Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 12:34   #21
hvala, znam taj link
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 22:20   #22
Koliko se sjecam tog zakona, u HR su na kraju svi osigurani.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 11:37   #23
Dopunsko/dodatno/dobrovoljno zdravstveno osiguranje

Najskuplja polica u Suncu košta 220 eura godisnje. Ne bi mi bilo zao to platiti kad bih imala stvarne koristi. Znate li što o tome?

Addenda ima široko područje tj. velik broj ugovornih ustanova. Navodno ne plaćaju tim ustanovama pa da su počeli odbijati njihove pacijente. Navodno i da ti sam moraš platiti, a oni ti refundiraju lovu. Nakon pola godine, naravno.

Zato mi se Sunce čini bolje. Sve obaviš kod njih i ništa ne platiš (ta polica pokriva neplaćanje). Bad je kako do lijekova ili doznaka za bolovanje? Na kraju opet moraš svom liječniku...

Što je za, a što protiv?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 11:43   #24
Ako se ne varam, ne radi se o dodatnom nego o privatnom zdravstvenom.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 13:41   #25
ja imam adendino privatno osiguranje . mislim da se radi o standardnom paketu gdje je mjesečna rata 99kn.
adendin osiguranik sam odnedavno , a uzela sam ga na preporuku frendica koje ga imaju duže vrijeme i zadovoljne su.
ja sam obavila sistematski pregled i sve je bilo veoma profesionalno i brzo. nazvala medifon, oni mi ponudili poliklinike, ja izbarala, već za par dana obavila sistematski, kod doktora potpisala obavljeni pregled ( koštao 600kn) i otišla. račune će poliklinika srediti sa adendom. nadalje, neposreddno po zaključenju police sam se razbolila i morala sam ići na terapije pa sam se naplaćala participacije. participaciju ti adenda vraća do godišnjeg iznosa od 500kn. ( ako imaš dodatno osiguranje kod HZZO , onda si oslobođen participacije) . račune sam uredno skupila i poslala adendi i dobila novce nazad nakon 2 mjeseca.

te priče da ne plaćaju poliklinikama , sam i ja čula . pisalo je u nekim novinama o tome ali u kontekstu ne-fair kompeticije
među osiguravteljima. Radilo se konkretno o Poliklinici u Nemetovoj s kojom je adenda prekinula suradnja. adendino objašnjenje je bilo da osiguranici nisu bili zadovoljni uslugom u toj poliklinici. bez namjere da protežiram adendu, od frendica sam čula da ni one nisu bile zadovoljne uslugom u nemetovoj.

svatko tko se je osigurao kod adende je upoznat s tim da obavljeni pregled ne plaća osiguranik već osiguravatelj, pa mi priča da je pregled morao platiti na licu mjesta ne drži vodu. osim toga, osiguranik nije ni mogao doći na pregled ako ga prethodno nije naručio preko adende pa mi je čudno da bi neki doktor potvrdio termin ako mu adenda ne plaća uslege

zato mi te priče ne drže vodu.
ako je istina da je Nemetova u vlasništvu Sunca osiguranja onda je lako zaključiti tko je pustio glasine o adendi.

ne znam ništa o Suncu. manje-više ljude koje poznajem da imaju privatno osiguranje imaju ga kod adende.
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 07:47   #26
Drago mi je da si zadovoljna Addendom. Jesi bila u zadnje vrijeme?

Što se tiče Sunca oni imaju polikliniku na Jarunu. Kolegice su bile i isto su jako zadovoljne. Jedna je bila na sistematskom, a druga je završila na hitnoj zbog predinfarktnog stanja pa je poslije išla na pretrage u Sunce da vidi što je.

Bad je što joj kao ništa nisu našli, ali kaže da je sve bilo super brzo i da je zadovoljna.

Ono što meni nije jasno je - što dalje. Privatni osiguravatelji ti ne smiju dati niti injekciju protiv bolova, a kamoli lijekove ili što drugo. U čem je poanta? Ako me nekaj zaboli na kraju opet moram svojoj doktorici, koja će me vjerojatno posalt na iste te pretrage jer neće htjet priznat njihove nalaze, i kaj onda? Oni me ne mogu poslat u bolnicu niti naručit za operaciju...

Ne kužim smisao? Meni je logičnije državno dodatno osiguranje, ili griješim?

Što je sa zubarima? Addenda ih ima, mislim da Sunce ne. Jel ti oni popravljaju zube? Ili samo kažu da imaš karijes? Ne kužim..
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 12:56   #27
ja sam osiguranik od dvanaestog mjeseca, znači sve ovo o iskustvu sa adendom je friško.
ja sam adendu uzela da mogu godišnje obaviti sistematski a da ne moram čekati po bolnicama, kod ginekologa ionako ne idem preko zdravstvenog, a adenda ima ugovor sa dr. Latin , pa refundacija participacije i, taman - pokrijem godišnju premiju.

u slučaju bolesti ideš kod svog doktora/ice i to ti pokriva osnovno zdravstveno osiguranje ali onda možeš preko adende (ili Sunca) ići na specijalističke /dijagnostičke preglede, ako te tvoj doktor/ica šalje. uputnicu za bolnicu ti daje tvoj doktor/ica, a privatno osiguranje ti osigurava bolji smještaj, hranu , bolju njegu ( ? ) ... mislim da osnovno osiguranje ne pokriva sve bolničke troškove , a ovisno o premiji koju plaćaš, sve ili dio troškova snosi privatni osiguravatelj. adenda ima dobru web stranicu pa pogledaj šta ti koja polica osigurava.

za zubare ne znam. vidiš to moram pogledati .
octavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 21:24   #28
A kaj ne piše na njihovoj stranici da su osnovno zdravstveno osiguranje (Addenda)? Kaj to znači da ti ne treba onda državno?? Ne kužim...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 01:12   #29
Zdravstveno osiguranje

oke, ovo sam vec pitao prije jedno godinu dana, al ocito - nista se nije promijenilo...

dakle, jel zna neko koju pametnu fintu za iskemijat zdravstveno osiguranje?

znam da postoji mogucnost da nadjes nekoga ko ce te redovno zaposlit na mjesec dana, pa ti dat otkaz, ali neznam dali tad moram poslodavcu vracat i zdravstvenu, jer koliko shvacam, on mora placat sve troskove toga cak i nakon sto mi da otkaz, ako ta ista zdravstvena ostane kod mene...

navodno na ugovor o radu ne mogu nikako iskemijat zdravstveno, niti na cinjenicu sto mi je stari prolupali branitelj, i sto sam dijete razvedenih roditelja... jel to istina?

a i jos k tome, zakon mijenjaju svakih 6 mjeseci, tak i da kad saznam nesto, tad je vec prekasno za primjenit tu foru...

pa me zanima, jel iko ima pojma na koju (ne)zakonitu fintu bi ja mogo sebi iskemijat zdravstveno, osima tako da si krivotvorim papire da sam na faksu ili da radim prijavljen posao sa svim pravima

ak je bed nekome ovako reci neke detalje, moze i na pm... hvala unaprijed
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 08:31   #30
a zašto bi krivotvorio papire da si na faksu?
a da upišeš koji glupi faks,npr. tamo gdje se ne piše prijemni?
pa usput i štogod studiruckaš i položiš koji ispitić?
a ako ne ide, ne ide..
pa iduće godine upišeš ponavljanje..
možda imaš previše godina?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:14   #31
kaj ima uopce faksova bez prijemnog, a da ne moras iscaltat par somicha kunicha?

osim toga, to bi se sve izorganiziralo tek pred jesen, a meni zdravstveno sto prije treba... do jeseni ce mi vec zubi istrulit, a ja cu prolupat do daske jer nemam para za lijekove koje bi trebo pit
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:26   #32
1. prijavi se na Zavod za zaposhljavanje i s potvrdom o nezaposlenosti zdravstveno osiguraj preko mame ili tate

2. prijavi se za kucnu pomocnicu nekome i sam plati doprinose - mislim da je to ispod 100 kuna mjesechno

3. upishi fax koji nema prijemnog - u mom gradu to je Strojarski
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:35   #33
Quote:
magic kaže:
1. prijavi se na Zavod za zaposhljavanje i s potvrdom o nezaposlenosti zdravstveno osiguraj preko mame ili tate
navodno vise nejde tako... mislim, tako se bar kao moja stara raspitala... kucka glupa...
neznam jel stvar novog zakona il cega, al glavni je problem sto ja nisam otiso na burzu u tri mjeseca nakon zavrsetka redovnog skolovanja... no, to zbog nekih drugih stvari nisam mogao, i sad sam pusiona...

Quote:
magic kaže:
2. prijavi se za kucnu pomocnicu nekome i sam plati doprinose - mislim da je to ispod 100 kuna mjesechno
kaj se za tako nesto mogu prijavit, ono, potpuno?
mislio sam da takve stvari idu na ugovor o radu, a prek ugovora ne mogu dobit...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:41   #34
Sad cu ti ja rec ko mama meni ~ mislit i srat su pojma dva.

Sve shto spominjesh kao razlog saznala ti je mama ili si nacho od drugih.

Digni tu jebenu guzicu i odshetaj sam do Zavoda i do Socijalnog.

I raspitaj se.

Uredno te netko mozhe zaposliti kao kucnu pomocnicu ili vrtlara ili klauna na pola radnog vremena. Preko radne knjizhice. Skupi pare i taj mjesec plati doprinose.

Nakon toga ce ti ta osoba dat otkaz, jer si recimo kreten

I s otkazom cesh se prijavit na Zavod za zaposhljavanje.

Ocesh da ti ja to idem rjeshavat?

Vec sam jednom takvome rjeshavala

magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2004., 10:54   #35
pa zato i pitam ovdje

šta odma ne kažeš jebemlitisve? digni se, ustaj, i glasno reci

thanx srce
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 15:35   #36
Raspitala sam se kod frenda, on je preko Sunca isao na operaciju sinusa. Ne znam detalje, samo znam da je bio super, super zadovoljan.

Postoji:
osnovno drzavno zdravstveno osiguranje
dodatno drzavno zdravstveno osiguranje
dopunsko privatno zdravstveno osiguranje - sunce, addenda

Ja sam uplatila policu u Suncu, kad mi posalju iskaznicu otici cu na sistematski te obavit pretrage koje su mi ranije sugerirali. Uzela sam policu C pa me sve to ne bi nista trebalo kostati. Vidjet cemo.
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 19:07   #37
Zdravstveno osiguranje

Molim savjet glede osnovnog zdravstvenog osiguranja.

Da li i po kojoj osnovi moze nezaposlena osoba (21 god, ne studira) ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje u RH?
Do sada nije bio osiguran u RH, nego preko roditelja u BiH.

Napomena: on je drzavljanin RH, sa prebivalistem u RH.

Ako ga prijavim na burzu da li onda automatski dobiva pravo na osiguranje?

Nesretna okolnost je da trenutno lezi u bolnici i nije u mogucnosti nista od toga napraviti sam. Nadam se da ja kao njegova sestra mogu nesto napraviti.


Unaprijed hvala na odgovorima i savjetima!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 19:14   #38
pogledaj na http://www.hzzo-net.hr/.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 21:32   #39
nije potrebno da netko bude prijavljen na zavod za zapošljavanje da bi imao socijalno osiguranje, dovoljno je samo se prijaviti u HZZO

na žalost, mislim da je to potrebno napraviti osobno

ako ti je brat već u bolnici, bojim se da ti neće biti moguće retrogradno otpisati troškove

nije pametovanje, ali nemojte ljudi čekati da završite u bolnici da bi si sređivali zdravstveno, posebo zato što se to riješi u jedan dan

sretno sa birokracijom
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 11:44   #40
Dodatno zdravstveno osiguranje

Isplati li se to uopće? Što zapravo dobivam s tim što mogu jednom godišnje na sistematski pregled, dva specijalistička pregleda, dijagonostičke postupke, bla, bla, bla? Veli žena na info telefonu jednog osiguranja da npr. pregledi očiju kod nošenja leća ne spadaju u policu, da se po lijekove mora ići kod "svojeg" doktora opće prakse (da, koji jedva čeka da ti ispiše recepte na temelju pregleda koji je izvršio netko drugi...) i sve u tom stilu
Kakva je zapravo korist od takve police?
vika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.