Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 00:45   #101
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Ali,Vilenica,čovjek ne postaje samo odjednom takav,on to ima ili nema u sebi, o tome i pričam....a stvaranje programa masovnog ubijanja,jednostavno nije prosocijalno ponašanje,nego upravo oprečno antisocijalno i zato sam ga ovdje navela kao primjer patologije koje se nađe čak i u psihijatara....al neću više o tome jer ću dobit ban...
nećeš dobit ban zato što se ne slažeš samnom. samo ako vrijeđaš forumaše

gle: nije karadžić stvorio program masovnog ubijanja. on se samo lijepo uklopio u velikosrpski program koji je napravljen prije nego što je on i sanjao o tome. uletio je u to kao ambiciozni seljak: kao ambiciozni seljak je upisao medicinu, pa pisao pjesme, i kasnije se politički aktivirao. jako puno ljudi je u to vrijeme i u hrvatskoj i u srbiji uskočilo u nacionalistički vlak.

da znam da je moj psihijatar član HDZ-a, otkazala bi mu. srećom, niš ne znam o njegovoj poliičkoj orjentaciji.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 00:46   #102
Baš zanimljivo da na forumu postoji osoba koja može donijeti jednu takvu kategoričku prosudbu, o jednoj tako velikoj i specifičnoj grupaciji ljudi.
Pretpostavljam da taj forumaš provodi studiju i ima odličan uvid o privatnom životu i zdravstvenom stanju svih vojnih psihijatara jedne od vodećih svjetskih sila te će taj znanstveni rad izaći u eminentnim znanstvenim časopisima.
Hoćemo li dobiti i neki link, citat, što li?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 00:52   #103
Quote:
This phenomenon has been explored since the 1960s. Blachly et al[3] gathered data on 249 physicians listed in JAMA obituary columns and made extrapolations to determine which specialties had the highest risk. They interpreted their data to show that psychiatrists had the highest suicide rate and pediatricians had the lowest rate. Further support for the notion that psychiatrists might be at higher risk is found in the work of Rich and Pitts,[4] who found that psychiatrists committed suicide at twice the expected rate.
...


Among physicians, psychiatrists had the highest rates, with 73% reporting a history of depression compared with 46% of other
http://www.google.com/search?hl=en&c..._nhi=&safe=off



Quote:
Medical specialty and the incidence of divorce

Article Abstract:

Physicians in certain specialties appear to have a higher risk of divorce than others but this could be due to personal characteristics that led them to choose a particular specialty. Researchers followed 1,118 medical students after graduation for up to 30 years. All had married at some point in their careers. By the end of the study, 29% had divorced. Psychiatrists had the highest divorce rate, which was almost 3 times higher than the rate among internists. Physicians who married while still in medical school were more likely to divorce as were those who scored high on tests of anger.

author: Klag, Michael J., Mead, Lucy A., Wang, Nae-Yuh, Rollman, Bruce L.
Publisher: Massachusetts Medical Society
Publication Name: The New England Journal of Medicine
Subject: Health
ISSN: 0028-4793
Year: 1997
Read more: http://www.faqs.org/abstracts/Health...#ixzz0g1clIqXb
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it

Zadnje uređivanje Naïve Lurker : 20.02.2010. at 00:59.
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 00:57   #104
A zašto ti Lurker stalno migaš ?
I još jedno pitanje,u članku povrh je navedeno da je kod psihijatara najveći postotak razvoda,pa pobogu za kakve se to onda osobe oni žene ili još uvijek ne znaju birat ili oni sami nisu najbolji izbor?

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 20.02.2010. at 01:03.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 02:36   #105
Quote:
ždralexandrijka kaže: Pogledaj post
Čisto iz ljudske znatiželje.... Šta mislite kakvi su psihijatri privatno-postoji li nekakav profil ili su kao i mi ostali vrlo raznoliki? Pritom mislim i na dijagnostičare i na terapeute...
Znate li kojega osobno?
I mene je nekoć to zanimalo. Koliko uopće mogu odvojiti profesionalni i privatni život? Koliko im struka pomaže u privatnom životu? i na kraju krajeva, baš to, jesu li trknuti malo na neki način ? I naravno, kriju li neki od njih mračnu tajnu vodeći dvostruki život poput Hannibala Lectera
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:20   #106
Psihijatar-astrolog

Pozdrav svima...

Nisam našla odgovarajuću temu za pitanje koje želim postaviti pa sam odlučila pitanje staviti tu.
Ako sam pogriješila, prešaltajte me....

Dakle, zanima me PSIHIJATAR-ASTROLOG...

Da li netko slučajno zna, egzistira li u Zagrebu netko takav i ako egzistira, tko je i gdje ga se može naći...?
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:14   #107
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Nisam našla odgovarajuću temu za pitanje koje želim postaviti pa sam odlučila pitanje staviti tu.
Ako sam pogriješila, prešaltajte me....

Dakle, zanima me PSIHIJATAR-ASTROLOG...

Da li netko slučajno zna, egzistira li u Zagrebu netko takav i ako egzistira, tko je i gdje ga se može naći...?
Ne znam za takvog psihijatra niti bi smio postojati takav. Psihijatrija je grana medicine a astrologija grana besmislice. Ako pak postoji psihijatar (uzmimo da je zaista psihijatar a ne lažni psihijatar) onda je on odlučio prodavati maglu za dobre pare!
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:41   #108
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ne znam za takvog psihijatra niti bi smio postojati takav. Psihijatrija je grana medicine a astrologija grana besmislice. Ako pak postoji psihijatar (uzmimo da je zaista psihijatar a ne lažni psihijatar) onda je on odlučio prodavati maglu za dobre pare!
Da, tako i ja rezoniram.
Pitanje sam postavila, jer su me neke osobe pokušale uvjeriti u suprotno.
Zahvaljujem na odgovoru.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:03   #109
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
I mene je nekoć to zanimalo. Koliko uopće mogu odvojiti profesionalni i privatni život? Koliko im struka pomaže u privatnom životu? i na kraju krajeva, baš to, jesu li trknuti malo na neki način ? I naravno, kriju li neki od njih mračnu tajnu vodeći dvostruki život poput Hannibala Lectera
Osobno poznajem troje, dvije ženske i muškarca i svi troje imaju sjeban privatni život. Nisu loši psihijatri, ali malo tog znanja primjenjuju na sebi. Uvijek mi je to bilo čudno. (?!)
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:26   #110
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...

Nisam našla odgovarajuću temu za pitanje koje želim postaviti pa sam odlučila pitanje staviti tu.
Ako sam pogriješila, prešaltajte me....

Dakle, zanima me PSIHIJATAR-ASTROLOG...

Da li netko slučajno zna, egzistira li u Zagrebu netko takav i ako egzistira, tko je i gdje ga se može naći...?
Astrologijom se može baviti svatko, tako da me ne bi iznenadilo da neki psihijatri imaju takav hobi, pa ni da ga primjenjuju u svojoj praksi. No, mislim da se zakonski ne smiju oglašavati kao psihijatri-astrolozi.

U praksi ima svačega. Recimo, još je devedesetih jedna psihijatrica vodila tečaj autogenog treninga na kojem je isfuravala sve moguće njuejđ baze, od vidovitosti i telepatije, pa do zakona privlačnosti (ne konkretno pod tim nazivom). Guglala sam je nedavno i vidjela da je objavila knjigu o anđelima.

Zatim, raznorazni alternativci i vidovnjaci moraju biti pomalo "psiholozi" da bi uopće mogli raditi s klijentima koji nerijetko imaju žestoke kuršluse u glavi. Neke od tih alternativnih tehnika čak imaju određenog smisla u liječenju emocionalnih tegoba jer naše nesvijesno (unutarnje dijete ili kako god) bolje reagira na metafore i simbole nego na suhoparnu priču.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:53   #111
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Osobno poznajem troje, dvije ženske i muškarca i svi troje imaju sjeban privatni život. Nisu loši psihijatri, ali malo tog znanja primjenjuju na sebi. Uvijek mi je to bilo čudno. (?!)
I ja znam neke doktore koji su napravili velike pogreške u privatnom životu, ne znam možda su ganjali karijere pa zanemarili sebe. U mladim danima pričao sam s jednim studentom medicine i rekao mi je da se priključio planinarima da ne prolupa.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:32   #112
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Osobno poznajem troje, dvije ženske i muškarca i svi troje imaju sjeban privatni život. Nisu loši psihijatri, ali malo tog znanja primjenjuju na sebi. Uvijek mi je to bilo čudno. (?!)
Nebih rekao da nisu loši psihijatri. Da bi bio bilokakav dobar doktor osoba mora biti stabilna,a psihijatri posebno. Mislim kako ćeš nekome dati smisao životu, ako ga nemaš sam
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:05   #113
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Osobno poznajem troje, dvije ženske i muškarca i svi troje imaju sjeban privatni život. Nisu loši psihijatri, ali malo tog znanja primjenjuju na sebi. Uvijek mi je to bilo čudno. (?!)
Zato sto to nije stvar 'primjene' vec transfera. I psihijatri su ljudi s emocionalnim manjkavostima kao i svi mi, sto ne znaci da ne mogu biti tvoje ogledalo i kognitivno pa cak i emocionalno razumjeti sto se dogadja. Pogotovo u terapiji za koju je nuzno stvoriti kontakt i imati preko puta sebe Drugoga.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 03:17   #114
Ako cete istinu evo,

Psihijatri su ljudi kao i svi drugi, imaju nagone, potrebe, probleme, zadovoljstva, tragedije i tuge itd.. Veliki broj njih to ne pokazuje i kontrolise emocije i nastoji zadrzati autoritativni stav sveznajuceg mudraca, terapeuta, socijalno adaptirane osobe, urednog zivota, ravnoteze u porodici, osjecanjem srece i radosti i superiornog odnosa prema svakom drugom bicu. To je tradicija od fojda, kontrola transfera prema ljudima a gluma kako su spontani i ispunjeni emocijama pa se smiju cesto i kad nesto nije smjesno drugima, na silu pokazuju da su emocionalni i socijalni .

Druga vrsta psihijatara je ljudski susretljiva sa svima bez obzira na stalez kako na ulici tako i na poslu a prilicno je to tradicija poznata od Adlera pa na ovamo i takvi teze da budu dio socijalistickog pristupa covjeku..stavlja covjeka iznad svoje profesije i karijere.

Treca vrsta psihijatara su kretenoidni karijeristi narocito ove nove generacije koje samo strebaju i trce za diplomama koje uspjevaju doseci na ovaj ili onaj nacin i praktikantski idu novim trendovim '' biti in'' i teze za skupim autima, soc priznanju, dobrom braku, uspjehu na svim poljima, gluma da su moralni i savjesni doktori, arogantni prema pacijentima na ulici i u susretu sa svojim pacijentima van klinike ili ambulante, jako su povrsni da nikad nisu procitali zaratustru ili getea jer ih to ne zanima a kamo li sta je reko jung.. a omiljena serija na tv je sex i city.

Cetvrta vrsta psihijatara je ona prevarantska skupina koja praktikantski pristupa profesiji ne interesira ih diplome i karijera ali zloupotrebljavaju profesiju kako u socijalnoj moci i prestizu koja donosi dobit bilo kod zena ili novcu i cesto idu prema neki drugim profesijama kao sto je politika, biznis..

Peta vrsta je ona tipa K G Jung, sve ih interesuje, jako su nacitani, enciklopedisko znanje, teze svom unapredjenju radi znanja a ne soc prestiza, savjesno pristupaju profesiji, humani odnos prema pacijentima, ne interesuje ih novac prvenstveno nego znanost uopce. Oni su neupadljivi, mirni, introvertni, ne stavljaju nos posvuda, prijatni i dobri govornici, ako su profesori i cesto u starost rado slusani kao mudraci.


Ima jos i 1000 podvarijacija individualnih, svaki covjek je za sebe svojstven.
Jedno je kada npr. psihijatrica pridje svom pacijentu sa majcinskim pristupom kako u tonu govora tako i u izrazu lica i neupadljivog dostojanstvenog odjevanja recimo vidljive ljepote lica a drugo je kad istom pacijentu dodje neka nasminkana psihijatrica kurvanjskog odjevanja sa stiklama i mini suknjom, jako nasminkana, prekrstenim nogama na stolici sa jakom egzhibicionistickom teznjom kroz prozor gleda dali je njem jeep auto jos na istom mjestu gdje je parkirala..

Oni psihijatri koji su ''odrasli'' na ulici uz rock muziku ili urbane trendove lakse ce uci u sustinu problema i bica shvatiti recimo oblast problema narkomanije od kolega onih koji su odrasli uz tamburase i folk u nekoj ruralnoj sredini pa se kasnije skolovali u gradu
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:19   #115
znam jednu psihijatricu koja je ful navijački raspoložena i putuje po svijetu...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.