Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što uraditi
ostaviti kako je 4 8.33%
vratiti prirodno vrijeme 31 64.58%
zimi sat kasnije!!!, a ljeti prirodno 5 10.42%
baš me briga 12 25.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 48. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2009., 22:31   #1
Promjena vremena, "vraćanje sata"

Koliko mi je poznato još od B. Franklina se poteže to pitanje ... no onda nije bilo niti struje niti benzina.
Na jednom Američkom forumu su me ameri samo upućivali na stranice no nigdje konkretnih "ušteda". Da stvar bude zanimljivija Japan ne mijenja svoje vrijeme.
A zna se da sve svoje energente uvozi.
Parlament EU je trebao ako se sjećam 2006 odlučiti da li će se nastaviti no nije mi poznato da je uopće bilo rasprave.
Osobno me "ubija" ta za mene besmislena promjena i ovako mi se sve više čini kao ciljana besmislica u procesu globalizacije.
kakvi su vaši dojmovi i bili radije da se vrijeme vrati na prirodno ....

Zadnje uređivanje ARTETUREN1 : 31.03.2009. at 22:38.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 00:01   #2
i zimi i ljeti treba biti ljetno račuanjanje... pa hebem ti to po zimi je noc u 3 sata a dan pocinje u 5
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 10:34   #3
Političke odluke su uvjek bedaste.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:10   #4
Quote:
Cheshire Cat kaže: Pogledaj post
i zimi i ljeti treba biti ljetno račuanjanje... pa hebem ti to po zimi je noc u 3 sata a dan pocinje u 5
eh,ja sam po prirodi takav da bi ipak vise da bude zimsko racunanjePosto jako volim zimu i sve..moj glas ide zimskom racunanju vremena
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 18:39   #5
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Osobno me "ubija" ta za mene besmislena promjena i ovako mi se sve više čini kao ciljana besmislica u procesu globalizacije.
kakvi su vaši dojmovi i bili radije da se vrijeme vrati na prirodno ....
Koliko sam ja cuo, dokazano nema ustede, ali se o tome uglavnom suti. Ustvari, postoje samo troskovi, vlakovi i dalje stoje kad se ide s ljetnog na solarno (zimsko) vrijeme i slicno. Ukratko, papazjanija. Netko je mislio da je to zgodno, ali nije bas dobro mislio.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 18:41   #6
Quote:
Cheshire Cat kaže: Pogledaj post
i zimi i ljeti treba biti ljetno račuanjanje... pa hebem ti to po zimi je noc u 3 sata a dan pocinje u 5
Zimsko racunanje je solarno, to je pravo vrijeme. Ljetno vrijeme je izmisljotina, besmislica. Trebamo jednostavno stvari promijeniti na drugi nacin, a ne gledati na sat. To je i tako relativno, ako pricamo o drustveno organizacijskom smislu, naravno ne o solarnom vremenu kao realnoj astrofizickoj vrijednosti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:25   #7
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja cuo, dokazano nema ustede, ali se o tome uglavnom suti. Ustvari, postoje samo troskovi, vlakovi i dalje stoje kad se ide s ljetnog na solarno (zimsko) vrijeme i slicno. Ukratko, papazjanija. Netko je mislio da je to zgodno, ali nije bas dobro mislio.

Definitivno, vrlo se jednostavno dokaže da nema nikakve uštede, nego je silovanje zdravog razuma i tu dolazimo do onoga zašto se to čini, jer to nije usamljeni slučaj.
Isto kao i ušteda štednim lampama, a da se po danu ugase svijetla na autima bila bi ušteda nekoliko puta veća.
Pitanje je što se može učiniti da se ukine ili ima i namjenu za dresuru ljudi.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 18:30   #8
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Definitivno, vrlo se jednostavno dokaže da nema nikakve uštede, nego je silovanje zdravog razuma i tu dolazimo do onoga zašto se to čini, jer to nije usamljeni slučaj.
Isto kao i ušteda štednim lampama, a da se po danu ugase svijetla na autima bila bi ušteda nekoliko puta veća.
Pitanje je što se može učiniti da se ukine ili ima i namjenu za dresuru ljudi.
Pa, necu ulaziti zasto, ali se cini. Gubljenje vremena i novaca. Ali, kad vec potezes moguce teorije zavjere, a svakako da su i one moguce. Mozebitno testiranje na kakve su gluposti sve ljudi spremni? Tko zna.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 21:04   #9
Je***** promjenu vremena!! npr...u 2 ujutro kreneš iz Zagreba u Varaždin. dođeš u Varaždin u 3, zatim vratiš sat na 2 sata i kreneš natrag u Zagreb. U Zagrebu si u 3 sata. Gdje si bio u 2:30?? na putu u zagreb ili iz zagreba? kvragu
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 21:33   #10
A kakve veze ova tema ima sa rubom znanosti?
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:06   #11
ma ja bi to sve ostavio i da se vise nista ne mjenja. kolko znam japanci ne mjenjaju kazaljke i ne rade te pizdarije. ostavio bi ovako na zimskom vremenu zauvjek
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:38   #12
+1
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 18:42   #13
Quote:
Cheshire Cat kaže: Pogledaj post
i zimi i ljeti treba biti ljetno račuanjanje... pa hebem ti to po zimi je noc u 3 sata a dan pocinje u 5
slažem se, nema nikakvog razloga za vraćanje na solarno po zimi, ovo je sad vrijeme skrojeno da svjetlosti ima samo su ljudi na poslu, a bagra nek plaća struju kad dođe doma, ko nju jebe, jer ovo je kapitalizam.

tako bi da ostane stalno +1h, umj. u 17 sad mrak bio u 18h, a svitalo bi umj. u 7h, u 8h, što je prihvatljivo.

a ujedno se više ne bi nikad trebalo prebacivati sat, što stvara nebrojene tehn. probleme, a u budućnosti će i više, kako se bude sve više informatiziralo uređaje, svaki uređaj morat će imati provjeru na zimsko vrijeme, što nije tako jednostavno za programirati, jer to nije vezano za fixni datum; npr za windowse svaki mjesec dolazi neka zakrpa za DST, jer dodatni kaos je tu i činjenica da svaka zemlja ima drugo pravilo o graničnom danu.

jedini razlog zašto i dalje imamo taj kaos s prebacivanjem vremena je to što evr. birokrati koji su to uveli, nemogu sad priznati da je ta ideja bila promašena, kao što je promašena i cijela EU
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.11.2010. at 18:55.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 21:16   #14
Brojanje vremena je ljudska izmišljotina. Umjesto da ju držimo jednostavnom, mi ju kompliciramo bez razloga
__________________
potpis.
b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:26   #15
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
slažem se, nema nikakvog razloga za vraćanje na solarno po zimi, ovo je sad vrijeme skrojeno da svjetlosti ima samo su ljudi na poslu, a bagra nek plaća struju kad dođe doma, ko nju jebe, jer ovo je kapitalizam.

tako bi da ostane stalno +1h, umj. u 17 sad mrak bio u 18h, a svitalo bi umj. u 7h, u 8h, što je prihvatljivo.

a ujedno se više ne bi nikad trebalo prebacivati sat, što stvara nebrojene tehn. probleme, a u budućnosti će i više, kako se bude sve više informatiziralo uređaje, svaki uređaj morat će imati provjeru na zimsko vrijeme, što nije tako jednostavno za programirati, jer to nije vezano za fixni datum; npr za windowse svaki mjesec dolazi neka zakrpa za DST, jer dodatni kaos je tu i činjenica da svaka zemlja ima drugo pravilo o graničnom danu.

jedini razlog zašto i dalje imamo taj kaos s prebacivanjem vremena je to što evr. birokrati koji su to uveli, nemogu sad priznati da je ta ideja bila promašena, kao što je promašena i cijela EU
kako nema razloga za vraćanje? šta je sa ljudima koji žive sjevernije od nas. da im bude noć do 9 ujutro?
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.