Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2007., 09:39   #21
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ma preteshka je ashtanga za pocetnike...prevec forsa..a premalo svjesnosti..neka smooth varijanta ashtange je josh najbolja.. al ono u prvoj seriji npr. iskrivljavanje koljena 15 minut to su napredne vjezbe iz Hatha Joge i smiju se delati tek kad ih moremo bez problema napraviti.
Opet ja..
Vec sam dosadna bogu i djavlu, znam.. Al kad je yoga u pitanju mojoj znatizelji nema kraja a pored toga ti svako malo nes' napises ( kao ovo sto je boldano ) i onda si ja razbijam glavu sto bi to moglo biti..
Pa ak' imas volje prosvijetli me..( neda mi se gurgelniti )
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:03   #22
eh sad...to jedan od stilova koje sam upoznal i koji mi se josh najvishe svidja.

al dobro reci cu, iako sumnjam da ces doci u kontakt s uciteljom toga, jer ne radi u Hrvatskoj.
ashtanga se razvila u razlicite varijante, razne smooth i power yoge..meni je josh najbolja jedna u kojoj ne radish celo vreme preklope i skokove izmedju asane, zatim neke asane su modificarane malo, spojene s asanama iz 2. serije, neke tezhe koje idu na koljena su izbacene il ih se ne radi tak puno, neke iz hatha joge su dodane. ashtanga joga je prema tome atletska vishe, dok ovo mozhesh varirati. u biti spoj ashtange i hathe. i mozhe se raditi uz muziku

kak tebi ide ashtanga? to radish, ne? ak ikad mozhesh, probaj ashtangu s Indijcom delati..totalno druga energija i naglasak. oni to vishe energetski rade, a manje sa snagom mishica. cista prana. Zapadnjaki to pozapadnjace..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:09   #23
eto i mene ...

na kraju sam krenula na yogu prije par mjeseci u sirion kod danijela d.

buduci da je prostor bio premalen, on je nekak uspio dobit jedan vrtic u subicevoj (svi detalji na stranici www.ashtanga.hr ako koga zanima) tak da mi je sad super jer konacno ima dosta mjesta za vjezbanje.

tempo i intenzitet mi odgovaraju, iako sam u pocetnickoj grupi, d. za svaku vjezbu ponudi laksu i tezu varijantu osim osnovne.

tak da sam se nasla, hvala na svim prijedlozima i savjetima.

p.s. jimmy, vidim da si si pospikao sa benediktom iz ashtange, imas li mozda nekih vaznijih komentara na njihovu stranicu i metode? thanx!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 11:24   #24
ajde ljepo da idesh. i kak se sad osjecash? kolko put na tjedan?

nemam komentara za ovo kaj me pitash.

pospikal sam se s nekim klincem tu na forumu koji nazalost jako loshe prica o jogi odnosno nema pojma o cem prica, pa je ispalo da je on iz te skole, tam nekaj pomazhe il radi i to kak on prica je ispalo sve dosta loshe, al to je individualno.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 12:59   #25
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ajde ljepo da idesh. i kak se sad osjecash? kolko put na tjedan?

nemam komentara za ovo kaj me pitash.

pospikal sam se s nekim klincem tu na forumu koji nazalost jako loshe prica o jogi odnosno nema pojma o cem prica, pa je ispalo da je on iz te skole, tam nekaj pomazhe il radi i to kak on prica je ispalo sve dosta loshe, al to je individualno.
idem jednom tjedno, nazalost nemrem vise. al probat cu doma malo "ponavljat gradivo". mislim da je jos rano da bi se "nekak osjecala", osim sto kuzim da budim misice. smirim se tamo na satu al sutra na poslu opet

pratila sam tvoje dopisivanje s lnp-om a i benediktom. fakat ne znam sto zakljucit. meni danijel pase kao ucitelj, ali kaj ja znam, ja sam tu nova. no, da ne ispadne da sam nezadovoljna, trenutno sam zadovoljna i ici cu dok mi bude pasalo.

edit: da ne bi netko krivo shvatio, mi u subicevoj ne radimo ashtanga yogu, nego hatha yogu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 13:05   #26
ahaa...a zato..hatha je malo sporija, suptilnija. kod ashtange odma osjetish prvi put kak se osjecash..probudjenije. hatha vishe balansira i opushta. no preduvjet je regularnost, znaci i sama doma.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 16:10   #27
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ahaa...a zato..hatha je malo sporija, suptilnija. kod ashtange odma osjetish prvi put kak se osjecash..probudjenije. hatha vishe balansira i opushta. no preduvjet je regularnost, znaci i sama doma.
da, nekak sam bila oprezna prema "zahtjevnijim" varijantama, zdravstveno stanje mi ne dozvoljava predrasticne eksperimente, tako da mi je ovo sad taman.

nego malo u offtopic: jel koristis ti jos uvijek one ayurvedske proizvode o kojima si pricao?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 16:13   #28
koristim, po potrebi. cajeve, ulja i balzame. mozhesh na pm ak te kaj zanima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 18:23   #29
Zahvaljujem se...

Malkice te budem srezala kako bi mogla koju svoju ubaciti..Nadam se da se neces ljutiti..ja maltane ne volem kad me rezuckaju..

Pa kazes:

Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post

iako sumnjam da ces doci u kontakt s uciteljom toga, jer ne radi u Hrvatskoj.
Nije frka sto nema ucitelja u Hrvatskoj, barem ne za mene, jer ni ja nisam tamo..

Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post

ashtanga se razvila u razlicite varijante, razne smooth i power yoge..meni je josh najbolja jedna u kojoj ne radish celo vreme preklope i skokove izmedju asane, zatim neke asane su modificarane malo, spojene s asanama iz 2. serije, neke tezhe koje idu na koljena su izbacene il ih se ne radi tak puno, neke iz hatha joge su dodane. ashtanga joga je prema tome atletska vishe, dok ovo mozhesh varirati. u biti spoj ashtange i hathe. i mozhe se raditi uz muziku
A tako je to znaci.. smooth yoga je kvazi neki medjuspo(l)j hathe i ashtange.. Vidi vidi, k'o bi reko..

Iako jos uvijek imam problem dokuciti sta je zapravo hatha yoga.. Mada sam skoro sigurna ( po onome sto si mi ti jednom o njoj pisao ) da sam upravu nju radila prije nekih 10-tak god. kad sam prvi puta dosla u doticaj s yogom..
No tada sam jos bila mlada, luda i divlja pa nisam previse posvecivala paznju o kojoj se yogi radi.. Znas onu uzrecicu: "kud idu svi idem i ja" - eh, po tom principu sam i ja tada "isla"..A i s vremenom mi je postala dosadna, tako da sam posustala i predala se ovozemaljskim uzivanjima sto je polako pocelo iskljucivat yogu.. ( ovo "dosadno" danas povlacim, al' tada sam se tako osjecala )

I tako, izmedju sam starija ( ne i pametnija ) smirenija i mlohavija :rolejs: pa sam opet uplivala u te vode..
Sad zelim znati sto radim, a lijena sam ( momentalno ) proucavat literaturu pa zato bezbroj pitanja..

Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post

kak tebi ide ashtanga? to radish, ne?
Pa momentalno bas ne ide..Nemam cajta, tako da se to svega svelo na 2 do najvise 3 puta tjedno.. Prije kad sam skoro svakodnevno radila power yogu ( <-- odgovor na tvoje drugo pitanje ) sam se znatno bolje osjecala..
Naja, nadam se da ce skoro pasti taj tempo kojeg krocim pa bude opet vise cajta za yogu i ostale stvarcice koje volim...

Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post

ak ikad mozhesh, probaj ashtangu s Indijcom delati..totalno druga energija i naglasak. oni to vishe energetski rade, a manje sa snagom mishica. cista prana. Zapadnjaki to pozapadnjace..
Kad ga uvatim, svakako..Na sta grizu..Mislim, koji mamac mi je potreban..?? Glista, crvic ili stogod drugo..

Btw..meni nisi rekao da mogu na prajvet mesedj.. :ljuta i ucviljena:

Btw2..proslo je dosta vremena odkako nisam nista od tebe procitala u svezi yoge.. nemoj nam to ciniti.. tu pa tamo zalijepi koju.. znas da si rado citan..

Btw3..znam da ne volis citat duge postove, al' ovo je prosto moralo van iz mene.. nekako osjecam kao da sam barem za kilu laksa.. a znas sto za zene znaci biti 10 dkg laksa a kamoli kilu.. ( bas si mislim kako bi sad jos mogla smazati rest nutelle koju sam nacela kad sam pocela pisati ovaj post da nadomjestim "prividno" izgubljenu kilu.. )

Btw4.. mejdej-rodjer ( ili kako to vec ide )

Zadnje uređivanje Bunny : 09.05.2007. at 20:01.
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 19:57   #30
Quote:
ganapathi kaže: Pogledaj post
Bok svima,
za sve zainteresirane danas sam otkrila novo mjesto gdje se prakticira Asthanga (i Led i Mysore, ovisno o danima) i to sa odlicnim certificiranim uciteljem! SANHGA studio u Gindulicevoj, a i cijene su im super! Preporucam
DA li imas mozda neki broj telefona? Adresa? Termini??
Trazih po netu, pa nista

Zahvaljujem!
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 20:28   #31
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
...
Btw..meni nisi rekao da mogu na prajvet mesedj.. :ljuta i ucviljena:
...
a cuj, trebalo je doc od onog spotanja na pocetku teme na ovoliku povlastenost .

sad jos samo da smislim neko pametno pitanje da ga pitam .

eto, jimmy legenda, stvarno je ovdje najkompetentniji i pravo ga je uzivancija citat [/ulizica]

@jimmy

i tebi, bunny da ne bi opet bilo :ljiu:
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 13:52   #32
bunny, ashtanga 2-3 put tjedno!? pa to je dosta! a gde si ti to zapravo?

tough cook, pa pitala si za ayurvedske proizvode i dajte malo manje malo manje komplimenata pa ne pishem zato
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:04   #33
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
a cuj, trebalo je doc od onog spotanja na pocetku teme na ovoliku povlastenost .

sad jos samo da smislim neko pametno pitanje da ga pitam

bunny da ne bi opet bilo :ljiu:


Cek malo.. Tko je koga grdio..?? Ti njega ili on tebe..?? Ak' si ti njega - opravdano, ak' je on tebe na lomacu s njim..

A sto se tice prajvet mesedja.. ljepoto, mi smo se vec toliko toga naucile o yogi da ce on ustvari nas peemirati da ga poducimo..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:11   #34
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post

bunny, ashtanga 2-3 put tjedno!? pa to je dosta! a gde si ti to zapravo?
Pa i je i nije..stvar je u tome sto ja doslovce 10 sati dnevno sjedim i kad sam ujutro prije posla radila yogu + meditaciju lakse sam te sate tj. citav dan prebrodila..

Ja sam ti tamo gdje jos vlada zakon "prirode" - tj. gdje je ZENA BOG I BATINA ..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:49   #35
Quote:
kinara kaže: Pogledaj post
DA li imas mozda neki broj telefona? Adresa? Termini??
Trazih po netu, pa nista

Zahvaljujem!
http://www.sanghayoga.hr

al pazljivo s tim, slushaj svoje tijelo, naj se dati uciteljima bezveze..vecina njih nema nikakvo ili ima manjkavo obrazovanje o kostima/zglobovima i njihovom funkcioniranju - kod hathe joge to nije tolko opasno, al kod tezhih vrsti poput Ashtange ili Iyengar je potreban indivudalni pristup, kaj bash neces moci najti, vecinom zbog gore spomenutog neznanja a i zbog grupnog rada. al Zapadnjaki se vole rado trgati, pa...im valjda nije takof problem.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:52   #36
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post
Pa i je i nije..stvar je u tome sto ja doslovce 10 sati dnevno sjedim i kad sam ujutro prije posla radila yogu + meditaciju lakse sam te sate tj. citav dan prebrodila..

Ja sam ti tamo gdje jos vlada zakon "prirode" - tj. gdje je ZENA BOG I BATINA ..
a...Brazil
aha, pa to obavezno, bar 30 minut prije vjutro. its no good for man to sit in cages.
when he hits the town he drinks his wages...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 00:25   #37
yoga je savršena isprika za nerad i lijenčarenje
znate ono: "Ne mogu sad frende, moram na sat yoge."
keep it up
__________________
They are Millwall, I don't care!
Shmulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 00:41   #38
dobro kaj si nam povedal
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:32   #39
Quote:
Bunny kaže: Pogledaj post


Cek malo.. Tko je koga grdio..?? Ti njega ili on tebe..?? Ak' si ti njega - opravdano, ak' je on tebe na lomacu s njim..

A sto se tice prajvet mesedja.. ljepoto, mi smo se vec toliko toga naucile o yogi da ce on ustvari nas peemirati da ga poducimo..
pa odi samo na drugi post mislim da je drugi, pa bus vidla.

ovo drugo,
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:25   #40
Ashtanga Mysore

Evo da porusim "mit o opasnoj Ashtangi" - i sama sam imala takvo misljenje sve dok nisam probala Ashtanga Mysore stil, gdje ti u svojem ritmu polako izvodis cijelu seriju, a instruktor ti daje individualne upute. Za pocetnike je super jer kao da imas svoj privatni sat s uciteljem (on ti kaze koja pozicija slijedi), a vjezbas u grupi. Ni jedan kvalificirani ucitelj nece te gurati dalje od tvojih mogucnosti, i dat ce ti vrlo jasne i sigurne upute o izvodjenju pozicija (iako u Zagrebu ima i totalnih diletanata). Napredak je ocit, a tijelo i duh zahvaljuju
O Sanghi: ucitelj je certificiran, ima ogromno iskustvo (sto se i vidi) i zavidan CV. Satovi Ashtange su utorkom (Led ili vodjeni sat) i cetvrtkom (Mysore) od 9.00 do 10.30, a u popodnevnim terminima su im Power i Vinyasa Yoga. Navecer imaju i lakse Flow satove. E, da: dva dolaska tjedno samo 250 kn (za razliku od nekih megalomanskih studija gdje mjesecni paket kosta i do 600 kn ).
ganapathi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.