Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 18:49   #21
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
E sada, kada se u vrtiću plaćalo osiguranje djeteta, sin je bio bolestan i mi nismo platili osiguranje.
Ne kuzim ovo...sto se moglo samo platit taj dan kad je mali bio bolestan?
Sto niste mogli platit slijedeci dan?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 20:06   #22
...moju mamu tuzio jedan roditelj zbog nemara....mali pao sa penjalice i slomio ruku...nije platio osiguranje i nije se mogao naplatiti iz osiguranja, pa tuzi vrtic i moju mamu zbog nemara....tak da sumnjam da ces se dogovoriti s osiguranjem...
...a to da smo svi osigurani - to su gluposti, vecina firmi i ustanova je osigurana, npr. ak se posliznes na nepocisceni snijeg pred zgradom HEP-a i slomis kuk, odstetu mozes dobiti tek kad/ako ih tuzis....nece ti uprava HEP-a sama ponuditi odstetu...
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 08:21   #23
Quote:
maxovamama kaže: Pogledaj post
Ne teoretiziram. Sve to mi je rekla moja odvjetnica koja će i podnjeti tužbu.
Pitala sam za iznos, jer uvijek postoji mogućnost da je netko već imao sličan slučaj, pa da ne lutam previše sa ciframa.
Uzmes vjestaka da ti napravi procjenu. Kako osiguranje najvjerojatnije nece ponudit korektnu cifru, onda ces tuzbom to trazit na sudu.
Annnete is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 09:27   #24
A da odustans?

Nisi dovoljno marila da djetetu platis osiguranje (10-20 kn), a sad bi silno htjela izvuci neke novce..

Pogrjesila si i zeznula se.. iduci put plati osiguranje pa ako bude kakvih problema dobit ces odstetu.
Ledolina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 07:55   #25
Privatni vrtići

Vrtić u koji mi ide mali se ove godine odlučio za kolektivni godišnji odmor u trajanju od 10 dana u 8 mjesecu . Nisu osigurali nikakva dežurstva u nekom drugom vrtiću, ali će nam naplatiti iznos za cijeli mjesec Kad sam postavila to pitanje ravnateljici , rekla je da prema zakonskim normativima ako dijete provede u vrtiću od 1-5 dana , plaća se 70 % iznosa, a sve preko toga 100 % . Meni je to razumljivo u situacijama gdje ja imam izbor dovesti dijete ili ne , ali kad nemam , nije . Zanima me smiju li oni meni naplatiti to i pozivati se na te normative ili su ipak dužni osigurati neku zamjenu ili ne naplatiti .
Ujna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:18   #26
Rad u vrtiću

Ukratko, radi se o sljedećem:

Upisala sam prvu godinu za odgojitelja, izvanredno.
Na upisima smo morali potpisati ugovor u kojem stoji:
"...student koji nije u radnom odnosu u dječjem vrtiću plaća i dodatne troškove prakse u iznosu od 1,000 kn za prvu godinu studija te po 500 kn za drugu i treću godinu studija."

U ugovoru nigdje nije navedeno DA LI SE SMIJEM ZAPOSLITI U DJEČJEM VRTIĆU ODMAH OD PRVE GODINE STUDIJA??
Ili ipak kasnije, nakon što odslušam prvu godinu


Hvala!
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:02   #27
ako radiš ne plaćaš troškove prakse, dakle bilo bi poželjno da radiš u vrtiću smiju te zaposliti ako piše doslovno ovako kako si prenijela
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 01:42   #28
Ti se smiješ zaposliti di hoćeš i kad hoćeš
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:22   #29
A gdje bi mogla naći zakon o tome?
Piše točno tako kako sam i ovdje napisala.
Bila sam u jednom vrtiću ali su rekli da nisu sigurni smiju li me zaposliti budući da nisam odslušala još ni jedan predmet.
Ima netko nekakvih saznanja o tome?
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 21:46   #30
Pa baš da te zaposle kao odgajatelja bi bilo nemoguće zbog uvijeta koji su zakonom propisani za odgajatelja, a ako te zaposle na nekom drugom radnom mjestu to si ne možeš pisati kao stručnu praksu.
Ne razumijem zašto bi te htjeli zaposliti u vrtiću?
Bez uvrede, ali ne udovoljavaš stručnim uvjetima, eventualno na radno mjesto za koje je potrebna SSS.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 23:11   #31
Gle, izvanredno studiranje i služi da ljudi mogu studirati uz rad. Moraš mi dati malo više detalja- na kojem bi radnom mjestu ti radila u vrtiću?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 11:58   #32
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ti se smiješ zaposliti di hoćeš i kad hoćeš

Jedino pod pretpostavkom da ispunjavaš formalne kvalifikacije za radno mjesto.

Prema tome, bitno jesu li za radno mjesto odgojitelja propisane određene pretpostavke (fakultet, srednja škola, položeni stručni ispit). Ovaj ugovor sigurno nije zapreka za zapošljavanje.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:11   #33
Radila bih kao odgojitelj. Tj. pomoćni odgojitelj i dobivala bih 75% plaće. NAVODNO.

Kolegica se zaposlila kao odgojitelj odmah kad se upisala na drugu godinu. Al neznam dal postoji ta mogućnost prilikom upisa na prvu godinu.
Prema ovom šta sam vam prenjela iz ugovora (a prepisano je od riječi do riječi)?
mia21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:20   #34
Ova odredba ugovora ti ne prijeći da se zaposliš kao odgojitelj. Ali ne znam što piše vezano uz tu tematiku u pravilniku ili nekom drugom općem aktu ustanove.

Odi u studentsku referadu i pitaj.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 13:29   #35
IV. STRUČNI DJELATNICI

1. Odgojitelji i stručni suradnici

Članak 24.

(1) U dječjem vrtiću na poslovima njege, odgoja i naobrazbe, socijalne i zdravstvene zaštite te skrbi o djeci mogu raditi stručni djelatnici koji imaju stručnu spremu propisanu ovim Zakonom i propisom donesenim na temelju ovoga Zakona, položen stručni ispit te koji imaju utvrđenu zdravstvenu sposobnost za obavljanje tih poslova.

(2) Stručni djelatnici dječjeg vrtića iz stavka 1. ovoga članka su:

- odgojitelji djece od prve godine do polaska u osnovnu školu s višom stručnom spremom,

- medicinska sestra s višom stručnom spremom,

- pedagog, psiholog i defektolog s visokom stručnom spremom,

- učitelji i odgojitelji za kraće programe s višom ili visokom stručnom spremom.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/265813.html
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:13   #36
Quote:
mia21 kaže: Pogledaj post
Radila bih kao odgojitelj. Tj. pomoćni odgojitelj i dobivala bih 75% plaće. NAVODNO.

Kolegica se zaposlila kao odgojitelj odmah kad se upisala na drugu godinu. Al neznam dal postoji ta mogućnost prilikom upisa na prvu godinu.
Prema ovom šta sam vam prenjela iz ugovora (a prepisano je od riječi do riječi)?
To što tebe zanima nema nikakve veze sa studiranjem, nego sa budućim potencijalnim poslodavcem. Pa valjda oni znaju je l te po svom pravilniku mogu zaposlit ili ne
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:23   #37
Evo, pojašnjenje...izvandredno upisuju taj smjer oni koji već dugo godina rade kao odgojitelji, ali imaju sss ili su medicinske sestre....Također, upisuju i oni koji rade, da, ali ne kao odgojitelji, već rade nešto drugo...Neznam odakle ti ideja da se kao student možeš zaposliti na poslovima za koje treba struka koju još nemaš???To je nebulozno i protuzakonito...Netko je gore već iscitirao neke članke pa...
Uglavnom, nevjerojatno mi je da netko postavlja takva pitanja kad je odgovor očit...Zašto bi se itko za išta školovao i to završavao ako se može zaposliti i bez diplome..Po tebi, učitelj, nastavnik, odvjetnik, policajac ( i da ne nabrajam dalje, bilo tko) može raditi u struci čim upiše fakultet/školu, nevezano za to hoće li ju završit???
Dakle, da rezimiram...izvanredni studij i jest namijenjen kao studij uz rad za ljude koji rade ali se iz nekog razloga žele prekvalificirati...Dok studiraš, slobodno radiš preko sc-a što oni nude ili nešto sa strukom iz srednje škole...Kao odgajatelj bez diplome ne možeš raditi "legalno" i ako ti naiđe kakva inspekcija, i ti i vrtić bi bili kažnjeni...U vrtiću te mogu zaposliti ali kao sss (neznam koju si srednju školu završila) a ne kao odgajatelja i ne smiješ raditi u grupi...možeš biti, neznam, spremačica, kuharica 8a i za to ti je potrebna kvalifikacija)...Sve drugo je teški crnjak...Pomoćni odgajatelj je radno mjesto koje u RH ne postoji..
Legalna procedura ide ovako (kao i u svim ostalim zanimanjima): diplomiraš, nakon toga radiš godinu dana kao odgojitelj-pripravnik (i tad nisi sasvim samostalna), nakon toga polažeš državni stručni ispit i tek tada možeš samostalno raditi u grupi..
Razdužila sam ovaj svoj post, ali prosto je nevjerojatno da misliš da možeš raditi u struci a da za tu struku nemaš diplomu..Ponavljam, u vrtiću, legalno, bez struke, možeš biti samo spremačica, čak i za kuharicu ti treba završena odgovarajuća škola, a za odgojitelja da i ne govorim, njegov put do "samostalnosti" traje 4 godine (3 studij + 1 pripravništvo)...
I nadam se da svoje zdravlje nikad nećeš povjeriti studentu medicine sa prve godine, a tako ni očekivati da netko svoje dijete povjeri tebi, studentici prve godine
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:17   #38
Exclamation Dijete nije primljeno u vrtić

Dobar dan svima! ne znam jesam li na dobroj adresi pa me prebacite ako nisam... Naime, trebam malu pomoć. Htjela bih uložiti žalbu što mi dijete nije primljeno u vrtić i dobiti uvid u spise djece koja su imala prednost pred mojim. E, sad, vele da se radi o zaštiti osobnih podataka, dakle, da ne bih mogla. Molim vas za savjet - kako si pomoći, što napraviti? Da li se uopće radi o žalbi ili o prigovoru (nešto sam čitala Zakon o općem upr. post....). Unaprijed puno hvala!
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:24   #39
Ne mogu ti dati konkretan odgovor na tvoje pitanje, ali ti mogu reći da prednost kod upisa imaju djeca samohranih roditelja, slabijeg imovinskog statusa, socijalni slučajevi...
I sumnjam da ćeš žalbom išta postići.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:36   #40
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti dati konkretan odgovor na tvoje pitanje, ali ti mogu reći da prednost kod upisa imaju djeca samohranih roditelja, slabijeg imovinskog statusa, socijalni slučajevi...
I sumnjam da ćeš žalbom išta postići.
sve ja to znam, sve mi je jasno... međutim, sigurna sam da ima i djece pred kojom mi imamo prednost, u to opće ne sumnjam! zato ću se žaliti i tražiti da mi pojasne zašto nas nisu primili. također nemam neka očekivanja, mislim da će nam žalbu odbiti ali neka, zanima me što će nam reći!
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.