Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2006., 20:40   #1
Konji,jahanje i sve u vezi sa tim

evo,jedna tema vezana za te životinje,nadam se d aće te podijelit svoja iskustva...
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 23:28   #2
Nemogu vjerovati d anikoga ne zanima ova tema.
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 23:53   #3
konji

mene zanimaju konji.evo tek toliko da ti odgovorim da ne ispadne da bas nikoga ne zanimaju.ako budes htjela,mozemo izmijeniti neka iskustva.
kad vec volis konje,da li mozda znas tko pjeva pjesmu "putujući oblaci"?mislim da se tako zove pjesma,domaća je i jako dirljiva,radi se o konjima i ratu.........
Krabbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 19:47   #4
Morat cu te razočarat,nemam baš neka prevelika iskustva sa njima čak ni onolika kolika bi htjela imati ali nadam se da hoću.čak se mislim upisat u školu jahanja.
Pronaći ću ti ko pjeva tu pjesmu.
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 21:36   #5
Konji su super životinje...
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:05   #6
TU SE SLAŽEM
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 18:46   #7
A ne mogu ni ja virovat da nema vise stranica za citanje sta se tice ove teme.
Inace nedavno sam bila prvi put na jahanju i odusevilo me! Buduci mi je skola jahanja predaleko nisam bas sigurna da cu moc redovno ic.

Uglavnom, zasto se javljam.. Zanima me da li se negdi moze skinit neki video o jahanju, nekakve trke, bilo kakva korisna stranica o konjima?
L.I.T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 16:07   #8
Dakle, konjoljubaca baš i nema ovdje jer imaju svoj vlastiti forum: veliki, iscrpan i jako dobar. Pogledajte na www.pegasus.hr/phpBB2/
Sretno!
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:56   #9
Quote:
Dr.Jean Grey kaže:
Dakle, konjoljubaca baš i nema ovdje jer imaju svoj vlastiti forum: veliki, iscrpan i jako dobar. Pogledajte na www.pegasus.hr/phpBB2/
Sretno!
hvala
__________________
"I can teach you how to bottle fame, brew glory, even stopper death — if you aren't as big a bunch of dunderheads as I usually have to teach."
Hermiona G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 12:00   #10
od nedavno imam želju da idam na jahanje,

pa ako mi može tko pomoć,

di da odem ? (valjda hipodrom, živim u ZG) kole su cijene jahanja npr jedan sat, kakvi su rizici (strah me da nepadnem ili da me konj ne prihvati tj, da ne poludi), koje su još prednosti i mane.

hvala
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:44   #11
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
od nedavno imam želju da idam na jahanje,

pa ako mi može tko pomoć,

di da odem ? (valjda hipodrom, živim u ZG) kole su cijene jahanja npr jedan sat, kakvi su rizici (strah me da nepadnem ili da me konj ne prihvati tj, da ne poludi), koje su još prednosti i mane.

hvala
za sve što te muči mogu ti pomoć, jer gotovo mi se cijeli moj život trenutno vrti oko konja... bez njih nemrem zamislit svoju budućnost... jahanje... jeedinstvo konja i jahača--- predivno
Dark Light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 14:15   #12
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
od nedavno imam želju da idam na jahanje,

pa ako mi može tko pomoć,

di da odem ? (valjda hipodrom, živim u ZG) kole su cijene jahanja npr jedan sat, kakvi su rizici (strah me da nepadnem ili da me konj ne prihvati tj, da ne poludi), koje su još prednosti i mane.

hvala
ovako preporučam ti da odeš u neku štalu, ne na hip... jer je jeftinije i bolje... kod nas je cijena oko 80kn po satu... rizika u škli jahanja gotovo i da nema...jer to su iskusni i mirni konji... prednosti ćeš uvijdjeti čim sjedneš na konja, a jedina mana je ta što cijene nisu baš niske
Dark Light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 08:26   #13
evo jednog ljubitelja konja.
Prosla sam skolu jahanja iako sam i bez nje znala jahat al mi nisu dali u tom klubu da jasem ak ne prodem skolu-a nisam znala za niti jedan drugi klub.
Almina potkovica-u Dubravi. super konji, ljudi malo manje, al ok za naucit.
fali mi jahanje-vec dugo nisam.
u sloveniji sam isla kod jednog kauboja-kad smo se jednom rastrcali svi po livadi i u brzi galop laganom uzbrdicom-ajme-u raju sam bila-
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 01:51   #14
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
evo jednog ljubitelja konja.
Prosla sam skolu jahanja iako sam i bez nje znala jahat al mi nisu dali u tom klubu da jasem ak ne prodem skolu-a nisam znala za niti jedan drugi klub.
Almina potkovica-u Dubravi. super konji, ljudi malo manje, al ok za naucit.
fali mi jahanje-vec dugo nisam.
u sloveniji sam isla kod jednog kauboja-kad smo se jednom rastrcali svi po livadi i u brzi galop laganom uzbrdicom-ajme-u raju sam bila-

u alminoj potkovici nisi morala prolaziti "skolu jahanja" ako vec znas jahati.
stvar je u tome da se kod njih kupuje 30 sati jahanja u komadu.
ako ne znas jahati po standardima, ucit ce te, prvo na lonzi, pa u manjezu, pa na livadi.
ako stvarno znas jahati, nakon par sati probe, pustit ce te na livadu i organizirati ti terensko jahanje po maksimiru.

hm.. da.. i dizem mrtvu temu...
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:21   #15
pa prisilili su me da odem u skolu!
Mislim, nije to bilo tak grozno, osim neke puteve.
Sad tamo uzimam po 10 sati,
al se vjerojatno selim s frebdicom u jednu drugu stalu, js neznam di
Ak ima konje meni ok
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 12:03   #16
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
pa prisilili su me da odem u skolu!
Mislim, nije to bilo tak grozno, osim neke puteve.
Sad tamo uzimam po 10 sati,
al se vjerojatno selim s frebdicom u jednu drugu stalu, js neznam di
Ak ima konje meni ok
gdje si ucila jahati prije toga?
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 13:54   #17
istina prije nisam išla u školu, al sam puno jahala po sloveniji i znala sam jahati.
U školi nisam naučila ništa, stekla samo iskustva.
Mogu reći da ako kao početnik netko dođe tamo da će naučiti kas i čistit konja, a galop nisam ni pipnula a kamoli kako uspjesno ovladati pogotovo njihove konje.
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 02:53   #18
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
istina prije nisam išla u školu, al sam puno jahala po sloveniji i znala sam jahati.
U školi nisam naučila ništa, stekla samo iskustva.
Mogu reći da ako kao početnik netko dođe tamo da će naučiti kas i čistit konja, a galop nisam ni pipnula a kamoli kako uspjesno ovladati pogotovo njihove konje.

nije istina, zao mi je..
bar nije bilo tako kada sam ja tamo isla. iako je to bilo dosta davno.

sa kasom ce te mrcvariti u bilo kojem klubu. do te mjere da ce ti na usi ici van.
samo zato sto je tehnicki najzahtjevniji.
jednom kad u potpunosti svladas kas, galop dodje prirodno.
pri galopu jedini problem moze biti brzina, koja nije strasna, ali u uspredbi sa kasom je veca i cinjenica da se u sedlu malo treskas.

sto se tice toga da su me naucili cistiti konja: ni priblizno!
pokazali su mi di su cetke, gume, krpe i cesljevi i to je bilo to.
nisu me trazili da cistim i premazujem kopita, niti sam ikad konja okupala, ciscenje je prije sata trajalo sve skupa 10 min + koja minuta vise za osedlavanje i to je to.

sto se tice ovladavanjima njihovim konjima, bar u moje vrijeme ( kao sad sam stara..) to nije bio problem...
bilo je par mirnih kobilica u skoli jahanja i jedan kastrat koji je doduse imao nekih problema s nogom, pa se nije cesto jahao.

eh, i daj mi reci.. kako se zovu konji koji su sad tamo?
jel su maja, ema, dijana, artur, baki jos uvijek ondje?

gle, znam da ti se cini da su te izmucili s kasom, i da ti ne daju mira...
stricek branko koji je to vodio kad sam ja bila tamo (ne znam vodi li jos uvijek, mozda su kceri preuzele...) zna biti dosta netaktican, pa ti mozda nije neke stvari razjasnio...
vjeruj, da si bila u nekom klubu na hipodromu ili mozda u trajbar teamu u zapresicu puno, puno vise bi te izmucili. u alminoj potkovici u uspredbi s njima rade puno manje trehnike.

moci se odrzati se u sedlu nije isto sto i znati jahati.
ako ikad krenes na preponsko, znat ces o cemu pricam...

kao dokaz toga mozes si uzeti cinjenicu da imas problema s ovladavanjem njihovim konjima. koji su (opet kazem, mozda su se stvari promijenile) svi od reda bili vjerojatno najmirniji konji koje znam.
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 00:34   #19
ja sam u školi bila prije kojih 3 godine. Školu je kakti vodio Branko, al je on rijetko baš učio nas jahati.
Uglavnom njegova žena-grozna prema ljudima, još gora prema konjima.
Bila je još jedna mlada kaj je vodila-ona je bila super i sve kaj sam naučila bilo je od nje.
galop mi u školi nismo dotakli-jedan sat na lonži i to je bilo to.
Čišćenje su nas učili dosta dobro-istina nisam prala konja, čistit kopita su me učili.
Od onih koje si spomenula, ja znam za Maju i artura.
Ima puno konja sad: Santa, Pride, Olga, Floki, ...
Jedno je konj koji je nemiran i divlji-takve konje sam uglavnom uvjek ovladala.
problem je kako ovladati konja koji je miran i stane i neće u kas, a ti se izmučiš na sve načine na koje su te naučili, a on i dalje stoji; ili pak skrene s puta i namjerno ide kroz granje samo da bi te skinul sa sebe.
Koni zapravo slušaju uvek kad su vani, a na livadi i u manježu dosta rijetko.
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 00:30   #20
Quote:
Nymira kaže: Pogledaj post
ja sam u školi bila prije kojih 3 godine. Školu je kakti vodio Branko, al je on rijetko baš učio nas jahati.
Uglavnom njegova žena-grozna prema ljudima, još gora prema konjima.
Bila je još jedna mlada kaj je vodila-ona je bila super i sve kaj sam naučila bilo je od nje.
galop mi u školi nismo dotakli-jedan sat na lonži i to je bilo to.
Čišćenje su nas učili dosta dobro-istina nisam prala konja, čistit kopita su me učili.
Od onih koje si spomenula, ja znam za Maju i artura.
Ima puno konja sad: Santa, Pride, Olga, Floki, ...
Jedno je konj koji je nemiran i divlji-takve konje sam uglavnom uvjek ovladala.
problem je kako ovladati konja koji je miran i stane i neće u kas, a ti se izmučiš na sve načine na koje su te naučili, a on i dalje stoji; ili pak skrene s puta i namjerno ide kroz granje samo da bi te skinul sa sebe.
Koni zapravo slušaju uvek kad su vani, a na livadi i u manježu dosta rijetko.
hm, mene je ucio branko. isto je bio zivcan i nervozan, ali se dalo s njim. trebalo je samo znati kako. i ne dati da te ubije u pojam prigovorima.
zato se i ne cudim da mu je i zena takva.

za mladu pretpostavljam da mu je kcer. jednom mi je bila na satu, kad je branko bio na terenu u maksimiru i bila je grozna, bahata, neljubazna. alii tada je imala kojih 20 godina, tako da pretpostavljam da joj se bas i nije dalo raditi u skoli, ali je morala. ne da to opravdava, ali...

rekla si da si nakon skole i dalje ostala tamo jahati.
pa ako niste u skoli radili galop, zasto jednostavno nisi trazila da nastavite s njim? jasno da jedan sat na lonzi nije dovoljan.

ali poanta je u tome da oni ocekuju da ces nakon pocetnih 30 sati uzeti jos.
bez dobrih 50 sati nema sanse da se posteno nauci jahati.
rijetki su talenti koji se uspiju usavrsiti u 30 sati kolko traje skola. a s tim da se kod njih relativno malo elemenata radi...

znaci od starih konja iz skole ostala je samo maja... ta kobilica je divna... mirna, poslusna, idealna za nauciti. obozavala sam ju.
zadnje kaj sam cula o njoj je da se prije par godina ozdrebila...
artur je kad sam ja tamo bila bio u gadnim problemima, dobio je trovanje krvi, nije se znalo hoce li prezivjeti. gadna je strka oko toga bila. cijeli tim veterinara je na njemu radio...

eh, ovako, jedna stvar koju rade u alminoj potkovici (kao i u drugim poludivljim klubovima), a koja ne valja je jahanje u koloni. nabiju mirnog konja na celo, i onda svi jasu za njim. i jasno onda kada se posalje ljude na teren da ne znaju ovladati konjem.
puno puta sam vidla da su konji odbijali poslusnost, nisu se htjeli vratiti na stazu ili se zalijetali prema stali.
kad sam bila negdje 5., 6. sat kobilica koju sam jahala mi se zaletila u stalu (skinula je pregradu od manjeza). ako si primijetila, stala je poprilicno niska.
ali bez brige, sa iskustvom i sto vise terenskog jahanja skuzit ces sama neke cake kako ovladati konjem.
konji nisu blesavi, dapace, ovi "mirni, a neposlusni" su u biti najinteligentniji. zafrkavat ce te ako vide da mogu. naravno, i njima je puno lakse ako onaj tko im je na ledjima u svakom trenutku zna sto radi. ako si dozvolis opustiti se, iskoristit ce to...
__________________
Toby Ziegler is my spirit animal.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.