVa na aparate...
Walmart i još neki su već počeli naručivati...
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:36   #1183
Elonu Musku ponestaje casha za proizvodnju Modela 3, pa mora izjavama skretwti pozornost na druge stvari...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:00   #1184
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Cijene Tesla Semi kamiona su 140k(?) USD, te 180k USD za "500 milja" verziju, što Teslu Semi truck čini DALEKO isplatljivijom investicijom nego u starinski dizel kamion koji stoji oko 120k USD, što je jasno poslalo mnoge fanatične protivnike EVa na aparate...
Walmart i još neki su već počeli naručivati...
Veliki dio tegljača u USA ide na plin. Dok je god baterija živa, do tada je cijeli EV svemir na aparatima.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:18   #1185
oće biti putnika u vozilima bez vozača?
zamisli takav auto prazan prelazi granicu:
- imate li što za prijaviti?
-...
- molim vas zaustavite se sa strane i otvorite gepek.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:55   #1186
Volkwagen traži ukidanje poticaja na dizelska vozila i zabranu starijih dizelaša u gradovima http://www.handelsblatt.com/my/unter...xogdiPY5U3-ap2

Ispričavam se, nisam našao link na engleskom. Ukratko, u manje od dvije godine su promijenili cijelu strategiju prema dizelu. A ljudi kažu da je promjena spora. Svaka čast.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 09:14   #1187
ne zato jer je to njihova ideja ili zato jer im to paše već zato jer su gradovi u njemačkoj naglo i u većem broju počeli stvarati "prstenove".
ukratko: u užem centru smiju samo pješaci i biciklisti i javni gradski prijevoz.
u širem centru prolazi samo struja (bicikli, mopedi, auti)
prvi do njih će biti motorna vozila na benzin, a tek onda dolaze vozila na dizel koja se ne smiju kretati u prstenu za benzince. s time da kamioni negdje ne mogu niti u taj "dizelski" prsten.
ne znam jesu li njemci prvi to uveli, ali gradonačelnici su počeli "čistiti" gradove i čuvati stanovnike od smrada i što će sad jedan vw ili bilo tko drugi nego okrenuti se kako vjetar puše i reći doviđenja dizlo.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:16   #1188
ze electric vehicle humiliation WILL BE UNBEARABLE
I understand is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:47   #1189
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ne zato jer je to njihova ideja ili zato jer im to paše već zato jer su gradovi u njemačkoj naglo i u većem broju počeli stvarati "prstenove".
ukratko: u užem centru smiju samo pješaci i biciklisti i javni gradski prijevoz.
u širem centru prolazi samo struja (bicikli, mopedi, auti)
prvi do njih će biti motorna vozila na benzin, a tek onda dolaze vozila na dizel koja se ne smiju kretati u prstenu za benzince. s time da kamioni negdje ne mogu niti u taj "dizelski" prsten.
ne znam jesu li njemci prvi to uveli, ali gradonačelnici su počeli "čistiti" gradove i čuvati stanovnike od smrada i što će sad jedan vw ili bilo tko drugi nego okrenuti se kako vjetar puše i reći doviđenja dizlo.
Di to piše, prvi glas, inače u centru se ne smije ni doma voziti već 35 godina. Imaš neki link na članak ili ti je to tak došlo ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:50   #1190
jebate ... imaš na internetima toga kolko hoćeš. stare su to vijesti.
evo pa čitaj
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:21   #1191
Inace, evo... Tesla je zabranila punjenje autima koji se koriste u komercijalne svrhe..
Tako tipicno za Teslu i Elona Muska..
Bio u Becu neki dan, Uber je uglavnom Tesla... skup je ko sam vrag... 100k eura... ali imaju besplatno punjenje..

E, pa vise nemaju... Tesla uzeo pare, a dalje cemo T&C mijenjati kada nam odgovara


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 11:49   #1192
@Taroth, moralo je doći do toga. No, dogodilo se prerano. Ali nije čudno, jer Musk sa Teslom ima cca milijardu dolara minusa. Ulagači više nisu puni povjerenja i to se odražava na Elonove strujiće. U zadnje vrijeme traži 100% avansno plaćanje za sve... Ako se odnekud ne upumpa more dolara i dodatnog hajpa, možda sve krene na jug...
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:00   #1193
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Inace, evo... Tesla je zabranila punjenje autima koji se koriste u komercijalne svrhe..
Tako tipicno za Teslu i Elona Muska..
Bio u Becu neki dan, Uber je uglavnom Tesla... skup je ko sam vrag... 100k eura... ali imaju besplatno punjenje..

E, pa vise nemaju... Tesla uzeo pare, a dalje cemo T&C mijenjati kada nam odgovara


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Vrijedi samo za nove korisnike... Tko god ima Teslu u svojoj floti s opcijom neogranicenog punjenja, ima i dalje, ali morat ce tu bateriju "cijediti" i dalje, a ne zamijeniti s novom Teslom...

https://insideevs.com/tesla-supercha...cial-charging/
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:58   #1194
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
jebate ... imaš na internetima toga kolko hoćeš. stare su to vijesti.
evo pa čitaj
To je zabrana vožnje za vozila koja nemaju dpf filter, sve ispod euro 4 diesel, i benzinci normalno voze. Ako te uhvate 80 €, a kontroliraju komunalni redari, nikakve zabrane po centru nema još. I ovo u štutgartu je na čekanju.

Da ponovimo, svi se mogu voziti, diesel od euro 4 nadalje, a benzinci pogotovo.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:48   #1195
tesla iz ovih krajeva. sto je napravio? iskoristio prirodnu kineticku energiju za rotaciju generatora

uzbuna oko ptica i vjetrenjaca. napokon dosle vjetrenjace, nisu na otok ne znam zasto... i cjena struje jos uvjek nije jeftinija?

brodogradilista navodno propadaju.. vjetrenjace se ne mogu proizvodit u nasim brodogradilistima i da ih gradani sami isplate... i na kraju da imamo zatvoren sustav ne ovisan o stranom operateru. i to sve moze radit bez rude.

nego da se ja sam sebi smijem, ili da se vi svi meni smijete?
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 05:25   #1196
A da napišeš nešto suvislo, pa da se i mi nasmijemo, oder ?

ovako, tvoje rečenice mogu biti opisane samo sa dva dima trave, jer si se izgubio kod trećeg.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:16   #1197
brije. želi reći da kad bi imali vjetrenjače da bi nam se to isplatilo jer imamo vjetra i sunca i otoka i rijeka i da nam ne treba uvoz struje, ALI: ukoliko ih kupimo - preskupe su. ukoliko ih sami napravimo: preskupa je hrvatska radna snaga ili nemamo tehnologiju u koju treba uložiti i opet ispadne preskupo ss obzirom na dobivenu energiju.
pretpostavljam da želi reći da bi nam trebale rabljene sa njuškala ili da nam ih netko pokloni

ili sam se i ja izgubio u njegovoj dimnoj zavjesi
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:20   #1198
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
A da napišeš nešto suvislo, pa da se i mi nasmijemo, oder ?

ovako, tvoje rečenice mogu biti opisane samo sa dva dima trave, jer si se izgubio kod trećeg.
da ti mozes prepoznat moje recenice ne bi se ti tako nadovezao u tom je problem. zato bolje da se ne nadovezujes.Small minds discuss people" sam sebe stavljas u vrecu s ovim.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:24   #1199
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
brije. želi reći da kad bi imali vjetrenjače da bi nam se to isplatilo jer imamo vjetra i sunca i otoka i rijeka i da nam ne treba uvoz struje, ALI: ukoliko ih kupimo - preskupe su. ukoliko ih sami napravimo: preskupa je hrvatska radna snaga ili nemamo tehnologiju u koju treba uložiti i opet ispadne preskupo ss obzirom na dobivenu energiju.
pretpostavljam da želi reći da bi nam trebale rabljene sa njuškala ili da nam ih netko pokloni

ili sam se i ja izgubio u njegovoj dimnoj zavjesi
ovaj odgovor mi zvuci kao da cekam zapadnog djeda mraza pa nek napravi nesto prvi za moju ulicu. ali tako i sve zvuci kod nas jer ljudi koj su navodno specijalizirani uopce ne vide veliku sliku. obicni korisnici vec postojeceg. samo se nadovezu na standard, tj kad nesto postane standard. i sve se vrti oko tog. najniza inteligencija pije vodu onog sto zna standard. a onaj sto zna standard nema pojma kako svari funkcioniraju.

koliko se samo tehnologija u zadnjih destljeca promjenilo za koje su neki tvrdili da nema druge.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:03   #1200
Imamo tehnologiju i mislim da Končar proizvodi i održava vjetroelektrane.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.