Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 12:55   #61
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da si se zaletio s otvaranjem teme a nista nije official crno na bijelo.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:12   #62
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da si se zaletio s otvaranjem teme a nista nije official crno na bijelo.
nije official crno na bijelo radi toga što su svi koji su involvirani u nastavak do guše u nekakvim projektima koji su skloni prolongaciji. dakle, ne znaju se definitivno rokovi ali imamo izjave glavnih faca da se zasigurno ide u sequel samo što nema potrebe za nikakvom žurbom

tema je otvorena kako bi se odvojile najave i špekulacije koje imaju veze s sequelom od prometheusa.

čisto radi preglednosti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:34   #63
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Citiraj članak koji si dao.

Quote:
However, while Noomi Rapace and Michael Fassbender are expected to return, there's currently no word on whether Sir Ridley Scott will helm the follow-up.
Quote:
ništa nije prepušteno slučaju
I to debelom slučaju je prepušteno. Oni su samo najavljeni za nastavak. Igrom slučaja, jedini su i preživjeli. Dok tamo ne bude stajalo da je film doslovno u produkciji... sve je slučaj. I Hades dobro kaže, ova je tema preuranjena, i to dosta.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:36   #64
@Ajuto

Zapravo se samo zna da ce ga Ridley ponovo raditi i da ima glavne glumce, to je sve.
Projekt nije jos ni u pred-produkciji, niti ikakvom konkretnom planiranju. Jedino sta imamo na netu su razne stvari od samih fanova.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:34   #65
Moguće je da Prometej 2 bude potpuno s novom postavom i temom...

Povratak Noomi i Fassbindera uopće nije potreban.
Ne znam živoga čovjeka kojemu je Shaw "zavukla pod kožu" kao Ripley.
"Prometeja" ne nose likovi nego jebeno velika i pompozna ideja.
Tako da...
Na kraju filma, otperjali su oni tko zna gdje i doviđenja. Meni je to kraj za njih. Nije me uopće briga kakav je planet inžinjera.

U tradiciji Alien franšize je da svaki nastavak razvija novi autor i daje mu svoju viziju.
Mogli bi odlučiti da istu stvar primijene i na ovo.
 Franšiza sada ima priliku da "prodiše", sa talentiranim ljudima za kormilom.

I tek ako u nekoliko nastavaka isfuraju sve moguće varijacije na temu ljudi vs. alieni od crne tvari, da se Shaw i David vrate da donesu nešto "svježe".
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:39   #66
Quote:
However, while Noomi Rapace and Michael Fassbender are expected to return, there's currently no word on whether Sir Ridley Scott will helm the follow-up.
to se može prevesti i kao da je njihov povratak očekivan za razliku od angažmana ridleya kao režisera.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:41   #67
Ja mislim da je tema o.k., živi, piše se, raspravlja, ima mjesta za fan fiction i sl, a do nastavka će gotovo sigurno doći, a već i neke službene informacije postoje.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:53   #68
Evo jedna ideja: 2 film je bez Shaw i Davida, sa novom ekipom, više u fazonu Aliensa. Dođe USMC, vojna formacija u nastajanju na planetu, i ne znaju što je bilo prije.
Slijedi borba sa poludjelom biotehnologijom Inžinjera.

3 film je- vraća se Shaw i David koji su na svom putu doživjeli neku jezivu i moćnu transformaciju tijela i svijesti. Shaw je postala slična Inžinjeru, a i David je postao biotehnološka kreatura.
USMC se bori sa njima, pa se na kraju Shaw strmoglavi na LV planetu iz Aliena.

Sve ziheraški povezano.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:40   #69
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to se može prevesti i kao da je njihov povratak očekivan za razliku od angažmana ridleya kao režisera.
Pa to sam rekao. ''Očekivan'' nije isto što i ''siguran''.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:48   #70
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ne vidim niti jedan valjani razlog zašto bi nekom smetala tema o filmu koji je u najavi, a u mnogočemu je direktno vezan za prequel. koncept triologije je takav da ostavlja puno prostora između nastavaka i mislim da pravi ljubitelji franšize imaju potpuno pravo za zasebnim prostorom koji će im omogućiti razmjenu utisaka.
To ti je ista stvar kao da sad Michael Bay planira 5. nastavak Transformersa (primjer) koji je naravno jos daleko, niti mu se zna koje bi uopce godio izasao, niti scenarij, nista. Samo na temelju toga jer ce biti on redatelj i jer ima glavne glumce na ugovor za snimanje.

O utiscima se ni nema kaj raspravljat jer od filma jos nema ni F.
Moze se jedino nagadjat sta bi moglo biti u filmu kada bi se Ridley odlucio na snimanje.
A to naravno nije isto klasicnim diskusijama o filmovima koji su u produkciji, i za koje izlaze vijesti, snimke sa seta snimanja, intervjui sa glumcima itd.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 19:35   #71
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
To ti je ista stvar kao da sad Michael Bay planira 5. nastavak Transformersa (primjer) koji je naravno jos daleko, niti mu se zna koje bi uopce godio izasao, niti scenarij, nista. Samo na temelju toga jer ce biti on redatelj i jer ima glavne glumce na ugovor za snimanje.
ne znam za transformerse, možda sam svega jednog gledao, prvog.
ne vjerujem da su toliko povezani i ovisni između sebe kao što je prometheus ovisan i vezan za sequel. a pogotovo kad znamo da je triologiji krajnji cilj povezivanje s prvim alienom.

to nije za usporedbu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 20:40   #72

Pa Transformers (koje sam naveo samo kao primjer filma koji je uzet u obzir za buducnost) je kao i mnogi drugi filmovi povezan medju nastavcima, a kako bi bio?
Nema veze sta Ridley planira trilogiju prequela. I Bay planira takodjer trilogiju ali se o tome ne prica jer se ni nema sta za pricat konkretno kad to postoji samo na papiru ugovora glumaca.
tj TF4 se vec snima ali nema interesa za to.

Objasni mi kako to nije za uspredbu?
Isto se radi o planiranoj trilogiji u buducnosti kojoj jos nema ni glave ni repa.

Ovako se na ovoj temi moze samo nagadjat ''sta bi bilo kad bi bilo'' sljedecih godinu-dvije, i to je to.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 11:14   #73
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Objasni mi kako to nije za uspredbu?
pa lijepo, na kraju prometheusa se jasno pokazuje u kojem smjeru će otprilike ići nastavak (deacon, "put prema raju") a i na samom početku prometheusa vidimo da postoje još nekakvi brodovi i likovi, a i tokom cijelog filma se ostavljaju natuknice/tragovi s kojima ćemo se zasigurno susretati u nastavku.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:01   #74
Jack Paglen In Talks To Pen ‘Prometheus 2′

kolko sam shvatio, radi se o nadolazećem talentiranom "mlađem" scenaristi koji dolazi sa nekakve famozne crne liste

opet se ide hrabro, samo hrabro
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:39   #75
Tema Prometheus je vrhunski zabavno štivo, očekujem da će Prometheus 2 nadmašiti prethodnika.

Iskreno ne vjerujem da nastavak može biti tako dobar da će sprati ljagu sa prethodnika i natjerati ljude da zaborave sve bedastoće iz njega.
Ali današnja publika nije zahtjevna, nabacati će hrpu lijepih efekata, napraviti dobar preview za privlačenje i to je to.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:32   #76
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
...
Ali današnja publika nije zahtjevna, nabacati će hrpu lijepih efekata, napraviti dobar preview za privlačenje i to je to.
slazem se.

Prometej zaista lijepo izgleda, prilicno mracno ali lijepo. efekti su dosta dobri, kao i lokacije - Island, Skotska, i sto god im je posluzilo za ovaj planet.

nazalost, sam film pada u onim najvaznijim stvarima - prici (bit ce objasnjena u nastavku? sumnjam), dijalozima, postupcima likova, ma sve sto film cini velikim ovdje je na niskoj razini.

ako Prometej 2 bude ista manje od odlicnog, treci (koji dolazi 2017., di je tema? ) ne trebaju ni snimati.
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:33   #77
Ekipa (pojedinci), tema je ostala otvorena na lijepe oči, u slučaju da bude možda nekih vijesti vezanih uz nastavak. Ukoliko se nastavi ovo prežvakavanje već rečenoga na staroj temi, slijedi stavljanje brave koja se neće micati dok film ne dođe u sama kina.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:22   #78
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ekipa (pojedinci), tema je ostala otvorena na lijepe oči, u slučaju da bude možda nekih vijesti vezanih uz nastavak. Ukoliko se nastavi ovo prežvakavanje već rečenoga na staroj temi, slijedi stavljanje brave koja se neće micati dok film ne dođe u sama kina.
Iz tvojih usta u tvoje uši.
Lock.
Amen.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:29   #79
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Evo jedna ideja: 2 film je bez Shaw i Davida, sa novom ekipom, više u fazonu Aliensa. Dođe USMC, vojna formacija u nastajanju na planetu, i ne znaju što je bilo prije.
Slijedi borba sa poludjelom biotehnologijom Inžinjera.

3 film je- vraća se Shaw i David koji su na svom putu doživjeli neku jezivu i moćnu transformaciju tijela i svijesti. Shaw je postala slična Inžinjeru, a i David je postao biotehnološka kreatura.
USMC se bori sa njima, pa se na kraju Shaw strmoglavi na LV planetu iz Aliena.

Sve ziheraški povezano.
Jesi citao orginalni skript za Prometheus? Znaci bio je odlican balans izmedju Ridleyovog trazenja da bude Ancient Alien teorije uz franzisu Alien, no onda su se pogubili, te Ridley poceo raditi sranja sa dodatnim misljenima i unistavanjem scenarija, te izbacivanje kljucnih scena koji bi uveliko objasnilo film.
Po meni jako veliko razocaranje, najvise bi volio remake prvog dijela, ali kako spada
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 09:11   #80
sjajni fan art radovi

Engineer Girl! .
Deacon Sculpture .
plus jedan odličan fan made Poster .
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.