Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 12:27   #1
Gladni korisnici u Obiteljskom domu

Evo ovako,pitam u ime moje susjede jer jadna više nezna šta da radi,nit kome da se obrati!

Žena je radila kao njegovateljica u privatnom obiteljskom domu za starije i nemoćne osobe.
Ona je kuhala za 18 korisnika,u kuhinji sa jednim kuhalom i sudoperom bez odvoda (dva lavora u sudoperu,jedan za pranje,jedan za ispiranje jer je odvod bio mjesecima zaštopan)

Trošile su se 2 l mlijeka koje su se zbog količine rijedile sa još 3 l vode,dnevno.
Sa pola kg mljevenog mesa se trbalo nahraniti toliko ljudi---na raspolaganju glavičica kupusa i par krumpira!

To je samo jedan primjer količine hrane koju je bidna žena imala na raspolaganju da nahrani ljude koli mjesečno plačaju 4000 kn brigu,smještaj i hranu.

Oooo ima toga još hrpu za napisat,,,uglavnom,žena je putovala o vlastitom trošku 10-tak dana,,,,prošlo od tada mjesec i pol,,,,ništa joj gazdarica nije platila,,,samo obećava---danas ću sutra ću.

Al ok sve to,,,žena nije mogla gledat tu nepravdu prema tim starim ljudima ,,,ljudi gladni,nit wc papira nemaju,,veš im se pere u sredstvu za pranje podova---jer drugog ničeg nema,,,obitelji im gazdarica tako laže u oči da je ženi bilo neugodno.

Onda je ona dala otkaz,,,i kome da tu neodgovornu i zločestu i lažljivu vlasnicu prijavi?

Btw,,,radnice joj ni sanitarnu iskaznice nemaju a plaću kad je dobiju,to je na kapaljku.
Šta sve ljudi trpe,gospe moja!



Dakle,,,kome da se ispriča puna priča????? Pa da se nešto tu poduzme.
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:08   #2
Užas, ne znam kome. Ja sam isto pitala nešto slično i nije mi još nitko odgovorio.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:18   #3
Inspektoratu??
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:20   #4
Inspekciji, Ministarstvima. Ako oni ništa ne poduzmu šaljite to u medije. Očito se samo tako neke stvari pokreću s mrtve točke.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.