Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2011., 16:08   #21
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ima test lagune 2 u novom autoklubu
Lik napravio 350 000 praktički bez kvara.Diskovi kuplung i ispuh lonac još su original. Fascinantno
sanjo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:15   #22
Imam Megana Sedana 2008 godiste prvi vlasnik presao 50000.Sve sto imam za reci su samo rijeci hvale.Motor 1.5dci najekonomicniji auto ikad sto sam vozio,gradska 6l,otvorena i do 4,5l sa upaljenom klimom.I s obzirom da je izasao Fluence linija mu jos uvjek ne stari,znaci aktuelan je jos,ima odlican gepek,i dosta je komotniji unutra od mnogo skupljih auta A6 ili BMW5.P o meni je problem ovoga auta to sto ne drzi cijenu na trzistu,i losa finalna obrada enterijera,brzo se habaju sicevi i rubovi na vratima,plastika pucketa isl,i nije tako kompaktan kao njemacka auta.Nema onaj osjecaj tvrdoce.Ali kad se sve sabere i oduzme ovo je idealan auto ako ne patite od prestiza,sto znaci da morate voziti jedno od njemackih vodecih brendova,relativno jeftin servis,mala potrosnja,dobra linija,udobnost na nivou,sve ukupno jedan dobar auto
SaintG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 11:23   #23
Imam jedan upit i nadam se da ce mi netko moc izac u susret.
Imam megane 2003 1.5 dci i problem je sta nekad auto jako zadimi iz 2 u 3 brzinu. Kako mi mehanicar kaze, nakon detaljnog pregleda da jedan elektronski ventil u kriticnom stanju, kaze da mu je vrijednost -96 sta god to znacilo ali da nece jos dugo. Drugi isto nisu bas bajni ali nisi kriticni kao ovaj jedan. Savjet njegov je repraracija ventila koja po nejgovoj procjeni izlazi skoro 1300kn x4 komada, pa sad pitam jel zbilja moguce da toliko dode reparacija ventila?! Ima li alternative osim kupnje novih koji znam i sam da su preskupi.
Strambulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 12:33   #24
Mislim da se radi o diznama. Nove dođu cca 8000 kn
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 15:33   #25
Quote:
MELEST830 kaže: Pogledaj post
Pošto vidim da se razumijete u Renaulte imam pitanje. 1. upozorenje-žensko sam pa znam da će me mehaničar preveslat one sekunde kad mu odvedem autu pa sam htjela vidit šta kažu ljudi koji od toga nemaju nikakve koristi. Dakle, opis problema. Imam Clia 2004.1.5 dci,128.000 km, servisiran uredno, 48kW, 65KS. Već mi se neko vrijeme pali i gasi lampica od katalizatora. U servisu kaže da promjenim neki dio-1200kn.Skoro se onesvijestila... Drugi kažu da je to do nekog ventila ERG. A simptomi su ovi...Auto nema više onaj isti zvuk dizela, lijepo brujanje. To je sad, posebno kad prijeđe 2000 okretaja, neko duboko brujanje. Čini mi se i da mi sporo prima gas, da slabije vuče. Dakle, ako išta znate pomagajte. Šta se tiče te lampice, ona se pali ,pa ugasi ...kako joj padne na pamet, ne vezano uz ništa.
Nitko ništa..
Ovako, nisam auto-mehaničar, ali na temelju onog što sam dosad skopčao mogu ti reći slijedeće:
Pusti što kažu treba ovo-ono.
Potrebno je provjeriti cčitav niz sklopova i to treba napravit pošten servis.
Ako se pali lampica od kakalizatora (i ne pali se bez veze) moguća su dva scenarija: Lambda-senzor ili katalizator.
Dakle prvo se provjere te dvije stvari - meni je bio potrgan katalizator i auto iznad 2000 rpm UOPĆE nije vukao.
Koštao me 1900kn s ugradnjom, ali za 48kW je sigurno jeftiniji.
Moguće je pak i nešto treće..s tim se nije za zezat jer znam slučaj kad su se dečki vozili s crknutom Lambda-sondom (jer su im rekli da nema problema) i završili su s izgorenim klipom i reparaturom glave.

Drugo, slabo ubrzanje i čudan zvuk - moguće da je zaštopana turbina odnosno ne radi varijabilno.
Kako god bilo trebat će:
-skinut turbinu i temeljito je počistit
-raskopat cijeli usis i temeljito ga počisitit (provjerit intercooler-hladnjak stlačenog zraka)
-provjerit ispravnost EGR ventila.

Nije to nikakva nauka - trbea znat koje električne vrijednosti ventil mora imat u otvorenom i zatvorenom stanju, to je posao auto-električara.

Za ostalo fakat ne znam, kako rekoh, nisam auto-mehaničar.

Bez obzira koliko to košta, radi li se samo o čišćenju ili je nešto krepalo, to moraš popravit da spriječiš puno veću havariju.

pozdrav i sretno.

PS
Javi se na PM, dam ti kontakt od servisa gdje servisiram aute zadnjih 8 godina pa ih pitaj za mišljenje bar.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:45   #26
1,5 dci...zvuk dizela....

di bi ti našao katalizator i lambda sondu na tom autu?
turbina ne vjerujem da je problem (na leru turbina nema utjecaja na rad motora a cura se žali na zvuk) ali EGR bi mogel biti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:59   #27
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Ovo sa servisom na svakih 30000km si shebao auto, to ti garantiram.
A za ulje, kako reče pravi majstor, dobro je kad se ulje troši. Kad se NE troši, onda je problem.
Izem ti litru ulja na 7000km i tako do 500000km..
Pišeš gluposti, moj Kangoo je dotjerao do 270+ tkm i svakih 30 soma km uredno servis, nije trošio ni kapi ulja a cigla je doslovce stalno bila na gasu, i rasturao sam ga i svim mogućim smislovima za poslovne svrhe. Da nije skončao u betonskom mostu i betonskom zidu, danas bi ti pisao da ima 400+ tkm.

Jedino što definitivno moram naglasit, ako ti auto više nije pod garancijom, bjež od ovlaštenih. Jedan jedini BOG za dizele generalno je Purić iz Samobora. Nema kaj nemre riješit kaj se dizela tiče i to minimalno u pol cijene od ovlaštenog.

Imao sam problem s Kangoo-om, stalno se palila lampica engine check i gasio se svako malo i cukao, i u ovlaštenom im je bacalo malo šina goriva, malo dize. Uglavnom kad se sve zbroji - oko 15 tisuća kuna s rukama. Fala bogu bio sam si ok sa voditeljem servisa koji mi je rekao da ustvari nemaju točnu ideju kaj mi je s autom i da bi mi se moglo desit da mi i uzmu tih 15 somova i ne naprave na kraju niš. I onda mi je savjetovao da odem Puriću. Auto je bio na testiranju kod njega 3 dana, i na kraju je ispalo da je od silne kilometraže i objuzanja auta pretrunulo kablovinje i konektori na elektronici, sve skupa s rukama oko 2 soma kn s PDV-om.

Tak da kaj se mene tiče (iako nikad više neću uzet jebeni dizel), samo Purić zna posao i ima opremu za to. Začudio sam se kad sam vidio neke jako poznate face kod njega u servisu, pod time mislim voditelje određenih servisa drugih marki, koji vrlo vjerojatno svojim klijentima mažu oči da oni slažu auto, otfuraju ga Puriću i kasnije jelenu naplate trostruko...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 11:01   #28
Moj clio je godinu dana mlađi, ostalo sve isto.
Kod mene je bio u pitanju EGR ventil, prvo su ga u servisu izvadili i očistili ali su rekli da je to privremeno rješenje (tada baš nisam imala love a koštao je preko 1000 kuna). I neko vrijeme se lampica stvarno nije palila a onda je opet počelo.
Skupila sam lovu i kupila novi i odonda sve 5.
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 21:56   #29
Evo ja sam do nedavno imao lagunu 1.9 dci..!! vrhunska udobnost ali motor i elektronika je KOMA.. 1. auto je poceo dimit crno!- 3 dizne sam promijenio..svaka 2 tjedna sam čistio EGR ventil jer je palio grešku na njemu, promijenio sam senzore: turbine,mjerač protoka zraka.. Onda je otišla turbina.. 12 000 kuna!.. onda set kvačila.. onda razno razni problemi sa elektronikom kao davači abs a ( a ustvari nije davač kriv nego elektronika abs-a).. onda motor bez obzira na promijenjenu turbinu počeo pit ulje.. naravno 2 i 3 cilindar imaju pre malu kompresiju.. i to sve na 200 000.. e da.. i ''pametne kartice'' 1500 kuna 1 košta.. znači ja imam užasno iskustvo i više mi nepada napamet kupovat renaulta.. užas
varga_Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:10   #30
Quote:
varga_Osijek kaže: Pogledaj post
Evo ja sam do nedavno imao lagunu 1.9 dci..!! vrhunska udobnost ali motor i elektronika je KOMA.. 1. auto je poceo dimit crno!- 3 dizne sam promijenio..svaka 2 tjedna sam čistio EGR ventil jer je palio grešku na njemu, promijenio sam senzore: turbine,mjerač protoka zraka.. Onda je otišla turbina.. 12 000 kuna!.. onda set kvačila.. onda razno razni problemi sa elektronikom kao davači abs a ( a ustvari nije davač kriv nego elektronika abs-a).. onda motor bez obzira na promijenjenu turbinu počeo pit ulje.. naravno 2 i 3 cilindar imaju pre malu kompresiju.. i to sve na 200 000.. e da.. i ''pametne kartice'' 1500 kuna 1 košta.. znači ja imam užasno iskustvo i više mi nepada napamet kupovat renaulta.. užas
Gle, moja Laguna 2005. dci ima neke sitnice, krepao je ESP, to su riješili van garancije (uz spomen odvjetnika), prvo kao kompjutor, onda nije kompjutor i tak.
Riknuo mi lijevi podizač, promijenio Kinezom, radi, sad mi klampara filter zraka u kućištu i to je uglavnom sve.

Nemam ovako loše iskustvo, a kupio sam rabljenog i vjerujem ne baš bog zna što održavanog (vozili ga u firmi, kao neki direktor).

Istina kad sjednem u službenio Golf VI ne mogu vjerovat koliko je to bolji auto, ali valjda je i nova Laguna bolja, dvoraga .

S Lagunama treba pazit na dosta sitnica - ako ti se da proučavat i mozgat, može se kupit fini autić.
Pazit s uljem, provjerit usis (znači hladnjak zraka, tragove ulja u dovodu, ventil, zaboravih kako se zove itd.).

A turbaka možeš skurit na bilo kojem autu. Istina Laguna je tamo oko 2003. imala loše pikse, tako nešto, eto, što ćeš - uložili sve na F1 pa nemaju love za normalne dijelove .

Al zato imam sve ono bez čega se može: ottvaranje/zatvaranje bez ključa, tempomat, senzore, komande na volanu, grijana sjedala (i leđa), šugavi Cabasse radio (fakat je šuga), autoamcke brisače, automacka svjetla noću (zašto ne danju po izboru vozača recimo?) i sto čuda. Jbg, ne da mi se vozit u A6 Allroadu bez grijanih sjedala ili stražnjih podizača. Neću i neću.

Al ajd, autek me zasad sluša. Frka me svih tih pizdarija s turbinom al više se ne vozim dvije glave k'o prije s 2.0 Baccarom. Ne usudim se
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 09:42   #31
Ja vozim lagunu iz 2003 g. 2.2dci i jako sam zadovoljan tim autom. Vozim ju 6 godina i ima prijeđenih 300 000 km.U zadnje vrijeme sam primjetio da kod dodavanja gasa ponekad kao da uopče ne prihvača gas.Nikakva lampica se ne pali ni ništa,pustim gas pa ponovo dodam i tad jke sve u redu.Egr ventil sam očistio u servisu,a sad ako neko zna razlog neka napiše.
yoby is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 10:37   #32
Quote:
yoby kaže: Pogledaj post
Ja vozim lagunu iz 2003 g. 2.2dci i jako sam zadovoljan tim autom. Vozim ju 6 godina i ima prijeđenih 300 000 km.U zadnje vrijeme sam primjetio da kod dodavanja gasa ponekad kao da uopče ne prihvača gas.Nikakva lampica se ne pali ni ništa,pustim gas pa ponovo dodam i tad jke sve u redu.Egr ventil sam očistio u servisu,a sad ako neko zna razlog neka napiše.
Meni se tkao ponašao Clio 1.5dci kad je otišao EGR. Ali ne da je EGR začađen/začepljen (moj je bio samo blago površinski začađen, puno otvorene ceste) nego je otišao akutator na EGR-u ("elektromotor" za otvaranje/zatvaranje ventila). Koliko znam, jedino pravo rješenje je drugi EGR (ili akutator od nekog polovnog EGR-a...no u tom slučaju tko zna što dobivaš i koliko će trajat?)


Kod tebe je možda i do nečeg drugog, ne znam... možda problem sa senzorom položaja pedale gasa? (ako je drive-by-wire)
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 16:31   #33
Imam i ja problema sa EGR-om..

Unatrag nekih mjesec,dva mi se događalo to da mi auto na aupuh baci crnog dima kad okretaji dođu na dio gdje se pali turbina..Znači,baci dim,turbina se upali i auto onda dobije onaj "šus".Malo sam googlao po netu i vidio da bi moglo biti do EGR ventila.

Prije 10-ak dana vraćam se od Furlana i na putu mi se upalila lampica sistema kontrole ispušnih plinova,tj.ova
http://s731.photobucket.com/user/Zla...pica1.jpg.html

Išao sam kod mehaničara i spojio ga je na komp i izbacio je grešku na EGR ventilu
http://s731.photobucket.com/user/Zla...G1024.jpg.html

Očistio je ventil,poništio grešku i auto sada fino ide i ne baca više dim kao prije.Uzeo mi je 100 kn za rad.
Međutim,ta lampica se nakon 1 km vožnje opet upalila i opet sam išao do mehaničara i opet je javljalo istu grešku.Opet ga je poništio i rekao mi ako se i dalje bude palila da ću morati staviti novi EGR ventil(kod Tokića ventil od Hofera košta 1000kn) da mi se ta lampica više ne pali.Došao sam doma i nakon 2 sata opet upalio auto jer sam negdje išao i nakon 15 min vožnje se opet upalila ta lampica.

Dva dana kasnije sam otišao kod drugog majstora kojeg bolje poznajem,također je očistio i ventil i cijevi koje vode do njega.Provozao je malo auto i nije mu se upalila lampica.Kasnije,kad sam ja došao i upalio ga lampica se opet upalila. Kaže da je slab neki protok zraka kroz ventil ili tako nešto,ali da mi nije hitno ga mijenjati jer ne utječe na rad i snagu motora i da se mogu voziti bez brige,pa da ga zamijenim kad budem htio.

Pitanja:
1.Dal da ga ipak mijenjam što prije?
2.Dal mogu ići sa njim na dulji put(Beč) iako svijetli lampica?

Auto je Clio(2004.),1.5 dCi,65ks.
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 17:35   #34
Ne znam za konkretan motor, ali na JTD-ima je vrlo popularno blindiranje EGR-a... Pa se raspitaj i za tu opciju.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 11:20   #35
jebote koliko problema oko modernih, pouzdanih i štedljivih dizel motora!!

zanima me kako bi to objasnili u salonu auta da im dođem sa takvim pričama (dovedem i svjedoke) i pitam ulazi li to u jamstvo???
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:50   #36
I sam vozim renaultov dCi motor (Clio 1.5dCi 2003., 65 ks). Zajedno s prijašnjm vlasnikom auto je pred 3 dana okrenuo 180 000 km bez problema.

Trenutno se spremam na promjenu ulja, stavio bi Elf Evolution SXR 5W40. Zamjetio sam da ima posebnih ulja za dizele (Npr. Shell ili Mobill), a vidio sam i Valvoline ulje za aute s dosta prijeđenih kilometara. Ima li smisla s orginalnog Renaultovog ulja koje zadovoljava norme RN0700 i RN0710 ići na neko spcijalizirano za dizele odnosno starije motore?

Također razmišljam o stavljanju nekog aditiva u gorivo narednih dana da malo pročistim sustav. Ima li smisla stavljati nešto tako ili je to prodavanje magle? Konkretno mislim na nešto ovakvo.
I treća stavka, koliko često bi trebalo mjenjati filter zraka i goriva na ovim motorima?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 20:04   #37
odjahao si 180 tkm sa jednim uljem . zašto mjenjat sada vrstu i proizvođača ?norma za filtere je 60tkm ali možeš slobodno skratit .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:32   #38
Ja treći vlasnik. Prvi vlasnik je tko zna što koristio, nemam nikakve informacije o njemu. Drugi je pazio a auto, koristio je Elf Excelium ulje. Kolega s foruma mi je preporučio Elf Evolution.

Razmišljam o promjeni jer auto već ima kilometara, i iako sad sve radi odlično, želio bi napraviti sve kaj mogu da tako i ostane i eventualne probleme možda preduhitiriti. Zato razišljam i o aditivima u gorivu, ako su donekle korisni da se malo pročisti sustav.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:03   #39
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ja treći vlasnik. Prvi vlasnik je tko zna što koristio, nemam nikakve informacije o njemu. Drugi je pazio a auto, koristio je Elf Excelium ulje. Kolega s foruma mi je preporučio Elf Evolution.

Razmišljam o promjeni jer auto već ima kilometara, i iako sad sve radi odlično, želio bi napraviti sve kaj mogu da tako i ostane i eventualne probleme možda preduhitiriti. Zato razišljam i o aditivima u gorivu, ako su donekle korisni da se malo pročisti sustav.
niti sa jednim 5/40 ( excelium,evolution ) nećeš pogriješiti . mjenjaj ga redovito i nemoj čarobirat sa uljima . nema potrebe za izmišljanjem tople vode koja je već izmišljena . ako auto normalno funkcionira ne kemijaj .
umjesto kojekakvih aditiva za gorivo ja bi na tvom mjestu radije povadio injektore i dao ih prekontrolirat . to košta smješne novce ( ja ih obavezno na takvim kilometrima vadim i kontroliram ) a može spasit motor od ozbilne havarije ( rupe na klipu i sl ) . to je ozbiljan pristup a raznorazni aditivi nemogu obnovirt istrošeni injektor
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 11:51   #40
clio II 1.5 dci

Ovako imam sljedeći problem pa vas molim pomoć. S vremena na vrijeme mi se u vožnji upali lampica od grijača i ona desno od nje, auto ona izgubi snagu, kad pustim gas lampice se ugase i auto ide normalno. Auto konstatno nemirno radi u leru i ponekad se teško pali.
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.