Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 12:36   #2861
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
aha, zato što nije komunizam ne mogu se pojaviti viškovi u lancu
Nije problem ako se pojave viskovi pa se prodaju jeftinije. Ali ne mozes ti imati robnu marku koja se temelji na mozebitnim viskovima. Pa kada visak postoji onda sleper cokolada dodje u Lidl. A kada viska nema onda nema na polici nicega. Nego dogovoris sa proizvodjacem da radi cokolade za tebe u tvom omotu (dakle kao OEM proizvodnja u drugim industrijama).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:31   #2862
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Naravno da te nece ubiti jedanput ili dodjes kod nekog na rostilj pa je kasnije sladoled iz Lidla. No koliko imas ekipe koja jede hranu non-stop iz Lidla? Pa K-Plus, Pucka, Narodna itd. I kazu da im je to super. Pa nije super. Znaci kupis jer ti odgovara u tom trenutku (cijena, u ducanu si vec itd). Ali je glupo sam sebe zavaravati da je to dobro i kvalitetno kao sto se pise na temi. Neki proizvodi jesu, neki nisu. Npr mesni dorucak iz Lidla je kvalitetniji po svemu pa i okusu od mesnog dorucka od Gavrilovica. No to je i dalje mesni dorucak.

Da li ja osobno kupim sladoled u Lidlu tu i tamo? Da. Da li kazem da mi je ono super, najbolji itd a tako sam ga malo platio. Pa nisam idiot da sam sebi lazem.

Npr u mesnici gdje ja idem imaju kobasice za kuhanje od 65 kuna kila koju kada rezes i jedes tocno vidis meso a ne da su samljeli skroz na sitno sve i svasta plus skrob i ostali fileri koji nemaju veze sa zivotinjom bilo kojom kao one kobasice za 15-20-25 kuna. I sada ako odem na gablec gdje uzmem grah i kobasicu znam da cu dobiti onu pucku/narodnu za 15-20 kuna kila i svjestan sam toga. A ne da sam sebe zavaravam kao sto cine neki.

Zato ja citam sastav apsolutno svakog proizvoda kojeg kupujem bilo u Lidlu bilo gdje drugdje; a ne pakung.
Po čemu zaključuješ da je mesni doručak iz Lidla bolji od Gavrilovićevog?

I na koji konkretno misliš - onaj poljski, onaj od PPK ili neki treći?

(Ne pitam da bih se svađao, nego iz čiste znatiželje.)
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:07   #2863
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Nije problem ako se pojave viskovi pa se prodaju jeftinije. Ali ne mozes ti imati robnu marku koja se temelji na mozebitnim viskovima. Pa kada visak postoji onda sleper cokolada dodje u Lidl. A kada viska nema onda nema na polici nicega. Nego dogovoris sa proizvodjacem da radi cokolade za tebe u tvom omotu (dakle kao OEM proizvodnja u drugim industrijama).
pojavljuju se viskovi uvijek ili barem cesto jer je cokolada proizvod cija proizvodnja se temelji na push strategiji, i unatoc planiranju i procjenama, viskovi ce se pojavljivat jer im je isplativije imat viskove nego da im proizvod u jednom trenutku nestane s polica.

i naravno da to nije jedini nacin na koji se dobivaju robne marke, ali je jos uvijek itekako znacajan (naravno, ne pricamo konkretno o cokoladi). Robne marke se dobivaju na razlicite nacine, bitno je samo dokopat se velike kolicine robe po maloj cijeni, neovisno kako i otkud. Konzum je svojevremeno od Francka kupovao cips koji se zbog nedostataka izuzimao s trake i prodavao ga kao K+ cips.
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:19   #2864
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Po čemu zaključuješ da je mesni doručak iz Lidla bolji od Gavrilovićevog?

I na koji konkretno misliš - onaj poljski, onaj od PPK ili neki treći?

(Ne pitam da bih se svađao, nego iz čiste znatiželje.)
Onaj kockasti iz Njemacke. U konzervi. Mislim da je 17.99 konzerva.
Dakle, ne od PPK.

Ako pogledas sastav njega i onog od Gavrilovica, vidjeti ces par desetaka % vise mesa nego onaj od Gavrilovica. Nemam sada pored ali je ono 90+% za njemacki i 60-70% za Gavrilovic.

A i posto sam probao obje konzerve - mogu reci i u okusu

Edit:

Znaci ovih je prije bilo:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...9_IMG_0789.JPG

I ti su bili / jesu super. Ti su iz njemacke.

A sada mislim da su samo ovi:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...1367951621.jpg

i sastav:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...1368732858.jpg

Ne znam od kuda su - zaboravih.

A gavrilovic:

http://www.gavrilovic.hr/hr/proizvod/mesni-dorucak/81/
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:57   #2865
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Onaj kockasti iz Njemacke. U konzervi. Mislim da je 17.99 konzerva.
Dakle, ne od PPK.

Ako pogledas sastav njega i onog od Gavrilovica, vidjeti ces par desetaka % vise mesa nego onaj od Gavrilovica. Nemam sada pored ali je ono 90+% za njemacki i 60-70% za Gavrilovic.

A i posto sam probao obje konzerve - mogu reci i u okusu

Edit:

Znaci ovih je prije bilo:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...9_IMG_0789.JPG

I ti su bili / jesu super. Ti su iz njemacke.

A sada mislim da su samo ovi:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...1367951621.jpg

i sastav:

https://www.tackleuk.co.uk/SiteAsset...1368732858.jpg

Ne znam od kuda su - zaboravih.

A gavrilovic:

http://www.gavrilovic.hr/hr/proizvod/mesni-dorucak/81/
Mislim da je ovaj prvi iz Danske, za Dulano ne znam, moguće Češka.

No, ne smatram da je Gavrilovićev bitno lošiji, zbog tih par postotaka manje mesa. Istina, gavrilovićev je masniji i ima manje proteina, znači u teoriji jeste nešto lošiji, ali okusom je ok.

Inače, prodaje se i u Švicarskoj, ako to što govori.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:02   #2866
Quote:
Inače, prodaje se i u Švicarskoj, ako to što govori.
I Yugo se prodavao u Americi
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 13:26   #2867
Par postotaka - skoro 15%.

Dođe ti poslodavac i kaže smanjit ćemo vam plaću za par postotaka, nećete ni osjetiti.

(u okus ne ulazim, to su mi očajni proizvodi, znam da ih ekipa jede)
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:41   #2868
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Par postotaka - skoro 15%.

Dođe ti poslodavac i kaže smanjit ćemo vam plaću za par postotaka, nećete ni osjetiti.

(u okus ne ulazim, to su mi očajni proizvodi, znam da ih ekipa jede)
To je proizvod kojeg nosis u kontejner dok si na terenu. Kojeg nosis na planinarenje na visednevne ture. Kojeg drzis u vikendici pa kada dodjes i ogladnis da si nekaj pregrizes. Pa i podrijetlo mu je vojska...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 13:46   #2869
dok sam bila klinka (znači davno, jaaako davno) mama je pohala mesni. onak na ne pretanke šnitice narezani, uvaljani u jaja pa u vruće ulje ili mast. delicija
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:46   #2870
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
dok sam bila klinka (znači davno, jaaako davno) mama je pohala mesni. onak na ne pretanke šnitice narezani, uvaljani u jaja pa u vruće ulje ili mast. delicija
Oprosti ali to zaista odvratno zvuči

Nego, nisam stručnjak za hranu i to, ali nisam siguran da je u konačnici 15% razlika. Koliko vidim, Gavrilovićev ima 76% čisto meso, pa tu dolazi masno tkivo i nožice mmm... što bi reklo da je svinjetina zastupljena sa cca 90%.

Ovaj danski piše samo - svinjetina (Pork) + šunka (ham) = 91%, a koji je to dio svinje... ne znamo.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:07   #2871
Pojma nemaš o Jugodelicijama
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:35   #2872
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Pojma nemaš o Jugodelicijama
ahahh, ovo budi sjećanja na studentske dane, inflacija dinara, moji pošalju novce, kupovna moć pada iz dana u dan... kupiš bonove za menzu i par narezaka za zadnje dane u mjesecu
sunce_more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:06   #2873
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
dok sam bila klinka (znači davno, jaaako davno) mama je pohala mesni. onak na ne pretanke šnitice narezani, uvaljani u jaja pa u vruće ulje ili mast. delicija
Nego što, bio je to specijalitet.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:29   #2874
te mesni naresci su se pohali masovno za vrijeme rata kad su ti naresci stizali puni šleperi humanitarne pomoći...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 18:44   #2875
Prigovorio sam što nemaju reklamiranu robu u trgovini. Niti na polici niti osoblje zna što o tome!

Poštovani gospodine ....xyz
zahvaljujemo Vam na obavijesti od 27.01.2018.
Ispričavamo se zbog neugodnosti koju ste doživjeli u našoj trgovini Zagrebačka ulica 49f, 44000 Sisak. Takav način poslovanja nije u skladu s načelima našeg poduzeća budući da nam je upravo zadovoljstvo kupaca od iznimne važnosti.
Naime, Digitalni mjerni uređaj isporučen je u sve naše trgovine i u ponudi je 27.01.i 28.01.2018. i žao nam je što ste u trgovini dobili drugu informaciju.
Nadamo da ćete unatoč nastaloj reklamaciji i dalje ostati naš vjerni kupac.
Srdačan pozdrav,
Lidl Hrvatska d.o.o. k.d.
Ulica kneza Ljudevita Posavskog 53
HR-10410 Velika Gorica
Služba za kupce: 0800 200220 (pon.- pet. 08:00h -19:00h, sub. 08:00h -15:00h)
E-mail: [email protected]


Imam osjećaj da je to samo navlakuša - dođi pa buš nekaj kupil, ako baš nema reklamiranog artikla!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 06:52   #2876
da li netko zna moze li se narucivati u cro sa njemackog online shopa https://www.lidl.de/de/onlineshop ?da li isporucuju u hrvatsku ili je to samo za njemacko trziste? hvala
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 08:12   #2877
Nažalost, samo za njemačko tržište, ili za mailboxde.com
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:38   #2878
Quote:
spoiled_brat kaže: Pogledaj post
Nažalost, samo za njemačko tržište, ili za mailboxde.com

ok hvala na info
__________________
nije nebo ovo sto vam nude, nije sunce od zlata i moci,kad bi mogli prodali bi Boga njima niko ne moze pomoci
koal@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 09:50   #2879
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Prigovorio sam što nemaju reklamiranu robu u trgovini. Niti na polici niti osoblje zna što o tome!

Poštovani gospodine ....xyz
zahvaljujemo Vam na obavijesti od 27.01.2018.
Ispričavamo se zbog neugodnosti koju ste doživjeli u našoj trgovini Zagrebačka ulica 49f, 44000 Sisak. Takav način poslovanja nije u skladu s načelima našeg poduzeća budući da nam je upravo zadovoljstvo kupaca od iznimne važnosti.
Naime, Digitalni mjerni uređaj isporučen je u sve naše trgovine i u ponudi je 27.01.i 28.01.2018. i žao nam je što ste u trgovini dobili drugu informaciju.
Nadamo da ćete unatoč nastaloj reklamaciji i dalje ostati naš vjerni kupac.
Srdačan pozdrav,
Lidl Hrvatska d.o.o. k.d.
Ulica kneza Ljudevita Posavskog 53
HR-10410 Velika Gorica
Služba za kupce: 0800 200220 (pon.- pet. 08:00h -19:00h, sub. 08:00h -15:00h)
E-mail: [email protected]


Imam osjećaj da je to samo navlakuša - dođi pa buš nekaj kupil, ako baš nema reklamiranog artikla!


vjerojatno uređaje jesu isporučili samo nekoliko komada u tvoj dućan, ali su se rasprodali i tu je formu Lidl zapravo ispoštovao da ih ne možeš optužiti zbog lažnog oglašavanja

diskonteri tako posluju tj. nemaju reklamirane artikle u stalnoj ponudi i neograničeno

djelatnici vjerojatno nemaju pojma jer sam nedavno vidio kad je bila akcija na one mortadele kad su dva djeda pitali zaposlenoga gdje su mortadele sa akcije, a ovaj im nije znao pokazati gdje su, pa je rekao da su rasprodane, ali nisu bile rasprodane već su bile smještene u hladnjaku kod jaja
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 13:38   #2880
prije su masovno reklamirali neke stvari kojih uopće nije bilo kad si došao u trgovinu, u zadnje vrijeme im se to rjeđe dešava... mada sam jučer gledao neko sredstvo za čišćenje koje sam pomno tražio i nisam ga uspio naći
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.