Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 22:52   #1
Vip/Iskon tv i racunalo

Vec mjesec i pol ne mogu imati internet i tv da rade zajedno nego uvijek moram istekati iz switcha da bi ovo drugo radilo.

Ugl. bio sam na Vipu i oni nisu znali rijesit taj problem,presao na Iskon i opet ista stvar.Greska se bila dogodila kad se prebacivalo s amisa na vip pa se morao mijenjati ruter.

Amisov ruter je imao tu neku podrsku mislim da bridge mode tako da TV i internet moze raditi zajedno ali to nemaju niti Vipov i Iskonov ruter.

Da ne duljim...



Glavni ruter je u prizemlju i na njemu sve uredno radi(znaci kada se direktno spoji tv ili racunalo),na katu broj 1. se nalazi tv i on dobiva zicu od switcha na 2. katu.

Kada se iskopca TV lan zica onda sva racunala rade normalno a cim se ukopca TV dobije signal ali sjebe sva ostala racunala.



Ruter je Iskonov,koristim TP link switch,imam D link access point i net gear switch koji izgleda da ne radi jer kad ga spojim direktno u ruter i onda iz njega u komp pise da nema mreze.



Sto da sad napravim,dosao sam na forum i siguran sam da ce netko od ekipe pomoci
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:16   #2
Ja bih sumnjao u switch. Meni to isto sve radi na B-netu i Tehnicoloru. Iz switcah izlaze 4 LAN priključka. TV, B-netov STB, PS4 i računalo. Direktno u router je spojen isto B-netov STB, drugi TV i jedan laptop. Sve radi istovremeno i bez problema. Poanta i je da ne može raditi ako switch ne da za svaki uređaj svoju ip adresu. Probaj promijeniti switch.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.