Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 16:04   #1
Kupnja projektora

Potreban mi je projektor za projekciju multimedijskog sadržaja sa laptopa, jer većinu stvari gledam na laptopu pa da to malo povećam. Naravno, htio bih da je kvaliteta pristojna, vidim da po e-bayu ima dosta jeftinih varijanti full HD projektora sa pristojnim kontrastom.
Budući nemam nikakvog iskustva sa projektorima, osim što znam nekoliko osnovnih karakteristika, molim preporuku projektora u rasponu 50-200 Eura.

Osnovne postavke:
- soba je prilično mračna, projekcija bi bila na zid (ako ne bude ok, razmislit ću o platnu)
- Udaljenost projektor-zid cca 3m
- Bilo bi super da je full HD
- HDMI ulaz
- Pristojna količina radnih sati i rezervna lampa koja nije skuplja od projektora

Unaprijed hvala na preporuci.

(ukoliko ima negdje tema za ove upite molim moda da spoji, tražio sam, ali tražilica je koma)
Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:12   #2
@Civilizator: to kaj piše o kontrastu i FullHD nema nikakve veze sa stvarnošću..za 50€ FullHD ti znači da projektor prima 1080p signal ali nema tu izlaznu rezoluciju...ja sam prestaa gledati projektore pa ti ne mogu preporučiti neke modele, ali ispod 500€ nemoj očekivati ništa...možeš dati koji link na projektore koji su ti zapeli za oko pa možemo krenuti od toga
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:29   #3
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Civilizator: to kaj piše o kontrastu i FullHD nema nikakve veze sa stvarnošću..za 50€ FullHD ti znači da projektor prima 1080p signal ali nema tu izlaznu rezoluciju...ja sam prestaa gledati projektore pa ti ne mogu preporučiti neke modele, ali ispod 500€ nemoj očekivati ništa...možeš dati koji link na projektore koji su ti zapeli za oko pa možemo krenuti od toga
Kužim za FullHD da nema to na izlazu, ali stvarno sam van informacija o projektorima pa reko možda se nešto da naći i u FullHD-u za manje para.

Gledao sam ovu recenziju, izlazna je 800x480 native, ali mi se čini pristojan. Cca 120 Eur
https://www.youtube.com/watch?v=kfnZ7J2ej6s

Ili recimo ovo:

OCDAY 2800 Lumens Video Projector
210 USD

Ili ovo:

Flylinktech RD-806 2800 Lumens

180 USD
Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:04   #4
Mislim da su ti to sve LED projektori kod njih se lampa ne mijenja, ali vjeruj mi, imam stari 854x480, i to je (iz današnje vizure) grozno kako se vidi mreža piksela...kad odlučuješ, dakle, gledaj ipak da ima što veću izlaznu rezoluciju, po mogućnosti WXGA zbog 16:9 aspekta i usporedi funkcije kai što se tiče slike mslim da ti je tak svejedno...sad, ima tih kineza na tone, ovaj drugi odgovara po rezoluciji ali ti ide još $100 shipping na to...EU amazon je problem jer kineske proizvode ili ne šalju u RH ili će ti naši naplatiti PDV...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:17   #5
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da su ti to sve LED projektori kod njih se lampa ne mijenja, ali vjeruj mi, imam stari 854x480, i to je (iz današnje vizure) grozno kako se vidi mreža piksela...kad odlučuješ, dakle, gledaj ipak da ima što veću izlaznu rezoluciju, po mogućnosti WXGA zbog 16:9 aspekta i usporedi funkcije kai što se tiče slike mslim da ti je tak svejedno...sad, ima tih kineza na tone, ovaj drugi odgovara po rezoluciji ali ti ide još $100 shipping na to...EU amazon je problem jer kineske proizvode ili ne šalju u RH ili će ti naši naplatiti PDV...
Ja sam u Njemačkoj pa nemam problema sa shippingom. Hvala na pomoći. Ipak malo štediti pa probati ubosti nešto malo skuplje.
Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:58   #6
Ili riskirati s ovim:

https://www.youtube.com/watch?v=vhBxgLs5aMU

https://www.gearbest.com/projectors/pp_775859.html

150Eur

Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:03   #7
Ubit če te mreža piksela preko laptopa. Nečeš moči čitati windows slova na jeftinom projektoru.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:16   #8
"Top End Home theater" za 150€ ne znam zašto bi riskirao, za tu lovu oko koje se vrtiš , sve je to ista kaša...dakle paziti da je 16:9, i ajde, recimo dati prednost ovima koje se reklamiraju kao jhome theatre...čak svjetlina boje da je što manja ako se gleda u mraku jer će crna biti bolja

@VDCOTO: koliko kužim, ne treba mu za text nego za multimediju
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:27   #9
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
"Top End Home theater" za 150€ ne znam zašto bi riskirao, za tu lovu oko koje se vrtiš , sve je to ista kaša...dakle paziti da je 16:9, i ajde, recimo dati prednost ovima koje se reklamiraju kao jhome theatre...čak svjetlina boje da je što manja ako se gleda u mraku jer će crna biti bolja

@VDCOTO: koliko kužim, ne treba mu za text nego za multimediju
Da, treba mi multimedija koja je ionako rijetko na mjestima na kojima gledam u fulHD-u, pa ću ipak naručiti ovaj. Posluzit će za igranje i pustiti neki video kad želim u horizontali gledat.

Javim dojmove....
Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:00   #10
Evo riješen projektor i to puno jeftinije nego smo pričali. Kupljen Sony VPL-CS1 bez lampe za 10 EUR, kupljena zamjenska lampa za 53 EUR (s brzom dostavom), VGA kabel i adapter HDMI-VGA jer mi laptop nema VGA, a projektor nema HDMI i to me kostalo 30 EUR (ovdje su najskuplje sitnice, kabeli, adapteri i konektori, to nema ništa ispod 10EUR). Dakle, sve skupa 93 EUR.

Uglavnom, projektor radi na 1024x768 i slikom sam prilično zadovoljan, jedina zamjerka je da je malo bučan, ali vidjet ću ako mi se bude dalo igrati da mu promjenim ventilator s nekim tišim. Slika je sasvim ok, a čak mogu i tekst čitat, doduše nije to čisto kao na ekranu, ali mogu. A slika je sasvim ok, budući da su mi izvori ionako youtube video koji su rijetko visoke rezolucije, za sad sasvim ok. Ukoliko u budučnosti izleti kombinacija s boljim projektorom gdje treba malo kemijati kao s ovim, unaprijedit ću to nekim boljim strojem.
Hvala svima na pomoći i sve vam najbolje u novoj godini.
Civilizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 14:44   #11
Molim za pomoć oko kupnje projektora.

Tražim projektor koje će imati ANSI lumena 3500 na više, wxga rezoluciju, kontrast do 20000:1, što se ulaza tiče bitno je da ima hdmi ulaz i ulaz za usb stick (bitno mi je da mogu piknut usb i bez laptopa očitati fotke,prezentacije i video sa usb-a).
Našao sam jedan projektor u Hardsoftu, koji mi se stvarno čini idealan!
Jedino što me brine keystone korekcija. Piše da ima vertikalnu korekciju 15 stupnjeva +-.
Nisam siguran hoće li mi to biti dovoljno jer uglavno projiciram prezentacije sa stalka na platno,a platno je više za nekih 1,5m. E sad, kako procijeniti korekciju da vidim hoće mi biti dovoljno tih 15 stupnjeva i imate li kakav bolji prijedlog za projektor, a da u specifikacijama sadrži ovo što tražim. Max budžet mi je 4500kn.
https://www.hardsoft.hr/acer-projekt...-2062/product/
djabua7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2020., 10:06   #12
3d projektor

Bok,

Htjela bih projektor za 3d video, kućno prikazivanje, do 3500 kn. Ne mora biti vrhunski, ali niti šrot. Bitno mi je trajanje žarulje i da ima USB. Može netko preporučiti neki best buy? Može i s Amazona ako dostavljaju u HR. Thx.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2020., 10:39   #13
Jako sumnjam da ces za 3500 kuna dobiti nesto solidno za 3d video. To je rang prezentacijskog, ne multimedijskog uredaja. Moja topla preporuka, usparaj jos toliko prije nego se upustas u kupnju projektora.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2021., 13:30   #14
Planiramo kupnju projektora a koji bi nam bio dnevnog boravka. Uvjeti su nam primanje 4k signala, ugrađen Android tv, ugrađen zvučni sustav. Prednost je i da je mobilni da ga možemo ponijeti, premjestiti itd.

Nakon mjeseci potrage odluka je pala na epson epiqvision mini ef12

Ima li tko stručan pogledati je li ovo dobar izbor?
mm88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2021., 09:32   #15
Ne znam da li ima bolji, ali ako je 4K input uvjet zbog HDR-a a ne rezolucije (display chip je ionako samo 1920x1080), nećeš se usrećiti, vjerojatno. HDR nije dobar na projektorima, ovaj nije iznimka.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2021., 12:49   #16
gledao sam malo reviewove za taj epson, i svi su jako dobri, pa je to jedan od razloga. drugo je da gledam projektor koji je malen, prijenosan. naime, neću ga cijelo vrijeme imati montiranog, nego povremeno, a i želim ga ponijeti sa sobom ako bude potrebe.

top prednosti ovog projektora su mi i android tv, ugrađeni zvučnici, laser kao izvor svjetla. sama rezolucija mi nije toliko važna, mislim bitno mi je da barem full HD, a ovaj 4K imaput, čisto da se nađe zbog možda koje bluray filma, netflixa i slično.

uglavnom, ne nalazim nešto slično ovome ef-12
mm88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2021., 17:15   #17
Quote:
mm88 kaže: Pogledaj post
gledao sam malo reviewove za taj epson, i svi su jako dobri, pa je to jedan od razloga. drugo je da gledam projektor koji je malen, prijenosan. naime, neću ga cijelo vrijeme imati montiranog, nego povremeno, a i želim ga ponijeti sa sobom ako bude potrebe.

top prednosti ovog projektora su mi i android tv, ugrađeni zvučnici, laser kao izvor svjetla. sama rezolucija mi nije toliko važna, mislim bitno mi je da barem full HD, a ovaj 4K imaput, čisto da se nađe zbog možda koje bluray filma, netflixa i slično.

uglavnom, ne nalazim nešto slično ovome ef-12
Za Netflix input nema veze, Android app će plejati u izlaznoj rezi projektora dakle 1920, a svaki UHD bluray plejer može dati i 1920 na HDMI...kad ti je izlaz ionako 1920. Pritom znaj da ćeš vjerojatno vidjeti screendoor efekt (guglaj) jer je riječ o velikoj dijagonali.
Ne znam, načekat ćeš se konkretnih mišljenja ovdje, ...ovaj epson zgleda zgodan...snižen ti je na abrakadabri: https://www.abrakadabra.com/Katalog-...m_medium=click
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2021., 15:35   #18
Stigao Epson EF-12

Ako netko traži slično rješenje - svaka preporuka. Prvo, projektor je toliko malen, iako sam pogledao sto recenzija, tek u živo je iznenađenje. Mala kockica. Postava je munjevita - strujni kabel, daljinac i to je to. Nakon paljenja - Android TV. Najbolja stvar, hrpa aplikacija, izgleda super, jednostavno za korištenje. Isprobao EON app i Max TV - rade bez greške.
Slika - iskreno - van svih očekivanja! Mislio sam da će biti lošija, ali ne, iako ima samo 1000 Lumena, uz dnevno svjetlo u dnevnom boravku, sasvim fino gledljiva, noću čak prebacim na slabiji način jer je neočekivano jako svjetla. Nema screendoor efekta.
Spojio PS5 na njega - ide dobro i za igre. Isprobana Fifa 21
Filmovi su užitak za gledati.

Posebno još ističem zvuk - dnevni boravak cca 26m2, do 50-60% za glasno slušanje, iznad toga je čak i previše. Zvuk je pored slike drugo iznenađenje jer je jako dobar za tako malu kutiju.

Uglavnom - jako oduševljen.
mm88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 22:31   #19
Koliko si na kraju platio?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 09:32   #20
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Koliko si na kraju platio?
Koliko ja vidim, košta od 7600 kn na dalje. Za tu lovu ima da mi usput pere podove i prozore
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.