Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 16:10   #41
Jeftini suv, osuđen na uspjeh.. Ima i neloše terenske sposobnosti, bit će ovo dobro
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 18:12   #42
zna li netko sluzbene dimenzije vozila i prtljaznik? usput, mislim da je ovo pun pogodak , vjerujem da ce steci kultni status Lade Nive!
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:26   #43
4,32 x 1,82, 475/1600 lit. prtljažnik, 1.6 110 ks benz, 1.5 dCi 85 i 105 ks
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:14   #44
Šteta jedino kaj nitko u tim "jeftinijim" segmentima ne nudi opciju jači motor i slabija oprema za sitnu lovu. Recimo ovaj duster sa starim 1.9 dci od 130ak ks, 4x4 i osnovna oprema + klima.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 16:34   #45
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Zar nije negdje pisalo da ce 4x4 u dusteru biti iz X-Traila?
Danas je bilo na TV-u (KS Automagazin) podatak da je pogon u Dusteru preuzet upravo iz X-Traila a ne iz Qashqaija kako su neki već pričali. Qashqai je samo terenoliko biće komapktne klase, dok je Duster pravi terenac i srcu i duši.
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 16:46   #46
Meni se ne sviđa dizajn. Ali mogla bi ga progurat cijena i dobre terenske sposobnosti. Ko što je neko reko: nova Lada Njiva. Samo malo suvremenija. Mislim da će ciljat na ljude kojima treba pravi terenac. i zato ak se loše pokaže na terenu mislim da mu se loše piše.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 17:11   #47
Vidim da je netko spomenuo da ce u Dusteru pocetni motor biit 1.6 16V sa 110KS? Meni se to ne cini kao prastaro rijesenje... to je solidan motor! I drago mi je ako ce to biti motorizacija Dustera, konacno jedan relativno moderan benzinac! (dizeli su i ovako oduvijek moderni, 1.5 dci nije bas pretpotopno rijesenje )

Ako vec moramo komentirati dizajn Dustera, meni se ne svidjaju prednji farovi, dok mi je bocna linija super. Ali pitanje je koliko sam ja mjerodavan, ne palim se bas na terence Isto tako, malo mi je zao sto ipak nisu malo poradili na dizajnu armature, barem da je jos par detalja vise razlike u odnosu na Sandero/Sandero Stepway. Ali dizajn se nekome moze i ne mora svidjeti, ne znaci da je auto los.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 10:51   #48
po svim podacima Duster bi trebao biti jako dobar i više nego dobar za te novce, ali nemojmo skakat pred rudo. Crash test još nije obavljen, auto još nije prošao hard testove, i još se puno toga treba obavitit... ako sve bude kako su pričali bit će im to jako dobar model za proboj na tržište SUVa
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 12:25   #49
Ne vjerujem da će zabrljati sa crash testom, ipak bi se taj auto vjerojatno negdje mogao pojaviti i sa Renault značkom, a Renault si neće priuštiti auto sa dvije ili tri zvjezdice.

Koliko je osvojio sandero???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:55   #50
meni je auto ok.... s obzirom na cjenu od 90 - 95 000 kn na osnovni model.... a za to mozete kupiti nesto malo vece od gratskog automobila..... no slabo ce se prodavati ko i sve dacie....

stapway ce biti 10 000 kn jeftiniji...... potrošnja me isto zabrinjava....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:30   #51
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
meni je auto ok.... s obzirom na cjenu od 90 - 95 000 kn na osnovni model.... a za to mozete kupiti nesto malo vece od gratskog automobila..... no slabo ce se prodavati ko i sve dacie....

stapway ce biti 10 000 kn jeftiniji...... potrošnja me isto zabrinjava....
Kako to misliš da će se slabo prodavati kao i sve Dacije???

Neki proizvođaći u ovoj kriznoj godini vjerojatno su poželjeli da mogu prodati u Europi kao Dacija...

Dacija nije mogla proizvesti automobila koliko je tržište tražilo, pa čak i u RH saloni Renaulta koji ujedno drže i Daciju nerijetko su ostajali bez ijedne Dacije za pogledati jer sve što je došlo na lager brzo bi se prodalo.

Što se tiče potrošnje, suludo bi bilo očekivati da će povišeni auto sa opcijskim 4x4 pogonom i vjerojatno ne najidealnijom aerodinamikom trošiti 5 l, no realno je da će trošiti litru-dvije više od usporedivog Sandera Stepway, što ne bi trebalo brinuti vozače dci-a.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 16:59   #52
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da će zabrljati sa crash testom, ipak bi se taj auto vjerojatno negdje mogao pojaviti i sa Renault značkom, a Renault si neće priuštiti auto sa dvije ili tri zvjezdice.

Koliko je osvojio sandero???
3 odnosno 4 zvjezdice; ovisno da li testirani nije ili je imao bočne jastuke a u oba slučaja je do zvjezdice više falio bod ili 2 jer nema signalizaciju nevezanih pojaseva. Što se samih bodova od sudara tiče manje-više je isto skupio kao Megane II, Golf V ili Mazda 3 (sve po 'starom' načinu testiranja; važećem do prije godinu dana).
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:07   #53
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da će zabrljati sa crash testom, ipak bi se taj auto vjerojatno negdje mogao pojaviti i sa Renault značkom, a Renault si neće priuštiti auto sa dvije ili tri zvjezdice.

Koliko je osvojio sandero???
sander ima tri zvjezdice, i to jedva... posebno su opasne bile plastike naprijed koje su se, kako čitam, nabijale u vozača i putnika i to više nego što je dopušteno da tako kažem.

edit: da poduprem svoju teoriju --> http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx.

pogledajte kod bočnog udara torzo vozača, i pogledajte noge kod vozača i suvozača kod frontalnog... nadam se da će sa svojom težnim Duster biti puno, puno bolji
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:13   #54
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da će se slabo prodavati kao i sve Dacije???
Neki proizvođaći u ovoj kriznoj godini vjerojatno su poželjeli da mogu prodati u Europi kao Dacija...

Dacija nije mogla proizvesti automobila koliko je tržište tražilo, pa čak i u RH saloni Renaulta koji ujedno drže i Daciju nerijetko su ostajali bez ijedne Dacije za pogledati jer sve što je došlo na lager brzo bi se prodalo.

Što se tiče potrošnje, suludo bi bilo očekivati da će povišeni auto sa opcijskim 4x4 pogonom i vjerojatno ne najidealnijom aerodinamikom trošiti 5 l, no realno je da će trošiti litru-dvije više od usporedivog Sandera Stepway, što ne bi trebalo brinuti vozače dci-a.
Nije dobro upućen u prodaju. Za ilustraciju dacijina prodaja bazirana je na 2 modela(logan i sandero) i ako na taj način usporedimo prodaju sa nekim drugim markama onda se jasno vidi da se dacia ne prodaje loše nego odlično.
Naime dacia je u prvih 9 mjeseci prodana(160 tisuća komada) u istom omjeru kao što su citroen c1 i c2 zajedno kod citroena cijele prošle godine ili seat leon i toledo zajedno kod seata. Ako uzmemo u obzir da je logan već na zalasku, sandero novi model jasno je da je dacia trenutno jako tražena roba, a ako uskoro dacia krene izbacivat i druge modele bit će sigurno još traženija.
Normalno da dacia još uvijek ne može po prodaji potuć renault, vw ili opel no krenula je zbilja impresivno, tj. gotovo nevjerojatno.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 17:14   #55
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
sander ima tri zvjezdice, i to jedva... posebno su opasne bile plastike naprijed koje su se, kako čitam, nabijale u vozača i putnika i to više nego što je dopušteno da tako kažem.

edit: da poduprem svoju teoriju --> http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx.

pogledajte kod bočnog udara torzo vozača, i pogledajte noge kod vozača i suvozača kod frontalnog... nadam se da će sa svojom težnim Duster biti puno, puno bolji
evo sa sigurnosnim dodacima
TataNano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:39   #56
Dali negdje postoje tablice ubrzanja, V/max i sl.
Samo vidim da je jako lagan,zanimame na koji nacin mu djeluje 4X4?
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:52   #57
Evo još jedan video, sa nekoliko slikica dustera u raznim bojama

http://www.youtube.com/watch?v=Z4z__...eature=related
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:28   #58
meni je duster povoljna kupnja.... al bojim se da automobil od 95 000 kn koji troši 10 litara i nije bas neki izbor....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:50   #59
off topic Gotovo svaki novi auto (osim Smarta) troši oko 10 l u gradskom režimu,ako ne i više.
SEILON is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 03:28   #60
Prenosim s jednog portala : "Verzija sa 4x2 pogonom inače ima težinu od 1180 kg, a 4x4 model 1280 kg, proizvodnja će se prvo odvijati u Pitesti fabrici u Rumuniji, a kasnije i u Brazilu (ovde i napomena da će se Duster na određenim tržištima prodavati pod znakom Renaulta).

U standardnoj opremi će se, između ostalog, naći i ABS, EBD i EBA sistemi, frontalni i bočni vazdušni jastuci..."

Meni nije jasno kako će Duster bit tako lagan.Zanima me crash test po tom pitanju.
SEILON is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.