Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2017., 16:10   #1461
Pa ne možeš vrijeme dostave uspoređivati s vremenom carinjenja. U Njemačkoj to zna trajati po mjesec dana, u Brazilu i 3 mjeseca.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:14   #1462
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Razumne rokove brate mili
Ne postoji takvo nešto, posebno ne mjereno u danima.
Iz Kine će rijetko što doći u par dana običnom poštom, ako ti takvo što treba ide se na "ozbiljnu dostavu".
Očekivati da će ti na pošti / carini neko skakati radi svakog paketića je smiješno.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:50   #1463
Ma, ne vrijedi.

Hvala svima na odgovorima
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:09   #1464
Evo samo da javim da sam nakon nekoliko telefonskih poziva i par e-mailova, zajedno s ljudima iz carine/pošte utvrdio da se obavijest ipak negdje zagubila pa su mi preko telefona izdiktirali PCP broj.

Eto, sad me zanima što će se još izgubiti i koliko će im trebati da obračunaju PDV.

Da ne bude sve tako crno i žalosno u Hrvatistanu, moram ih pohvaliti da su svi manje-više bili dostupni na telefon, koga god sam zvao, a čak sam i na e-mail dobio odgovor u roku sat-dva što me posebno ugodno iznenadilo.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:49   #1465
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Evo samo da javim da sam nakon nekoliko telefonskih poziva i par e-mailova, zajedno s ljudima iz carine/pošte utvrdio da se obavijest ipak negdje zagubila pa su mi preko telefona izdiktirali PCP broj.

Eto, sad me zanima što će se još izgubiti i koliko će im trebati da obračunaju PDV.

Da ne bude sve tako crno i žalosno u Hrvatistanu, moram ih pohvaliti da su svi manje-više bili dostupni na telefon, koga god sam zvao, a čak sam i na e-mail dobio odgovor u roku sat-dva što me posebno ugodno iznenadilo.
Eto vidiš, sve se može.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:51   #1466
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pa ali opet kakve veze imaju godišnji i produženi vikendi kad ja preko ips.posta vidim da su oni 03.07. ustanovili da fali račun? Dakle, odradili su taj dio posla neovisno o sezoni godišnjih odmora. Zašto se nakon toga dogodio zastoj, e to mi nije jasno.
Kakvi produženi vikendi (koji su bili sve redom u 6. mjesecu), kakvi bakrači


I kakav crni e-mail da pošaljem carini kad mi je forumaš Old Iggy lijepo objasnio da to nije službeno sredstvo komunikacije

Čekati ću još do sutra pa zvati. Iako već vidim, ako ih uopće uspijem dobiti da će odgovor biti da se strpim.

Eh i ja isto budaletina imam povjerenja u naše birokrate i njihove procedure i rokove...
inače na samom pismu od carine koje ćeš dobiti ti piše na koji e-mail ili telefon možeš nazvati radi dodatnih informacija. inače malo mi je bilo čudno kak tak dugo putuje pismo.. pa kako si rekao je izgubljeno.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:33   #1467
Pošiljka mi je zaustavljena radi provjere je li fake ili je original, a cijena je dosta niža od originala. Prvi put naručujem s te stranice i fakat ne znam o kakvoj se robi radi. Imam li kakve šanse da malo progledaju kroz prste i da mi to puste?
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:35   #1468
Koja roba, koja stranica?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:07   #1469
AirMax tenisice, a kupljeno je preko AliExpressa, al prvi put od te trgovine.
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:30   #1470
Fake, nema šanse da prođe.
Generalno, kad god kupuješ neki poznati brand u kineskom shopu, 99% da je fake.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:29   #1471
Jel mogu tražiti povrat novaca od sellera?
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:52   #1472
Mozes, ali prvo pogledaj opis oglasa, za vecinu fejkova u oglasu pise "like original", mada po meni si si sam kriv, nigdje neces naci original maxice za 150 kn.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:39   #1473
Pozdrav!

Da li se plaća carina/pdv za knjige? Ja sam mislila da ne
No, evo naručila sam 2 knjige preko amazona i morala sam platiti, piše pdv.

Pitam informativno
Desert_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 22:17   #1474
Od ulaska u EU knjige vise nisu oslobodene placanja PDV-a, mislim da je 5%
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:46   #1475
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Od ulaska u EU knjige vise nisu oslobodene placanja PDV-a, mislim da je 5%

Hvala na informaciji
Po računu bi to bilo to!
Desert_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:33   #1476
Pozdrav ekipa,

Kolike troškove mogu očekivati ako naručim slušalice iz USA koje dođu $199,99 + $15 poštarina?
Znači 25% PDV + carina jel tako? Zna li netko možda koliko se zaračunava carina na elektroniku?

Hvala!
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 17:37   #1477
Nema carine na elektroniku. 25% + 60ak kn ako je preko hpa, 125+ kn ako je preko dhla ili nekog drugog kurira.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 18:10   #1478
Hvala na odgovoru!

Našao sam neke slušalice povoljno, ali dok poplaćam sve troškove nisam siguran da li se isplati.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:50   #1479
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Mozes, ali prvo pogledaj opis oglasa, za vecinu fejkova u oglasu pise "like original", mada po meni si si sam kriv, nigdje neces naci original maxice za 150 kn.
Jesu jeftinije, al baš sad toliko nisu. U feedbacku su i drugi ljudi pisali da je stalo na carini, ali da su nakon plaćanja poreza i carine dobili robu, tako da sam u najgorem slučaju očekivao isto.

Još jedno pitanje, jel carina stvarno uništava tu robu ili tako napišu pa uzmu sebi? Imam li pravo tražiti dokaz da je roba stvarno uništena?
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:33   #1480
Mozes traziti dokaz isto kak mogu oni tebe traziti da platis trosak unistavanja + kaznu. Frend je za starke platio sve skupa oko 2000 kn prije neke 2 god.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.