Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 18:10   #1501
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
Nasi dvb-t kanali rade besprijekorno. Filmovi skinuti s neta takoder. Zezaju me ti kanali preko total tva. Ma radi se o desetak kanala, ostali rade normalno. Ali ne stekaju uvijek ti kanali. Npr. Na jednom filmu trzaju, na drugom filmu rade glatko. Ali tesko mi je povjerovat da je do izvora jer bi se i drugi bunili. Probat cu snimit problem
Vjeruj mi, 90% ljudi ne kuži da nekaj nije u redu...nemoj snimati problem jer nema smisla, fotić/kamera će unijeti svoju problematiku, kao prvo vjerojatno ne možeš snimati na 50 fps nego na 25 fps, ako i to, tj najvjerojatnije ćeš snimiti na 30/60, odmah ti mogu reći da se trudiš uzalud jer nećemo moći izvući zaključke

Ako naši kanali rade besprijekorno, mislim da je logično da je problem u izvoru...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 18:15   #1502
Istinu zboris. Probao snimiti i na snimci se ne skuzi. Mozda je moje oko preosjetljivo, a i kad se zagledas u film vise ni ne skuzis to zastajkivanje toliko. Prezivit cu. Hvala na pomoci u svakom slucaju
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:06   #1503
Da li jos neko ima problem sa Kodije i Exodusom? Konstantno mi javlja da nije uspija nac nijedan available stream.
OpraSou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:40   #1504
imam problem s televizom LG 37ln540b, 94 cm/37 incha.. Kupio sam ga u petom mjesecu 2014. Jamstvo 2 godine.
Danas se pojavio sljedeći problem.

Televizor je pod naponom, crveno gori, i kada pritisnem neku tipku npr. sedmicu da gledam hrt1 program, to crveno počne treperiti-tri puta i nakon toga se ugasi, tj. nestane. Bilo koju tipku da pritsnem to se crveno svjetlo odradi tri puta da se osvjetli-nestane i nakon toga u potpunosti nestane, tj. moram pritisnuti power opet da bi se to crveno ponovno pojavilo.

Znači nema slike, zvuka, ničega. Roditelji su mi rekli da kada su primjetili kvar da im je jedino radio radio. Ali sada se niti radio ne može pozvati. Svi znakovi života su to crveno svjetlo koje se pojavi tri puta nakon što se uključi neki program i onda nestane.

TV kupljen preko www.ekupi.hr Pa nije valjda da je to automatski kvar nakon što istekne garancija? Televizor je nov pobogu. Jel imam tko kakav prijedlog? Sluzba za korisnike radi radnim danom od 8-18, a prvenstvo je počelo.
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 16:50   #1505
Problem sa Philips tv-om

Problem je kada ga upalimo smrzne se odmah program. Moras promijeniti kanal (kliknuti jedan naprijed, jer ako kliknes na broj ne ide) i onda je drugi kanal bez zvuka, pa onda opet kliknes jedan dalje, onda je sve ok. Znaci u biti moras 2 puta promijeniti kanal da ti radi tv. I to samo na hrv, na satelitskoj radi sve nromalno.
Updateao sam na najnoviji software (2.227, 2017-11-16), TV je Philips 43PFS4131/12

Jel zna netko kako rijesit problem?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:16   #1506
@danube: ako gori crveno to bi značilo da je TV ugašen
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 22:58   #1507
Quote:
danube kaže: Pogledaj post
imam problem s televizom LG 37ln540b, 94 cm/37 incha.. Kupio sam ga u petom mjesecu 2014. Jamstvo 2 godine.
Danas se pojavio sljedeći problem.

Televizor je pod naponom, crveno gori, i kada pritisnem neku tipku npr. sedmicu da gledam hrt1 program, to crveno počne treperiti-tri puta i nakon toga se ugasi, tj. nestane. Bilo koju tipku da pritsnem to se crveno svjetlo odradi tri puta da se osvjetli-nestane i nakon toga u potpunosti nestane, tj. moram pritisnuti power opet da bi se to crveno ponovno pojavilo.

Znači nema slike, zvuka, ničega. Roditelji su mi rekli da kada su primjetili kvar da im je jedino radio radio. Ali sada se niti radio ne može pozvati. Svi znakovi života su to crveno svjetlo koje se pojavi tri puta nakon što se uključi neki program i onda nestane.

TV kupljen preko www.ekupi.hr Pa nije valjda da je to automatski kvar nakon što istekne garancija? Televizor je nov pobogu. Jel imam tko kakav prijedlog? Sluzba za korisnike radi radnim danom od 8-18, a prvenstvo je počelo.
Po ovome zvuči kao da je u najgorem slučaju krepao ekran ili da je u nekom boljem slučaju izgubljen kontakt negdi na ploči koji pali ekran...
Ne razmem se konkretno u televizore, al u razne tipove elektronike da...

A po ovome kak se ponaša crvena lampica i specijalno po ovome da je radio radio a ekran ne, onda je vjerojatno šema takva da se TV ustvari upali ali se ne upali ekran pa izgleda kao da je ugašen...
Ovo čak ni ne mora bit generalno sranje, čak bi lako moglo bit da je negdi unutar uređaja otišao neki spoj i ništ više...

Jer ma koliko glupo zvučalo ovakvi kvarovi obično i nisu prestrašni, gore je kad ekran radi al ima neke anomalije po sebi nego kad uopće ne radi i to prestane bez ikakvih pucanja i divljanja prije toga, to obično znači samo prekid...

Prijedlog je da ga nosiš u servis, jer sam sigurno nebuš rešil ništa...
Pitaj tamo koliko košta da ga pregledaju i isplati li se popravak ili ne...
Opiši kaj se dešavalo i svakako napomeni to sa lampicama i da je jedno vrijeme funkcionirao radio bez ekrana...

Zadnje uređivanje Tiki : 14.01.2018. at 10:05. Reason: Dodan quote
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:07   #1508
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Problem je kada ga upalimo smrzne se odmah program. Moras promijeniti kanal (kliknuti jedan naprijed, jer ako kliknes na broj ne ide) i onda je drugi kanal bez zvuka, pa onda opet kliknes jedan dalje, onda je sve ok. Znaci u biti moras 2 puta promijeniti kanal da ti radi tv. I to samo na hrv, na satelitskoj radi sve nromalno.
Updateao sam na najnoviji software (2.227, 2017-11-16), TV je Philips 43PFS4131/12

Jel zna netko kako rijesit problem?
sad onak za ozbiljno...
Kaj se to počelo dešavat prije updatea ili poslje updatea softwarea ?

Onak po logici stvari zvuči kao softwareski problem iako nije nemoguće i da je neki problem vezan za zemaljski tuner (jer je on zaseban sklop u odnosu na satelitski tuner), iako je opet čudno kak kvragu proradi nakon prebacivanja kanala

Zadnje uređivanje Tiki : 14.01.2018. at 10:06. Reason: Dodan quote
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:05   #1509
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@danube: ako gori crveno to bi značilo da je TV ugašen
da, tv je ugasen. I gori crveno. I kad ga krenem upaliti, bilo da pritisnem tipku 6, 6, 7 ili neki drugi kanal, onda se to crveno umrtvi, i ponovno upali i tako tri puta. i onda je kraj, nestane.

@The Best F1 Driver: puno hvala. a nista, nosim ga na servis. Ma pomisljao sam da li mozda takvi televizori eventualno imaju mozda bateriju koja se treba zamijeniti kroz par godina, ali ne vjerujem.
danube is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:57   #1510
Quote:
danube kaže: Pogledaj post
da, tv je ugasen. I gori crveno. I kad ga krenem upaliti, bilo da pritisnem tipku 6, 6, 7 ili neki drugi kanal, onda se to crveno umrtvi, i ponovno upali i tako tri puta. i onda je kraj, nestane.

@The Best F1 Driver: puno hvala. a nista, nosim ga na servis. Ma pomisljao sam da li mozda takvi televizori eventualno imaju mozda bateriju koja se treba zamijeniti kroz par godina, ali ne vjerujem.
To blinkanje ledice ti je samodijagnostika tv-a, po broju ciklusa paljenja i gašenja ti pokazuje koji je kvar, možeš na internetu pronaći koji broj blinkanja prikazuje koji kvar za svakog proizvođača. Npr kod moje dvije Panasonicove S i G plazme pri paljenju bi blinkalo 4 puta što znači da je otišao modul napajanja ekrana, cijena novog modula je bila skoro pola novog tv-a, popravak neisplativ.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:21   #1511
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
sad onak za ozbiljno...
Kaj se to počelo dešavat prije updatea ili poslje updatea softwarea ?

Onak po logici stvari zvuči kao softwareski problem iako nije nemoguće i da je neki problem vezan za zemaljski tuner (jer je on zaseban sklop u odnosu na satelitski tuner), iako je opet čudno kak kvragu proradi nakon prebacivanja kanala
valjda je radilo prije sve ok. samo sada nedavno ne radi... a onda sam napravio software update jer sam mislio da ce se rijesit problem, ali nista
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 06:18   #1512
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
To blinkanje ledice ti je samodijagnostika tv-a, po broju ciklusa paljenja i gašenja ti pokazuje koji je kvar, možeš na internetu pronaći koji broj blinkanja prikazuje koji kvar za svakog proizvođača. Npr kod moje dvije Panasonicove S i G plazme pri paljenju bi blinkalo 4 puta što znači da je otišao modul napajanja ekrana, cijena novog modula je bila skoro pola novog tv-a, popravak neisplativ.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
Moguće da je tak, al kak bi onda objasnil da mu u tom nekakvom modu samodijagnostike funkcionira radio
Baš zbog tog radia meni to zvuči kao da je TV uredno bootao svoj OS, ali nije u stanju upalit ekran iz nekog razloga
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:05   #1513
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Moguće da je tak, al kak bi onda objasnil da mu u tom nekakvom modu samodijagnostike funkcionira radio
Baš zbog tog radia meni to zvuči kao da je TV uredno bootao svoj OS, ali nije u stanju upalit ekran iz nekog razloga
Koliko sam shvatio, ni radio više ne radi a ledica blinka.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:46   #1514
LED TV greška na ekranu

Novi LED TV ekran 108 cm uočena greška na ekranu.
Zna li netko o čemu se radi?
Fotka u prilogu.
https://s9.postimg.org/o3e5r0z7z/20180121_183616.jpg
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:51   #1515
Mrtvi pikseli?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 07:43   #1516
Prašina/prljavština/komadić plastike u panelu...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:25   #1517
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Prašina/prljavština/komadić plastike u panelu...
Hvala na odgovorima.
Mislis da nisu mrtvi pixeli?
Ja sam prvo na to pomislio.
Obzirom da je tv nov dal da trazim zamjenu?

U jamstvu pise da ne priznaju jamstvo za do 3 mrtva pixela.
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:46   #1518
Prema slici bih rekao da nisu, nepravilnog je oblika. Ako je nov neka ti to riješe na neki način, čišćenjem ili zamjenom... osim ako ti naravno to ne smeta
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:55   #1519
Quote:
kakataka kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Mislis da nisu mrtvi pixeli?
Ja sam prvo na to pomislio.
Obzirom da je tv nov dal da trazim zamjenu?

U jamstvu pise da ne priznaju jamstvo za do 3 mrtva pixela.
To što si uslikao je puno više od 3 mrtva piksela...odmah reklamiraj!
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 09:44   #1520
gledajući sliku to bi bilo 4/5 mrtva piksela jer piksel ti je na tvojoj slici siva točkica a ovo je 4/5 povezanih crnih točkica i to je za zamjenu, neodustaj od zamjene.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.