Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 17:31   #61
Novokmet je novi v.d. .... Ali, ako s HRT-a misle da im je četvorka za nešto, onda se grdno varaju
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:43   #62
Možda je to Sanja napravila da se riješe - poboljša program pa se prijavi za urednicu kad će biti natječa
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 00:37   #63
Quote:
fickdich kaže: Pogledaj post
slažem se..program im nije nešto
neka se ugledaju za RT

ali svejedno još jednom za dokumentarce
RT nije loš kanal, dapače.

Po meni bi HRT4 (užasno ime za news kanal) trebao biti srce informative, gdje bi svi novci za informativni i dokumentarni program otišli.

Zar je toliko teško napraviti jedan pravi multimedijalni studio i jednu redakciju IP, gdje bi svi novinari radili?

U trenutku je taj program, pilot projekt mladih novinara koji se uče kako voditi infokanal.

Na HRT4 bi se trebali pojaviti sva poznata lica informativnog programa pa i više puta po danu.
Zamislite, jutarnji uživo vođeni informativni program na nalik BBC Breakfast sa voditeljima Čeljuska, Stanković i Togonal.
Ili podnevni informativni program sa Sever i Kovačićem? Zašto jedan Branimir Bilić ne smije dobiti jedan termin na HRT4? Evo recimo, ja bi mu dao termin četvrtkom od 23:10 do 0:00. Mnogo novinara bi moglo HRT4 popuniti.

Imati infokanal je skup posao i zahtjeva napore svih novinara, a ne nekoliko mladih neiskusnih novinara.
Gdje su ostalih 500 novinara?

Zadnje uređivanje DJTcro : 05.01.2013. at 00:46.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:02   #64
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
RT nije loš kanal, dapače.

Po meni bi HRT4 (užasno ime za news kanal) trebao biti srce informative, gdje bi svi novci za informativni i dokumentarni program otišli.

Zar je toliko teško napraviti jedan pravi multimedijalni studio i jednu redakciju IP, gdje bi svi novinari radili?

U trenutku je taj program, pilot projekt mladih novinara koji se uče kako voditi infokanal.

Na HRT4 bi se trebali pojaviti sva poznata lica informativnog programa pa i više puta po danu.
Zamislite, jutarnji uživo vođeni informativni program na nalik BBC Breakfast sa voditeljima Čeljuska, Stanković i Togonal.
Ili podnevni informativni program sa Sever i Kovačićem? Zašto jedan Branimir Bilić ne smije dobiti jedan termin na HRT4? Evo recimo, ja bi mu dao termin četvrtkom od 23:10 do 0:00. Mnogo novinara bi moglo HRT4 popuniti.

Imati infokanal je skup posao i zahtjeva napore svih novinara, a ne nekoliko mladih neiskusnih novinara.
Gdje su ostalih 500 novinara?
U potpunosti se slažem sa tobom...
Ne mogu sebi doći da od 500 novinara oni ne mogu sklepati jednostane vijesti... Sklepaju one petominutne koje nemaju niti odjavnu špicu pa niti ne znaš da su završile... užas.
vox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:23   #65
Ja se samo nadam da će brzo shavtit da je Četvorka na razini televizije koja tek kreće s emitiranjem a ne da ima 50 i više godina i 3000 zaposlenika iza sebe.
Sad mi to izgleda kao da postoje dva informativna programa unutar jedne televizije. Čemu se radi zasebana redakcija kad se sve to može povezati u jedno. Sad kad su krenuli nikako mi nije jasno zašto im je tribalo toliko vrimena za pokretanje jer za sada nismo vidili ništa spektakularno i novo.
Postoji puno nelogičnosti jer Prvi program je koncepcijski ostao potpuno isti i sve bitne emisije su na njemu, tako da gledatelj nema razloga prebacit na Četvorku. I nažalost stvarno ne vidim smisao toliko najavljivanog povezivanja televizije i radija, već kao ideja mi se to nije svidilo. Zna li iko nekoga da bulji u tv u 22 i sluša Kroniku dana i čita info kanal?
I dalje mi je presmišno da dok na Prvom ide Dnevnik 3 sa friškim Vijestima, na Četvorki ide repriza središnjeg Dnevnika (dobro ne baš uvika, aili desi se da se poklapaju). Repriza da ali kasnije u noći kao što je to bilo na Prvom. Četvorka bi trebala završavat u 24 za zadnjim vijestima a ne sa reprizom.
Puno je tu još stvari koje me smetaju, neke sam već tu i rekao, a sa dosta iznesenih od drugih članova foruma se slažem.
U biti puno sam očekivao jer samtram da HTV ima puno više potencijala, a ne koristi ga.
anthonyzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 00:00   #66
HRT 4 je kao projekt radija i televizije . Pa novinari trebaju raditi i za jedno i drugo , a ne da imaš dva dopisništva u istom gradu potpuno zasebna radija i televizije .
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 09:10   #67
Taj HRT4 bi trebalo zabranit dok ne stave funkcionalan teletekst ili EPG(onaj koji pokazuje o čemu je određena emisija). Da digitalna televizija i novo doba .
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 21:17   #68
PROMJENE NA HRT-U: NOVI RAVNATELJ JOŠ NIJE DOVEO SVOJU EKIPU, A USTRAJAO JE NA PROGRAMU HRT 4
Radman nije želio reforme S. Mikleušević nego Rotimove
Informativna redakcija istim je kapacitetom preuzela i proizvodnju novog programa, što Sanja Mikleušević-Pavić nije htjela
http://www.vecernji.hr/vijesti/radma...-clanak-494549
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 03:56   #69
da se mene pita ja bi pičio arhivu sve redom 0-24 i na trojki i na četvorki

i stare kviskoteke i sastanke bez dnevnog reda , programe plus , školske programe, parlaonice , latinice, brojke i slova , sve
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 09:13   #70
sviđaju mi se i hrt 3 i hrt 4

HRT4 sa reprizama domaćih dokumentaraca koje nikad nisam vidio na HRT1 je pun pogodak.

jedino me malo smeta previše županijskih vijesti
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 13:08   #71
Koliko vidim nema više reprize središnjeg Dnevnika na Četvorki, tkđ. repriza Nu2 više ne ide odma nakon premijere nego kasnije navečer što je isto pohvalno.
anthonyzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:59   #72
Odličan dokumentarac o Veneciji danas na HRT4.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:42   #73
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
da se mene pita ja bi pičio arhivu sve redom 0-24 i na trojki i na četvorki

i stare kviskoteke i sastanke bez dnevnog reda , programe plus , školske programe, parlaonice , latinice, brojke i slova , sve
ja ne bi... ja bi prvo jedinicu oslobodio stranih sadržaja i na njoj emitirao većinu emisija koje sada idu, ali sa manje informative, reprizirao bi serije, kvizove, sapunice i filmove iz HRTove produkcije i snimao 3-4 serije i isto toliko filmova godišnje...

Dvojka bi postala 3 u 1 kanal... od 7 do podne bi bio dječja televizija, od podne do 5 sportska, a od 5 do kraja programa zabavna televizija. na dječjem bi reprizirao žutokljunca i tv vrtić i stavio crtiće, od podne bi bili prijenosi, snimke, sportske vijesti, arhiva poput mediteranskih igara, oi sarajevo, univerzijade... zabavni program bi počeo telenovelom, da zadovoljim babe i dede... od 6 do 9 bi emitirao serije za mlade poput 90210 bh, glee, gossip girl, a od 9 bi išle normalne serije i filmovi...

tricu bi ostavio ovakvu, samo bi dodao bar jednom tjedno prijenos ili snimku hrtovog simfonijskog orkestra... zašto ih ne iskoristiti, kad već postoje

na četvorci bi nastupile velike promjene... program bi se sastojao od vijesti (10 minuta svakog punog, 5 svakih pola sata), dokumentaraca, emisija: točno u 9, točno u 12, točno u 17, centralnog dnevnika, okruglog stola...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:53   #74
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
da se mene pita ja bi pičio arhivu sve redom 0-24 i na trojki i na četvorki

i stare kviskoteke i sastanke bez dnevnog reda , programe plus , školske programe, parlaonice , latinice, brojke i slova , sve
potpisujem, fakat bi bilo dobro stare kviskoteke gledat.. i sve kaj si nabrojao :-)
must have me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:22   #75
Jeste li vi čitali da se satelitski program HTVa "Slika Hrvatske" ukida? HRT4 bi trebao biti kao međunarodni infokanal za turiste i dijasporu. Zna li netko više o tom planu?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 00:47   #76
Quote:
must have me kaže: Pogledaj post
potpisujem, fakat bi bilo dobro stare kviskoteke gledat.. i sve kaj si nabrojao :-)
Ja bih rađe htio gledat kolo sreće.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 20:31   #77
Zanimljiv članak o 66 dana Gorana Radmana:
http://www.jutarnji.hr/goran-radman-...hrt-a/1077474/

O HRT 4
Quote:
Jedino što je pokrenuo u ova tri mjeseca je HRT 4. Kanal koji je trebao postati prvi hrvatski CNN za sada je, međutim, tek amaterski proizvod.

- Pa vijesti na 24 sata TV kvalitetnije su od onih koje nudi naš četvrti program. Umjesto da ljudima ponude news (vijesti), oni stalno repriziraju dokumentarce - kaže naš izvor.

Pokušali smo s izvršnom urednicom HRT-a 4 Sanjom Gvozdanović dogovoriti obilazak redakcije i vidjeti tko radi taj program, koliko je ljudi angažirano, u kakvim uvjetima, no ona je rekla da to sada nije moguće.

- Ne bi nam sada to odgovaralo. Neće biti nikoga u redakciji, svi će biti na terenu, pa možda, ali sada nam to baš ne paše, javit ću vam do kraja dana - rekla je izvršna urednica Gvozdanović, ali se više nije javila.

Jedan od zaposlenika objašnjava kako je normalno da im to ne odgovara kad se taj program proizvodi u jednoj prostoriji od stotinjak četvornih metara u koju su nagurani novinari, urednici, dva studija, priručna režija...

Entuzijazam iz 70-ih
- Postavljene su tamo dvije pozicije, zapravo dva studija, Zagrebačka panorama, regionalni program, svi ljudi, njih oko 50, novi vanjski suradnici koji su angažirani, režija... Ne znam zašto je to tako jer s druge strane u bloku gdje su uredi i administracija činovnici sjede u prostorijama od 30-ak četvornih metara - opisuje drugi izvor s HRT-a.
Evo i Novi list je pisao o HRT 4:
http://www.novilist.hr/Komentari/Kol...zvati-se-HRT-4
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:37   #78
HRT4 je jedini prenosio uživo konferenciju za novinare o bacanju bombe u Zagrebu.
Jedini minus je to što nisi nigdje stavili oznaku da prijenos ide uživo.
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 20:53   #79
Quote:
M.Williams kaže: Pogledaj post
HRT4 je jedini prenosio uživo konferenciju za novinare o bacanju bombe u Zagrebu.
Jedini minus je to što nisi nigdje stavili oznaku da prijenos ide uživo.
to mu i jest zadaca. tek su poceli i uhodavaju se, ali nadam se da ce hrt pametno rasporedit snage, a ne marginalizirati ovaj program i da ce zaista biti srediste aktualnih informacija
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:48   #80
zakaj više nigdje nema reprize Nedjeljom u 2?
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.