Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2013., 00:52   #41
Arrow Problemi (pitanja, nedoumice, spajanja....) i kvarovi na AV uređajima

Quote:
STony kaže: Pogledaj post
Obzirom da imamo puno tema tipa "imam problem s TV-om, "slika je zelena", "uređaj mi ne radi" i slično, mislim da je dobro da otvorimo top-temu ovog tipa.

Dakle, molim sve probleme, kvarove i nedostatke vaše audio-video opreme, sva pitanja vezana za isto postaviti ovdje.

Valjda ćemo i nekome pomoć...
Ekipa, skužajte, nešto sam krivo pospajao (hvala na opasci kolegi @KD electronic ) pa ponovno otvaram novu važnu temu gdje nastojimo pomoći pri svim vašim problemima u radu (kvarovi, spajanja i sl.) s AV-opremom. Sorry.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:00   #42
Quote:
ZLATK0 kaže: Pogledaj post
...kada se gleda od naprijed izgleda kao da je neka fleka na ekranu (ali nije nema prašine i sve je čisto)
ovo je iz nutra nekako i vrlo je iritantno, s vremenom se od donjeg čoška proširilo na skoro pola ekrana...
Panel (ekran) je u pitanju,… pošto je lcd slojevite (sendvič) strukture, vremenom uslijed zagrijavanja dođe do deformacije nekog od slojeva koji pak pritišće lcd matricu na jednom dijelu a posljedice su upravo ovakve ili slične tome,… može biti i da se uvukla nečistoća (dim od cigareta, prašina, para) pa se to i da očistiti, no malo koji servis se hoće time zabavljat.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 14:54   #43
KD electronic
hvala,se to može doma rastavit?
ili treba neki posebni alat?
ZLATK0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:46   #44
Samsung plazama 2 put na servis....

Pozdrav,

molio bih ljude dobre volje da me savjetuju sto napraviti...

... Samsung PS51E550 sam kupio u 8.mj 2012, na servisu je bio prije nekih 4,5 mj. zbog ekrana ( okomite tanke crte su se pocele javljati na desnoj strani tv pa onda i na lijevoj. U servisu su to zamjenili i tv je radio ok do prije tjedan dana.
Opet su se pojavile crte sada ih je jos vise i sa desne i sa lijeve strane.

Ja zivaca necu imat da cekam jos 2 tjedna da mi se tv popravi i to mi opet nije garancija da ce raditi, opet se moze pojaviti sa par mj. ista stvar.
e sad.. kakva je stvar sa zamjenom, jednostavno zelim novi TV jer nisam siguran da ce ovaj bit ok i nakon 2 servisa.

Nekako moram od njih izvuce novi, nemam iskustva s ovim problemom ali sam ima slicnih kad je nesto trebalo dobiti.
1. Da se bacim na zakon o zastiti potrosaca da su mi duzni dati novi proizvod...
2. Prijetnja medijima, pa nek im padne publicitet ( tesko jer realno nije kvar za novine) ali mogu probat...

dali sve to na servisu raspravljati ili da odmah direktno šaljem malo bolji pravni email na Samsungovih par email adresa i naravno u cc stavit mail od servise?

kako s ovim problem postupiti?
Jel itko imao slican problem?
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 16:51   #45
a gle, probaj na lijepo, traži voditelja servisa itd...nemoj odma u startu bit "seljačina" i prijetit...ta vremena su prošla.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:08   #46
naravno, nisam milsio doc tamo i pocet se derat...nisam jedan od tih!
Zanima me jel imao tko iskustva s tim dobivanjem nove televizije.

Čisto da znam kako to ide...
belinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 12:12   #47
Odmah mejl trgovini..ako trgovina počne muljati, direktno se obratiti samsungu Europe....osim ako garancija nije istekla...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 17:04   #48
Ovako, imam 2 Dvb-t koji uzimaju signal s riblje kosti. Na jednom dvb imam sve programe, dok na drugom imam samo s jednog Muxa. Niti jedan dvb-t koji spojim na coax u toj sobi nemoze uhvatit sve programe(imam cmc i regionalne, a nemam HRT, RTL itd..). Zanimljivo je da taj 36. kanal pri rucnom skeniranju vidi modulaciju, ali nemoze uhvatit popis programa. U drugoj sobi oba recivera hvataju sve programe i rade sasvim ispravnom s jakoscu signala od 79% i kvalitetom od 90%. U sobi gdje hvata samo pola programa CMC je identicne kvalitete. Sumnjam na loš coax kabal, ali mi nema logike da pola programa vidi perfektno, a pola nepostoje

EDIT: pisem u dvije teme jer neznam koja više odgovara mom problemu.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 17:38   #49
Problemi (pitanja, nedoumice, spajanja....) i kvarovi na AV uređajima

moguće i do kabla - vidio sam svakavih kablova.

Zamijeni im mjesta i vidi jel onda taj lošiji očitava te nedostupne kanale - tek toliko da vidiš što ti ruši signal.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.01.2014. at 22:41.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 03:18   #50
Problem sa presnimavanjem sa videokamere na računalo

Lijep pozdrav svima, ja se zovem Danijel i novi sam ovdje jer imam problem koji ne mogu riješiti ma koliko god ja čitao o tome po internetu, ugl. Imam u računalu grafičku karticu nVidia geforce ti 4200 preko koje sam prije nove instalacije windowsa mogo presnimavati snimke sa kamere na računalo uz pomoć vivo kabla na koji sam spojio a/v kabal iz kamere. Sad kad spojim kabel ne događa se ništa. Koristim ulead video studio 11, skinuo sam neke drivere za capture al to nije vjerojatno dobro pa ako mi možete reći kaj bi točno trebo instalirati za početak. Hvala svima koji će mi pokušat pomoći
danci1994 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.01.2014., 04:35   #51
Skini original driver za grafičku od nvidia....i za capture koristi videodub shareware i neki dobar codec....ja sam kupio za par dolara pegasus codec i onda šibao mpeg2 ili divx....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:00   #52
Kad skinem orginalni driver uopće mi ne nudi mogučnost snimanja, točnije skine mi samo drivere za grafičku dok capture nema, onda sam skinuo wdm nVidia capture universal i onda mi prepozna da imam capture ali mi ne prenosi sliku ni zvuk, samo je crna slika
danci1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 13:54   #53
Kako spojiti zvucnike s kucnog kina na PC?

Zanimalo bi me kako da spojim zvucnike sa kucnog kina na racunalo. Probao sam sa 3,5 to chinch kablom al nije htjelo raditi. http://prntscr.com/2gzcdh
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.01.2014., 14:07   #54
Ako su to zvučnici od K. kina, to K.kino ima valjda i neki receiver, jer će zvučnici svirati samo preko neke amplifikacije (ako nisu aktivni).
Po tome bi trebao audio izlaz iz PC-a (to je u tvom slučaju 3,5 mm izlaz za slušalice) sa 3,5 mm na RCA adapter kabelom spojiti na neki AUX RCA audio ulaz na receiveru K. kina.
Odabrati na K. kinu taj select ulaza i to bi trebalo raditi....
Naravno, zvučnici ostaju spojeni na receiver K. kina.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:12   #55
Na daljinskom od kucnog kina mi nema gumb AUX :/
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:23   #56
Pa valjda receiver K. kina ima neke RCA činčeve (crven/bijel) za audio ulaz, pa im je naziv možda drukčiji.... !?
A moguće da se ulaz bira i na receiveru.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:32   #57
Pa kucno kino ima dva utora za scart i naprijed ima chincheve
Pogledaj sliku mozda ce ti bit jasnije
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:51   #58
Ono što se vidi na slici nisu audio činčevi....
Eventualno bi se možda mogao dobiti zvuk sa 3,5 mm na SCART adapter kabelom.......možda.....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:55   #59
Probao sam sa 3,5 to chinch kablom i jos sam gore stavio scart i ne radi.
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:14   #60
KK je LG, napisi koji model.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.