Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 21:49   #621
Tako i naši političari misle da Hrvatska završava negdje oko Jaske
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:53   #622
Quote:
Samla1982 kaže: Pogledaj post
Ma znam za valjke, skratio sam pricu... Zato sam i pitao jel se moze s autom na valjke... Odustao sam zato jer nisam u startu bio zainteresiran za kupovinu, a dati gotovo 400 kuna da saznam koliko ustvari RC da kljusadi, a nekupiti uređaj je meni malo reci glupo... Kao sto sam rekao osjeti se poboljsanje u performansama(pogotovo kad se vrati na stock) samo je pitanje koliko.
Ne znam koju verziju 1.4 TSI imas, ali ovdje izaberes tocan model, pa mozes vidjeti koliko bi cca. dobio... S time da kod vecine modela imas stage 1 i stage 2 (ima i dalje, stage 3, ali to ukljucuje veci turbo itd...)...

https://www.br-performance.be/en-be/...mk1-2012-2017/
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:53   #623
Problem je isti kao i u Jugi - centralizacija. Nekada Beograd, sada Zagreb. A realno Dalmacija ne bi mogla bez ostatka Hrvatske, tko bi onda radio na moru, isto tako ostatak Hrvatske ne može bez Dalmacije kao veliki prihod od turizma. Bilo kako da okrenete svi su u istim g....ima. A prepucavanje Sjever-Jug je teška debilana. Nini su oni "dolje" lošiji niti smo mi "gore" lošiji. Razlika je u mentalitatu, kao i svugdje. A političare boli ona stvar za sve, bitno da plaće sjeda.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:54   #624
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Problem je isti kao i u Jugi - centralizacija. Nekada Beograd, sada Zagreb. A realno Dalmacija ne bi mogla bez ostatka Hrvatske, tko bi onda radio na moru, isto tako ostatak Hrvatske ne može bez Dalmacije kao veliki prihod od turizma. Bilo kako da okrenete svi su u istim g....ima. A prepucavanje Sjever-Jug je teška debilana. Nini su oni "dolje" lošiji niti smo mi "gore" lošiji. Razlika je u mentalitatu, kao i svugdje. A političare boli ona stvar za sve, bitno da plaće sjeda.
da. to si dobro reko. ZG je država u državi...sve vuku sebi...i kako onda da ostatak HR ne bude ljubomoran?
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:58   #625
Zašto bi bio? Ja osobno nikada ne bih živio u Zagrebu. A da moram ići za poslom naravno da bih išao ako bi bo presiljen. Trebalo bi županijama dati da same raspolažu sa svojim novcem, isto kao i općine. Naravno da jedan dio mora i u glavni grad županije i glavni grad države, ali ne toliko koliko sada.
Druge regije i županije se također moraju razvijati, kao prvo radna mjesta onda i infrastruktura. Kod nas nitko nije ljubomoran na Zagreb, ali svima to smeta, iako smo 90km od Zagreba, prema gore. Osim toga, kriva je politika a ne ljudi, ti, ja, ili netko treći.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:02   #626
Quote:
Samla1982 kaže: Pogledaj post
Ma znam za valjke, skratio sam pricu... Zato sam i pitao jel se moze s autom na valjke... Odustao sam zato jer nisam u startu bio zainteresiran za kupovinu, a dati gotovo 400 kuna da saznam koliko ustvari RC da kljusadi, a nekupiti uređaj je meni malo reci glupo... Kao sto sam rekao osjeti se poboljsanje u performansama(pogotovo kad se vrati na stock) samo je pitanje koliko.
meni su isto ponuđeni valjci, ali nisam uzeo, jednostavno razliku osjetiš i zadovoljan sam (obećavaju 35 PS i 80 Nm). ja kada sam kupio prvi RC, imaš opciju 30 dana test i vratiš ako ti se ne sviđa. naravno, nisam vratio

što se tiče ZG i ostatka HR, to je katastrofa, tolika centralizacija neće proći dobro, bez ZG ne možeš ništa u HR obaviti.

a o razlikama u HR da i ne govorimo, pratim reportaže iz Slavonije, pa to je strašno
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:08   #627
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
meni su isto ponuđeni valjci, ali nisam uzeo, jednostavno razliku osjetiš i zadovoljan sam. ja kada sam kupio prvi RC, imaš opciju 30 dana test i vratiš ako ti se ne sviđa. naravno, nisam vratio
Pazi da nije placebo

Salim se, ali dobro je znati da si dobio ono sto placas, a to provjeris onako kako sam napisao... Imas i u HR par tunera gdje dodjes na remap i lijepo izmjere prije i poslije, tako da tocno znas koliko si dobio... Slicna je stvar sa generickim mapama, svi ti auti su mjereni prije i poslije, ali zna biti manjih odstupanja, jer cak i kod rucno sklapanih motora poput npr. VR38DETT iz Nissana GT-R zna biti manjih odstupanja...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:14   #628
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ZG je država u državi i ne oslikava pravo stanje...odi na 50 km u bilo kojem smjeru (da ti ne spominjem slavoniju, liku,baniju,zagoru,moslavinu) pa vidi kak ljudi žive...
Znam kako se tamo živi, pa nisam ja neki zagrebački dečec kojem su bake i djedovi i roditelji ostavili stanove i pogurali ga kroz život. Gradim si život sam praktički od nule. Ja sam iz tvog kraja, iz malog sela iz Moslavine. U ZG me dovelo studiranje i sada me jedino posao drži tu, ne da mi se putovati svaki dan stotinjak km na posao, a i interesi obitelji su tu... Inače bih se sutra vratio doma, živim za vikende kad odem svojoj pravoj kući, ubija me ovaj beton i ove gužve..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:24   #629
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Ne znam koju verziju 1.4 TSI imas, ali ovdje izaberes tocan model, pa mozes vidjeti koliko bi cca. dobio... S time da kod vecine modela imas stage 1 i stage 2 (ima i dalje, stage 3, ali to ukljucuje veci turbo itd...)...

https://www.br-performance.be/en-be/...mk1-2012-2017/
140ks...
Slicne performance navodi i RaceChip(170ks i 320nm ukoliko sam dobro pamtio). Da budem iskren nisam niti razmisljao o chipanju(ovo s RC sam probao cisto da vidim ima li kakvih promjena i kako se auto uopce ponasa, a da se poslije mogu vratiti na stock verziju), a pitanje je koliko je uopce dobro cipati TSI s obzirom na sve probleme koje su imali. Znam da dosta zavisi kako je auto servisiran i o konju za volanom, ali svejedno... Zasad ostajem na tvornickim ''postavkama'', ali moram priznati da je auto bilo gust voziti ''cipanog''.
Samla1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:26   #630
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Trebalo bi županijama dati da same raspolažu sa svojim novcem, isto kao i općine. Naravno da jedan dio mora i u glavni grad županije i glavni grad države, ali ne toliko koliko sada.
Druge regije i županije se također moraju razvijati, kao prvo radna mjesta onda i infrastruktura.
Ja mislim da bi u Svicarskoj trebalo ukinuti kantone i natjerati ih da se odluce za jedan jezik.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:28   #631
Jesam li šta krivo napisao? Pa tu svaki kanton radi za sebe. Zato je sve razvijeno. Istina, sa razlikom od kantona do kantona u plaćama i infrastrukturi, al ine toliko razlika kao u HR.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:29   #632
Ne, za chip tuning temu je totalno pogodjeno.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:30   #633
Znam. Nisam ja počeo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:31   #634
Quote:
Samla1982 kaže: Pogledaj post
140ks...
Slicne performance navodi i RaceChip(170ks i 320nm ukoliko sam dobro pamtio). Da budem iskren nisam niti razmisljao o chipanju(ovo s RC sam probao cisto da vidim ima li kakvih promjena i kako se auto uopce ponasa, a da se poslije mogu vratiti na stock verziju), a pitanje je koliko je uopce dobro cipati TSI s obzirom na sve probleme koje su imali. Znam da dosta zavisi kako je auto servisiran i o konju za volanom, ali svejedno... Zasad ostajem na tvornickim ''postavkama'', ali moram priznati da je auto bilo gust voziti ''cipanog''.
Postoje modeli kod kojih je razlika samo u mapi, kod njih nemas kaj za razmisljati o remapu... Sto se ostalih automobila tice, neki motor moze biti nov, sa malo kilometara, skroz serijski, pa se dogodi neki kvar, a isti takav mapirani, sa hrpom kilometara moze raditi bez problema... Cinjenica je da se mapiranjem podize tlak na turbopunjacu (ako automobil ima turbopunjac), dodaje vise goriva, te pomice paljenje, a sve to uzrokuje povecanje temperature (u slucaju turbopunjaca i okretaja), te nesto vece opterecenje... Tako da tu igra ulogu i doza srece, ali opet postoji ona - jednom se zivi Nitko nije prisiljen raditi remap sa povecanjem snage, to je sasvim proizvoljno... Ja osobno bi to napravio na svakom automobilu sa turbopunjacem... Na atmosfercima se remap ne isplati, osim ako nije jos poprilican broj drugih preinaka u igri...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 21:22   #635
Zanima me koliko može (ako uopće može) čipiranje za +49 konja smanjiti vijek trajanja motora na autu BMW 325D (trenutno 122000km, 2012.)
Chip je "RaceChip GTS Tuning BMW 325d 211 HP/155 kW F30-31/34 from 2011"
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 22:09   #636
46 mjeseci
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 22:11   #637
Je li to 2.0 biturbo motor?

Njima male turbine rikavaju ko na pokretnoj traci pa budi oprezan.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 22:15   #638
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Je li to 2.0 biturbo motor?

Njima male turbine rikavaju ko na pokretnoj traci pa budi oprezan.
Ne.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 23:28   #639
neznan koliko što skraćuje vijek, evo ja vozin već dugo na baš tom čipu i ja presretan. auto ide puno bolje, posebno tamo od recimo 150 do 200 km na sat, imaš dojam da bi iša do 250 kako dobro ide spram vožnje bez čipa. ok, i na manjim brzinama je osjetno, ali na višim je to posebno izraženo. sa tim GTS modelom primjetija sam da i motor nekako mirnije radi nega sa Ultimate (njega sam prije ima). i po meni isto tako važna stavka, auto troši oko 1 litru manje goriva ako paziš. dakle ako hoćeš oboriti rekord u niskoj potrošnji, s ovim ćeš čipom i to uspijeti. no teško ćeš tako, jel auto jednostavno ideeee
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 00:16   #640
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
neznan koliko što skraćuje vijek, evo ja vozin već dugo na baš tom čipu i ja presretan. auto ide puno bolje, posebno tamo od recimo 150 do 200 km na sat, imaš dojam da bi iša do 250 kako dobro ide spram vožnje bez čipa. ok, i na manjim brzinama je osjetno, ali na višim je to posebno izraženo. sa tim GTS modelom primjetija sam da i motor nekako mirnije radi nega sa Ultimate (njega sam prije ima). i po meni isto tako važna stavka, auto troši oko 1 litru manje goriva ako paziš. dakle ako hoćeš oboriti rekord u niskoj potrošnji, s ovim ćeš čipom i to uspijeti. no teško ćeš tako, jel auto jednostavno ideeee
odlično.
jedva čekam.
hvala na iskustvu.
gledao sam malo na netu, ubrzanje je 0-100 za 5.5 sek.
neznalica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.