Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2005., 16:56   #41
Onda moja dermatologica na meni odradjuje i fax i specijalizaciju
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 16:57   #42
Quote:
Noemi kaže:
Onda moja dermatologica na meni odradjuje i fax i specijalizaciju
cini se
doduse, studija je bila americka, ali mozda su obicaji univerzalni
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 17:31   #43
Za Uriage kremu cu ti podledati kad dodjem kuci, a umiva se običnom vodom. Muškarac je, pa tu svakodnevno brijanje jako pomaže.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 17:49   #44
Quote:
BigMama kaže:
Za Uriage kremu cu ti podledati kad dodjem kuci, a umiva se običnom vodom. Muškarac je, pa tu svakodnevno brijanje jako pomaže.
OK, tnx.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 19:02   #45
Quote:
energy kaže:
a sta kaze mcgregor na to??


__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2005., 19:30   #46
Osobno znam da Biotin (vitamin H) rješava stvar. Ima ga Natural Wealth u bočicama.
Treba uzimati i linolensku kiselinu.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 01:37   #47
Quote:
luca kaže:
nasla sam studiju koja pokazuje kako dermatolozi prepisuju kombinacije antimikotika a ne-deramtolozi (lijecnici opce prakse) koritikosterioide
Moji dosadasnji posjeti lijecnicima zbog seboreicnog dermatitisa potvrdjuju ovu studiju

Trenutna terapija je ovakva:

Nocna krema, MYCOSTER 1%, aktivna tvar ciclopiroxolamine
Dnevna, Kélual D.S. emulzija, Ducray
Sampon za kosu SEBIPROX 1.5 %, aktivna tvar isto ciclopiroxolamine

Lice perem s Avène losionom za osjetljivu i netolerantnu kozu. Ova terapija traje tek 15 dana i cini mi se da djeluje.

U Zagrebu sam cula pohvale na racun Dr. Busic u KB Dubrava, ali nisam nikad bila kod nje
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 09:04   #48
Quote:
ovac kaže:
Osobno znam da Biotin (vitamin H) rješava stvar. Ima ga Natural Wealth u bočicama.
Treba uzimati i linolensku kiselinu.
ima li jos netko ovdje slicnih iskustava? ... zvuci jednostavnije od svih ovih trackanja i jos bitnijih netrackanja krivim proizvodima
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 11:24   #49
Quote:
valnea kaže:
ima li jos netko ovdje slicnih iskustava? ... zvuci jednostavnije od svih ovih trackanja i jos bitnijih netrackanja krivim proizvodima
poanta s lijecenjem nije da bude primarno jednostavno nego efikasno. a naci sredstvo za umivanje i kremu za specificnu potrebu i ne zvuci bas tako komplicirano... vecina zena koje imaju zdravu kozu ima kompliciraniju rutinu...
naravno, vec smo utvrdili da stil zivota (hrana, pice, stres) utjecu na simptome...

koristenje neprimjerenih proizvoda je problem, ali problem je i nekoristenje primjerenih prozvoda: ako covjek ima hipertrofiju zlijezda lojnica, nestandardan sastav sebuma, nestandardan stanicni turnover, osjetljiv imunoloski sustav + mikozu + mozda sekundarnu bakterijsku infekciju, svakako mora koristiti odgovarajuce lijekove (npr keratolitike, antimikotike, dezijficijense, a ako se primjenjuju lokalno*, to je "trackanje") da to drzi pod kontrolom.

*nekad se antimikotici i antibiotici daju peroralno, kao i lijekovi za regulaciju rada zlijezda lojnica. na srecu, vecina ljudi moze svoje stanje drzati pod kontrolom "trackanjem".
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 11:34   #50
Quote:
mirta kaže:
Moji dosadasnji posjeti lijecnicima zbog seboreicnog dermatitisa potvrdjuju ovu studiju

Trenutna terapija je ovakva:

Nocna krema, MYCOSTER 1%, aktivna tvar ciclopiroxolamine
Dnevna, Kélual D.S. emulzija, Ducray
Sampon za kosu SEBIPROX 1.5 %, aktivna tvar isto ciclopiroxolamine

Lice perem s Avène losionom za osjetljivu i netolerantnu kozu. Ova terapija traje tek 15 dana i cini mi se da djeluje.

U Zagrebu sam cula pohvale na racun Dr. Busic u KB Dubrava, ali nisam nikad bila kod nje
koncizno i precizno
hvala
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 11:44   #51
Trajnog lijeka nema, na žalost. Ima nekih prilično agresivnih krema koje ti na kraju nanesu zapravo više štete nego koristi.
Jedino rješenje bilo bi paziti na ishranu i izbjegavati stres (baš smiješno! ).
Uglavnom, treba naravno tretirati i kosu, dobar je med. šampon Selsun Blue, a obavezno koristiti i specijalnu kozmetiku za lice, meni se čini u ovom trenutku najbolja Macon, sa ekstraktima iz Mrtvog mora. Inače, s tim Betrionom i Oranozolom započinju svi liječnici, školska metoda i ništa više..
Prijelazna godišnja doba su najgora za ovu bolest a i svaka promjena vanjske temperature, kao i neko dnevno uzbuđenje pojačavaju simptome.
Frustrirajuća i iscrpljujuća bolest, ali sve češća, čini mi se..
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 11:53   #52
Quote:
maristella69 kaže:
Frustrirajuća i iscrpljujuća bolest, ali sve češća, čini mi se..
5% pucanstva (nekad se procjenjivalo do 3%), cesce muskarci nego zene.
znas nekoga tko je na nekoj terapiji? ako da, mozes li napisati preciznije detalje?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:05   #53
a vi koje patite od tog problema alternirate ljekovite preparate s uobichajenim, kozmetichkim
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:11   #54
mom dečku je sve OK kad si kosu skrati na 3 mm; kad kosa naraste na 5-6 mm, pojavi mu se crvenilo i svrbež na vlasištu.
znači li to da će uvijek morati imati minimalno kratku kosu?
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:13   #55
da.
ali ništa bez da mi amenuje dermatolog koji me vodi.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:23   #56
Eto i mene sa usklikom 'da', nedajbože da ima dužu kosu, bila bi to čupa, šalu malu na stranu, jako je bitno imati kratku i čistu kosu za čisti ten.
Jedino za Karlićku (Kačićeva) znam da je mag za ove bolesti, no pripremi pare.
Jel' radi ona više?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:25   #57
od te žene sam odustala.
meni je bila užasna.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:25   #58
Quote:
luca kaze:
koncizno i precizno
hvala
a kaj da velim, znas i sama, jos samo da sam stavila brojke


Quote:
magic kaze:
a vi koje patite od tog problema alternirate ljekovite preparate s uobichajenim, kozmetichkim
Mene to muci godinama, jos od fakulteta i tad sam pocela hodocastiti lijecnicima, bilo je raznoraznih terapija, od kortikosteroida do fizioloske otopine , na kraju sam bila odustala bio mi je pun kufer. Jedno vrijeme sam koristila Avène kozmetiku za osjetljivu i netolerantnu kozu i nije mi bila losa.

Tek sam nedavno, na preporuku prijateljice, posjetila ponovno dermatologa tu u francuskoj, budem vidjela. Za sad sam samo na ovoj terapiji koju mi je propisao lijecnik, iako mi je rekao da mogu normalno koristit make up ja ga za sad izbjegavam. Inace, ja sam skuzila da mi osim o prehrani i kolicini stresa stanje koze ovisi i o hormonalnom ciklusu, u drugom dijelu ciklusa stanje se uvijek pogorsa
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 12:40   #59
Quote:
tilla kaže:
od te žene sam odustala.
meni je bila užasna.
Žena je čisti freak, metode su joj dugotrajne i iscrpljujuće, a cifru opali i da ne trepne. Lijekovi made in Deutschland, only.
Ja sam se jednom savjetovala s njom preko okna na vratima pa mi je zaračunala 100 kuna.
Tko voli, nek izvoli.
Ja isto odustala.

Može bit da je gadna, pa svi koji nešto znaju su takvi, treba imati želudac za dobrog doktora, aj pogleč dr. Richtera, jebote 3 dana se pripremam prije no što mu puknem pitanjce. a još 3 slavim kada mi čovac odgovori a da me ne ispljuje.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:01   #60
sad ne kužim; imaš seboreju?
ili si za nekog drugog išla na konzultacije u kačičevu.a ktomu ti je i naplatila preko vrata.

1x čujem da je macon kozmetika lijek za seboreju. to je preparativa.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.