Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 08:24   #3041
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Volio bih, kao i većina onih koji znaju o čemu se radi, da takva lampica postoji u autima sa dpf-om.
Nema ni jedne lampice koja signalizira regeneraciju DPF. Dok lampica gori onda je regeneracija nemoguća ili je greška u sistemu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:13   #3042
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš smeće od diesela i onda se nešto čudiš. I lijepo su vam upakirali priču da nije on govno nego kod njega nema pasivne regeneracija pa jadan dere aktivnu 5x češće od nekog poštenog.

Dobro. Prije su vam prodavali maglu da Sky uopće nema DPF, bar napredujete.

Mogućnost da pasivna regeneracija ne postoji bi mogla bit ako je DPF negdje oko 2. lonca ili čak iza. Budući da to nije slučaj i da je DPF na istom mjestu di i kod većine modernih dizelaša govori da pri velikom opterećenju (čitaj vožnja po AC recimo) ispušni plinovi imaju sasvim dovoljnu temperaturu za zapalit naslage čađe u DPF-u. Ako radi kod Pande sa 1.3 motorom radit će i kod 2.2 makarkoliko bio efikasan (što baš i nije).

Ono što vas jebe, jebe i većinu japanskih diesela a to je smješno mali DPF. Japanci imaju neki fetiš na malecke stvari pa ugrađuju takve kočnice, svjetla i očito filtre. Mali filtar + traljava kontrola izgaranja (isto japanska) i eto aktivne regeneracije češće nego ovrhe u prosječnog Hrvata.
Nije mi nitko prodao priču da nema pasivne regeneracije (možda sam se malo nezgodno izrazio), nego ono što želim reći je da se aktivna bez obzira na način vožnje i vožnju po autocesti koja bi trebala produžiti taj interval aktivne regeneracije ona svejedno odvija i to čak i češće.
Ne bih se baš složio da je Mazdin 2.2 smeće ali to je sada druga priča, ali da im je DPF užasno riješen to se slažem. Isto tako ako su već imali problema sa podizanjem nivoa razine "ulja" mogli su ugraditi mjerač razine a ne samo na šipkicu dodati X koji označava da se ulje treba mijenjati. Srećom meni se razina ulja ne mijenja jer sam dosta na otvorenoj cesti i rijetko prekidam regeneracije.
Što se same Mazde 6 tiče, odličan auto za voziti ali kada u 3 godine pod garancijom promijeniš oba prednja LED svijetla, sve 4 felge, 3 motorića retrovizora i dva seta zadnjih diskova sa pločicama onda ostaneš malo razočaran, tako da ne bi mislio da veličam Mazdu (kupim ono što mi se u tom trenu sviđa i meni djeluje kao OK kupnja).

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nema ni jedne lampice koja signalizira regeneraciju DPF. Dok lampica gori onda je regeneracija nemoguća ili je greška u sistemu.
Meni je to u potpunosti jasno, nego vidim da MalomZelenom nije jasno čemu služi ta lampica i što je uopće regeneracija.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:24   #3043
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš smeće od diesela i onda se nešto čudiš. I lijepo su vam upakirali priču da nije on govno nego kod njega nema pasivne regeneracija pa jadan dere aktivnu 5x češće od nekog poštenog.

Dobro. Prije su vam prodavali maglu da Sky uopće nema DPF, bar napredujete.

Mogućnost da pasivna regeneracija ne postoji bi mogla bit ako je DPF negdje oko 2. lonca ili čak iza. Budući da to nije slučaj i da je DPF na istom mjestu di i kod većine modernih dizelaša govori da pri velikom opterećenju (čitaj vožnja po AC recimo) ispušni plinovi imaju sasvim dovoljnu temperaturu za zapalit naslage čađe u DPF-u. Ako radi kod Pande sa 1.3 motorom radit će i kod 2.2 makarkoliko bio efikasan (što baš i nije).

Ono što vas jebe, jebe i većinu japanskih diesela a to je smješno mali DPF. Japanci imaju neki fetiš na malecke stvari pa ugrađuju takve kočnice, svjetla i očito filtre. Mali filtar + traljava kontrola izgaranja (isto japanska) i eto aktivne regeneracije češće nego ovrhe u prosječnog Hrvata.
Okrutno, ali istinito
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:58   #3044
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Koja druga? Samo je jedna lampica koja signalizira regeneraciju dpf-a, vw caddy 1.6 tdi, 2012. godiste.
Kako to? Ja vozim često u visokim okretajima i startam na semaforima, i opet se pali regeneracija svakih 500 km, Touran 2012. 1.6 TDI. Ne vjerujem da mu toliko autoput godi.
martin222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:52   #3045
Bolje vjeruj. Ili kupi neku dijagnostiku pa gledaj temperaturu prije DPF-a u raznim režimima vožnje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 13:59   #3046
Ako netko zna ili je vlasnik PUG-a 308 e-hdi 1,6 sa 116KS,.... kad taj motor odrađuje spaljivanje?
Ja ga do sada nisam primjetio niti sam uhvatio obavijest na ekranu.

Koji put zna nakon gašenja ostat neko vrijeme ventilator upaljen (prošli put negdje nakon nove godine).
Jel tada vrši spaljivanje?
millo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:55   #3047
Što se tiče mazde, ja koristim Torque aplikaciju s nekim dodacima i koliko vidim, lijepo prikazuje podatke. Regeneracije svakih 260 do 360 km, a meni na autocesti prođe i više, do 420 km... 2.2mzr-cd
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:02   #3048
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Što je nemoguće?

Regeneracije svakih 180-250km i to što nema pasivne regeneracije na autocesti pri tempomatu na 170 (očito je nema kada radi aktivnu ovako često)?

Ne posjeduješ Mazdu Dizel sa Skyactiv motorom i nisi pričao sa drugima, čitao po Mazda forumima i pričao sa Mazda serviserima. Regeneracija se radi kako sam i rekao i traje uvijek cca 10min (vozio se ti po gradu ili na autocesti). Lako se skuži po potrošnji i po tome što Mazdin i-Eloop označi da nije spreman. Posjedujem ju otkako je nova i sada sam na cca 42000km (otprilike pola toga je autocesta) tako da znam o čemu pričam. A i kada ga na servisu spoje točno u tome rasponu im i pokaže da je radio regeneracije).
Po otvorenoj cesti kada potrošnja padne na cca 5L ju zna odraditi i nakon 280km (ali rijetko vozim sa tim prosjekom potrošnje) a na autocesti gje je prosjek 7-8L ju radi na cca 180km a zna se desiti da ide i nakon 150km ako se malo gazi. Uglavnom, logično, koliko goriva spržiš toliko čađe skupi pa prema tome veća prosječna potrošnja ranija regeneracija.

DPF mu je odmah iza turbine tako da regeneraciju pokrene vrlo brzo nakon pokretanja ako je vrijeme za nju, ali koliko će taj DPF trajati sa tako čestim regeneracijama to je upitno.
Sve što si rekao stoji!
Kod mene ista stvar. Ponekad pokrene regeneraciju 5 minuta nakon početka vožnje. Znam po tome što na leru drži 1000 o/min. Regeneracija traje od 10-15 min. Također, jednom mi se dogodilo da je nakon silaska s autoputa upalio regeneraciju.

Zadnje uređivanje Haskel : 22.01.2018. at 16:13.
Haskel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:26   #3049
kad smo već kod dpf-a. ja nisam nikad se zamarao oko njega, no ne znam, možda je vrime. e sada, u skoro 240tkm ja niti sam ikad zna da je regeneracija bila, niti išta oko njega, možda zato što sam često na ac. no sada, imam taj carly app za dijagnostiku, i u njemu stoji modul za regeneraciju dpf-a, što mislite jeli pametno oko toga prčkat ako nemam problem? ono ka preventive radi? ili bolje mir i ono, šuti i vozi
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:48   #3050
Ima jedna strara pameta:
If it ain't broke, do not fix it

A ti kako zelis
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:57   #3051
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Ima jedna strara pameta:
If it ain't broke, do not fix it

A ti kako zelis
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:08   #3052
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Meni je to u potpunosti jasno, nego vidim da MalomZelenom nije jasno čemu služi ta lampica i što je uopće regeneracija.
Vidim da si ti sveznalica, ili barem zivis u takvom uvjerenju, sto se mene tice slobodno tako nastavi, kad se docekas nosom na zidu i nos se razbije sjetit ces se mojih upisa.

Quote:
martin222 kaže:
Kako to? Ja vozim često u visokim okretajima i startam na semaforima, i opet se pali regeneracija svakih 500 km, Touran 2012. 1.6 TDI. Ne vjerujem da mu toliko autoput godi.
Na mom autu se dpf jednostavno ne stigne toliko zacepit da bi mu bila potrebna regenracija jer voznja na otvorenoj cesti sagori sve.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:11   #3053
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nema ni jedne lampice koja signalizira regeneraciju DPF. Dok lampica gori onda je regeneracija nemoguća ili je greška u sistemu.
Na mom caddy-u postoji lampica za regeneraciju, barem tako pise u upustvu, ja jos nisam vidio da svijetli.

Lampica za gresku u sistemu je neka druga lampica, e ta mi se itekako palila, ima cak i tema o tome.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:29   #3054
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Na mom caddy-u postoji lampica za regeneraciju, barem tako pise u upustvu, ja jos nisam vidio da svijetli.

Lampica za gresku u sistemu je neka druga lampica, e ta mi se itekako palila, ima cak i tema o tome.
Prouči taj priručnik malo bolje prije no počneš pisati po forumu....
Osim ako je VW samo na tvoj auto ugradio tu dodatnu lampicu...

bez ljutnje...
vozim vw i ne pišem na pamet tako da....

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:17   #3055
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Nije stvar samo u Torque-u, ima on svašta od widgeta, ali ne iščitava sve senzore iz svakog auta, ovisi o mnogo toga. Koristim Torque skoro svakodnevno već valjda godinu dana, a ono što mi je zanimljivo, primijetio sam nedavno da mogu skužiti kad auto radi regeneraciju po jednom od senzora EGR-a (osim i po mirisu koji se tada pomalo osjeti ako stojiš na semaforu ili parkiran). Dakle, taj senzor, EGR Err u normalnoj vožnji pokazuje konstantnih 99,2, no kad auto radi regeneraciju, tih 7-8 minuta vrijednosti luduju. Onog trena kad regen. zavrsi, vrijednost se vrati na 99,2, a ni miris se vise ne osjeti. Da nema toga, ne znam po čemu drugome bih uopće skužio da auto radi regeneraciju. Auto je 2007. Kia 2.0 CRDi, 150 KS, 175.000 km, od čega 2/3 gradske vožnje pa brijem da, iako još nema nikakvih simptoma ni problema, moglo uskoro doć vrijeme za čišćenje ili zamjenu DPF-a, čini mi se da malo češće u zadnje vrijeme radi regeneraciju, a s druge strane, znam napraviti u danu i po 40-50 km čiste gradske stop-go vožnje pa nije ni čudo...
Frulex, maknuo sam slike iz kvota ali ne kužim koji se klinac mučiš s egr-om i po njemu zaključuješ?! pa imaš očitanje temperature i po tome ćeš odmah vidjeti kad skoči sa nekih prosječnih 200-300 C za neku normalnu vožnju.. .na 550-650 kad je regeneracija u tijeku

osim toga.. uzmeš si da ti prikazuje o2 equivalence ratio.. inače je on na 2.0 a kad krene regeneracija pleše od 1-2.

Doduše kad se naglo stisne gas dok motor nema zraka, naravno i onda padne vrijednost sa 2 na ispod dva.. - rekao bih da takva vožnja zagušuje dpf plus što trpi turbo a i ulje bih rekao da pati..

ne mislim sad na ovo zadnje na normalnu vožnju kad malo žešće kreneš ubrzavati.. nego mislim na ljude koji pate motor na 1500 okretaja ili manje stisnu gas do poda.. eeee kad se sjetim svog instruktora.. dođem u takvu neku situaciju da mi je na baš tako na tim spomenutim okretajima i jako lagano pokušavam ubrzati - a instruktor: "ajmo gas gas,... vidiš da se pati na tim niskim okretajima!"
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 22:06   #3056
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Vidim da si ti sveznalica, ili barem zivis u takvom uvjerenju, sto se mene tice slobodno tako nastavi, kad se docekas nosom na zidu i nos se razbije sjetit ces se mojih upisa.



Na mom autu se dpf jednostavno ne stigne toliko zacepit da bi mu bila potrebna regenracija jer voznja na otvorenoj cesti sagori sve.
Što se tiče prvoga dije posta, malo briješ ali neka...
Samo želim reći da nikada nisam niti vidio, niti čuo, niti pročitao da postoji lampica na autu koja svijetli dok je u tijeku regeneracija i 99% sam siguran da sam u pravu. Ali s obzirom da sam uvijek spreman naučiti nešto novo, molio bih te da mi slikaš to iz uputstava ili daš neki link na kojem je to opisano tako da se i sam uvjerim da ipak postoje auti koji imaju tu lampicu.

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Na mom caddy-u postoji lampica za regeneraciju, barem tako pise u upustvu, ja jos nisam vidio da svijetli.

Lampica za gresku u sistemu je neka druga lampica, e ta mi se itekako palila, ima cak i tema o tome.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:24   #3057
Decki, ne pada mi napamet naslikavat nikakvo upustvo, kazem vam kako je, zaboli me sta vi mislite, potrazite caddy iz 2012 pa nađite tu lampicu sami.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:04   #3058
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Decki, ne pada mi napamet naslikavat nikakvo upustvo, kazem vam kako je, zaboli me sta vi mislite, potrazite caddy iz 2012 pa nađite tu lampicu sami.
Evo, možda ja malo pomognem...kod Škode, a siguran sam da je tako i kod Volkswagena situacija je slijedeća...
- postoji lampica za regeneraciju, koja se pali ako se prekine par regeneracija u tijeku, znači auto radi regeneraciju a ti ga ugasiš...i tako par puta...
- kad se upali lampica - MORAŠ ići "propuhat" auto, to je kod mene 4 ili 5 brzina između 2000 i 2500 okretaja uz temperaturu ulja od cca 80 C na više, to traje cca 15-20 minuta
- ako ne ideš odmah napravit regeneraciju uz upaljenu lampicu, auto ti ode u "safe mode" pa moraš u servis na prisilnu regeneraciju
- btw.meni se u 6 godina samo jednom upalila ta lampica
zspani18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:26   #3059
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
ne kužim koji se klinac mučiš s egr-om i po njemu zaključuješ?! pa imaš očitanje temperature i po tome ćeš odmah vidjeti kad skoči sa nekih prosječnih 200-300 C za neku normalnu vožnju.. .na 550-650 kad je regeneracija u tijeku

osim toga.. uzmeš si da ti prikazuje o2 equivalence ratio.. inače je on na 2.0 a kad krene regeneracija pleše od 1-2.

Doduše kad se naglo stisne gas dok motor nema zraka, naravno i onda padne vrijednost sa 2 na ispod dva.. - rekao bih da takva vožnja zagušuje dpf plus što trpi turbo a i ulje bih rekao da pati..
Tko je spominjao mučenje?
Ne očitava temperaturu kao ni dosta drugih senzora (npr. ni temp. ulja), tako da sam manje-više poklikao sve ono što vidi (temp. antifriza, potrošnju goriva itd.) i slučajno primijetio to s EGR-om. Ovo s o2 ću probat vidjeti, ne sjećam se jel to očitava...


Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 07:18   #3060
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Decki, ne pada mi napamet naslikavat nikakvo upustvo, kazem vam kako je, zaboli me sta vi mislite, potrazite caddy iz 2012 pa nađite tu lampicu sami.
Nitko te ne napada samo pišeš bedastoće jer nemaš lampicu kad je u tjeku regeneracija nego imaš upozoravajuću lampicu da moraš ići odvoziti na otvorenu cestu cca 15min da bi se spalila sranja iz dpf a vožnjom na kratke relacije auto to nije mogao obaviti pa te moli za pomoć
Volio bih samo da ljudi provjere što pišu prije nego počnu tvrditi nekakva svoja stajališta...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.